Aslı59' un Başarı Öyküsü

bizde teşekkür ederiz sana cnm burda bizimle paylaşımda bulunduğun için gelişmeleri paylaşalım seninde başarı öykünü burda okumak istiyorum :)

merhaba Asli yardimina ihtiyacim var bende herkez gibi bir cok kez rejim yaptim ve kilolarimi geri aldim diyetisiyene de gitim ama ise yaramadi benim sorunum kendime soz geciremiyorum guzel birsey gorunce aç ta olmasam yiyorum kendimi tutamiyorum habire yiyorum her sabah bugun yemicem diyorum ama bakiyorumki iki saat sonra gene eski halime döndum. Aslinda kendimi motive etcek cok seyim var ama genede olmuyo yemegi gordugum an onu unutuyorum yasim 19 ama 100kiloyum Allahtan boyum var biraz kurtariyo (1.77cm). Benim sormak istedigim Aslicim sana cok aciktiginda neler yapiyodun yani kendini tutmak icin acaba baska seylemi ugrasiyodun unutmak için veya hafif seylermi yiyodun bunlari ogrenmek istiyorum? tsk...senağlamasenağlamasenağlama

canım benim inan ki bende eskiden yemeğe karşı koyamazdım çok diyet rejim vesaire yaptım çok yanlış diyetlerdi bunlar kendimi aç bırakırdım kilo verirdim tabi ama sonra aman be diyip çok diyeti katlettiğim oldu güzelim:) aslında şimdi düşünüce o kadar mantıklı ki önce şunu bi düşünüp kendimize soralım bir insan ne kadar az yiyerek yada yarı aç yaşayarak devam edebilir?bunun cevabı çok kolay çok kısa bir süre kilo vermenin bize verdiği gazla yarı aç yarı tok yetersiz ve dengesiz bir şekilde yaşayabiliyoruz ama sonra aynada gördüğümüz güzel görüntünün hazzı bize yetmemeye başlıyor çünki vicut dengeli değil aç yani.bu belkide burdaki bende dahil bütün arkadaşlarımın bir zamanlar yapmış olduğu en büyük hatadır.burdaki başarı öykülerinin ortak noktası bir zamanlar çok yanlış diyetlere kurban gitmiş ama sonra sağlıklı ve dengeli beslenerek doğru yolu bulmuş olmamızdır.bu yüzden artık başka arkadaşlarımızın yanlış beslenme şekilllerine yanlış rejimlere kurban gitmesini artık istemiyoruz.öncelikle canım yemeyi seviyorsun çok güzel yemek yemeyi herkez gibi bende severim.öyleyse bütün gün belirli aralıklarla yemek yiyelim ne dersin?üç ana üç ara öğün yapalım kendimize.sabah kahvaltımızı mutlaka edelim.bir miktar peynir bir miktar zeytin haftada 2 3 defa yumurta domates salata ekmeğimizide kepekliye çevirelim başlangıç olarak sabah 5 dilim yiyorsan eskiden 4 dilim kepekli ekmek ye mesela.yemekten 2 yada 2.5 saat sonra falan bir ara öğün ye mesela 2 porsiyon meyve olsun yada 1 paket meyveli yoğurt yada 1 paket diyet bisküvi eti formlar süper mesela.sonra öğle yemeğinde yine bir tabak yemeğini yanına domates salata light yoğurtunu yanınada 2 dilim kepek ekmeği ye mesela yine yemekten 2 yada 2.5 saat sonra bir ara öğün ye istediğin bişey olsun mesela eti form pirinç patlağı ile yanında light ayran yada normal ayran gibi.sonra akşam yemeğinde yine bir tabak yemeğin yanına yoğurt tabi az yağlı domates salata yanınada 1 dilim ekmeğini ye.akşam yemeğinden sonra çok acıkıyorsan eğer yine 2 yada 2.5 saat sonra 1 adet meyve atıştır mesela.haftada bir iki kez ızgara et yeme olanağın varsa senin için çok iyi olur bunun dışında şöyle düşün böyle geldi ama böyle gitmemeli bir yerde benim nefsime dur demem gerekiyor çünki sen dur diyemezsen hiçbir diyetisyen dur diyemez güzelim benim bunu unutma sakın kendini aç bırakma dediğim gibi az ama sık ye mesela meyve yedikten sonra çabuk acıkıyorsan meyve ile birlikte yarım fincan süt yada yoğurt yiyebilirsin mesela protein ile birlikte alınan karbonhidratlar kana daha yavaş karıştığından kan şekerimiz daha yavaş yükselir ve dolayısı ile geç acıkırız.ben denemedim ama burdaki çoğu arkadaşım yapıyor ve çok faydasını görüyorlar bende denemeyi düşünüyorum.kendine inan bunu başarabilirsin ben nasıl başardım sende yapabilirsin ve yapacaksın ben buna inanıyorum sadece biraz sabır ve kendine güven sakin ol acele etmene hiç gerek yok yavaş yavaş ama sakin adımlarla git ilk öncelikle hayatından şuan sana zarar veren şeyleri ayıkla mutlaka bir tatlı çekmecen vardır evde benim vardı çünki :) o çekmeceyi diyet ürün çekmecesi yap benim şuanda olduğu gibi.yine aynı çekmecenin içinde istediğin ara öğün seçeneğini seç beğen.değişiklik olsun.birde asla kendini kaybetme açlık esnansında insan şuurunu kaybedebiliyor ama bu seni asla korkutmasın bebeğim çünki o açlık duygusunuda zamanla sen yönetir hale geliyorsun.ben evden çıkmadan herzaman öğle yemeğimi hazırlar çıkarım kepek ekmekli peynirli marul sandiviç ve bir şişe meyve suyu.geçen işyerinde yemeğe biraz geç çıkabildim o kadar acıkmıştım ki anlatamam ama o açlık halinde bile aklımdan pasta börek iskender hamburger menü değil evde özenerek hazırladığım kepekli lezzet dolu marullu sandiviçim geçiyordu inan sonra gittim onu afiyetle yedim bu böyle birşey aklını zihnini sen kontrol edeceksin kimse sana zorla birşey yediremez bunu unutma bebeğim ve mutlaka fiziksel aktiviteni arttır ok?bol bol hareket et dans et odanda müziği aç şöyle bi tepin ben bunu çok yapardım şimdi vaktim yok çalıştığım için vaktim olsa ah ah :KK70: deidğiöm gibi cnm ben sana çok inanıyorum sende biraz kendine inana ve başarmak için sadece tek bir adım at önemli olan başlamak gerisi gelecek anan bana tatlım ok?

oncelikle okudugun icin ve yardimci oldugun icin tesekkur ederim canim. Birilerin bana destek cikmasi ve yardimci olmasi cok guzel ve mutluluk verici. Dediklerini yapcam eyer kendimede sôzum geçmiyosan yuh artik bana. Bi ara diyetisiyene gitim ama adam bana yemek yiyemesin dedi yani pilav makarna hic birsey sadece sebse ye dedi buda baya bi zor oldu benim icin resmen hic birsey yemiyodum ac geziyodum surekli, 10kg verdim iki ayda ama sonunda dayanamadim bi patladimki ole yemis ole yemisim ki 15 kg aldim 1ayda artik bole yapmicam herseyden yiyecem ama az az. Bugun basladim bakalim insAllah devam etcem ve birgun bende buraya basari öykümu yazcam...

hihoyyyt
oncelikle okudugun icin ve yardimci oldugun icin tesekkur ederim canim. Birilerin bana destek cikmasi ve yardimci olmasi cok guzel ve mutluluk verici. Dediklerini yapcam eyer kendimede sôzum geçmiyosan yuh artik bana. Bi ara diyetisiyene gitim ama adam bana yemek yiyemesin dedi yani pilav makarna hic birsey sadece sebse ye dedi buda baya bi zor oldu benim icin resmen hic birsey yemiyodum ac geziyodum surekli, 10kg verdim iki ayda ama sonunda dayanamadim bi patladimki ole yemis ole yemisim ki 15 kg aldim 1ayda artik bole yapmicam herseyden yiyecem ama az az. Bugun basladim bakalim insAllah devam etcem ve birgun bende buraya basari öykümu yazcam...

canımcım başlamak bitirmenin yarısı derler hele motivasyonla başlarsan o yarışaa oooo bitti say kaydirigubbakcemile3 bende başlayalı 20 gün oldu çok şükür arada minik kaçamaklar dışında iyi gidiyorum kaydirigubbakcemile2 milyonlarca kere diyete başlamış olan ben bu defasında galiba artık başarıyorum diyorum kendi kendime :dance:
bide artık yolda yürürken kendimi şişman olarak değil zayıf güzel mükemmel vucutlu olmaya geri sayımı başlamış bi hatun olarak hissediyorum. bak gerçekten çok önemli bu. ben şimdilik şişmanım yaklaşık işte 7 ay sonra fıstık gibi hatun olcam diyorum ve bu yola başladık artık geriside yavaş yavaş geliyor gamyoncuiremsu
diyeceğim şu ki sende hoşgeldin aramıza zayıf hatun olmaya geriii sayımmm başlaaaadııııkaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 kaydirigubbakcemile2 :enbuyukkk:

süpersiniz kızlar ya sizden bunları duymak istiyorum işte yapamıyorum yok bahane yok yapıyoruz işte bi adım attık aç kalmadan kedimizi sıkmadan üzmeden vericez kilolarımızı hiçbişey yasak değil tadını alıcaz ama az az alıcaz tadını alıp bırakıcaz sağlıklı beslenme yolunda fıstık gibi olucaz İNŞALLAH size yürekten inanıyor ve güveniyorum ve sayfamı okuyan bütün arkadaşlarım asla yanlız değilsiniz bunu bilin herzaman yanınızdayım yardıma hazır bir şekilde duruyorum burda bana sormak istediğiniz herhangi birey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım

tsk ederim kizlar bizde fistik gibi olcaz. bugun 3uncu gunum ve hersey yolunda gidiyo sanirim yavas yavas zor gunleri atlatiyorum alismaya basladim ne guzel cok mutluyum insAllah bole devam ederim....a.s

tabiki hayatım motivasyonumuz tam asla moralimizi düşürmüyoruz artık daha sağlıklı ve aşarılı bir kilo yönetimi bizi bekliyor :) sayfamı okuyan herkeze teşekkürler arkadaşlar sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım :KK66:))

arkadaşlar bu arada eti form ürünlerinin internet sitesine girmiştim diyetisyene sor başlığı altında bir bölüm var aklıma genelde bu ara öğünlerde yaklaşık ne kadarlık bişeyler atıştırmanın daha uygun olacağı sorusu geldi sordum ve diyetisyen bayan bana cvp yazdı.cevapta önerisinin bir ara öğün için önerisinin 150 200 kcal arası olduğunu yazdı bana paylaşmak istedim bilginize :KK70:

aslıcım hani hatırlıyor musun ilk sorum motivasyonu nasıl koruyorsun diye.. şuan motivemde biraz azalma oldu :KK43: final haftasındayım ve dünkü sınavım kötü geçti ve ben böyle durumlarda eski zeynep gibi davrandım ve açıkçasık tıkınacak şeyler aradım :KK43:( karnım tok olmasına rağmen sürekli bişiler yeme peşinde oldum dün :KK43:(( bunu atlatmak istiyorum.. şimdi siteyi dolanıyordum ama seninlede paylaşmak istedim... ben eski zeynep olmak istemiyorum yaaaaaa ben artık kilo vermek istiyorum şişko zeynep olmak istemiyorummmmmmmmmmmmmmmmm :KK43:((((

canım benim sakın panik yapma tamam mı?hepimiz böyle iniş çıkışlar yaşarız şöyle düşün sınavın kötü geçmiş olabilir bunu bir şekilde telafi edeceksin çünki sınıfını geçmek sorundasın ve bunun yolu vaz geçmemek bu sınavım kötü geçti diyerek okulu bırakmazsın dimi?aynı şey kilo verme dönemin içinde geçeli bebeğim asla motivasyonun azalmasın bugün yemiş olabilirsin yarın eski zeynep olma yeni zeynepin beslenme alışkanlığına dön unut yediğin şeyleri hiç hatırlama öyle bir gün yaşamadın sen unutma çok güzel ve başarılı gidiyorsun şuan senin tablonu izliyorum hep canım çok harikasın asla keyfin kaçmasın sınavın içinde canını sıkma hayatım mutlaka verirsin sen o sınavı ben sana inanıyorum sen herşeyi başarabilirsin buna inan hem fıstık gibi olursun hemde fıstık gibi notlar alırsın geçersin sınıfını ayrıca şunuda düşün hayatın boyunca böyle şeyler yaşayacaksın hepimiz üzülücez sıkılıcaz ağlıycaz zırlıycaz kızıcaz sinirlenicez stresler yaşıycaz ama bunlarla baş etmenin yolu midemizi doldurmak değil bende yapardım bu hatayı çok inan yemek bittikten sonra nasıl bir kötü duygu hissettiğini bilirim insan daha kötü hissedip sonu gelmeyen bi duygusal açlık moduna girer.ama hiçbişeyin çözüldüğü yoktur sorun aynı büyüklüğüyle orda öylece senin kendisini çözmeni bekliyordur.ee biz boşuna mı yedik o zaman?yedikten sonra daha iyi hissedeceksen ye amaç mutlu olmak çünki.ama biliyorum ki yedikten sonra daha mutsuz oluyorsun çünki bende bunları yaşadım.suçluluk duygusu bir yandan pire için yorgan yaktığını düşünürsün öbür yandan ayrıca sorunun kendiside canını ayrı sıkıyodur oda bambaşka bir dert.gel biz seninle şimdi karar verelim.yarından yada sen bunları ne zaman okursan artık o andan itibaren sağlıklı beslenen zeynepi geri getirelim o zeynp sadece asıl soruna odaklansın ve sınavını telafi etmeye çalışsın.böylece kendini daha iyi hissedeceksin hayatım asıl sorununu çözeceksin sana inanıyorum.sen unut yedin veya yemedin kaldı o orda yei bir başlangıç yapıyoruz şimdi.yine kahvaltımızla başlıyoruz ara öğünlerimizi yapıyoruz yine müzik dinleyip yürüyüşlerimizi yapıyoruz.ve yeni zeynepi geri getiriyoruz :) asla motiven azalmasın cnm ben senin her zaman yanındayım her sorunu paylaşabiliriz emin ol yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince ama emin ol süper gidiyosun hiçbişey bozulmadı kilo almadın emin ol yeterki sen doğru olanı yap ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam et hayatım benim :KK70:

ayyyy canım benimmm çok teşekkür ederim.. inan çok çoook mutlu oldummm :asigim:

yeni zeynep geri dönmek üzereydi ama artık tam döndü :))))

çok çok haklısın aslıcım. sınavdan kaldım diye okulu bırakmıcam.. ufak bi sorun çıktı diye zayıflama yolumu neden terk edeyim ki.. okuldan mezun olmak için o sınavı illaki telafi edicem. benimde cuma günkü başarısızlığımı cumartesi biraz telafi etmeye çalıştım.
cuma günü aldığım karbonhidratlar yüzünden dün cezalıydım ve ekmek yemedim. ama bugün yicem tabikide :1rolleyes: atıştırma yerine düzenli bi şekilde ara öğünlerimi takip ettim. meyve yedim. sabah yağmur olmasına rağmen çıktım yürüdüm. şansıma 2 dakika sonra yağmur kesildi bende rahat rahat yürüdüm :)) yarım saat kadar gerçi ama hiç yoktan iyidirr dedim :) son iki sınavım kaldı biri yarın diğeri çarşamba. şu sınavları bi atlatimm daha çok spor yapmaya çalışıcam.

aslıcım yaaa gerçekten çok teşekkür ederim.. daha öncede söylediğim gibi en büyük eksikliğim motivasyondu..
sağlıklı olma yolunda önüme bi taş çıktı. takıldım sendeledim ama düşmedim çünkü kolumdan siz tuttunuz :1hug:
bu yolda eminim yine taşlar çıkacak önüme yine kolumdan tutar mısınız :eek:

canımsın benim ya işte senden bunları duymak istiyorum herzaman inan ki herşey o kadar güzel olacak ki çünki istiyorsun ve biz sana tüm kalbimizle inanıyoruz canım benim derslerinide başarı ile bitirip mesleğinde çok iyi bir mezun olacağıncan eminim sen başarırsın çünki :KK70: mezuniyet gecende 10numara zeynep olucak şuandada 10 numarasın bence :)))) canımsın....

bısey sorucam sızlere ben ınsanların bırbırlerının kılolarıyla ıglılenmesrınden cok sıkıldım uzun zamandır karsılasmadıgım ınsanlar benı gorunca kılo almıssın ver ver kılo hıc ıyı degıl neden ya neden benım ben olmam kımseyı ılgılendırmıyorda vucudumdakı yaglar ılgı cekıyor neden bu kadar gorsellık ...
bende kılo vermeye calısıyorum soz verıyorum ama sureklı ertelıyorum şu basarı oykulerını okudumda demek kı bende azım yok
bı arkadasın sen kılo versen acaba neye benzıyceksın demıstı
bu bıle benı etkılemedı
neden baslıyamıyorum yada neden bıtıremıyorummmmm

sevgili arkadaşım emin ol o hepimizin derdi insanlar neden ilgilenirler bende inan anlam verebilmiş değilim daha önceden yanlış diyetler sonucu çok kilo alan veren biri olarak şimdi düşünüyorumda kilo verdiğimde bana gaz veren manken gibi süpersin diyen herkez bikaç kilo aldığımda yazık ya hepsini geri almışsın dikkat etsene kendine biraz falan diye başımın etini yediler o an anladım ki aslında herşey geçici yazık ki çevremizdeki insanları kişiliğimizden ziyade görüntümüz ilgilendiriyor tabi bu herkez için geçerli değil ama şimdi bana yazdıklarını okuyunca kendi mazimi hatırladım.azım konusuna gelince canım emin ol istersen başarırsı ama gerçekten istiyormusun yada sadece bir hevesmi bu ki eğer herkezi geç sen kendinde mutluysan kendinle barışık bir insansan herkezi boşver kendi bildiğin gibi yaşa canım sen nasıl istersen öyle olmalı hayatın bu hayat ve seçimler senin seçimlerinde kimseyi ilgilendirmez emin ol biliyorum ki çevreden gelen tepkilere kulak tıkamak tepkisiz kalmaz çok zor ama birşeyler değişecekse hayatında bu sadece sen istediğin için olmalı başkaları istediği yada öyle olması gerektiği için değil.bende sen kendiyle barışık bir insansın ve önemli olan da bu bence sen nasıl mutluysan öyle devam et asla kimseyi düşünme canım

oda olucaktır cnm inan sadece biraz kendimize inanmak gerekli birazda dediğin gibi çok istemek ile alakalı

aslicim sana birsey sormak istiyorum benim en buyuk sorunlarimdan biri okula gidince ne almam gerektigini bilmemek yani sabah 8de gidiyorum aksam 18ze kadar oglen icin kepekli ekmek goturuyorum 2dilim ara ogun olarakta elma goturuyorum ama aksam eve geldigimdede cok ac oluyorum herseye saldiriyorum yetmiyo bunlar tum gun boyunca ne göturebilirim sence ara ogun ve oglen icin? kepek ekmegide hem sabah 2 dilim yiyorum hemde oglen 2 dilim cok mu acaba? Tsk

merhaba aslı hıkayenı okudum tebrık edıyorum.bende okul bıttıkten sonra 2 yılda 12 kılo aldım sımdı moralım cok bozuk her goren sok oluyor halıme.şımdı 1 aydır spora basladım ama tartıda hıc bı degısıklık yok.bıraz yedıklerıme dıkkat etmeye calısıyorum.form çayı içiyorum.birde L&P diyet bant aldım.çunku metabolızmam cok yavaş.diyetisyene gıtmıstım 26 yaşında olmama ragmen metabolızma yaşım 32 cıktı o yuzden bı umut o bandı aldım .sızce basarılı olabılecekmıyım :KK43: mayısta nişanım var

canım benim mutlaka başaracaksın inan bana uzun zamandır sayfamı ziyaret edemedim yoğunluktan bu arada seni tebrik ederim nişanın varmış bence bol bol yürüğüş yap onun bende çok etkisi oldu en iyi ve en kolay sporlardan biri yani herzaman yapabilirsin sebze meyveye ızgaraya ağırlık ver cnm abur cubura biraz ara ver bide bol bol yürü bol su iç cnm bunlar herbirlikte sana çok yardımcı olacak bence

X