Aranızda Şeffaf Aparey Kullanan Var mı?

Merhaba
Bende ilk plağımı takdırdım ve Pazartesi günü ikincisine geçicez inş. Beklediğimden daha az rahatsızlık verdi ilk başlarda da. Şimdi hiç hissetmiyorum varlığını. Beni en çok rahatsız eden kısım konuşma ilk zamanlara göre şuan daha iyi ama hala ş harfini düzgün çıkartamıyorum. Dışardan da hiç belli olmuyor şimdilik pişman değilim. İnşallah beklenen sonucu alırım

Merhaba
Bende ilk plağımı takdırdım ve Pazartesi günü ikincisine geçicez inş. Beklediğimden daha az rahatsızlık verdi ilk başlarda da. Şimdi hiç hissetmiyorum varlığını. Beni en çok rahatsız eden kısım konuşma ilk zamanlara göre şuan daha iyi ama hala ş harfini düzgün çıkartamıyorum. Dışardan da hiç belli olmuyor şimdilik pişman değilim. İnşallah beklenen sonucu alırım
Hayırlı olsun. Başlarda konuşurken bende peltek konuşuyordum. Şimdi maşaallah şarkı bile söylüyorum. Ağız yapısı alışıyor zamanla.

Merhabalar. Ben de şeffaf plak için ölçü verdim ve ayrıntılı diş röntgeni çekindim. Diş köklerine bakmak istedi doktorum. Teker teker hepsinin de rontgenini çektiler baya sıkıcı bi işlem :) Ayriyeten 3 boyutlu ölçüsünü de aldılar.
İlk 2 gün konuşma zorluğu oluyormuş, bol bol kitap okumami önerdi asistan :)
Gelişmeleri buradan paylaşırım sizlerle.

İlk günler konuşmanız peltek oluyor bir de çok tükürüp beziniz çalışacak. Ama sonra alışıyorsunuz. Hangi marka acaba sizin anlaştığınız?

İlk günler konuşmanız peltek oluyor bir de çok tükürüp beziniz çalışacak. Ama sonra alışıyorsunuz. Hangi marka acaba sizin anlaştığınız?
Ben markasını hiç bilmiyorum ki o_O
Yurtdisinda yaşıyorum. Doktor iki seçenek sundu ya tel ya da şeffaf plak. Ben de teller gülerken çirkin görünür diye şeffaf olanı seçtim. Hiç markadan felan bahsetmedi. Markalar farkediyor mu pek?

Ben markasını hiç bilmiyorum ki o_O
Yurtdisinda yaşıyorum. Doktor iki seçenek sundu ya tel ya da şeffaf plak. Ben de teller gülerken çirkin görünür diye şeffaf olanı seçtim. Hiç markadan felan bahsetmedi. Markalar farkediyor mu pek?
Büyük ihtimal ithal üründür sizinkisi. Benim ki türk malı. O yüzden sordum. Marka farketmez tabi. Sadece fiyata yansıyor fark.

Benim tedavim bitmek üzer. 4 ay kadar daha devam eder bir sıkıntı çıkmazsa. Ama başlarda alışmam kolay oldu.
Benim tedavim bittikten sonra dişlerin oynamaması için ön iç kısmına ince bir tel takılacak. Ömürlükmüş.. Herkese öyle yapıyorlar burda. Hissedilmiyormus zaten telin orda olduğu.

Benim tedavim bittikten sonra dişlerin oynamaması için ön iç kısmına ince bir tel takılacak. Ömürlükmüş.. Herkese öyle yapıyorlar burda. Hissedilmiyormus zaten telin orda olduğu.
Bana da takıcaklar ondan tedavim bitince. Ama bana 1 yıl dursa yeter dediler. Şu an eşimde var o telden. O tel tedavisi gördü ve arka kısma o sabitleyici teli taktılar. Küçük birşey. Sadece ön dişeri kapsıyor. Ve hiç rahatsız değil.

Arkadaşlar istanbulda anadolu yakasında yaptıran var mı.? En de düşünüyorum şeffaf aparey.. yaş kısıtı yoktur inşallah

şeffaf aparey en yakın arkadaşım taktırdı. bunu her ortodontist yapmıyor. tecrübe gerektiren bir tedavi bence. 25 tane plak geldi yurtdışından. her plağa geçişte biraz ağrıyıp geçiyormuş. İnvisaligndi markası da. dişlerden biraz törpülüyorlar ama bence sonuç başarılı gidiyor. ben dışarıdan arkadaşımdaki farkı farkettim
Fiyatı ne kadar bir bilginiz var mı?

Ben de başladım tedaviye. 16 ay verdi toplam. 3 gündür takıyorum. İlk 2 gün alışma süresiydi, ama şu an alıştım daha da alışırım. Cok rahat, kullanışlı ve hiç belli olmuyor. S leri çıkaramam diye düşünmüştüm ama hiç değişmedi konuşmam. Yeni taktığımda tükürügüm artmıştı rahatsızlık duymuştum ama şimdi ona da alıştım. Yani çok beğendim çok kullanışlı :) Dışardan bakıldığında hiç belli değil

Kızlar ben invisalign düşünüyordum fakat bir doktorun sayfasında şu videoyu gördükten sonra vazgeçtim. Bu nedir ya diş teli daha iyi yani. Bu kadar belli oluyor ve kötü görünüyorsa zaten şeffaf apareyler gereksiz bence.. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eklentiler

• 482FB955-CB73-4018-A934-E1041BBEF547.png
    482FB955-CB73-4018-A934-E1041BBEF547.png
    486,6 KB · Görüntüleme: 968
Kızlar ben invisalign düşünüyordum fakat bir doktorun sayfasında şu videoyu gördükten sonra vazgeçtim. Bu nedir ya diş teli daha iyi yani. Bu kadar belli oluyor ve kötü görünüyorsa zaten şeffaf apareyler gereksiz bence.. Siz ne düşünüyorsunuz?
Evet aynen bu şekilde görünüyor. Hamileliğimden önce diş tellerim vardı sonrasında şeffaf plaklarla tedaviye devam ettim tam olarak dişlerinize oturmuyor çünkü onun şekline göre dişleriniz şekil alıyor aralardaki boşluklara tükürükler birikiyor sadece fotoğraflarda belli olmuyor çok yakın çekim olmadığı sürece onun dışında dişinizin üstünde bir katman daha var gibi gayet belli oluyor. Fırçaladıkça matlaşıyorlar ama 2 haftada bir plak değiştiği için matlaşınca yenisine geçilmiş oluyor

Ben de kullanıyorum memnunum. Belli olmuyo fazla. Dislerime tam oturuyor ve sararmamasi için dişlerimi günde 4 kez fircaliyorum. Apareyleri de fircaliyorum. Yani tel kadar belli olmuyor ama iyice yaklaşip dikkatli bakmak gerekir anlamak için. Bu görüntüde çok belli çıkmış ama benim böyle değil

Canım başlarda biraz sıkıntı yaşasanda sonrasında hiç varlığını hissetmiyorsun. ayrıca bu resimde bayan dişlerini açmış ve sanki kendi dişleri sarı gibi. Normalde hiç belli olmuyor. Ben söyleyince anlıyorlar yoksa var mı yok mu aynada bile belli etmiyor kendini. Bir de bu bayan gibi ağzımız açık dolaşmayacağız ki. Doktorun seni vazgeçirmeye çalışmış bence. Ama senin için hangisi uygunsa onu yaptır. Bunda maddiyat da önemli, dişlerinin yamukluk dereceside. Ağır vakalarda bu şeffaf aparey önerilmiyor zaten.

Ben de kullanıyorum memnunum. Belli olmuyo fazla. Dislerime tam oturuyor ve sararmamasi için dişlerimi günde 4 kez fircaliyorum. Apareyleri de fircaliyorum. Yani tel kadar belli olmuyor ama iyice yaklaşip dikkatli bakmak gerekir anlamak için. Bu görüntüde çok belli çıkmış ama benim böyle değil
Canım başlarda biraz sıkıntı yaşasanda sonrasında hiç varlığını hissetmiyorsun. ayrıca bu resimde bayan dişlerini açmış ve sanki kendi dişleri sarı gibi. Normalde hiç belli olmuyor. Ben söyleyince anlıyorlar yoksa var mı yok mu aynada bile belli etmiyor kendini. Bir de bu bayan gibi ağzımız açık dolaşmayacağız ki. Doktorun seni vazgeçirmeye çalışmış bence. Ama senin için hangisi uygunsa onu yaptır. Bunda maddiyat da önemli, dişlerinin yamukluk dereceside. Ağır vakalarda bu şeffaf aparey önerilmiyor zaten.
İnvisalign mıydı sizinki de? Doktor ve fiyat bilgisi paylaşır mısınız?

X