Anahtar meselesi

Bende gerçek hayatta değil ama bu sitede gördüm. Erkeklerin aileleri rezil ama bu aile de doğup büyüyen adamlar muhteşem kendini geliştirmiş. Benim kendimde beğenmediğim huylarım var aileden gelme. Ne kadar sevmesem de kurtulamıyorum o huylardan. En fazla törpülüyorum

Eşimin ailesi sadece ilkokul okumus insanlar ama cocuklarinin hepsi iyi okullardan eğitimli sehir disinda, yurtdisinda calismişlar. Nasil birebir ayni olabilirler mumkun mu? Böyle olunca arada fark daha fazla açilabiliyor.
Ha kendini buna ragmen ayni tutan insanlar da vardir, olabilir.
Kimse ailesini kendi secmiyor.

Konu başlığını görünce okumadan anladım eş ailesinin anahtar alma mevzusunu . Ben ne kendi aileme ne eşimin ailesine anahtar vermem . O ev bizim mahremimiz özelimiz ,biz yokken kimse içerisinde olamaz çocuğumuz hariç . Şu an çocuğum yok olursa bi o kalır tek ileride . Onun dışında asla vermem bunun adı sınır ihlali bana göre

Eşimin ailesi merkeze yarım saatlik mesafede yaylada yaşıyorlar. Evin anahtarının kopyasını istediler. İşimiz olursa gelir kalırız siz yokken fln dediler. Yeni evliyiz. Haliyle bir şey diyemedim ama eşime bu durumdan hoşlanmadığımı ve ben yokken eve birinin gelmesini istemediğimi ilettim. Vermedik şimdiye kadar. Ama ben işte olduğumda eşimden anahtarı istemiş ve evimize gitmiş. Özelimiz kalmamış gibi hissediyorum. Nasıl davranmalıyım. Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz?
neyin kafasını yaşıyor acaba bu insanlar
yarım saat mesafede yaşayıp merkezde işimiz olursa gelip kalırız diye anahtar istemek nasıl bi saçmalık
yarım saatlik mesafe başka birinin evinde kaldığına değmez

bence anahtar sadece çok ekstrem durumlar için verilebilir
atıyorum tatile çıkıyorsunuzdur evde ters bi durum olursa müdahale edilsin diye anahtar bırakılabilir
ya da hastalık durumları vardır her an insana ihtiyaç duyulabilecek bi durum olur o zaman olabilir
yoksa böyle saçma sapan yarım saatlik mesafedeki evine dönmeye kıçı yemeyenlerin keyfi istedi diye gelip kalmak için anahtar talep etmesi çok art niyetli ve gereksiz

Ya inanır mısınız kontrole diye gittiğim doğumda bile anahtarı bırakmadım kendi anneme 😅 keşke bıraksaydım ama sonra eziyet çektik. Böyle elzem durumlar hariç verilmesine karşıyım. He tatile gitmiştik o dönem bile bırakmamıştık. Bıraksak mı demiştim eşim gerek yok bişey olursa 112yi arasınlar demişti. Demem o ki kvnin anahtarı istemesini değil de eşinizin sizin ona verme demenize rağmen anahtarı vermesine takılın derim.

Kızmayın ama şu 6 şubat olaylarından sonra ben hiç mala mülke eve önem vermiyorum ya.
ne olacak gelsinler bi kanepede uyuklarlar siz gelene kadar. Biraz içiniz temiz olsun bu kadar sakınmayın her şeyi gerçekten gerek yok. Ölümlü dünya, kalp kırmaya gerek yok hele ki öz aileleri küstürmeye değmez bu dünya..
Keşke işteyken kvalidem gelse de arasa ben geldim dese anne güzel ellerinden bi çorba içerim akşam derim mutlu olurum ne bileyim ben mi çok safım ama düşüncem böyle :)
Kv ile aranız iyiyse ve sınırlarınızı müdahale etmiyorsa dediğiniz gibi evde bi kap çorba buluyorsanız ne ala. Benim kv ilk evliyken kaldığı zaman ben işteyken dağınık yatağımı toplamıştı çok rahatsız olmuştum. Sorun toplanmasında değil sorun benim özel alanına girmesindeydi. 90 yaşındaki dedesi kapıya tıklatırdı ama benim kv şak diye girerdi. Sonra kapıyı kapatmaya başladım. Ve bi gün bi baktım bi akşam kv bizde kalırken eşim odamızın kapısını kilitledi. Meğersem o da rahatsız olmuş bu durumdan. Her şey eşte biter 😊

X