Amazon rezaleti!

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
4.895
14.333
Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım amazon’dan 9.911 tl tutarında philips epilasyon cihazı almış. Ürün yerine kedi köpek tüyü toplayıcısı göndermişler. İade etmiş, aldığınız ürün bu değil diyerek ne iadeyi onaylamışlar ne de ürünü gönderiyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmuşlar savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklar. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekşi’de rezalet başlığı açtık. Yazar arkadaşlar varsa destek olmanıza çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım amazon’dan 9.911 tl tutarında philips epilasyon cihazı almış. Ürün yerine kedi köpek tüyü toplayıcısı göndermişler. İade etmiş, aldığınız ürün bu değil diyerek ne iadeyi onaylamışlar ne de ürünü gönderiyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmuşlar savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklar. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekşi’de rezalet başlığı açtık. Yazar arkadaşlar varsa destek olmanıza çok sevinirim.

Fotoğrafı ya da video kaydı yok mu elinizde? Gönderici ve satıcı amazon mu?

Merhaba arkadaşlar,

Satici amazonun kendisi degil degil mi?

Merhaba arkadaşlar,

Amazon’dan yıllardır alışveriş yaparım mağdur ettiklerinde kat kat zararın fazlasını karşılamışlardır. Yurt dışı ürünlerinde bile sorun yaşamadım. Aslında sorunları çözüme kavuşturan bir firmaydı üzüldüm yaşadıklarınıza.
Müşteri hizmetlerinin cevabı ne oldu?

Amazondan almamıştır, dış satıcıdan almıştır. Ürün gelir gelmez amazonla iletişime geçip yanlış ürün geldiğini belirtmesi, fotoğraf ve video göndermesi gerekirdi. Umarım sonuç alabilir başvurulardan ama üzerinden zaman geçtiyse ispatlaması zor.

Amazonuma laf söyletmem 😂😂

Amazon’dan yıllardır alışveriş yaparım mağdur ettiklerinde kat kat zararın fazlasını karşılamışlardır. Yurt dışı ürünlerinde bile sorun yaşamadım. Aslında sorunları çözüme kavuşturan bir firmaydı üzüldüm yaşadıklarınıza.
Ben de tam buna benzer bir sey yazacaktim

valla ben amazondan sürekli alışveriş yapıyorum. hatta yurt dışı amazonlardan da yapıyorum Almanya ve Japonya gibi ama hiç böyle bir sey yasamadım. Amazon büyük bir şirket ben sorumluluk alacağını tahmin ediyorum

Ben hep güvenmişimdir Amazon'a. Hiç mağdur olmadım, yanlış ürün gelmişti bir kere, o sizde kalsın, yenisini yolluyoruz demişlerdi.
Bir kere de 2 bin kadarlık saç şekillendirici almıştım, bozuk gelmişti değişim talep etmiştim. Hiç zorlamadılar, şaşırdım açıkçası.
Müşteri hizmetleri ne diyormuş, konuşmuş mu?

ben de yıllardır neredeyse her ürünüm için amazonu kullanırım. iadelerde de ürünlerde de sorun yaşamadım. satıcı da gönderici de amazon mu?

Benim eşim de kayak kaskı almıştı
Kaskın başına geçirilen bez göndermişler🤦‍♀️
İade aldılar ama hiç sorun çıkarmadan

Bize de bir defa yanlış ürün geldi. Müşteri hizmetleri hiç ikiletmeden o sizde kalsın deyip ürünün doğrusunu gönderdi. Şaşırdım bu olaya. Ne konuşmuşlar tam olarak müşteri hizmetleriyle?

Emin misiniz nasıl ya. Amazon’dan ben robot süpürge aldım vazgeçtim onu bile iade aldılar. Sebep olarak istemiyorum demem yeterli oldu.

Çok şaşırdım..Amazon çok sonradan ulaşıp 'urunun fiyatı düştü' diye geri ödeme yapmak isteyen bir firma. Ben erken ulaşsın diye extra kargo odemistim, sonra adres değişti - bir günlük gecikmeyi kabul edip adres değiştirdim. Ona rağmen vaktinde gitmedi diye kargo paramı ödediler.
Böyle müşteri odaklı bir site nasıl yapabilir bunu? Keşke arkadaşın açarken görünce videoya cekseymis:KK43:(

Ben de tam buna benzer bir sey yazacaktim
Bizim kitap hediyeleşme zamanında bir arkadaş mağdur oldu. Ürünü kargoda kaldı başka ürün teslim ettiler diğer arkadaşa. Teslim ettikleri ürünü iade almadılar yerine yeniden gönderdiler.
Bir iki kere yanlış ürün aldığımda iade etmeyin yenisini gönderelim demişlerdi .
Ürün: kitap 😁

Depodan onay gelmiyor diyorlar iade için. “Aldığınız ürün bu değil” cevabıyla. Tam bir saçmalık cidden

X