Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

Bende bir keresinde bir şeyler sipariş vermiştim ödemeyi de yaptım tabi ve 1 ay içinde gelmeyince bana saticidan ingilizce MAİL geldi üzgünüz ama nedense gümrükten dönmüş diye :KK43: tekrar gonderecegiz dediler onada eyallah dedik ama yine husran :KK43:

Parada Allahtan çok bir şey değildi de eşim boşver salla gitsin ugrasamam daha fazla bunlarla dedi ve bir daha hiç bir şey almadık :KK66:

En güzeli gözle görerek almak en azından yanlış bir durumda adresi belli :KK66:

Umarim sizde sıkıntısız gelir siparişler ve tutar :KK66: en güzeli fide olarak almak yoksa çok uzun sürüyor :KK66:

Yok yok benim alışverişlerimde sıkıntı olmaz yeter ki adamların dediği gibi çıksın ürünler...

ben yıllardır alışveriş yapıyorum. ELEKTRONİK dışında her şeyi alabilirsiniz...

Tohumlar ne olacak onu göreceğiz...

Bende bir keresinde bir şeyler sipariş vermiştim ödemeyi de yaptım tabi ve 1 ay içinde gelmeyince bana saticidan ingilizce MAİL geldi üzgünüz ama nedense gümrükten dönmüş diye :KK43: tekrar gonderecegiz dediler onada eyallah dedik ama yine husran :KK43:

Parada Allahtan çok bir şey değildi de eşim boşver salla gitsin ugrasamam daha fazla bunlarla dedi ve bir daha hiç bir şey almadık :KK66:

En güzeli gözle görerek almak en azından yanlış bir durumda adresi belli :KK66:

Umarim sizde sıkıntısız gelir siparişler ve tutar :KK66: en güzeli fide olarak almak yoksa çok uzun sürüyor :KK66:
İyi de ödemeyi ürün gelene kadar onaylamıyorsun. Geldiği halde onaylamazsan Aliexpress otomatik onaylıyor. Neden ödemeyi iptal etmediniz ki?

Aliexpress'te Gold pozisyonundayım. Dilediğim zaman iptal ediyorum satışı.

Da keşke dedikleri gibi çıksa bitkiler, zira ödediğimiz rakamlar 3 TL 5 TL
O duvardaki mor ciceklerden ayni goruntude bir arkadasin bahcesinde var .Oglu cicekci .Bahcedeki bitki sarkık bir skulent bitkisi .

Belli olmuyor ya o aldığın satıcı güvenilirmiş çimlenme ihtimali yüksek.
Çimlendiremeyenlere de sormak lazım nasıl denediler diye
Tohumun çimlenmesi için bi ton şart var ki
Uygun toprak, uygun nem, uygun sıcaklık vs.

çiçeklere kim meraklı ise burada bir yarışma yapalım. En güzel çiçeğe hediye verelim....

Lkain kuru kuru çiçek fotoğrafı olmaz nasıl ekti nasıl büyüttü bakımı nasıl ? hangi ortamları seviyor tek tek anlatmalı

Bu cok guzel olur bence :) hem de bilmediklerimizi ogrenmis oluruz sahane.

Bazıları olabilir ama renkli gül falan işin abartısı ve bu tarz şeyler genelde fidan olarak alsanız da kendi cinsi ebruli değilse ikinci çiçeklenmede kendi rengi ile açar. Mesela orkidede mavi renk yoktur o yüzden ikinci çiçek beyaz açar. Genelde gıda boyası tarzlı boyalarla sulama ya da enjekte etme yöntemi uygulanır. Ama tohumdan ağaç mutlaka olur. Çamlar, meşeler kendi tohumlarından olur meşeninki palamuttur,çamların da kozalak içlerinden çıkanlar tohumlarıdır. Bonsai tohumuna buradan da ulaşılabilir hatta fidan alsanız daha kısa sürede elinizde olur tohumken sulama vesaire takip ister filizlenip fidan olana kadar...

çiçeklere kim meraklı ise burada bir yarışma yapalım. En güzel çiçeğe hediye verelim....

Lkain kuru kuru çiçek fotoğrafı olmaz nasıl ekti nasıl büyüttü bakımı nasıl ? hangi ortamları seviyor tek tek anlatmalı
Bana uyar 😊Skulentlerimide menekselerimide mum cicegimide kendim diktim yetistirdim .
20181119_215754.jpg

alıexpresden hıc tohum almadım ama
sevdıgım acı kırmızı sıvrı bıberın tohumunu ekmıstım bıber yesıl tatlı ve top bıber olarak cıktı

toprakla ıklımle alakalıymıs oyuzden çimlenır buyuk ıhtımal ama ot olarak

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?
Fide olarak Ziraat fakültelerinden alabilirsiniz aslında dönem dönem Fide satısları oluyor tabiki bulundugunuz ilde var mı bilmiyorum ama

aha allah gönderdi:)
bana bir el ver..mayıs ayına kadar çiçek açacak ne ekebilirim?
Pazarlardaki çuha ciceklerinini herrengi var onlardan alabilirsin .Tohum ekeceksen bim ve a101 tohumlerını tavsiye ederim .
K Kazen bimdeki sümbül soğanlarından al ben bahceye ektim devasa cicek actı gecen yıl .Yok boyle bir güzellik

Oluyor tohumdan ağaç ama çimlendirmesi büyümesi uzun sürüyor tabi.
Biz beceremedik, kayınpeder de bonsai ve gül tohumları almıştı onlar da çimlenmemiş :/
Ben parktaki erguvan,zakkum ve ağaç hatmiden tohum alıp ekmiştim,4 5 yıl önce,ha birde gülibrişim vardı.
Hepsi yetişti,palmiyenin minik siyah tohumları dökülmüş,ondan da ekmiştim iki karış kadar büyümüşlerdi fakat soğuğa dayanamadı onlar.
Diğerlerinden arkadaşlara fide verdim,bir kaçı da bahçede:)

X