AŞILAMA SÜRECİM 20 ARALIK

merhaba. Ben iş seyehatlerinden dolayı yeşim hocaya gitmem gereken tarihte gidemedim. İki ay geçti ilk aşılamamın sonucundan. İki aydır adet günlerimde gitmem gerekirken gidemedim. Yeşim hoca çok çok pozitif biri içiniz rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Ben herkese öneriyorum. Bende ilk giderken çok gerilmiştim acaba nasıl biri diye ama şok olmuştum tanıştığımızda. Kaç özel hastane doktoruna gittim ben Yeşim hoca kadar ilgilisini anlayışlısını naziğini görmedim. Canım hocam canım doktorum🥰💕
Merhaba bende yeşim hanımda aşılama tedavisine başladım. Acaba aşılama işlemini nerede yapıyor. Odasında mı yoksa ameliyathane gibi bi yerde mi ve sonrasında ne kadar yatmanızı istedi cevap verirseniz sevinirim.

Merhaba aşılamanız hayırlı olsun inşallah. Benim de size benziyor sürecim. Ben sadece pcosluyum. Aşılamam 20 sinde sabah yapıldı 4 ocakta kan testine gideceğim. İnşallah tutmuştur 🫶🏻
Canim tuttumu asilaman

Ya insallah durmamistir durmasin mucizeler seninle olsun dilerim allahtan ne problemin vardi canim benimde ilk asilamam.olcak insallah olur

Ya insallah durmamistir durmasin mucizeler seninle olsun dilerim allahtan ne problemin vardi canim benimde ilk asilamam.olcak insallah olur
Hayırlısı bakalım sağlıklıysa zaten benimle kalacaktır değilse de durdurabilmenin mümkünatı yok. Pcos var bende eşimde bir problem yok onunla alakalı aşılama yaptırdık yumurtlama olmuyordu. İnşallah olur canım yolun başındasın olmazsa da üzülme. Sağlıklıysa olsun inşallah değilse böyle kaybetmekte kötü hissiyat

Hayırlısı bakalım sağlıklıysa zaten benimle kalacaktır değilse de durdurabilmenin mümkünatı yok. Pcos var bende eşimde bir problem yok onunla alakalı aşılama yaptırdık yumurtlama olmuyordu. İnşallah olur canım yolun başındasın olmazsa da üzülme. Sağlıklıysa olsun inşallah değilse böyle kaybetmekte kötü hissiyat
evet cnm cook dogru umarim durmamistir sagliklidir. 1 yildir ugrasiyoruz bendede pcos var malesef

evet cnm cook dogru umarim durmamistir sagliklidir. 1 yildir ugrasiyoruz bendede pcos var malesef
Hiç merak etme olur gonal-f ile denersen daha iyi sonuç veriyor bir de inofolic combi hp var ondan al biraz maliyetli oluyor ama kullan çok iyi geliyor pcosa sabah akşam kullan (folik asit)

Canım gonal f i ben asilamasiz denedim doktor kullandirtti 1 tane yimurtam zor büyüdü. Femara veriyor o yuzden bana birde insulex inofolicden dahada iyiymis ole dedi bakalm allahim insallah her isteyene saglikla nasip etsin

Canım gonal f i ben asilamasiz denedim doktor kullandirtti 1 tane yimurtam zor büyüdü. Femara veriyor o yuzden bana birde insulex inofolicden dahada iyiymis ole dedi bakalm allahim insallah her isteyene saglikla nasip etsin
Aaa genel de hep gonal-f görüyorum pcoslulara anladım canım tabii hangisiyse sana iyi gelen onunla devam et. Amiiin inşallah

Merhaba bende yeşim hanımda aşılama tedavisine başladım. Acaba aşılama işlemini nerede yapıyor. Odasında mı yoksa ameliyathane gibi bi yerde mi ve sonrasında ne kadar yatmanızı istedi cevap verirseniz sevinirim.
merhaba öncelikle inşallah hayırlısıyla pozitifi görürsünüz :) kendi odasında işlemi yapıyor fakat muayene bölmesinde değil. muayene bölmesinin yan tarafında bi kısım daha var orada yapıyor. 10-15 dk işlemin yapıldığı çatal koltukta dinlendiriyor sonra normal rutin gününe dönebilirsin deyip uğurluyor. tabi ben sorunuzu görüp cevap yazana kadar siz aşılama işlemini olmuşsunuzdur muhtemelen:)

merhaba öncelikle inşallah hayırlısıyla pozitifi görürsünüz :) kendi odasında işlemi yapıyor fakat muayene bölmesinde değil. muayene bölmesinin yan tarafında bi kısım daha var orada yapıyor. 10-15 dk işlemin yapıldığı çatal koltukta dinlendiriyor sonra normal rutin gününe dönebilirsin deyip uğurluyor. tabi ben sorunuzu görüp cevap yazana kadar siz aşılama işlemini olmuşsunuzdur muhtemelen:)
Merhaba teşekkür ederim. Evet aşılama oldum cumartesi günü hamile olduğumu öğrendim ☺️

MERHABALAR. 2 yıl 3 aylık evliyim. İlk yıl taşınma yerleşme süreci derken çok üstüne durmadık. 23 yaşta evlendik eşimle yaşıtız. Yaşımızda genç acelemiz yok dedik ilk yıl. birinci yıl bitince artık bir bebeğimiz olsun istedik. Evliliğimiz ve düzenimiz oturmuştu. Fakat olmuyordu. 4 farklı hastane ve doktora gittik. Gerekli tüm test ve tahlilleri ikimizde yaptırdık. Ve hepsi sonuç olarak sebepsiz infertil deyip bizim yapabileceğimiz bir şey yok kendiliğinden olur deyip gönderdiler. Bizde madem bir şey yok deyip yine askıya aldık doktora gitme işlerini. son kez bir doktora daha gidelim dedik artık ümidimiz kalmamıştı zaten. ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMALI ARAŞTIRMA HASTANESİ öğretim üyesi DOÇ. DR. ADİLE YEŞİM AKDEMİR hocaya randevu aldık gittik tüm süreci en başından beri ayrıntılarıyla anlattık. Şimdiye kadar yapılan tahlil ve test sonuçlarına baktı. Kendisi muayene etti. her şeyin çok iyi olduğunu, ilaçlı rahim filmininde çok iyi olduğunu söyledi. 3 cm boyutunta endometriozis yani çikolata kistimin olduğunu fakat gebeliğe engel hiçbir durum olmadığını söyledi. Gebelik istediğim ve 2 yıl gibi bir süre geçtiği için tedavi başlayalım deyip aşılama yapacağız dedi. 8aralıkta klomen başladık sabah akşam günde 2 kez olmak üzere 5 gün kullandım ve 5 gün bekleyip 18 aralıkta kontrole gittim. yumurtaların istediği boyuta geldiğini ve akşam 22.00da ovitrelle çatlatma iğnesini yapmamı 2 gün sonra 20 aralık çarşamba sabahıda aşılama işlemini yapacağımızı söyledi.20 aralık çarşamba sabah 11de gerçekleşti. Bazı aşılama sonrasında progesteron desteği veriyorlarmış bana gerek olmadığını her şeyin çok güzel gözüktüğünü ve güzel bir gebelik beklediğini söyledi. aşılamadan sonra normal günlük hayatına devam edebilirsin dedi. 14 gün sonra çağırdı gebelik kontrolü için. İnşallah sonuç pozitif olur hem maddi hem manevi yönde ciddi yıprandık :KK43: Bu süreçte burada aşılama süreçlerini yazanları okuyordum. Bende yazmak istedim. Gün gün paylaşacağım.

1. Gün Çarşamba: Benim acı eşiğim düşük olduğu için ben işlem esnasında hafif bir ağrı hissettim. İşlem 5-10 dakika sürüyor. İşlem sonrası 10-15 dakika dr. dinlendiriyor. sonrasında gayet iyiydim bowlinge gittim hangi akılla gittiysem :KK70: akşamına karın-kasık bölgem ve belimde sancı oldu. azıcık gaz sıkışması ve kabızlık.

2. Gün Perşembe: Güne felaket bir griple uyandım. Bu yüzden aşılamaya dair hiçbir şey hissetmedim. Aşılamadan sonra ilaç kullanmak istemedim olurda gebelik oluşursa etkilemek istemedim.
azıcık gaz sıkışması ve kabızlık.

3. Gün Cuma: Bel ağrım devam ediyor ve aynı zamanda kasık bölgemde eğilip kalktıkça hafif sancı giriyor. azıcık gaz sıkışması ve kabızlık.

4. Gün Cumartesi: Aşılamaya dair bir hissiyat yok fakat beklemek çok yorucu rüyalarıma giriyor 😒

5. Gün Pazar: Hafif bir akıntı var fakat aşılamaya dair bir şey mi bilemem.

6. Gün Pazartesi: Bugün 5 günlük bir seyahate çıktık. Döndüğümüzde test vaktine daha az kalmış olacak kafam biraz dağılmış olur🥲 Aşılamaya dair bir etken yok vücüdumda. Yalnız uykum normal düzenimden daha erken ve yoğun.

7. Gün Salı: Akıntı normal düzeyde devam ediyor. Akşamları normal uyku saatimden erken uykum geliyor. Başka bir şey yok.

8. Gün Çarşamba: Akıntı devam. Kasık bölgemde birkaç kez hafif sancı oldu. Uyku aynı şekil.

9. Gün Perşembe: Akıntı devam. uyku devam.

10. Gün Cuma: Akıntı devam. uyku devam. Göğüslerde hassasiyet. Çok şükür 10. günü gördük. Nasıl geçer bu günler diyorduk şimdi test gününü bekliyoruz 🥲

11. Gün Cumartesi: Akıntı. Göğüslerde hassasiyet. Tabi sabırsız ben dayanamayıp evde gebelik testi yaptım ve sonuç şaşırtmadı. NEGATİF. Umarım erken olduğu için negatif çıkmıştır. Modum düştü. Şimdi çarşambayı bekliyorum doktor kontrolü için.

12. Gün Pazar: Beyaz akıntıda minik bir kan vardı. Anlayamadım. Adet günüm evet geldi, yarından sonra olmam lazım adet döngüme göre. Fakat adet olacağım zaman bende akıntı olmaz. Ve koyu bir renk ile başlar. Ama şuan anlayamadım. Moralim bozuldu görünce. Aklıma takıldı bi yandan. Neyse son 3

13. Gün Pazartesi: Uyanırken hafif bir ağrıyla uyandım anladım zaten. Öğleye doğru adet oldum. Aşırı sinirim bozuldu. Tamam dedim artık doktora tedaviye fala gitmeyeceğim oturdum ağladım. Ama sakin kafayla düşününce öyle küsüp kenara çekilince olmuyor mecbur gideceğim diyor insan. çarşamba günü randevum var. adetin 2-3. gününe denk geliyor. en azından yeni bir tedaviye hemen başlayabilirim. doktorda adetin 2-3. günü muayeneye çağırıyor öyle bir denk geldi. Bakalım. Hayırlısı.

15. Gün Çarşamba: Aşılamanın 15. günü dr. randevumu almıştım fakat aşılamanın 13. günü adet olmuştum. Adetin 3. günü muayene yapıldığı için gittim. Doktorum pozitif haber bekliyordu fakat adet olduğumu söyleyince tamam devam dedi. Gebeliğe engel hiçbir durumun olmadığını şuan gebe olmam gerektiğini söyledi ve bu içimi rahatlatıyor. En azından tedaviye gerek duyulan bir problemim yok çünkü öyle olsaydı birde onları düşünüp hepten yıkık olurdum😅 Gelelim doktorun süreç hakkında dediklerine; bu ay bekliyoruz önümüzdeki adetinde geliyorsun aynı ilaçları aynı şekilde kullanacağımızı, geçen kullanımda çok güzel etki ettiğini söyledi. Aynı zamanda bu ay düzenli ilişki önerdi.
Şimdi beklemedeyiz. Bu başlıkta artık güncelleme yapmayacağım yeni bir konu açacağım 2. aşılamam adı altında. Burada yazmak paylaşmak güzel oluyor. Diğer başlıklarda görüşmek üzere herkese sağlıklı pozitif sonuçlar diliyorum. 💕🎈
Merhaba konuyu görünce yazmak istedim bende yesim hocaya muayeneye gidip aşılama ıstediğimi söyleyecegim acaba o ay içindemi aşılamaya baslanıyor yoksa belirli bir tarihemi atılıyor merakımı mazur görün lütfen ilk defa olucak birde fiyat bilginiz varmı yardımcı olursanız cok sevinirim 💕

merhaba. Öncelikle Adile Yeşim hoca çok çok çok iyi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim🥰Benimde bazı gittiğim yerlerden dolayı aylarca ertelediğim sürece Adile hocada başladım ve keşke en başta ona gelseydim dedim. Çok nazik anlayışlı ve alanında çok iyi olan bir doç.dr. kendisi. Bu yüzden tedaviden ya da süreçlerden korkmana gerek yok. Çok iyi bir şekilde rahatlatıyor hastayı psikolojik olarak. Ücretlendirme kısmına gelirsek evet bende ilk geleceğim zaman cebimden güzel bir feragat edeceğimi düşünmüştüm fakat düşündüğüm gibi olmadı. Muayene ücreti tabiiki dönem dönem değişiyordur ben 500tl ile başladım aralık ayının başında. Şuan hala aynı 500tl muayene. Aşılamada ise şöyle oldu; klomen hap 100tl gibi bir şeydi, çatlatma iğnesi 1400-1600tl arası bir şeydi, doktorum benden iki sıvılı aşılama seti almamı istedi ve çatlatma iğnesi ile birlikte 2300tl küsüratlı bir ödeme yapmıştım. Aşılama günü ise aşılama için doktorumun ücret almadığını sadece muayene ücreti ödemem gerektiği söylendi. Düşündüğümden çok çok düşük maliyetli bir tedavi süreci oldu yani. Umarım yardımcı olabilmişimdir.🥰💕
Kusura bakmayın sayfada ilerledikce gördum yazını sadece sunu cok merak ediyorum ilk muayeneye gittiginizdemi basladı asılama süreciniz

X