Aslı59' un Başarı Öyküsü

sevgili mehalim bende inan ki tıpkı senin gibi diyet yaptım ve bozdum verdiklerimi geri aldım ama aldıktan sonra aldım takkeyi önüme zayıf insanlara daha doğrusu zayıflamış olan ve kilosunu muhafaza eden insanlara şöyle bi baktım onlar başarmıştı ama ben başarmışken başarımı koruyupta devam ettirememiştim ee o zaman onların yaptığı ama benim yapmadığım bişeyler mutlaka vardı yada onların yaptığı doğruları ben yanlış yapıyodum ki onlar gibi olamamıştım.yani tekrar kilo almıştım.baktım bu insanlar aç değiller.sabah öğle akşam yemeklerini yiyorlar ve ara öğün yapıyorlar.hımm o zaman noldu ben sabah kahvaltısı dahil olmak üzere kilo alıcam korkusu ile iki lokma yiyip sofrayı terk ediyordum.okula gidip öğle yemeği niyetine yarım paket yağsız çubuk kraker yediğimi bilirim.ee o zaman noluyordu aç kaldığım için kan şekerim yerlerde sürünüyordu.gözlerim çikolatalara kurabiyelere pastalara dalıp gidiyordu.ve sadece bu şekilde kendimi litrelerce suya vererek günlerimi aylarımı geçirdim.ama noldu en sonunda patladı ve bir bozuldu pir bozuldu dedimki bugün kendime izin olsun yarın eski yemek tarzıma geri dönerim o yarınlar hiç bitmedi sonu gelmedi ve yine başladığım noktadaydım başarısını koruyamamış yemeklerin cazibesine aldanmış ve mutsuz olarak başladığım noktada öylece duruyordum.sonra bu böyle gidemezdi bende aç kalmadan zayıf bi insan olmak istiyordum.benim pastaya poğaçaya ihtiyacım yoktu çünkü.ve bu sefer düzenli kahvaltı ettim asla ekmeğimden kısmadım (şu andada günde 5 dilim ekmek yiyorum bunların 4 ü kepekli akşam öğünüde wasa adı veriler isveç çavdar ekmeği bir dilimi 32 kcal ve süper tok tutuyor tavsiye ederim)öğlen akşam yemeklerimi yiyorum yanında yoğurt eşliğinde ara öğünlerimi mutlaka yapıyorum bu şekilde ben bütün gün tokum en sonunda tok ve zayıf bir insanım ve pastane vitrinlerine bakınca sadece boş kalori görüyorum ama şuandada sütlü tatlı bir dilim meyveli pasta vs yiyorum sadece ölçüsü ile.battı balık yan gider yok artık :) umarım yardımcı olmuştur bu bilgiler sana cnm asla aç kalmayın kan şekerinin size neler yaptırabileceğini sizde az çok tahmin edersiniz :) az ve sık yiyin ve asla sabrınızı yitirmeyin aceleye gerek yok biz burda her zaman yanınızdayız her zaman bize sorun her zaman birlikteyiz bunu bilin yeter :KK70:

zynpalp asla veremem diye düşünme herşey beyinde bitiyor inan burdaki kuralımız motivasyon motivasyon motivasyon asla moralimizi düşürmüyoruz madem çok seviyorsun hamur işini mesela sadece kahvaltıda ye birazda öğle yemeğinde ye ama akşam yemeğinde sebze ve salata takıl ara öğünlerde cips çikolata yerine meyve ye emin ol en kalorilisi olan muz üzüm bile o yediğin abur cuburlardan daha yararlı senin için sadece biraz inan kendine gerisi gelecek inan öpüyorum:KK66:

zeynepiiiiiiiimmmm seni unutmadım tabii süpersin ya işte bu ya ben bunu duymak istiyorum bahane yok artık yapıyoruz işte biz buyuz ya acelemiz yok yavaş yavaş kendimizi üzmeden sıkmadan kasmadan pantolonlarımız biraz rahatlıycak artık :) süpersin cnm gelişmeleri bekliyorum özellikle yei haftayı ve yürüğüş yapman ekstra süper bişey kas yapıyorsun tıkır tıkır gidecek fazlalıklar göreceksin tatlım :)

canım yaa sende süpersin çok ama çok hoş yazıların:) çok teşekkür ederim sana. yaşasın kadınlar kulubü :))

aslıcım cevabını okudum çok tşk ederim .gördümkü senin şuanda kilonu korumak adına yaptığın şeyleri yaparak kilo veriyorum ben özel bir diyet asla uygulamıyorum sadece tatlı ve aburcubur gereksiz yemeleri bir tarafa bıraktım.aslında tek yapmamız gerekn aç aç sürünmek değil beslenmemizi yeniden gözden geçirip yeteri kadarını yemek .çok tşk ederim

rica ederim canım benim aynen öyle dediğin gibi gereksiz yemekleri kesip daha sağlıklı seçeneklerle yer değiştirince hiçbir sorun kalmıyor inan bana bol sebze meyve ye bunlardan korkma ekmek mutlaka kepekli olsun ekmeği asla kesme çünki sindirimi yürüten aslında en değerli şey ekmek haftada mutlaka bir iki öğün ızgara et kırmızı beyaz ikisindende tüketmeye çalış öğünlerini asla geçiştirme ki kan şekerin düşmesin öğlen yemeğinde dışarıdaysan ve yemek saatin geldiyse evden kepekli peynirli marullu bi sandiviç hazırla yanında meyve suyun olsun o seni akşama kadar dimdik tutacak emin ol cnm akşamda yine bir tabak yemeğini yanında salata yada yoğurt hangisini istersen artık.akşam yemek saatlerin mümkünse eğer 19 u geçmesin bak nasıl gidecek tıkır tıkır gelişmeleri bekliyorum :)

Aslı yardımına çok ihtiyacım var, bende bir ara 20 kg kadar verdim ama tekrar hepsini geri aldım :KK43: berbat hissediyorum kendimi, bir yerlerden başlamam lazım değilmi :KK43:senağlama

canım benim öncelikle sakin ol herşeyden önce tekrar kilo aldığımıza göre bir yerlerde yanlışlık yaptık.önce bu yanlışlıkları tespit edip belirleyelim ki bir daha aynı hataları yapmayalım.yeni beslenme şeklimizde düzelttiğimiz şeyler bize yol göstersin.çok güzel bir şekilde 20 kilo verdik.ama bu kilomuzu koruyamadık.şimdi ben kendimden yola çıkarak şöyle bi tahmin yürüyüyorum senin için diyet bittikten sonra yine diyetteymiş gibi devam etmiş olabilirsin.kilo alma korkusundan aynı diyet yapıyormuş gibi aynı şeyleri yemiş olabilirsin.çünki ben bir zamanlar öyle yapmıştım.kiloları verdim ki sağlıklı bir diyet değildi aç yaşıyordum resmen aynı şekilde devam ettim.aynı diyetteymiş gibi ancak bu şekilde bir kaç ay devam edebildim ve yukarıda daha öncede anlattığım gibi tıkır tıkır tekrar aldım kendimi toplayamadım yemek krizleri geçirdim resmen markete gidip tatlı çikolata vs ne varsa yiyordum ve diyordum ki nasıl olsa yarın eski yemek stilime geri dönücem (sanki çok matah bi yemek stilim vardı resmen aç yaşıyordum) böylece kendimi toplayamadım ve durduramadığım için bütün kiloları çok kısa bi zamanda geri aldım.sonra benim gibi zayıflamış ama kilosunu aylar hatta yıllarca muhafaza etmiş kişileri inceledim onlar nasıl koruyorlardı kilolarını? ben verdim ama hepsini geri aldım.yemek stillerini inceledim ee bunlar yemeklerini yiyorlar ekmeklerini yiyorlar meyvesini ızgara etini yiyorlar ama oldukları yerde kiloları demekki doğru olan şey buydu.şuna inanıyorum ki vicudumuza ne kadar iyi ve güzel davranırsak onun isteklerini makul derecede yerine getirirsek hem vicudumuz hem metabolizmamız bizi üzmüyor ben bunu gördüm.sana en güzel tavsiyelerim bir kere kahvaltını yap mutlaka.ben burdaki bütün arkadaşlarıma şunu söylüyorum ekmeği sınırlı tutun ama asla kaldırmayın çünki sindirim sistemini yürüten temel taş ekmektir.tabi kepekli yada tahıllı ekmekler.sabah kahvaltını iyi sağlam bi şekilde 2 dilim ekmeğin domates salata ben göbek marulda doğruyorum peynir yumurta vs yap ara öğünde mutlaka bişeyler ye kikan şekerin dengede kalsın pasta börek hayalleri görme öğlen eğer dışarıdaysan ve yemek vaktinde geldiyse her zaman derim evden çıkmadan 2 dilim kepek ekmek arasına marul peynir yanındada meyve suyu süper bi öğün olur.ve seni akşama kadar dim dik tutar.meyve ve sebzeden korkma hiçbi zaman onlardan sana zarar gelmez zarar gelecek şeyleri terkedip yerine sebze ve meyveyi koyunca bunlardan aşırı yesen bile kilon aşağıya inecektir.bir süre tatlılara ara ver tatlı ihtiyacını light ürünlerden veya meyveden karşılamaya çalış ki ilk etapta kilondaki azalış seni motive edebilsin.herzaman diyorum aceleye gerek yok amaç hızlı kilo vermek değil sağlıklı ve sağlam kilo vermek amaç kas değil yağ kaybetmek herzaman yoğurt ye kalsiyum vicuttaki yağın emilimini engelliyor ve kas yapımında fayda sağlıyor kaslarda yağları yakıyor bunu unutma :) ana amaç yağlarımızı vicudumuzdan göndermek çok hızlı başlama kendini sıkma gelişmeleri bana anlat paylaşalım bu yazıyı okuduğun zaman müsait olduğunda tartıl ve iki hafa boyunca tartılma 2 hafta sonunda tekrar tartıl ve nerde olduğumuza bakalım sıkma kendini bol suyunu iç bol hareket etmeye çalış ben burdayım acelemiz yok sana inanıyorum :)

Teşekkür ederim aslı bana inandığın için gerçekten çok teşekkür ederim, artık etrafımdakilerde tutarsız diyetlerimden sıkılmış durumdalar, kimse inanmıyor artık kilo vereceğimi, halbuki korkunç fazlam var ama hareket sıkıntım yok şükürler olsun, zaten hep kendimi bununla teselli edip yemeğe devam ettiğim için şu an bu çıkmazdayım ya :KK43:
Ama dün bir spor salonuna yazıldım haftanın 5 günü oradayım artık, iş çıkışı gidip 1,5 saat kadar çalışacağım, hamurişini tatlıyı makarnayı pilavı çıkardım hayatımda , güne 2 dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış tostla başlıyorum gün içinde bol meyve sebze çorba, haşlama ve ızgara olacak yemeklerim, bakalım neler olacak :eek:

tek kelime ile süpersin cnm inan benim etrafımdakilerde benim diyetlerime alışmış artık atamaz o kiloyu derlerdi motivasyon çok önemli biz burda birbirimize inanıyoruz bize inanmayanlara inat yeni beslenme şeklin çok güzel cnm gelişmeleri bende merakla bekliyorum canım benim :KK66: herzaman yanındayım

ben 6 sene önce ünüversitedeyken 72 kiloydum ,3 ayda 20 kilo verdim(yaz tatilinde)6 senedir de en fazla 57 oldum...

wayyyy helal olsunn hihoyyyt... peki neler yaptın zayıflamak için birazda bize çıtlatsana kaydirigubbakcemile2

benim zayıflamamın tek nedeni stresti,1.sınıfa 64 kilo ile başladı,az zamanda 72 oldum,aşık oldum birine,onun haberi yoktu,o da o yaz evlendi,duydum,üzüntümü atmak için yürüdüm,sonra giysilerimin bollaştığını hissettim,hep sebze ağırlıklı yedim ,ekmeği kestim,çok su içtim,okul başladığında bir tartıldım 51.900 olmuşum,hiç unutmam o günü,1.66-67 boyum,şimdi 55 kiloyum evlenince aldım,vermeye çalışıyorum,ah eskisi kadar su içebilsem olacak da...

canım keşke sebebi üzüntü olmasaymış ama bak filinta gibisin maşallah :KK66: çıtır kız yavaş yavaş verirsin dert etme ben burdan bütün arkadaşlarıma hep aynı şeyi söylüyorum acelemiz yok yavaş ama sağlam adımlarla gidelim sağlıklı kalalım ve çıtır olalım :KK70: HERKEZE BAŞARILAR MSJLARINIZI BEKLİYORUM

ilk defa aşık olduğum kişiydi,iyi ki de olmuşum diyorum şimdi,sağol canım ya ogünleri hatırladım,ne kadar üzülsem de güzelmiş yine de

oncelikle hepinize ama hepinize yazdıklarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. gercekten tum bunları okudukça anlıyorum inanmadan olmayacak. size once az once olanları anlatmak istiyorum eve geldim işten (tum yol boyunce sadece yoğurt yicem o kadar deyip durdum) baktım cok sevdiğim bir yemek taze ekmek (ah en sevdiğim şey) oturdum tıka basa yedim şimdi ne oldu pişmanlık pişmanlık pişmanlık. anneme yarın diyete başlıyorum dedim. öğlene bırakırsın dedi. bi allahın kulu bana inanmıyor artık inanmadıkça yemeye devam ediyorum sinirden yiyorum yerken düşünüp hırslanıp tekrar yiyorum. az once de 1 dilim tatlıyı indirdim mideme (yuh bana artık valla yuh) sabah tartıya çıktım 74 kgyum yarın sabah kesin 75 olurum oysa bu yaz 67 görmüştüm ama ne oldu dediğiniz gibi (bu arada her satırda hepinizin her yazdığını okuduğumda aaaa ben aynı ben dediğimde anladımki yanlız değilim) sadece aç yaşıyordum yemeye başladığımda hemen kilo aldım. arkadaslarım sen bu kadar az yerken nasıl bole kilo alıp duruyorsun diyorlar doğrusumu yemiyorum yemiyorum sonra 1-2 hafta sonra gömülüyorum. bitki çayı içiyorum su içiyorum tum gun superim ama akşam ah şu akşamları yeme huyuma bi çözüm bulsam ki artık ara öğün yicem. oyle karar verdim. bugun oğle yemeğini 12 de yedim akşam 8,5 ta eve gelirsen ne olur gömüldüm işte. inş bundan sonraki mesajımda cok guzel şeyler yazarım size. kusura bakmayın şuan ruh halim cidden kotu otesi.

hayatgüzeldir2 arkadaşım söyledin iki şey çok doğru 1. si evet inanmadan olmayacak 2. çevrendikerde sna inanmadıkça daha çok yiyosun aslında bu bir kısır döngüye dönüşüyor.hem düşünsene sen inanmadan karşındakileri nasıl inandıracaksınki.Herşey önce kendimizden başlıyor.önce inancaksın buna sıkıca sarılacaksın kulaklarını tıkyacaksın birde bakmışınki çevrendekilerde sana inanmaya başlamış.ozman herşey daha kolay alacak kolay gelsin canım

canım hayat güzeldir merhalim o kadar doğru söylüyor ki önce kendimiz inanıcaz sonra çevremizdekiler elbet inanacaklar emin ol.sanırım bu diyet sonrası kilo alma sedromu genelde aynı sorundan kaynaklanıyor diyette kendimizi aç bırakıyorz vicut bi süre sonra yeter artık diye isyan ediyor.bende aynı şeyleri yaşadım ve burdaki çoğu arkadaşımında yaşamış olduğundan eminim.bu yüzden bizim derdimizin çaresi asla ama asla rejimdi diyetti değil hatta rejimde diyetten uzak durucaz yok yağ yakan diyet yok 2 haftada 10 kilo diyetleri bunlar bizim dengemizi bozmaktan başka hiçbir şeye yaramaz emin olun.peki naapıcaz sağlıklı beslenmeye çalışıcaz.sevgili hayat güzeldir mesela eve geldin süper bi yemek yanında taze bir ekmek çok güzel tabiki yiycez açız sonuçta metabolizmamızın ihtiycacı var bunlara başlangıç olarak tıka basa yerine şöyle yapabiliriz bir tabak yemek koyduk kendimize süper yanına 2 dilim ekmeğimizi keselim onun yanına bir kase yoğurt koyalım bir domates bide salata doğrayalım.sonra oturalım bir güzel yavaşça tadına vara vara yiyelim.yedikten sonra inan ki kendini psikolojik olarak çok daha iyi hissedecksin neden çünki aç değilsin ve sağlıklı bir akşam öğünü yedin.sonra kilolar yavaşça gitmeye başladığında zaten kendine güvenin gelecek gündüz ise öğle yemeğinde dışarıdaysan eğer evden çıkmadan peynirli marullu bir sandviç hazırla kendine kepek ekmekli yanındada meyve suyu al ekmeğin içindeki lif seni inan ki akşama kadar sağlam tutacak ama sen acıkmasanda ara öğünlerini yiyeceksin tabi.ara öğünler metabolizmamızın hızlanması için çok değerli ve bizi yeme krizlerinden caydıran en önemli anahtarlar.ara öğünde meyveleri tercih edebilirsin.mesela burdaki çoğu arkadaşım meyveler ile birlikte bir miktar süt yada yoğurt tüketiyorlar bunun sebebi karbonhidratlarla alınan proteinler kana daha yavaş karıştığından daha tok tutucu bir özelliğe sahip.ben denemedim meyve yediğimde çok çabuk acıkmıyorum.ama deneyebilirim çünki çok mantıklı ve yararlı.bol bol yoğurt yiebilirsin cnm kilo verme döneminde yağsız olanları tercih edersen daha iyi olur.tatlıda yiyebilirsin ama koca bir paket çikolata yerine çok tatlı istediysen bir paket danette yiyebilirsin mesela.ama şunu söyliyim canım düzenli bir şekilde kahvaltı öğle ve akşam yemeği yediysen ve ara öğünlerinide atlamadıysan inana ki tatlı bişey canın çekmiyor.aslında olayın yarısı biyolojik diğer yarısıda psikolojik açlıkla alakalı.ben bunla hayatta doymam diyorsan doymazsın.ama ben bununla doyarım yaa zaten 2.5 2 saat sonra yine bişeyler atıştırıcam (ara öğün) dersek inanki hem beynimizi hemde vicudumuzu daha kolay alıştırırız duruma.bana sormak istediğiniz başka bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışır ve cevaplarım canlarım hepinize yürekten inanıyorum gelişmeleri paylaşalaım ;D

bana inanarak güvenerek uzun uzun açıklayan yazan sevgili aslı.... yarın yeni bir gün ve ben dediğin gibi beslenmeye çalışıyorum diyete başlıyorum demiyorum o şekilde beslenmeye çalışıyorum. inş bundan sonra burda cok guzel oykuler paylaşıcam sizinle çok teşekkür ediyorum hepinize.:enbuyukkk:

X