Aslı59' un Başarı Öyküsü

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
36
aarkadaşlar benim hikayemde burdaki birçok başarı öyküsü ile aynı aslında ama yinede paylaşmak istedim ben bir zamanlar kilolu biriydim birçok yanlış diyetler yaptım fakat yanlışlarımın farkına varıp onları düzeltince hiç bir sorun kalmadı yeterli beslenme ve biraz spor ile hayallerimin ötesinde bi duruma ulaştım sıkı yrucu diyetlerde yapmadan üstelik yeterli lezzetli az ve sık beselenerek halledilemeyecek sorun yok bunu bilin ve yeterki kendinize inanın ben başardım siz de başaracaksınız :hooray: ayrıca yardımcı olabileceğim bir konu olursa seve seve yanınızdayımm hoşçakalın ve başarılar :KK70:

zayıflarken seni neler motive etii. tamam herşey beyinde başlıyo ama devam ettirmekkk :KK43: işte o en zor kısmı :KK43: biraz yardıma ihtiyacım var sanırım...

sanırım beni en büyük motive eden şey bana dar gelen kotlarımın artık bolloştığını görmek olmuştur :) inan bana bir iki cmlik bir rahatlama bile sofradan üç dört lokma az yemene yol açıyor ben yürüğüşe başladım kilo vermek için değil öylesine.yürüğüş yapıp eve gelirken magum alıp yediğimi bilirim :KK70: bir hafta sonra önceden bana dar gelen pantolonumun düğmesinin artık daha rahat kapandığını hissettim.sonra farkında olmadan artık kahvaltımdan salam sucuk gibi şeyleri çıkardığımı fark ettim daha düzenli yemek yedim ara öğün yedim ama asla aç kalmadım ekmek de yedim et de yedim yeri geldi tatlıda yedim şimdi kilomu koruma düzenindeyim.mutlaka kahvaltı yapıp çıkıyorum evden ara öğünde mutlaka çay ve bisküvi keyfim var diğer ara öğündede olmazsa olmaz meyveler :) ana öğünlerde mutlaka sebze yemeği yanında yoğurt ve ekmek yada ızgara et ve salata yiyorum.işin en sancılı kısmı alışma süreci inan insan bünyesi çok tuhaf herşeye çok çabuk alışıyor.düzenli ve sağlıklı yemeye de alışıyor ama aç kalmaya asla alışmaz bunu bir kere anlamak gerek.Benim herkeze tavsiyem sağlıksız yorucu diyetlerden aç bırakan listelerden sakın medet ummayın.kendinize işkence çektirmeyin.sadece sabredin yavaş ama sağlam adımlarla gidin ki kilo vermek isterken psikolojinizden ve sağlığınızdan olmayın bilgilenin okuyun inanın ki hakkında bilgi sahibi olduğunuz bi konuya daha hakim olur ve daha emin adımlarla ilerlersiniz.örneğin size yaptığım araştırmalardan bi bilgi vereyim:düzenli light yoğurt yemek göbek yağlarını eritiyor bunu biliyomuydunuz? aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz arkadaşlar hepinize başarılar dilerim amacınızı gerçekleştireceğinizden eminim başaramamak için hiçbi sebebiniz yok unutmayın...

pantalonların bolarması demek :)) ahh bende görebilecek miyim o günleri:/ başlamak bitirmenin yarısı derler :) bugün daha sağlıklı olmak için bi adımcık attım. bakalım devamı kesintisiz gelir inşallah...

birde yazımı okuyan ve kilo problemi yaşayan herkeze şunu söylemek istiyorum zor olduğunu biliyorum çünki bende kilolu bi çocukluk ve ergenlik dönemi geçirdim heleki çevrenizde destek yerine köstek kişiler varsa dahada zor bir durum halini alıyor çevre çok etkiliyor insanların söylediklerine her ne kadar kayıtsız kalmaya çalışsakda olmuyor ben yaşadım biliyorum çok küçükken arkadaşlarımın anneleri beni örnek gösterirlerdi kızlarına yemek yesinler diye işte o gelsinde seni silindir gibi ezer falan diye ne kadar kötü birşey hala aklımdadır bu ve benzeri şeyler düşünün bunlar çok küçükken karşılaştığım şeylerdi ve çocukluk psikolojisi unutmamışım hala hatırlıyorum burdaki başarı hikayelerini okurken çok seviniyorum benim gibi başarabilen ve başarmaya istekli olan kişilere destek cesaret vermek isteyen arkadaşları görünce mutlu oluyorum o yüzden merak ettiğiniz sormak istediğiniz herşeyi sorun paylaşalım birbirimize destek olalım bu en önemli şey bence yazımı vakit ayırıp okuyan herkeze teşekkür eder ve hayatın her anında başarılar dilerim

bugüne kadar milyonlarca kere diyete başlayıp bırakan bi insandım. başaramamamın en büyük nedenide motivasyon eksikliğiydi:KK43: en fazla iki hafta devam edebilmiştim. bu sitede en hoşuma giden şeyde insanların birbirlerine verdiği destek:) motivasyonda azalma olsada insan bu yazıları okuyarak gücünü toparlayabiliyo:)) destek veren herkese burdan teşekkür etmek istiyorum. gün gelecek bende bu sayfalarda başarı öykümü yazıyor olacağım yanii inşallah :)) kendimi bildim bileli hep kilolu bi insanım. çocukluğum ergenlik... 22 oldum artık hala koca bi toto ve göbecik :) ama artık onlara güle güle deme vakti geldi gibi :))

canımsın ya gerçekten öyle en azından birbirimizi anlıyoruz burdaki en güzel şeyde bu bence bende yüzlerce kez diyete başlamış ve bırakmış biri olarak kilo verme yada verememe psikolojisini çok iyi biliyorum insanı nasıl yıprattığını dediğim gibi çevrenin çok etkisi var burda birçok yararlı diyet bilgileri listelerde var ve en güzeli herkez birbirine inanıyor yapılabileceğini sadece biraz destek gerektiğini aslında kilo sorunundaki asıl noktanın destek ve bilgi eksikliği olduğunun farkında.o yüzden başaran herkez başarmaya istekli arkadaşlara yardıma sonuna kadar hazır bence dahil olmak üzere. ve ileride burdaki başarı hikayeleri arttıkça herşey daha güzel olacak onları okudukça birbirimizle gurur duyacağız ve daha çok arkadaşımıza destek olucaz

bende bugün diyetisyene gittim.İlk günüm.Forumdaki yazıları okuyup motivasyonumu yüksek tutmaya çalışıyorum.Aslında çevremizdeki insanların da bize destek vermezi gerekiyor.Ama olmuyor.Evde bir tencere kabak tatlısı olunca yemeden duramıyorum işte.
Bu kez listeme sadık kalacağım.
Diyetisyenle 5 kilo vermiştim.Diyeti bıraktım geri 12 kilo aldım:nazar:
aslında zor durumdayım 11 Nisanda da gelinlik giyeceğim:1no2:

peki kaç kilo vermen gerekiyor cnm bide diyetisyen nasıl bir liste verdi sana ana öğünlerde ara öğünlerde ne yemeni söyledi paylaşırmısın bizle

bende bişi sorcam minegül. diyetisyenin herhangi bi hormon testi falan yaptırttı mı? gerçi bu kilo fazlalığınada bağlı ama... Aslınında dediği gibi diyetisyeninin önerilerini bizimlede paylaşır mısın acep :)

birde mesela benim kilo verme sürecim bittikten sonra regl dönemimde sorunlar oldu şimdi ilaç kullanıyorum düzeldi gibi kilo kaybı hormonlarıda çok etkiliyor

Yeni aldığım diyeti, diyet listesi başlığı altında 1400 kalorilik diyet olarak verdim.http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-listeleri/243742-1400-kalorilik-diyet.html
Evet test yaptırdı.TSH biraz yüksek çıktı.
2 gündür diyeti uyguluyorum.Acıkmıyorum.Ama işte azim gerekli.Abur cubur yemeye alışınca bırakmak çok zor.

1.63 boy ve 81 kiloyum.
Düşük kalorili diyetler yapınca sonra hızla fazlası geri alınıyor.

Allah yardımcımız olsun.İyi akşamlar:):enbuyukkk:

okul hayatım boyunca 49-50 kg üzerine çıkmayan ben (bu arada o zamanlarda hep diyet yapıp daha zayıf olmaya çalışıyordum ne garip) mezun olup çalışmaya başladıktan sonra hazır yemeklerden dolayı 60 kg cıktım evlendim 67 kg oldum doğum yaptım ve suan kızım 20 aylık ama ben hala 73 kgyum. hedefim 60 kg olmak ve surekli diyet yapıp surekli bozan bi haldeyim. annem beni her gördüğünde yine şişmişsin su haline bi bak vs diyip duruyor eşim sağolsun hiç bişi soylemese de ben bakışlarından anlıyorum görüntümün pek de hoş olmadığını. son derece bakımlıyım hayatımda isteyip de başaramadığım tek şey kilo vermek. metobolizmam çok yavaş çalışıyor bunun farkındayım (özür dileyerek soyluyorum buyuk tuvaletimi 3-4 günde bir yapabiliyorum) kansızım surekli yorgunum ve sinirlenince yemeden duramıyorum sonra da tahmin edersiniz pişmanlıklar. umarım bu paylaşım bana da güç verir ve zayıflamaya başlarım. son 2 aydır her sabah yarım saat, her akşam yarım saat (mecburen) iş dönüşü yürüyorum. hepimize bol şanslar.

motivasyon motivasyon motivasyon... işte kilo vermedeki en önemli nokta. kendimden örnek verim alışverişe çıkmak benim için bi eziyettir. hiç bi zaman üstüme uygun güzel bi kıyafet bulamamışımdır. bayan reyonundaki giysiler bana hiç bi zaman uymadığı için genelde erkek reyonlarındaki tshirtlere bakmak zorunda kalmışımdır. bol çuval gibi kıyafetler eee anca kapatıyo o kiloları. aslında onlar hep orda. kapanmıyo biz kendimizi kandırıyok. neyse.. artık bende rahat rahat bayan reyonundan giyinmek istiyorum:)) bunun için azimle bi yola atıldım. başlamak bitirmenin yarısıdır derler:) ilk hafta 1.9 kilo verdim :) en korktuğum şey devamını gelememesi. diğer başarısızlıklarım gibi başlattığım sağlıklı beden yolunu yarıda bırakmak:KK43: inşallah böyle bişi olmucak! bu site insanın motivasyonunu gerçekten arttırıyo. hele başarı öykülerini okumak tekrar tekrarrrr.. onlar başarmış bende başarabilirim diyorum kendime.
sevgili hayatgüzeldir:)) öncelikle kızını Allah analı babalı büyütsün:) gerçi ben daha anne olmadım ama seni biraz gazlıcak iki şey öyleyebilirim :)) benim annemde kilolu bi hatundur.şimdi öyle düşünmüyorum ama küçükken annemin daha güzel daha zayıf olmasını çok isterdim. ne bilim işte bu benim annem derken biraz utanma oluyordu:KK43: tabi o zaman çocukluk şimdi asla öyle bişi demem de. yani çocuklar annelerinin kilolu olmalarını istemez. gurur duyarak işte benim annem demek ister :)
bide şöyle denilen insanlara hayranımdır. yaa şuna bak iki çocuk annesi ama maşallah taşşş gibi:) insanlar biliyor hamilelik dönemince hatunların vücudu biraz şekilsizleşiyo kilo alıyorlar falan.. böyle oldum ama bakın artık fıstık gibiyim demek baya gurur okşayıcı bişey olmalı :)) umarım az biraz yardımcı olmuşumdur:))

Son düzenleme:
canım hayat güzeldir ihtiyacın olan motivasyon ve desteği herzaman alabileceğin yerdesin bende zeynepin dediği gibi eskiden alışverişe çıkar vitrinde taş mankennin üzerinde duran elbisenin büyük bedenini sormaktan ve hayır cevabını almaktan yorulmuş bi insandım kabinde deneme yaptıktan sonra dar gelen pantolonun kalçamdan yukarı çıkamamasından eteklerin popo kısmının havada olmasından badilerin üzerimde minicik ve beni olduğumdan daha şişman göstermesinden gına gelmişti artık alışveriş yapmak istemiyordum o kadar yani bi kot pantolona ihtiyacım varsa alışverişe gitmemek için kendi kendime bir sürü bahaneler uydururdum işte bugün işim vardı falan diye eski resimlerime bakıyordum da manken gibi arkadaşlarımın yanında ben iri yapılı yaşlı duruyordum onlar mangodan zaradan 36 bedenleri çıtır çıtır giyinir her hafta alışverişe çıkardı ben sadece izlediğim ile kalırdım çok istedim başarmayı inanılmaz istedim kendimide üzmedim canımın çektiği şeyleri az da olsa yedim tatlarını aldım bıraktım tartıda gördüğüm en yüksek rakam 69 du şimdi 48 kiloyum ve şimdi hergün ağzım sulanarak mağza vitrinlerine kıyafetlere bakıyorum bunu sizde başarın inanın başarabilirsiniz havadan kuru sıkı atmıyorum çünki bende geçtiğiniz yollardaydım zeynep canım dediğin gibi herşey motivasyonda bitiyo destek çok önemli bizi bizden başkası anlayamaz şimdi kilo koruma dönemindeyim ve çok dikkat ediyorum arkadaşlarım dalga geçiyo zayıfsın bide kepek ekmek yiyosun diye gülüp geçiyorum neden?çünki onlar beni anlamıyor onlar ben o kiloları verirken yanımda değildi verdiğim mücadeleyi bilmiyorlar sadece zayıfsın zaten bide light yiyorsun diyorlar ama biz biliyoruz biz birbirimizi anlıyor ve ona göre çözümler verebiliyoruz bu çok değerli bişey bence bu arada zeynepçim tebrik ederim süper gidiyorsun devamı gelecek emin ol :KK70: paylaşmaya devam et gelişmeleri bekliyorum sevgili hayat güzeldir sendende gelişmeleri bekliyorum ona göre :KK70:

teşekkür ederim aslıcım :) maşallah diyelim [tahtalara taşlara vuralım gerçi inanmam böyle şeylere ama :))] hala başarılı bi şekilde devam ediyorum sağlıklı olma yoluma, emin adımlarla kendime güvenerek:) ilk başarıyı görünce öyle mutlu oluyor ki insan.. bide burda sizinle paylaşarak sizinde desteğinizi alarak daha bi hırsla ve istekle devam ediyorum:) eskiden çok yediğim aburcuburlarımı kestim. film izlemeyi çok seven biriyim.film izlerken mutlaka elimde bişi olurdu yaa cips ya balık kraker falan. bunu kestim. ve artık koca totomu kaldırdım veee okula otobüs yerine tempolu bi şekilde yürümeye başladım:) yürüyüş insanı gerçekten çok etkiliyo. nefesimin daha açıldığını hissedebiliyorum.hava soğukmuş kimin umrunda iki kat atkımı sarıyorum eldivenlerimide takıyorum miiss gibi yürüyorum:) müziksiz olmaz tabi.en hareketli en neşeli müzikleri seçiyorum yürürken. sonraaaacığımaa bide su içmemi arttırdım. günde 2-3 bardak zor içen ben 2 litreyi çok rahat içiyorum. bunun için yanımda küçük şaşallardan su içiyorum.hem ne kadar içtiğimi görebiliyorum hemde her daim elimin altında olduğu için çok rahat oluyo.yoksa kim uğraşır her dakka git mutfağa bardağa su koy:) öyleee yani bunları bunları yapmaya başladım. vee sonuç bi haftada 1.9 :) ikinci hafta sonucunu iple çekiyom :)
sevgilerleeee :)

Son düzenleme:
benim merak ettiğim ise kilo vermek kolay ama önemliolan benim gibi defalarca verip aldıysanız kilonuzu korumak acaba bunu nasıl başarıyosun

ben hayatım boyunca 50 yi geçmem diyordum. zaten 50 yi geçmek için uğraşmadım korumaya da çalışmadım hiç. yani ne zaman bulursam yemek yiyordum. hatta küçükken bana yasaktı yemeğe limon sıkmak, salatalık yemek. ilk 10 dk içinde sofradan kalkmak. ciddi ağladığımı bilirim. babam baskı yapıyordu çünkü yemek yemem konusunda. ama kızım olduktan sonra 60 oldum ve hiç bir kıyafetim yakışmıyor gibi geliyor. halbuki anca bişeye benzedin diyorlar tanıdıklar. ben yinede 5 kilo vermek istiyorum. ama nasıl diyet yapılır ki. kısıtlamak bana göre değil. özellikle pasta ve hamur işini bırakmam mümkün değil gibi geliyor. allah kolaylıklar versin hepinize

X