Annem kız kardeşlerime gelinimiz ve annesi yüzünden psikolojik baskı uyguluyor 😭

Size verilen tepkilere anlam veremedim ben. Değer görmüyorsanız sizde göstermeyin. Misal annenizle aynı evde yaşıyorsanız ve o kişi geldiyse hizmet etmeyin. Günlük nasılsanız öyle davranın hatta muhattap olmayın. Ben sevmediğim değer vermediğim kişilerle diyalog kurmuyorum. Annenize geliöce bu saatten sonra değişmez bırakın o istediği gibi davransın. Ağabeyiniz içinde üzülmeyin herşey layığını bulur 😇

Anneniz ne yapmak istiyorsa yapsin siz yoksayin, bir işlerini yapmayin, insan yerine koymayin. Anneniz de istedigi kadar bagirsin yani...
Zamanla anlar.
İnsan yerine koymamak olmaz. Benim ve kız kardeşlerimin onlara karşı bir nefreti yok ki! Biz tabii evimize gelen inşalara güler yüz gösterip iyi ağırlayacağız. Ben sadece annemin çok abarttığını ve onu dışlamaya çalışan bu insanlar için kendi çocuklarıyla kötü olduğundan yakındım. Zaten biz kötü insanlar olsaydık, abimin eşi yıllarca bize hafta sonu kalmak için gelmeye devam etmezdi.

İnsan yerine koymamak olmaz. Benim ve kız kardeşlerimin onlara karşı bir nefreti yok ki! Biz tabii evimize gelen inşalara güler yüz gösterip iyi ağırlayacağız. Ben sadece annemin çok abarttığını ve onu dışlamaya çalışan bu insanlar için kendi çocuklarıyla kötü olduğundan yakındım. Zaten biz kötü insanlar olsaydık, abimin eşi yıllarca bize hafta sonu kalmak için gelmeye devam etmezdi.
Siz de biraz annenize cekmişsiniz işte boşuna kizmayin. 😄

Illa nefretlik olmasina gerek yok. Her haftasonu otel gibi evinizi kullanip önüne sofra koyduran kaldiran, hizmet ettiren kadinlar, kendisine gelindiginde önünüze peynir domates koyuyorsa, onca hediyeye bir tane karsilik alamadiysaniz sizi ne yerine koymuş oluyorlar?
Siz bilirsiniz. Insan yerine koymaya devam edin.

Üzülmekte haklısınız annenize.
Ama bu onun tercihi. O bu şekilde yaşamaya alışmış. Bazı insanlar böyledir . Onun da kendince sebepleri var, boyle görmüş böyle doğru sanıyor.
Onu değiştiremezsiniz
Siz kendiniz ne istiyorsanız onu yaparsınız.
Gelin için birseyler yapmak zorunda degilsiniz.
Ama abiniz artik bu kadınla evli. Siz de bunu kabul edin.
Ondan yabanci düşman gibi bahsediyorsunuz. Sevmeseniz bile artık aile olunmuş.
Karışmayın etmeyin
Bırakın abiniz ve eşi nasil takılmak istiyorsa öyle takılsın.
Konuyu saptırmışsınız. Benim abimin eşiyle işim olmaz. Kadın zaten benden neredeyse 15-20 falan büyük. Benim odak noktam annem ve annemin değmeyen insanlar için kendini ve çocuklarını bu kadar esmesi ve üzmesi. Biz zaten kız karideslerim falan hepimiz ondan yaşça çok küçüğüz. Sorun annem, kendisini çok değersiz hissediyor ve ispat peşinde. Buna nasıl bir çare bulunur bilmediğim için fikir almak istedim.

Üzüldüm annenize. Kendine değer vermiyor, değer biçildiği kadar değerli sanıyor kendini.

Yani ben sizi haklı buldum. Abartı olarak neyi kast ediyor yorumlar onu da anlamadım.

Dediğim ama sorun Anneniz ama nasıl düzeltirsiniz bilemiyorum. Yapmayın iş falan, hepiniz kenara çekilin.
Abartı yaptığımı düşünen insanlar belki de evli ve eşlerinin ailesinden yana çok çekmiş olan kadınlardır. Ya da muhakeme kabiliyeti zayıf olan kadınlardır zannımca.

İnsan yerine koymamak olmaz.

Biz tabii evimize gelen inşalara güler yüz gösterip iyi ağırlayacağız.

Benim odak noktam annem ve annemin değmeyen insanlar için kendini ve çocuklarını bu kadar esmesi ve üzmesi.

Sorun annem, kendisini çok değersiz hissediyor ve ispat peşinde. Buna nasıl bir çare bulunur bilmediğim için fikir almak istedim.
Anneniz kendini onlara ispatlamaya çalışıyor ya siz de annenize kendinizi ispatmaya çalışır gibisiniz.
Evinize gelen sizi insan yerine koymuyorsa siz niye bir çabaya giriyorsunuz ki ?
Anneniz sizin yapmayacağızdan emin olsa bir noktadan sonra yüklenemez zaten.

Ben gelininin her yaptığını makul bulmadım zaten.
Ama o habire çıkıp geliyorsa siz niye hizmet ediyorsunuz onu algılayamadım. Orası sizin hatanız işte.
Madem her hafta sonu geliyor misafirlik durumu yok artık. Hiç gelmemiş gibi normal hayatınıza devam edecektiniz.
Anneniz bağırınca terk edin evi. Hafta sonu değil mi gezin dolaşın. Anneniz bakalım ne kadar dayanacaktı.
Zaten anneniz ve siz böyle hizmet etmeseniz o da gelmezdi bence... O da normal değil dediğim gibi.
Abinizle ilgili yorum yapmak istemiyorum onun zaten çekeceği var.
Annemin galiba psikolojik sorunları var. Kendini dışlamaya çalışan insanlara karşı hep bir ispat çabası var. Bunun uğruna bizi de harcıyor.

Konuyu saptırmışsınız. Benim abimin eşiyle işim olmaz. Kadın zaten benden neredeyse 15-20 falan büyük. Benim odak noktam annem ve annemin değmeyen insanlar için kendini ve çocuklarını bu kadar esmesi ve üzmesi. Biz zaten kız karideslerim falan hepimiz ondan yaşça çok küçüğüz. Sorun annem, kendisini çok değersiz hissediyor ve ispat peşinde. Buna nasıl bir çare bulunur bilmediğim için fikir almak istedim.
Hiçbir şey yapamazsınız siz ancak kendiniz yapmazsınız. O zaman da annenizle kötü olursunuz. Ben sizi anlıyorum, benim babam da misafiri kokundan tutup zorla eve getiren biriydi, insanlara şirin görünmek için iyi olmak için, davet eder yiyin diye ısrar eder ama bütün işleri yapan bizdik. Kendisi iyi olacak diye biz yorulurduk. Anlatsanız da anlamaz. Siz ya yapmayın kendisi yapsın yada işin ucundan tutun fazla yormayın kendinizi.

Annemin galiba psikolojik sorunları var. Kendini dışlamaya çalışan insanlara karşı hep bir ispat çabası var. Bunun uğruna bizi de harcıyor.
Hah ben de onu diyorum.
Sen anneni değiştiremezsin.
Ama seni de bu uğurda harcamasına engel olabilirsin.
O değişmek istemedikçe değişmez.
Üzülmeni anlıyorum ama sen kendini düşün artık.

Ailenin gelini diye bir şey yok, kadın annenizin gelini. Eve hizmetçi almış gibi ailenin gelini diyemezsiniz.

Siz hizmet etmek istemiyorsanız etmeyin, kardeşleriniz de etmesin. Çok edesi varsa anneniz etsin. Huyu değişmez, siz de ilerde evlenip ya da çalışıp evden ayrılınca ona göre muamele edersiniz annenize.
Evet o bizim ailenin gelini. Bir eve damat girdiği zaman da, o şahıs “ailenin damadı” oluyor. Eve hizmetçi veya köle almış anlamına gelmiyor bu. Bu nasıl bir muhakeme kabiliyeti? Anlamadım. Zaten abimle sevgiliyken 8 yıl boyunca neredeyse her hafta sonu bize gelip kalmasına rağmen hiç bir işin ucundan tutmazdı merak etmeyin. Beni tanımıyorsunuz bile. Kim bilir belki de siz evlisiniz ve eşinizin ailesinden çok çektiniz ve herkesi öyle sanıyorsunuz. Ben ve kız kardeşlerim kadından zaten yaşça çok küçüğüz, sırf saygıdan birşey diyemiyoruz. Ki burda ki konunun odak noktası aslında annem di. Annemin hak etmeyen insanlar için kendini ve bizi eziklemesi durumu. Siz çok yanlış anlamışsınız konuyu, hem de çok.

Size verilen tepkilere anlam veremedim ben. Değer görmüyorsanız sizde göstermeyin. Misal annenizle aynı evde yaşıyorsanız ve o kişi geldiyse hizmet etmeyin. Günlük nasılsanız öyle davranın hatta muhattap olmayın. Ben sevmediğim değer vermediğim kişilerle diyalog kurmuyorum. Annenize geliöce bu saatten sonra değişmez bırakın o istediği gibi davransın. Ağabeyiniz içinde üzülmeyin herşey layığını bulur 😇
Tepkileri ben de anlamadım. Aslında sevmemek veya nefret etmek gibi bir durum yok ortada. Zaten bizler kadından yaşça çok küçüğüz, pekte görüşmeyiz. Burda konunun odak noktası annemin nasıl çocuklarını değer görmediği insanlar için ezmesi durumuydu. İnsanlar konuyu çok farklı taraflara çekti. Biz evinize gelen misafire elbet güler yüz gösterip hizmet ederiz, ancak annem çok abartıyor. Keşke aynı değeri onlardan görse bir şey demeyeceğiz, ancak annem kendi ağzıyla söylüyor ‘ bunlar beni pek beğenmiyor, annesi bana beğenmiyor gibi bakıyor diye’. Kendini ispat etmeye çalışıyor hala bu insanlara. Anlayamadım ben bunu.

Tepkileri ben de anlamadım. Aslında sevmemek veya nefret etmek gibi bir durum yok ortada. Zaten bizler kadından yaşça çok küçüğüz, pekte görüşmeyiz. Burda konunun odak noktası annemin nasıl çocuklarını değer görmediği insanlar için ezmesi durumuydu. İnsanlar konuyu çok farklı taraflara çekti. Biz evinize gelen misafire elbet güler yüz gösterip hizmet ederiz, ancak annem çok abartıyor. Keşke aynı değeri onlardan görse bir şey demeyeceğiz, ancak annem kendi ağzıyla söylüyor ‘ bunlar beni pek beğenmiyor, annesi bana beğenmiyor gibi bakıyor diye’. Kendini ispat etmeye çalışıyor hala bu insanlara. Anlayamadım ben bunu.
Evet insan aynı değeri görmeyince üzülür. Ama annenizi ancak uyarabilirsiniz eğer kulak arkası ediyorsa artık onun problemi

Siz de biraz annenize cekmişsiniz işte boşuna kizmayin. 😄

Illa nefretlik olmasina gerek yok. Her haftasonu otel gibi evinizi kullanip önüne sofra koyduran kaldiran, hizmet ettiren kadinlar, kendisine gelindiginde önünüze peynir domates koyuyorsa, onca hediyeye bir tane karsilik alamadiysaniz sizi ne yerine koymuş oluyorlar?
Siz bilirsiniz. Insan yerine koymaya devam

Ben aslında suçu biraz da abim de buluyorum. Bu kadının anneme pek saygısı yok. Çünkü abim defalarca bize ve anneme bu kadının önünde bağırdı ve bizimle kavga etti kendi aile meselelerimiz yüzünden. O kadında şöyle düşünüyor olabilir ‘sen bile kendi annene bağırıp çağırıp saygı göstermiyorsun, ben ve ailem neden göstersin ki!’ Diye düşünüyor olabilir. Elbette tüm bunları kadın kendi ailesine anlatmıştır, bu yüzden biz ne kadar iyi davransakta, ne kadar hediyelere boğsakta, hiç kar etmiyor. Annem kız kardeşimin sevgilisi geldiğinde de aynı şeyi yapıyor. Ama hiç değilse o çocuk anneme değer verdiğini gösteren hoşluklar yapıyor.

X