Dövme Aranızda daha önce dövme yaptırmış olan var mı?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

Nastasya flipovna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
3.138
8.401
Arkadaşlar yarın dövme yaptırmayı düşünüyorum lakin aklımda bazı sorular var.Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa cevap verebilirse sevinirim.
Birincisi dövme sonrası bakım gerçekten zor mu? özellikle ilk yaptırdıktan sonraki bakım.
en çok merak ettiğimde çok acıtan bir şeymi yapılırken ve bölgesel olarak en çok nereler acıyor?

kemik üstü ince deriler çok acıyo, ilk bi hafta 0 gün çok temiz tutma lazım, ilk gece çektiğim acıyı daunutamıyorum, dövmenin üstüne kızgın ütü yapıştırılmış gibiydi, ama küçük bişey yaptırırsan dayanamaman için sebep yok, ille de yaptırırcam diyosan tabii

Arkadaşlar yarın dövme yaptırmayı düşünüyorum lakin aklımda bazı sorular var.Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa cevap verebilirse sevinirim.
Birincisi dövme sonrası bakım gerçekten zor mu? özellikle ilk yaptırdıktan sonraki bakım.
en çok merak ettiğimde çok acıtan bir şeymi yapılırken ve bölgesel olarak en çok nereler acıyor?

6 adet dövmem bulunuyor, buyrun :)

Bakım zor değil, sadece ihmal etmemeniz lazım. Zaten bir süre bepanten, sonra vazelin sürüyorsunuz; ya da dövmeciniz nasıl yönlendirirse o şekilde. Ama bakım sadece bu, krem sürmek :) Bir de kabuklanınca kabukları koparmamak.

Acıması sizin acı eşiğinize bağlı. Benim canım kolay yanmaz ve dövmelerim ikisi "bayağı acır" denilen yerlerde, ben uyukluyordum neredeyse.
Genel olarak en çok ince ve/veya kemiğe yakın yerler acır, kalça kemiği üstü, el bileği, kürek kemiklerinin üstü gibi.

Bende hiçbirinde yaptırırken acı olmadığı gibi, sonrasında da pek bir şey olmadı. Sadece ilk kan sızdığı zamanlarda hafif yanma oldu, sonrasında da bir yere çarparsam ufak acı oldu geçti.

Ama yaptıracağınız stüdyoyu çok iyi seçmelisiniz.

canım esım boynuna gecen sene adımı yazdırdı. baya acıdı cunku hassas olan bolgelerı var dövmenın boyun bolgesı cok hasssasmıs . bepanthen pişik kremı ve vazelinle 1 hafta bakım yaptı ilk 2 gunde hıc dus almadı . bu sene de koluna hayat agacı czdırdı altnada evlılık tarıhımızı attırrdı. ama bu seene yaptırdgı dovme resmen şişti. sular akmaya baslaynca anladım kı bı gece yarsı ıltıhap kapmıs kocam. direk hastahaneye gittik antııyotık hem agzdan hem merhem vedıler kullandı gectı ama allah korusun cilt kanserıne kadar yolu var cok ıstersen yaptır ama . he bide accessdenied accessdenied a katılıyorum adım kucuk oldugu ıcın sorun yasamadı ama kolundakı hayat agacında cok sorun yasadk cunku buyukce bi dövme. tercih senın :)

cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim.öyle büyük bir şey yaptırmayacağım ama sanırım söylediğinize göre çok acıyan bölgeler istediğim yerler.birde ben çok zayıfım, her noktam kemiğe yakın olur zaten.o zaman epey acı çekeceğim demekki.
kuşlu olanı sırtıma kedili olanı göğsümün hemen üzerine yaptırmayı planlıyorum.
kuş-dövmeleri-3.jpg
626bd7a7ddd0d84b4551537d68798dfc.jpg

acı kısmını es geçiyorum herkesin ağrı eşiği farklı çünkü, bana göre lazer epilasyon yaptırmak dövme yaptırmaktan daha acılı.
her dövmecinin bakım önerileri farklı o yüzden dövmecinizin önerilerini uygulayın, ben dövmelerimi iki ayrı dövmeciye yaptırdım biri 1 hafta bephanthene sürdürmüştü, diğeri 3 gün bephantol f losyon. ikisi de 3 gün su değdirme demişti sonrasında da bol vazelin sürüp kapatıp öyle yıkanmıştım kabuklar tamamen dökülene kadar. kabukları asla soymayın oralar silik kalıyor, sonrasında da özellikle ilk yaz güneşten çok iyi koruyun yoksa renkte solma oluyor, ben 50 faktör krem sürmeden güneşe çıkmıyorum, 15 yıllık siyah dövmem hala yeni yapılmış gibi canlı duruyor ama renkli olanların rengi biraz soldu.

cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim.öyle büyük bir şey yaptırmayacağım ama sanırım söylediğinize göre çok acıyan bölgeler istediğim yerler.birde ben çok zayıfım, her noktam kemiğe yakın olur zaten.o zaman epey acı çekeceğim demekki.
kuşlu olanı sırtıma kedili olanı göğsümün hemen üzerine yaptırmayı planlıyorum.Eki Görüntüle 1809487 Eki Görüntüle 1809488 Eki Görüntüle 1809488 Eki Görüntüle 1809488

Kendinizi acıyacak diye şartlandırmayın. Acırsa da acıyacak, bir kere yaptırıyorsunuz bitiyor, öyle düşünün. Ben hep öyle düşünerek oturdum/yattım o koltuğa :)

Bir de dövme yaptırdıktan sonra, özellikle renkli dövmelerde, güneşten korumak lazım, rengi solar.

Kendinizi acıyacak diye şartlandırmayın. Acırsa da acıyacak, bir kere yaptırıyorsunuz bitiyor, öyle düşünün. Ben hep öyle düşünerek oturdum/yattım o koltuğa :)

Bir de dövme yaptırdıktan sonra, özellikle renkli dövmelerde, güneşten korumak lazım, rengi solar.
haklısınız sanırım şimdiden kendimi doldurmama gerek yok :)

acı kısmını es geçiyorum herkesin ağrı eşiği farklı çünkü, bana göre lazer epilasyon yaptırmak dövme yaptırmaktan daha acılı.
her dövmecinin bakım önerileri farklı o yüzden dövmecinizin önerilerini uygulayın, ben dövmelerimi iki ayrı dövmeciye yaptırdım biri 1 hafta bephanthene sürdürmüştü, diğeri 3 gün bephantol f losyon. ikisi de 3 gün su değdirme demişti sonrasında da bol vazelin sürüp kapatıp öyle yıkanmıştım kabuklar tamamen dökülene kadar. kabukları asla soymayın oralar silik kalıyor, sonrasında da özellikle ilk yaz güneşten çok iyi koruyun yoksa renkte solma oluyor, ben 50 faktör krem sürmeden güneşe çıkmıyorum, 15 yıllık siyah dövmem hala yeni yapılmış gibi canlı duruyor ama renkli olanların rengi biraz soldu.

Benimkilerin biri 10 yıllık ve renkli, hiçbir dövmem gibi onu da korumadım tabii güneşten, bayağı soldu. Ne zaman yeniletmeye niyetlensem renklendirme yerine başka bir tane yaptırdım:KK53:

göbeğimde ve el bileğimde var dövmem.yakında artırmayı düşünüyorum:)):
engöbekte sinir denk geldiğinde zıplatmıştı beni yerimden,epeyce de büyük bir dövme ama sonrasında acı sızlama falan olmadı.bileğimdeki 2 gün sızladı mesela.ama dayanaılmayacak birşey değil bana göre.
hafif dozda elektrik akıımına uğramışsın gibi oluyor,hani hem hoşuna gidiyor hem canın yanıyor :):)
bakım önemli,kremi falan.kabuklanması da.iyi bir dövmeci bulmak en önemlisi.hem steril olması açısından ,hem desen kabiliyeti,hem de sonrası hakkında fikir verip yardımcı olması.

Benimkilerin biri 10 yıllık ve renkli, hiçbir dövmem gibi onu da korumadım tabii güneşten, bayağı soldu. Ne zaman yeniletmeye niyetlensem renklendirme yerine başka bir tane yaptırdım:KK53:

ben de sürekli renklendirmeye gideceğim ama bir tane daha yaptırayım diyip karar veremeyip erteliyorum :KK70: zaten 3 ü siyah, biri siyah çerçeveli içi renkli, diğeri komple renkliydi, içi renkli olan artık içi boş bir dövmeye dönüştü de diğerine revizyon şart, sakızdan çıkmış gibi duruyor :mad:

kuşlu klasik biliyorum ama resimdeki bayanda çok zarif buldum.kuşları seviyorum birde.ense çok acır sanırım zaten.epey cesaret istiyor :)
Kuş motifi yaklasinca belli oluyor kuş olduğu. Biraz mesafe varsa yanık midir leke midir iz midir hiç anlaşılmiyor bence. Belirgin bir figür değil. Hoş durmuyor benim düşüncem. Ama kedili gerçekten çok güzel. Güle güle kullanın.

Kuş motifi yaklasinca belli oluyor kuş olduğu. Biraz mesafe varsa yanık midir leke midir iz midir hiç anlaşılmiyor bence. Belirgin bir figür değil. Hoş durmuyor benim düşüncem. Ama kedili gerçekten çok güzel. Güle güle kullanın.
fikir verdiğiniz için teşekkür ederim.şimdi tereddütte kaldım.onu biraz düşündükten sonra yaptırayım bari o zaman.kediliyi yaptırıp diğerini başka bir zamana bırakayım.eminde değildim zaten.

X