Anahtar meselesi

mandalinaca

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2024
24
11
24
Eşimin ailesi merkeze yarım saatlik mesafede yaylada yaşıyorlar. Evin anahtarının kopyasını istediler. İşimiz olursa gelir kalırız siz yokken fln dediler. Yeni evliyiz. Haliyle bir şey diyemedim ama eşime bu durumdan hoşlanmadığımı ve ben yokken eve birinin gelmesini istemediğimi ilettim. Vermedik şimdiye kadar. Ama ben işte olduğumda eşimden anahtarı istemiş ve evimize gitmiş. Özelimiz kalmamış gibi hissediyorum. Nasıl davranmalıyım. Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz?

Eşimin ailesi merkeze yarım saatlik mesafede yaylada yaşıyorlar. Evin anahtarının kopyasını istediler. İşimiz olursa gelir kalırız siz yokken fln dediler. Yeni evliyiz. Haliyle bir şey diyemedim ama eşime bu durumdan hoşlanmadığımı ve ben yokken eve birinin gelmesini istemediğimi ilettim. Vermedik şimdiye kadar. Ama ben işte olduğumda eşimden anahtarı istemiş ve evimize gitmiş. Özelimiz kalmamış gibi hissediyorum. Nasıl davranmalıyım. Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz?
Ya ne gereksiz talepler, anne anahtar sizde dursun biz yokken yoklarsınız evi deseniz anlarım da sizden böyle talep gelmeyince anahtar istemek tuhaf... ayrıca belki iç çamaşırım ortada belki bulaşığı yıkamadan çıktım ne bileyim görmek zorunda mı? Ben pimpirikli insanım niye evimin anahtarı başkasında büyü hacı hoca işleri yoktur inşallah kaynananda 🤣 benimkinin halalar açık açık söyleyecek kadar severler evimin dibinden geçirmem
Ha inanıyor muyum hayır ama ne gerek var evimden tuhaf şeyler çıkma ihtimaline
Sen de ver kız annenlere:KK70: onlar da gelip gitsin dinlenme tesisi gibi

Yeni evli olduğunuz için bu his.kv yi ev de tek birakmisligim var annem oğluma baktığı için sürekli bende.haa görümcelerin evime ben yok iken girmesini istemem ablamlarin da rahatsız olurum kimsede bundan dolayı yargilayamaz beni

Tam tersi annem babam olsa verirdim böyle olunca kp kv de anahtar olmasının bir sakincasi olmaz benim için.

onlarda olmasa daha iyi olur

Anahtarı verince evli derli toplu bırakmak gibi bir mecburiyet oluyor sanki..
Hani kendi evinizde bile özgür değilmiş gibi hissettiriyor.
Nasıl bulduysaniz öyle bırakın diye not düşesi geliyor insanın.
Verirdim ama isteyerek değil,yalan söylemeye gerek yok şimdi.
İçime de sinmezdi.

Esin karariniza saygı duymamış.

Anahtarı verince evli derli toplu bırakmak gibi bir mecburiyet oluyor sanki..
Hani kendi evinizde bile özgür değilmiş gibi hissettiriyor.
Nasıl bulduysaniz öyle bırakın diye not düşesi geliyor insanın.
Verirdim ama isteyerek değil,yalan söylemeye gerek yok şimdi.
İçime de sinmezdi.
Gereksiz yahu , eşe de söylemiş verme diye yine de vermiş olması 😅 ölür müsün öldürür müsün kimi rahatsız olmaz kimi olur ya belki ben evime grinin elli tonu gibi oda yaptım ne mağlum illa görmek zorunda mı :KK70: şimdi ne var annesi girsin diyen olur da zorunda mı kişisel alana fazla önem veren biriyse ne olacak😁

Anahtar kilidi degistirirdim sanirim. Ne demek siz yokken eve girecek? Napacak otursun oturdugu yere bu kaynana ortaligi karistiracak belli neyse o sorun degilde esin sana saygi duymamis..

Ay ben kendi anneme de vermem herhalde ya, ne gerek var ki. Hani ararlar biz şu gün geleceğiz diye anahtarı bi yere bırakırım alsınlar diye ama ömrümün sonuna kadar neden anahtar onda dursun ve benden habersiz eve gelebilsinler bilemedim. Hani haberiniz olmadığına göre bi gün evinizin kapısını açtığınızda kayınpederinizi don atlet görmeyeceğinizin garantisi var mı ya da onlar siz evdeyken evde yoksunuz sanıp içeri dalarlarsa?

Bu kulaklar gözler neler neler gördü anahtarı almak isteyen alır, ev oturmasına diye gelip yedek anahtarı gizlice alıp kopyalayıp geri yerine koyup eve giren de biliyorum gerçi iyi niyetli değildi bu süreç ama yapmak isteyen bir yol bulur😁

ben izin vermezdim. çünkü diken üstünde hissederdim.
evin toplu olmak zorunda sanki hep, özel hissedemezdim rahat olamazdım.
kalmak istediğinde önceden haber verir anahtar ayarlarsınız
evlenince insanların bir özeli olmalı ne o öğrenci evi gibi ana baba istediği gibi habersiz girebilecek.

Ya kopyasi cikarttiysa bu durumda? 😬 korkunc ya bu kvler ne merakli gelinlerin evleri
Yapıyorlar çok gördük , bir de zekiler planlar planlar :KK70: ama evdeki kamerayı unutanlar için üzücü :KK70: koca da ses edemiyor böyle olunca teknolojinin faydaları

X