Anlaşmalı boşanma

Aylizbon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2020
31
58
Arkadaşlar merhaba ben eşimden iki hafta önce anlasmali bosandim. Yani mahkeme filan bitti. Yalnız e devlete benim nüfusuma ne zaman düşer acaba. Tecrübeli olanlar varsa bilgi almak istiyorum. ne kadar daha nüfusta evli gorunucem inanın bir an önce düşmesini istiyorum. Benim bir arkadasimda adliyeden bir kağıt alıp nüfusa götürmem gerektigini filan soyledi. Boyle birsey ben duymadım daha önce aynı evlilikteki gibi otomatik düşmüyor mu.

Mahkeme kararı kesinleşmeli. Kesinleştikten sonra kararla beraber nüfus müdürlüğüne başvurmak lazım. Gerçi bilgisayarlarına düşüyor bazen ama yine de fiziki olarak kararla başvurmakta fayda var. Soyadın değişmesi yeni kimlik çıkarmak falan için bunlar gerekli.

Edevlet uyapta gerekçeli karar diye yazıyor. Bize bir tebligat filan gelecek mi kesinleşmesine dair peki

Edevlet uyapta gerekçeli karar diye yazıyor. Bize bir tebligat filan gelecek mi kesinleşmesine dair peki
Gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 2 hafta içinde karara itiraz edilmezse karar kesinleşmiş olur. Tebliği ve 2 haftayı hiç beklemek istemiyorsanız istinafa başvurmayacağınıza dair her iki taraf dilekçe vererek kesinleşme şerhi alabilir.

X