Artık beni everebilirsiniz 👰🏻‍♀️🤵🏻🎀💍💕👩🏻‍❤️‍🤵🏻 Taze bekar alıyorum

doğru söylemek gerekirse yok..
iğne kullanıyorum mahvetti beni iştah bırakmadı
canım bir şeyde çekmiyor bazen diyorum canın şunu şunu da mı çekmiyor
yok çekmiyor

Geçmiş olsun neyin var :KK43: Sana kocaman sarılayım da iyileş hemenn :KK19:

aslında hiç bir şeyim yok insülin direncim ve bazı vitaminler eksik olduğu ortaya çıktı doktor bir şeyler yazdı onu kullanıyorum

İnsülin için iğne işe yarıyor mu? Benim de insülinim hep kan değelerinde yüksek çıkıyor, aynı şeker hastaları gibi hallerim var, ama doktorlar hiç umursamadılar geçer daha yaşın genç halledersin dediler

İnsülin için iğne işe yarıyor mu? Benim de insülinim hep kan değelerinde yüksek çıkıyor, aynı şeker hastaları gibi hallerim var, ama doktorlar hiç umursamadılar geçer daha yaşın genç halledersin dediler
Bir aydır kullanıyorum işe yarayıp yaramadığını önümüzdeki ay doktor kontrolünde ve tekrar kan testinden sonra söyleyebilirim.
Bende aşırı kilo kaybı yaşattı.
Benim de insülinim hep kan değelerinde yüksek çıkıyor, aynı şeker hastaları gibi hallerim var,
Ciddiye alınacak bir durum bir an önce bir endokrin doktoruna gitmeni öneriyorum kan tahlillerini yaptırırsın hem neyin var neyin yok ortaya çıkar hem için rahat olur
Veya erken önlem alınır bir durum varsa
ama doktorlar hiç umursamadılar geçer daha yaşın genç halledersin dediler
Doktor olduklarından emin misin bu saçmalık tıpa aykırı bir an önce başka doktora git.
İstiyorsan doktor önerebilirim

“Siz kumandaya gomando diyen, deprem bölgesinde bile aklı bi yerinde olan biri ile evlendiğinize pişman değilsiniz ama o özel sektörde çalışan biri ile evlendiği için pişman öyle mi? Ay yeni gördüm bi de kumar oynuyomuş.”

Katibin Ruhu Katibin Ruhu
Orada gülemedim bari burada güleyim gomando ekmaag :KK70:

Bir aydır kullanıyorum işe yarayıp yaramadığını önümüzdeki ay doktor kontrolünde ve tekrar kan testinden sonra söyleyebilirim.
Bende aşırı kilo kaybı yaşattı.

Ciddiye alınacak bir durum bir an önce bir endokrin doktoruna gitmeni öneriyorum kan tahlillerini yaptırırsın hem neyin var neyin yok ortaya çıkar hem için rahat olur
Veya erken önlem alınır bir durum varsa

Doktor olduklarından emin misin bu saçmalık tıpa aykırı bir an önce başka doktora git.
İstiyorsan doktor önerebilirim

Ben 3 ayrı iç hastalıkları doktoruna gittim, son 2 yılda çok hızlı sürede kilo aldım. Zaten 60-63 kilolardayım, zayıf değildim ama 7 ay gibi kısa sürede 72-75 arasına çıktım. Kan değerlerinde insülin hep yüksekti, spor yapıp kilo verirsen insülin düşer dediler 🤣 kendi başıma vitamin içip duruyorum. Kilo veremedim

Endokrin doktoruna yönlendirmek gerekiyor iç hastalıklarından, ama doktor gerek görmedi oraya 😔

Ben 3 ayrı iç hastalıkları doktoruna gittim, son 2 yılda çok hızlı sürede kilo aldım. Zaten 60-63 kilolardayım, zayıf değildim ama 7 ay gibi kısa sürede 72-75 arasına çıktım. Kan değerlerinde insülin hep yüksekti, spor yapıp kilo verirsen insülin düşer dediler 🤣 kendi başıma vitamin içip duruyorum. Kilo veremedim

Endokrin doktoruna yönlendirmek gerekiyor iç hastalıklarından, ama doktor gerek görmedi oraya 😔
İnsülinin olduğu için kilo vermen zorlaşıyor.sen genel dahiliye doktoruna gitmişsin.bir endokrine git.senden bazı kan tahlilleri ister zaten ona göre tiroid,insülin,şeker,b12,d vitamini,demir eksikliği vs hepsi çıkar ve takviye ve şeker ve insülin varsa iğne verebilir(bu iğne seni kısa sürede mankene çevirir) iştah kesiyor çünkü.
asıl amaç kilo vermek değilde insülini kontrol altında tutmakmış ama aşırı kilo verdiriyor

ağzında kuruluk varsa
cildinde kuruluk varsa
saçların dökülüyorsa
yemek yedikten sonra 1-2 saat içinde acıkıyorsan
normal otururken bir an elin ayağın titriyorsa 3 gün bir şey yememiş gibi krize giriyorsan
bazen doyduğunu anlamıyorsan
karbonhidrat besinlerinden mutlu oluyorsan kanında azalınca şeker bir anda düşüp mutsuz oluyorsan canın tatlı çekiyorsa
karın bel bölgende yağ oranın arttıysa
spor yapıp düzgün beslenemene rağmen kilo ya veremeyip yada çok az veriyorsan
insülin veya şeker var demek
endokrin doktoru çözer .kendi kendine hallolur diye yıllarını kaybetme

ağzında kuruluk varsa
cildinde kuruluk varsa
saçların dökülüyorsa
yemek yedikten sonra 1-2 saat içinde acıkıyorsan
normal otururken bir an elin ayağın titriyorsa 3 gün bir şey yememiş gibi krize giriyorsan
bazen doyduğunu anlamıyorsan
karbonhidrat besinlerinden mutlu oluyorsan kanında azalınca şeker bir anda düşüp mutsuz oluyorsan canın tatlı çekiyorsa
karın bel bölgende yağ oranın arttıysa
spor yapıp düzgün beslenemene rağmen kilo ya veremeyip yada çok az veriyorsan
insülin veya şeker var demek
endokrin doktoru çözer .kendi kendine hallolur diye yıllarını kaybetme

Çok şaşırdım, teşekkür ederim yazdıkların için. bu saydıklarının hepsi bende var. Ben devlette hem iç hastalıklarına hem kadın hastalıklarına gittim. Hepsine gittiğimde de endokrine yönlendirmelerini rica etmiştim, onlar test yapalım öyle sonuca göre bakarı dediler. Vitaminlerin eksik, sağlıklı beslen sana d vitamini yazıyorum, spor yap kilo verirsin diyerek gönderdiler. Kilolu olduğum da belli zaten. Kolesterol değerlerim de yüksektir hep. Hepsini kiloya bağlamışlardı. Ben de hep düzenli diyet yapamadım kilo veremedim diye düşünüyordum.

Çok şaşırdım, teşekkür ederim yazdıkların için. bu saydıklarının hepsi bende var. Ben devlette hem iç hastalıklarına hem kadın hastalıklarına gittim. Hepsine gittiğimde de endokrine yönlendirmelerini rica etmiştim, onlar test yapalım öyle sonuca göre bakarı dediler. Vitaminlerin eksik, sağlıklı beslen sana d vitamini yazıyorum, spor yap kilo verirsin diyerek gönderdiler. Kilolu olduğum da belli zaten. Kolesterol değerlerim de yüksektir hep. Hepsini kiloya bağlamışlardı. Ben de hep düzenli diyet yapamadım kilo veremedim diye düşünüyordum.
Canım direkt endokrin doktoruna git.Hepsi varsa vardır bir problemin. İnsülin değerlerin evet kilon normale düşerse o da düzelir fakat insülin varsa işte asıl mesele o kiloyu veremezsin.
3 verirsin 5 alırsın 10 verirsin 15 alırsın. Koruyamazsın.
Bana göre aşırı kilon yok rahatlıkla verirsin iğne yazarsa yürüyüş yaparsan. Dünyada yemek yemen gerektiğini unutuyorsun. Sanki yemek yemeden de yaşanıyormuş gibi. Kokusuna bile dayanamadığın şeylere karşı nötrleşirsin.
Benim endokrin doktoruna gitmeden önce 5-6 kilo fazlam vardı kendim vermiş son 2-3 kilom kalmıştı vermem gereken. Yani kilo vereyim diye gitmemiştim şeker tiroid vs şeyelre baktıracaktım.
İnsülin direncin var şeker için araftasın dedi iğne yazdı 12 kilo verdim bir ayda ☹️
İğneyi bırakmayı düşünüyorum doktor kontrolünden sonra

Canım direkt endokrin doktoruna git.Hepsi varsa vardır bir problemin. İnsülin değerlerin evet kilon normale düşerse o da düzelir fakat insülin varsa işte asıl mesele o kiloyu veremezsin.
3 verirsin 5 alırsın 10 verirsin 15 alırsın. Koruyamazsın.
Bana göre aşırı kilon yok rahatlıkla verirsin iğne yazarsa yürüyüş yaparsan. Dünyada yemek yemen gerektiğini unutuyorsun. Sanki yemek yemeden de yaşanıyormuş gibi. Kokusuna bile dayanamadığın şeylere karşı nötrleşirsin.
Benim endokrin doktoruna gitmeden önce 5-6 kilo fazlam vardı kendim vermiş son 2-3 kilom kalmıştı vermem gereken. Yani kilo vereyim diye gitmemiştim şeker tiroid vs şeyelre baktıracaktım.
İnsülin direncin var şeker için araftasın dedi iğne yazdı 12 kilo verdim bir ayda ☹️
İğneyi bırakmayı düşünüyorum doktor kontrolünden sonra
Çok teşekkür ederim boniva aydınladım resmen 😄❤❤❤❤❤❤❤❤

geyik konusu diye girdim tıp çıktı 😂 insülin direnci ve insülin iğnesi konusunda bana danışabilirsiniz dksjskhs. mesajı kapattım yavrum evet bazıları yalnız kalıp sağa sola salça olduktan sonra özellere gidip kudurmalara devam ediyomuş da dedim ötede kudursunlar dkshskhs dur atayım

X