Aranızda Şeffaf Aparey Kullanan Var mı?

Merhabalar, uzun araştırma sonucu tam metal diş teli taktıracakken, bir firmanın beni arayıp dişlerimin hiçbirinin çekilmeden 9 ayda bu apareyler ile düzeleceğini söylemesi üzerine fikrimi değiştirip aparay kullanmaya başladım. Dişteli de 9 ayda düzeltecek dediler ancak yandaki sağlam bir dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Bu da beni çok düşündürdü ama apareyden cevap gelmeseydi metal taktıracaktım. Şimdi dişimi de kaybetmeden düzeleceği günü bekliyorum.

Geçen hafta salıgünü dişlerimin bir kaçına beyaz renkte buton yapıştırdılar ve şeffaf apareyi geçirdiler. Günde en az 17 saat takman gerek dediler. Hiç bir ağrı ya da acı hissetmedi. Bu apareyler 2 hafta da bir değişecek. Önümüzdeki salı 2 numaralı apareyi takıcam.

Doğrusu ilk takıldığında ağzımdaki fazlalağın nasıl beni rahatsız ettiğini anlatamam. Sanki küçükken ağzımıza geçirdiğimiz vampir diş oyuncak takmışım gibiydi ve hep çıkarmak istedim. Bir de tükürük bezlerini çok çalıştırıyor. İlk çıkarma işlemim de çok zor oldu. Başlarda gerçekten çıkarma da zorlandım. Ama takması çok kolay. Bakalım hayırlısı. 34 yaşından sonra bindik bir alamete bakalım faydası olacak mı!

Aranızda kullanan arkadaşlar tecrübe ve düzelme konusunda bilgi verebilir mi?
Merhaba sonuc nedır ben de oncekı yıllarda sordugumda telsız duzelmez denmıstı gecen ay bır medıpolde bır de sıslıde ortadontıste gıttım artık oluyor o onceden dı dedıler ama cok yuksek fıyat sıslıdekı 20 bın dedı mısal sonucu ve fıyatı yazarmısınız, caprasıklıgınız ne duzeydeydı. Dıs etı sorunu oldu mu benım zaten bıraz var dıs etı sorunum kafa dısımde sımdıden tşkler :)

Ben clearfix markasıyla görüştüm de 5000 lira civarında oluyor genelde dediler. invisalign'e göre daha uygun fiyatlı ama tedavi süreci aynı. Sizinkinin markasını biliyor musunuz

Etkı farkı olur mu dr bana tek marka bunlar demıstı

Son düzenleme:
Merhabalar, bende şeffaf plak tedavisini araştırıyorum. Bana da 10.000 tl gibi bir fiyat söylediler.Neden böyle farklı fiyatlar,hepsi aynı değil mi şeffaf plakların.Birde bu tedaviyi üretici firma yapamıyor mu?Bence daha uyguna gelebilir bu şekilde.
Ne yaptınız bana da 20 bın dedıler

Son durumunuz nasıl? Tedaviniz nasıl ilerliyor, düzelme var mı? Ben de Clearfix uygulaması ile dişimin fotoğraflarını çekip yolladım, size uygun doktor diye bir diş hekiminin ismini yollamışlar ortalama süre 10 ay demişler. Aradım diş hekimini ortalama 1.500 dolar tutar dedi, perşembe gidip görüşücem. Yalnız kafama takılanlar, diş hekimi ortodontist değil ve kendisiyle ilgili internette hiç bir bilgi yok :/
Merhaba! Ne yaptınız ıstanbulda mısınız

Ben çok araştırdım 7 8 ddoktora gittim nerdeyse Türkiye deki 3 markayla da görüştüm fakat clearfix de karar kıldım. Aynı marka için doktorlar farklı fiyat verebiliyor hekimin fiyata müdahalesi fazla . Ortodontist olması gerekmiyor. Kullanımı çok rahat daha önce telle ortodonti tedavisi görmüş biri olarak farkı biliyorum. Kesinlikle bunlar çok daha kullanışlı ve eestetik açıdan belli de olmuyor. Bana tedavi süresi 6 7 ay denildi.. Şuan 2. Aydayımm v2 bence değişim var. Tedavi sonunda ne düşünürüm bilmiyorum ama şu an için memnunum. Size 2 aylık before afterımı bırakıyorum

Daha once tel tedavısı olduysanız neden bu yontemle yenıden tedavı oluyorsunuz
Istanbuldamısınız ben de arayıstayım

Hala aklına takılan bir şey varsa yardımcı olabilirim diş hekimiyim
Markalar arası etkı farkı var mı her caprasıklıgı duzeltır mı
Benım anlamadıgım bır kac yıl once senın dıse olmaz dedıler gecen ay ıkı ortadontıste danıstım artık oluyor bu teknolojı degıstı bu daha hızlı duzeltıyor dedıler

Ben şeffaf aparey taktırdım daha 2 gün oldu ilk takıldığında acı ağrı olmadı ve kimse anlamadı görüntü çok güzel 6 ay tedavim devam edicek ve 22 saat kalıcak yemek yerken çıkar sıcak içerken sigara içerken o biraz uğraştırıyor çünkü çıkarırken tükürük bezeleri fazla oluştuğu için çıkarırken kötü bi görüntü oluyor alt plagı çıkarıken çok zorlandım 1 gün ve acayip bir ağrı oldu gözümden yaş geldi birde pelteklik oldu biraz ama 3 gün içinde geçeceğini söyledi doktorum ilk zaman bunların hepsi normalmiş çıkar tak biraz meşagatli olsada görsel açıdan güzel sol tarafımı zor kullanıyorum yemek yerken sağ tarafımı kullanıyorum sonuç odaklı düşünmek lazim yine de kötü görüntü den iyidir

Hangı sehırdesınız
etkı oldu mu
kaca yaptırdınız
Caprasıklık ne boyuttaydı

Merhabalar
Bende şeffaf plak tedavisi için dün doktoruma ölçü verdim. Videonun hazırlanmasını bekliyorum. Plak markası orthero. Şeffak plak tedavisi gören arkadaşlar şuan ne aşamadalar neler yaşadılar yazarlarsa bizde fikir sahibi olmuş oluruz

Memnun musunuz hangı sehır kaca yaptılar

şeffaf aparey en yakın arkadaşım taktırdı. bunu her ortodontist yapmıyor. tecrübe gerektiren bir tedavi bence. 25 tane plak geldi yurtdışından. her plağa geçişte biraz ağrıyıp geçiyormuş. İnvisaligndi markası da. dişlerden biraz törpülüyorlar ama bence sonuç başarılı gidiyor. ben dışarıdan arkadaşımdaki farkı farkettim
Hangı sehır kaca yaptırdı

Merhabalar. Ben de şeffaf plak için ölçü verdim ve ayrıntılı diş röntgeni çekindim. Diş köklerine bakmak istedi doktorum. Teker teker hepsinin de rontgenini çektiler baya sıkıcı bi işlem :) Ayriyeten 3 boyutlu ölçüsünü de aldılar.
İlk 2 gün konuşma zorluğu oluyormuş, bol bol kitap okumami önerdi asistan :)
Gelişmeleri buradan paylaşırım sizlerle.
Habgı sehır kaca anlastınız

Memnun musunuz hangı sehır kaca yaptılar
Merhaba
Ben Bursa’da 8.500e yaptırıyorum. Tedaviye başlayalı iki ay oldu fark edilir bir değişim henüz yok. Görüntüden dolayı tel yerine şeffaf plak seçtim ama bu tedavide çok kolay değil. Ağrı acı sızı yok ancak her yemek ve atıştırmalıkta plağı çıkartıp diş ve plağı fırçalamak zahmetli. Özellikle dışardaysanız. Ama umarım dişlerim düzelir de bu zahmete katlandığıma değer

Merhaba
Ben Bursa’da 8.500e yaptırıyorum. Tedaviye başlayalı iki ay oldu fark edilir bir değişim henüz yok. Görüntüden dolayı tel yerine şeffaf plak seçtim ama bu tedavide çok kolay değil. Ağrı acı sızı yok ancak her yemek ve atıştırmalıkta plağı çıkartıp diş ve plağı fırçalamak zahmetli. Özellikle dışardaysanız. Ama umarım dişlerim düzelir de bu zahmete katlandığıma değer
Umarım arada gelısmelerden gaberdar edersen sevınrım hangı marka othero mu

İnvisalign mıydı sizinki de? Doktor ve fiyat bilgisi paylaşır mısınız?
Yok o dediğiniz yurtdışı markası ve çok pahalı dolar ile geldiği için. Ben türk markası olan orthero ile anlaştım. ve inanılmaz derecede düzeldi çok şükür dişlerim. Taa tepedeki vampir dişim yerine oturdu. Hala tedavim sürüyor. Bir sıkıntı çıkmazsa 5 plağım daha var. Antalyada orthero ile anlaşan bir kliniğe yaptırdım ben ve benim ki 7.500 TL tuttu.

Merhaba sonuc nedır ben de oncekı yıllarda sordugumda telsız duzelmez denmıstı gecen ay bır medıpolde bır de sıslıde ortadontıste gıttım artık oluyor o onceden dı dedıler ama cok yuksek fıyat sıslıdekı 20 bın dedı mısal sonucu ve fıyatı yazarmısınız, caprasıklıgınız ne duzeydeydı. Dıs etı sorunu oldu mu benım zaten bıraz var dıs etı sorunum kafa dısımde sımdıden tşkler :)
Benim dişlerim bayağı yamuktu. Vampir dişim vardı üstten gelen. Önce ölçü aldılar. Eğer uygunsa zaten tedavi yapıyorlar. Uygun değilse yapmıyorlar. Size 20.000 demişler o halde sizinki yabancı marka apareydir. Onlar yurtdışından geldiği için dolar ile geliyor. Ben türk markası orthero ile anlaşan bir kliniğe yaptırdım Antalya'da. 7.500 demişlerdi. 2017 Ekimde başlamıştım tedaviye. Şu an durum çoook güzel Allah'a şükür. Yukardaki diş yerine oturdu ve diğer yamukluklarda düzeldi. Ama tedavim henüz bitmedi. 5 apareyim daha var.

X