Amazon rezaleti!

Amazondan almamıştır, dış satıcıdan almıştır. Ürün gelir gelmez amazonla iletişime geçip yanlış ürün geldiğini belirtmesi, fotoğraf ve video göndermesi gerekirdi. Umarım sonuç alabilir başvurulardan ama üzerinden zaman geçtiyse ispatlaması zor.

Amazonuma laf söyletmem 😂😂
Valla söyledik bile Kudracığım, dış satıcı falan da değil basbaya amazon satıcı ve gönderici

Ben hep güvenmişimdir Amazon'a. Hiç mağdur olmadım, yanlış ürün gelmişti bir kere, o sizde kalsın, yenisini yolluyoruz demişlerdi.
Bir kere de 2 bin kadarlık saç şekillendirici almıştım, bozuk gelmişti değişim talep etmiştim. Hiç zorlamadılar, şaşırdım açıkçası.
Müşteri hizmetleri ne diyormuş, konuşmuş mu?
Yazdım canım yukarıda, aldığınız ürün bu değil deyip iadeyi onaylamıyorlar

Hepsiburada, trendyol amazon gibi sitelerin birebir taklidini yapan ve sosyal medyadan uygun fiyatlı reklam yaparak o sitelere yönlendiren dolandırıcılar var. Ürün alırken mutlaka sitenin görünümüne değilde url adresine bakmak gerek. Amazonun taklidi bir site olabilirmi?
Hayır değil, mağdur olan kişi zaten avukat/akademisyen, bu konularla yakından ilgisi olan biri, hem de app üzerinden almış

Bize de bir defa yanlış ürün geldi. Müşteri hizmetleri hiç ikiletmeden o sizde kalsın deyip ürünün doğrusunu gönderdi. Şaşırdım bu olaya. Ne konuşmuşlar tam olarak müşteri hizmetleriyle?
Ürünü iade ettik doğrusunu gönderin diye aradıklarında iadeniz reddedildi çünkü aldığınız ürün bu değil diyorlarmış. Ortada para da yok, ürün de. Giden zaman cabası.

Valla söyledik bile Kudracığım, dış satıcı falan da değil basbaya amazon satıcı ve gönderici
Arkadaşın bir uyanıklık yapmaya çalışıyor olabilir mi? Günahını da almayalım tabi ama pek amazonluk bişey değil bu.

Böyle bir yorum görsem başka siteler amazonu kötülemeye çalışıyor diye düşünebilecek kadar güven veriyor bana çünkü. Ülkede düzgün çalışan tek alışveriş platformu bence.

Ürünü iade ettik doğrusunu gönderin diye aradıklarında iadeniz reddedildi çünkü aldığınız ürün bu değil diyorlarmış. Ortada para da yok, ürün de. Giden zaman cabası.
İade etmeden ürünün yanlış olduğunu firmaya bildirdiniz mi? İade kodu vs oluşturdular mı?

Arkadaşın bir uyanıklık yapmaya çalışıyor olabilir mi? Günahını da almayalım tabi ama pek amazonluk bişey değil bu.

Böyle bir yorum görsem başka siteler amazonu kötülemeye çalışıyor diye düşünebilecek kadar güven veriyor bana çünkü. Ülkede düzgün çalışan tek alışveriş platformu bence.
Arkadaşım yazdım ki 15 senelik arkadaşım ama aynı zamanda abimin eşi. Karı koca yüksek geliri olan akademisyen ve avukat insanlar. Hiç ihtimal yok yani uyanıklığa, abim zaten abim, eşini de senelerdir tanıyorum. Benim tahminim tüy toplama ürününü alan birine epilasyon cihazını, bizimkilere de tüy toplamayı gönderdiler. Stok da eksildiği için ispat edilemiyor diye düşünüyorum.
Bu kadar güven vermesine de mutlu oldum yüksek ihtimalle çözülür bu mağduriyet değil mi

Kendisi de okuyor burayı. Satıcının amazon olduğuna dair ss gönderdi.

Amazon’un bu kadar övülmesine güvenerek bu mağduriyet giderilir diye inanmak istiyorum

IMG_1173.png

Arkadaşım yazdım ki 15 senelik arkadaşım ama aynı zamanda abimin eşi. Karı koca yüksek geliri olan akademisyen ve avukat insanlar. Hiç ihtimal yok yani uyanıklığa, abim zaten abim, eşini de senelerdir tanıyorum. Benim tahminim tüy toplama ürününü alan birine epilasyon cihazını, bizimkilere de tüy toplamayı gönderdiler. Stok da eksildiği için ispat edilemiyor diye düşünüyorum.
Bu kadar güven vermesine de mutlu oldum yüksek ihtimalle çözülür bu mağduriyet değil mi
Çözülür bence. Ben hiç amazonda mağduriyet yaşayan birini duymadım şimdiye kadar. Bu konu ilk oldu.

Tabi tabi hepsi var. Kolinin üzerine yazmış iade kodu, sipariş no vs hepsini. İadeyi bile kabul etmiyorlar
Benimki yüksek tutarlı değildi, tayt almıştım. Beyaz çizgili yerine yeşil çizgili gelmişti. Ben de ürün yanlış, fotoğrafla kanıtlayabilirim dedim site içi yazışma kısmında temsilciye.
Temsilci hiç gerek yok, ürün size hediyemiz olsun, hediye tanımlıyorum tekrar sipariş verebilirsiniz demişti.
Hiç böyle sorun olmamıştı. Başka bir temsilciyle daha görüşse? Ya da üstlerinden biriyle görüşme talep etse?

Kredi kartı ile aldıysanız önce harcama itirazı sürecini başlatın

Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım amazon’dan 9.911 tl tutarında philips epilasyon cihazı almış. Ürün yerine kedi köpek tüyü toplayıcısı göndermişler. İade etmiş, aldığınız ürün bu değil diyerek ne iadeyi onaylamışlar ne de ürünü gönderiyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmuşlar savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklar. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekşi’de rezalet başlığı açtık. Yazar arkadaşlar varsa destek olmanıza çok sevinirim.
Tüketici hakem heyetine başvurduysanız sonucu çok geç alırsınız 😐 başvuru yaparken de mutlaka fatura ve iade ettiğiniz kargo şubesine gidip iade düzenlendiğine dair kaşeli belge alıp onu da ekleyin. Teslim alan kişinin ardı vs çıkıyor inkar edemezler

Kargodan ürünün ağırlığı tespit ettirip aynı ürün mü farklı ürün mü kanıtlanabilir. Ayrıca depolarda kamera oluyor. Oradan da doğru ürün mü kargolandı yoksa yanlış ürün mü tespit edilebilir.

çok garip amazon güvenilir bir yer bende alışveriş yapıyorum hiç böyle birşey yaşamadım.

Ben de çok şaşırdım. En güvendiğim alışveriş sitesidir ve sayısız alışveriş yapmışımdır. Hatta satıcısı Amazon olmayan ve yurtdışından gelen bir üründe teslimat sırasında vergi talep edilmişti, onun bile iadesi aynı gün içinde sağlanmıştı (vergi dahil bir alışverişti).

İki ürünün ismi benzer, bu nedenle sizin de dediğiniz gibi farklı bir alıcıya gönderilmiş olabilir ama bunun tespiti de zor olmamalı. Sonucunu lütfen bizle de paylaşın.

X