Konuşma Problemleri Artık Konuşsunlar

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Öyle mi diyorsun emzik için 🙄 ay bilemedim

Benim oğlumda emzikçi ama sürekli ağzında olmaz huysuzlanınca bide uyurken rahatlatıyo onu napalım bazen mecbur kalıyoruz seninki kaç aylık canım? Benimki 23 aylık
Bırakırlar ya niye bırakmasınlar
Benim ablamın oğlu tam bi meme bağımlısıydı dakka başı meme emerdi 2 yaşını geçti hala emdi ablam çok düşünüyodu nasıl bıraktırcam diye ama 26-27 aylıkken falan kısa sürede bıraktırdı dahada istemedi

Öyle mi diyorsun emzik için 🙄 ay bilemedim

emziği bir an önce senin karar alıp bırakman lazım cnm. konuşmayı geciktiriyor. bu gece bırakıcam dersen kesinlikle ama kesinlikle çıkarıp vermemelilisin. bir sonraki denemende nasılsa verecek diyecek tekrar tekrar isteyecek. ağlamalar en fazla 3 gün sürecek uykusuz 3 gece geçireceksin.

Benim oğlumda emzikçi ama sürekli ağzında olmaz huysuzlanınca bide uyurken rahatlatıyo onu napalım bazen mecbur kalıyoruz seninki kaç aylık canım? Benimki 23 aylık
Bırakırlar ya niye bırakmasınlar
Benim ablamın oğlu tam bi meme bağımlısıydı dakka başı meme emerdi 2 yaşını geçti hala emdi ablam çok düşünüyodu nasıl bıraktırcam diye ama 26-27 aylıkken falan kısa sürede bıraktırdı dahada istemedi
benm oğlum 38 aylık,
15 aylık bıraktırdım. dişlerinin hepsi çıktı mı. dişlerinin hepsi çıktığı an bıraktırmalısın doktorumuz uyarmıştı bizi, 15 aylıkken tüm dişleri çıktı ve bıraktırdım. dişlerinin hepsi çıktığında azı dişleri hariç hemen bıraktır, ileride çok çabuk çürümesine ve konuşmasına engel olacak dedi. benim ki de sadece uyurken alırdı onun dışında almazdı ama bu bahane az alıyor diye cnm. 26-27 ay çok büyük bir ay çocuk için benim fikrim kocaman çocuğun ağzında emzik.

amin inşallah. benim oğlum 25 aylıktı bir kelimesi bile yoktu. annem konuşamaması öğrenememesine engel değil deneyelim dedi. ben de çalışıyorum annem 3 günde tuvaleti öğretti. çişi gelince ıhıh önünü tutup, ıhıh arkasını tutup söyledi. gece gündüz birlikte öğrettik. uyumadan en az 2 saat öncesi yeme içme kesilmeli. 10 da uyuyorsa en geç saat 8 de suyu yemeyi kesilmeli bir müddet bir ay falan sürdü bu olay. 27 aylık da psikolog kreşe verin dedi. kreşte tekrar altına çiz yapmalar başladı. psikolog onun düştüğü hataya düşüp sakın okuldan almayın size yun yapıyor dedi bir aya varmaz okulda altına çiş yapmayı bırakır dedi. öyle de oldu cidden okulda altına hep çiş yaptı bizi yıldırmaya çalıştı. okulda ağlama krizleri geçirdi. okul her saat başı ne yaptığını arayarak bildirdi. gelip alalım dediğimzde sakın gelip gökükmeyin bu bir süreç ağlamalar çığlıklar geçecek dedi. onlar bizden daha bilinçli bir sürü çocuk gelip geçiyor ellerinden. 3 ay sonunda tamamen ağlamalar bitti. krizler bitti. sebze yemeyen çocuk sebze süt ürünleri yemeye başladı. kreşte yemek düzeni kurdu en önemlisi cnm. ilk başlarda itiraz etmiş ee akşama kadar yapılan yemeyi yemeden durunca eve gelince evde ne varsa yemeye başladı. bir iki gün baktı olmuyor okuldaki yemekleri de yemeye başladı. şimdi semit otu ıspanak hiç bir yemeyi ayırt etmez maşallahı var. kreş tamamen bir düzen cnm. bir ortama girince sıra beklemesini biliyor. sıraya giriyor avm de yemek alırken. okulda çünkü önünde biri varsa beklemek zorunda, istemek zorunda. hele de konuşmasında sıkıntı varsa hiç bekleme gönder cnm. kreşlerin çoğu primalı oluyor ki. bizim grup 36 - 48 ay grubu sınıfında bir sürü primalı var. bir kaçı velilerden okul ev birlikte ilerletti tuvalet eğitimini. sınıfın ilk tuvalet eğitimlisi bizdik.

Ay maaşallah canım ne güzel ya ikisini de öğrenmiş darısı başıma inşallah☹️
şuan benimde en çok isteğim konuşması ve tuvalete alışması ama tuvalete şuan zor alıştırırım hazır değil bence çünkü bişey dediğimde benimle ilgilenmiyo odaklanmıyo bana hep oyun yapıyo kaçıp gidiyo her çocuk bir değil tabi benimkide böyle napalım beklicez....biraz daha geçsinde daha 2 yaşına gelmedi kreş işini bende düşüneyim teşekkür ederim canım

benm oğlum 38 aylık,
15 aylık bıraktırdım. dişlerinin hepsi çıktı mı. dişlerinin hepsi çıktığı an bıraktırmalısın doktorumuz uyarmıştı bizi, 15 aylıkken tüm dişleri çıktı ve bıraktırdım. dişlerinin hepsi çıktığında azı dişleri hariç hemen bıraktır, ileride çok çabuk çürümesine ve konuşmasına engel olacak dedi. benim ki de sadece uyurken alırdı onun dışında almazdı ama bu bahane az alıyor diye cnm. 26-27 ay çok büyük bir ay çocuk için benim fikrim kocaman çocuğun ağzında emzik.

Yok benimki 23 aylık canım zaten ben 2 yaşına girdiğinde tamamen bıraktırıcam
Dişleri geç çıktı ilk dişini 11 aylıkken çıkardı
Diğerlerininde çıkması epey sürdü
Şuan 8 yukarda, 8 aşağıda var toplam 16 tane
En son azı dişleri çıktı fazla olmuyo 1-2 ay önce. Emzikde devamlı ağzında değil sadece uyurken bide dışarda çok huysuzlandığında veriyorum devamlı değil yani onu da yakında tamamen bıraktırcam inşallah

Ay maaşallah canım ne güzel ya ikisini de öğrenmiş darısı başıma inşallah☹
şuan benimde en çok isteğim konuşması ve tuvalete alışması ama tuvalete şuan zor alıştırırım hazır değil bence çünkü bişey dediğimde benimle ilgilenmiyo odaklanmıyo bana hep oyun yapıyo kaçıp gidiyo her çocuk bir değil tabi benimkide böyle napalım beklicez....biraz daha geçsinde daha 2 yaşına gelmedi kreş işini bende düşüneyim teşekkür ederim canım
bana göre tuvalet hiç önemli değil istediği zaman çocuk illaki öğrenecek hiç takma konuşma da gördüğün gibi biz 38 aylık konuşmaya başladık :KK43:

Yok benimki 23 aylık canım zaten ben 2 yaşına girdiğinde tamamen bıraktırıcam
Dişleri geç çıktı ilk dişini 11 aylıkken çıkardı
Diğerlerininde çıkması epey sürdü
Şuan 8 yukarda, 8 aşağıda var toplam 16 tane
En son azı dişleri çıktı fazla olmuyo 1-2 ay önce. Emzikde devamlı ağzında değil sadece uyurken bide dışarda çok huysuzlandığında veriyorum devamlı değil yani onu da yakında tamamen bıraktırcam inşallah
inşallah cnm bir an önce kurtulursunuz. ben de yapamaz derdim. dur bakim bu gece bırakcam emziği ne olacak dedim. bugün yarın derken 3 güne unuttu ama çok ağlıyorlar bilgin olsun. dayanmalısın o ağlamalara :KK43:

inşallah cnm bir an önce kurtulursunuz. ben de yapamaz derdim. dur bakim bu gece bırakcam emziği ne olacak dedim. bugün yarın derken 3 güne unuttu ama çok ağlıyorlar bilgin olsun. dayanmalısın o ağlamalara :KK43:

Mecburuz dayanıcam 😟
Benimki mızmız çok nazlı herşeye ağlar
İnşÂllah çok zorlanmam😟

bana göre tuvalet hiç önemli değil istediği zaman çocuk illaki öğrenecek hiç takma konuşma da gördüğün gibi biz 38 aylık konuşmaya başladık :KK43:

Canları sağolsun beklerim bende napalım 😟 ablamın oğlu da 33 aylık olacak o da konuşmuyor henüz cümle kuramıyor sadece birkaç kelime o kadar

Canları sağolsun beklerim bende napalım 😟 ablamın oğlu da 33 aylık olacak o da konuşmuyor henüz cümle kuramıyor sadece birkaç kelime o kadar
çağımızın hastalığı gibi oldu konuşamama. oğlum konuşamasa bile çok zekidir, yolları bile ezbere bilir. okula sabah giderken anne okul nonono diyo. anne okul ben eve diyo. ağlamıyo okula alıştı ama hep bir pazarlık var çişi kakası evden çıkarken hiç bitmiyor,

çağımızın hastalığı gibi oldu konuşamama. oğlum konuşamasa bile çok zekidir, yolları bile ezbere bilir. okula sabah giderken anne okul nonono diyo. anne okul ben eve diyo. ağlamıyo okula alıştı ama hep bir pazarlık var çişi kakası evden çıkarken hiç bitmiyor,

Aynen öyle canım Allah hepimize kolaylık versin çocuk büyütmek dünyanın en zor şeyi

benim ki de çok mızmız yengeç burcu tam özelliklerini taşıyor. her şeye ağlar çok duygusal yavrum. azıcık sesimi yükseltiyim anne tatam (tamam) der

Benim oğlumda başak burcu özelliklerini bilmem ama çok hassas yapısı var
Canları sağolsun melek onlar 💓

Arkadaşlar bizde çok güzel gelişmeler oldu. Mirza nin kelime haznesine bir çok kelime eklendi.
Ilgi sevgi ve eğitim le bunlar oldu . Ama daha akıcı cümleler halinde konuşamıyor. Iki kelimeli 3 - 5 cümlesi vardır sanırım.
Baba gel. Baba gitti . Ver al . Attı gibi şeyler.

Arkadaşlar bizde çok güzel gelişmeler oldu. Mirza nin kelime haznesine bir çok kelime eklendi.
Ilgi sevgi ve eğitim le bunlar oldu . Ama daha akıcı cümleler halinde konuşamıyor. Iki kelimeli 3 - 5 cümlesi vardır sanırım.
Baba gel. Baba gitti . Ver al . Attı gibi şeyler.
Maşallah cnm. inşallah açılacak zamanla. Bizim ki bir anda bülbül gibi şakıdı diyebilirim 37 aylıktı 2 aydır konuşuyor :)

Merhabalar ilerleme var mı merak ettim benim oğlumda aynı

Merhaba canım bugün oğlumu doktora götürdük çocuk doktoru ama o çocuk gelişimi bölümüne yönlendirdi kağıt yazdı ama malesef randevu alamadık yokmuş haftaya hastaneyi arayın randevu varsa gelip ona göre burdan randevu alırsınız dediler çocuk doktoru birkaç nasihatte bulundu ben bi sorun olduğunu zannetmiyorum ama yinede gösterin dedi bide inanılmaz sinirli 2 yaş sendromu bu mu ya bide emzikten kestiğim için krizlere giriyor bütün gün uyumuyor gündüz uykuları gitti şimdi akşam yatırmak için uğraşıyorum şuan yine krize girdi😟
Konuşmama durumu hala aynı sadece susayınca ben su içermisin diyorum suuuu diyor o kadar seninkinin durumu nasıl peki?

Benim oğlum da 20 aylık ama aç, anne, gel, dede diyordu artık omlarında söylemiyor. Her gün parkamgideriz, kitap oluruz, Yanında bir işle ilgilensem bile yaptığım işi ona anlatırım ama artık çocuğum konuşmayı bıraktı kafam çok karışık bunun nedeni nedir bir türlü bulamıyorum
Cocuk ve ergen psikiyatristine gitmenizi tavsiye ederim. Zaman bu cocuklar icin cok onemli. Ne duyacaginiza takilmayin,ne yapmaniz gerektigini ogrenin derim. Bu arada ozel bir cocugun annesiyim. Bunlari hep tecrube ettim. Sadece zaman kaybetmeyin.

X