Anahtar meselesi

Anne babanız işleri olduğunda gelse ve siz evde olmadığınızda girmek istese onlara da hayır der miydiniz? Eminim demezdiniz ama burda gelmezler kalmazlar onlara da vermezdim falan diyeceksiniz kesin.

Kendi anne babanıza nasıl muamele edecekseniz eşinizin anne babasına da öyle muamele edin.

Muhtemel cevaplar:
Benim annem babam daha bir kez gelmedi evimize.

Evin hanımı benim. Annemden çekinmem ama kv den çekinirim dağınık olursa falan

Evimin anahtarı annemde var. Lazım olursa gelip kalabilir. Eşim anne babasıyla görüşmüyor,onlar yerine amca ve yengesiyle görüşüyoruz,samimiyiz. Eşin isterse onlara anahtar verebilir benim için uygun. Neden böyle mahrem olarak algılanıyor şaşırıyorum.

Muhtemel cevaplar:
Benim annem babam daha bir kez gelmedi evimize.

Evin hanımı benim. Annemden çekinmem ama kv den çekinirim dağınık olursa falan
İç çamaşırı detayını unutmuşsun😂kaynanasının eve gelmesinden rahatsız olan her faninin mutlaka ortalıkta donu vardır. Nasıl bir şeyse? Don neden ortada olur acaba? Kırk yıllık bekarların bile donu ortalıkta olmuyor.

Tam da bu konulardan sebep kv ile ipleri koparan ben maalesef bu fikrinize katılmıyorum. Kayınvalide kayınvalidedir maalesef benim anahtarım kendisinde vardı evdeki eşyaların yerini,çarşafımı(öyle bir isteğim olmaması halinde) değiştirmeyi hak gördü kendisine. Oğlumun yani “benim” evim hissine kapılıyorlar maşallah.

Anneme neden vermeyeyim ki? Temizliğimi yapar yemeğimi yapar nereyi ne için karıştırsın?
Kabul edelim erkek anaları karışıyor maalesef karışıyor.
E kv ile anne aynı şeyi yapmış işte.

Öyle olmasi icin önce ailesiyle tanişip, annesiyle flört etmemiz lazim. 😀 Begenirsek ogluyla evleniriz.
Ne alaka yahu? Ailesini tanımadan mı karar veriyorsunuz evliliğe? Gerçi sen onu da yapmışsındır, inanırım 🙄

Şimdi gelecek eşim ailesinden çok farklı argümanları kesin. 😂😂😂

Ne alaka yahu? Ailesini tanımadan mı karar veriyorsunuz evliliğe? Gerçi sen onu da yapmışsındır, inanırım 🙄

Bende gerçek hayatta değil ama bu sitede gördüm. Erkeklerin aileleri rezil ama bu aile de doğup büyüyen adamlar muhteşem kendini geliştirmiş. Benim kendimde beğenmediğim huylarım var aileden gelme. Ne kadar sevmesem de kurtulamıyorum o huylardan. En fazla törpülüyorum

Bende gerçek hayatta değil ama bu sitede gördüm. Erkeklerin aileleri rezil ama bu aile de doğup büyüyen adamlar muhteşem kendini geliştirmiş. Benim kendimde beğenmediğim huylarım var aileden gelme. Ne kadar sevmesem de kurtulamıyorum o huylardan. En fazla törpülüyorum
Çoğumuz tabi ki olması gerektiği şekilde bizi yetiştiren insanlardan bir adım öndeyiz, kendimizi onlara göre daha çok geliştirdik. Bizim çocuklarımız da bizden önde olacak. Ama bu demek değil ki tamamen ailelerden soyutlanabilir ve hiç alakamız olmayan bambaşka insanlar olabiliriz.

Anne babanız işleri olduğunda gelse ve siz evde olmadığınızda girmek istese onlara da hayır der miydiniz? Eminim demezdiniz ama burda gelmezler kalmazlar onlara da vermezdim falan diyeceksiniz kesin.

Kendi anne babanıza nasıl muamele edecekseniz eşinizin anne babasına da öyle muamele edin.
Ne alaka? Herkesin kendi ailesiyle kayin ailesi ayni mi?

Bence vermeyin. Benim kayin ailem de ben calisirken birkac kere esimden anahtari alip gitmislerdi eve. Rahatsiz oldugumu belli ettim. Simdi gelmiyorlar cok sukur

Kvdenin evinin onlarinin yazliginin anahtari bizde var ama bizim evin anahtari kimsede yok :) neden olsunki ne sacma istediklerinde cevabini vericektiniz o sekilde ben rahatsiz olurum galan ayrica esinize sordunuzmu yada kvdeye neden eve ben yokken girdin ne ispatlamaya calisiyorsun diye

Olmaz ya. Iki ailenin de istememesi lazim. Bazi seyleri ailelerin dusunmesi gerek. Belli durumlar uzerine siz verirsiniz o olur anca. Ne demek baskasinin evinin anahtarini istemek. Bizim halamlarla evimiz yanyana. Anahtarlar birbirlerinde var yasli insanlar diye . Halam annem gibidir bu arada cok yakiniz. Ama mesela evde muzik dinlesem, bise izlesem kulaklikla onda bile bi rahatsiz oluyorim kapi surekli aciliyor falan gibi. Ki halam gelsin yani. Aile evinde hep kapiya anahtar takiyorim tek isem, cat kapi kilite sokup acamasinlar diye. Ki yilda toplam 15-20 gun anca kaliyorum. Sizinki bide es ailesi. Bi diken ustu yapar insani. Ev ozel alandir yani.

Eşimin ailesi merkeze yarım saatlik mesafede yaylada yaşıyorlar. Evin anahtarının kopyasını istediler. İşimiz olursa gelir kalırız siz yokken fln dediler. Yeni evliyiz. Haliyle bir şey diyemedim ama eşime bu durumdan hoşlanmadığımı ve ben yokken eve birinin gelmesini istemediğimi ilettim. Vermedik şimdiye kadar. Ama ben işte olduğumda eşimden anahtarı istemiş ve evimize gitmiş. Özelimiz kalmamış gibi hissediyorum. Nasıl davranmalıyım. Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz?
Keşke eşiniz dümdüz deseymiş veremem diye konu buralara gelmezdi

Geldiklerinde gözüm göre göre yaptıklarından acaba görmediğmde neler yaparlar diye düşünüp ben vermezdim

Evet, evlilik teklifi ettikten sonra ailesiyle tanistik. Evlenmeden ailesini tanimam icin devamli ailesinin evine gidip gelmem gerekirdi ki yapmadim.
Ailesinin her aklina esen davranişini desteklemiyor insanlar.
Ben de surekli ailemle ayni fikirde olmayabilirim.
Aileyiz diye tek beyni paylaşmiyoruz, herkesin ayni zamanda kendi beyni ve karakteri var.

X