Jinekoloji Akıntı ve koku sorunum

mickeymouse1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
370
74
4-5 ay önce vajinamda yoğun koku problemi vardı. Tuvalete gitsem tuvalette o koku kalıyordu. Bulunduğum oda bile kokuyordu. Sonra annem durumu fark etti sirkeli su yapıp bana verdi 2-3 gün kullandım koku geçti.

Şimdi yine vajinamdan koku gelmeye başladı ve sarı renkli akıntım oldu sabah. Korkuyorum acaba bir hastalık mı kaptım? Daha önceki hastalığım geçmedi mi acaba onunla mı ilgili? Ama 4-5 aydır da hiç koku şikayetim yoktu sirke kullanınca kötü koku geçmişti.

4-5 ay önce vajinamda yoğun koku problemi vardı. Tuvalete gitsem tuvalette o koku kalıyordu. Bulunduğum oda bile kokuyordu. Sonra annem durumu fark etti sirkeli su yapıp bana verdi 2-3 gün kullandım koku geçti.

Şimdi yine vajinamdan koku gelmeye başladı ve sarı renkli akıntım oldu sabah. Korkuyorum acaba bir hastalık mı kaptım? Daha önceki hastalığım geçmedi mi acaba onunla mı ilgili? Ama 4-5 aydır da hiç koku şikayetim yoktu sirke kullanınca kötü koku geçmişti.
Açık açık belirtiniz enfeksiyon işte. Doktora gitsenize bu önemsenmeyecek bir durum değil. Uzman tarafından yapılan bir tedavi lazım.

Sirkeyi bilmiyorum da doktora gitseniz daha iyi olur bence.

Geçmişler olsun inşallah.

Bende de vardı. Sürekli şimdi geçti netten bi uçucu yağ aldim çamaşırıma damlatiyorum. Sabah ve akşam 2 damla yetiyor. Kiz kardeşim uzun zamandır kullanıyordu. Annem de kullandı memnun kaldı. Sonra ben aldim memnunum. Burdan ismini vermem doğru olur mu bilmiyorum. Mesajla istersen resmini bile atarım. Artık indirime girince stok yapıyorum
.

Bende de vardı. Sürekli şimdi geçti netten bi uçucu yağ aldim çamaşırıma damlatiyorum. Sabah ve akşam 2 damla yetiyor. Kiz kardeşim uzun zamandır kullanıyordu. Annem de kullandı memnun kaldı. Sonra ben aldim memnunum. Burdan ismini vermem doğru olur mu bilmiyorum. Mesajla istersen resmini bile atarım. Artık indirime girince stok yapıyorum
.

Önce bir doktora mı gitse acaba?

benzer durum başıma geldi idrar yolu enfeksiyonu o kadın doğuma gidin antibiyotik verecektir. sonra da çamaşırınıza her gün nioli yağı damlatın çok ii geliyor. günlük rutininiz olsun. geçmiş olsun dilerim

benzer durum bende de var. hatta yarın doktor randevum var. illallah geldi bana artık beton dökesim var oraya.
sirke geçici bir çözüm, sanırım içten gelen enfeksiyon problemi var.
kesinlikle bir doktora görünün. yağla falan olucak şeyler pek değil anca destek olur.

Öncikle kadin dogum uzmanina gidin.
Pamuklu ic çamaşırı kullanin ve kesinlikle nemli kalmamasina dikkat edin.
İç camasirlarinizi yikadiktan sonra ütüleyerek kullanin.
Gun icerisinde çamaşır degistirmeye özen gosterin.
Genital bölgenize sabun, duş jeli filan sürmeyin.
Arkadaslar yazmış nioli yağını camasiriniza damlatin.
Kimisine yapilamaz gibi geliyor ama arkadaşıma doktoru, günlük ped yerine yikanabilir pamuklu günlük ped kullanmasini söylemişti, onları da makinede 90 derecede yikayip utulemeniz gerekiyor.

Okuyan ve evli olan arkadaşlar varsa ve gecmeyen, tekrar eden enfeksiyonlari varsa eşinizin de tedavi olmasi gerekiyor.

Benim de böyle bir sorunum var geçmiyor ne yaptıysam o kadar rahatsız edici ki oturduğum yerden kokarca gibi kalkıyorum 😂 ama yağ denememiştim onu deneyeceğim sanırım

Enfeksiyon vardır mantar vardır doktora gidip ilaç fitil kullanın

Vajinanıza sirkeli su falan sürmeyin. Vajinanın sağlıklı pH aralığı 3.8 - 4.5 sirkenin pH değeri 3.2 - 3.4 civarı. Vajinanın florasını iyice bozarsınız belki ilk başta işe yaramış gibi olur ama. Kadın hastalıkları ve doğum bölümüne gidin. Bu arada probiyotik besinler tüketebilirsiniz. Vajinal duş falan da yapmayın. Doktorun vermediği hiçbir şeyi vajinanıza sürmeyin.

Doktora gitmeden olmaz belki rahim iltihaplıdır ilaç fitil verir muayene olun önemli bu sorunlar

mantarsınız dr görünün

X