Aile ile cok yakin yasamak?

Biriciksss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Mart 2021
3
2
32
Sevgili hanımlar, üyeliğimi yeni aldım. Normalde eski uyeyim. Sizlerin fikirlerine ihtiyaç duyduğum bi konu var. Hemen konuya giriyorum. Nişanlıyım, nişanlım ile aynı işi yapıyoruz yurtdışına gidip geliyoruz görev gereği devamlı. Nisanlimin suan kirada oldugu yer isimize gittigimiz yere 15dk bizim cok isimize geliyor. Ve orada kalmak o tarafta oturmak istiyoruz. Nisanlimin ailesi uzakta. Ben Ailemin tek çocuğuyum, tek torunuyum. Babam genelde emrivakileri sever, şuan bana söylediği şey evlendikten sonra gelin karşı dairemizde oturun. ( daire bizim, üst katımızda da babaannem dedem oturuyor apartmanda)
Nişanlım ve ben ise böyle bir şey istemiyoruz.
Bunu kirmadan belirttim babam ilerisi için planları olduğunu, istemiyorsanız sizin işinize yakın bi yer almayi dusunuyorum, babaannenler ile birlikte 3 daire bi yerde yaşarız gibi şeyler söyledi. Yani 4 katlı bi bina tarzinda. Nisanlim bu sekilde zaten yasamak istemiyor. Biliyorum. Bende istemiyorum. Gel gelelim cocuk mevzusu. 29 yasindayim, evlendikten sonra cocuk yapmak isterim nisanlimda boyle dusunuyor. Allah kismet ederde olursa ben bu cocuga tek basima bakabilir miyim? Yeğenlerim vs yok. Hic bebek tutmadim bile yani tecrubeli degilim. Annem devamli torunuma ben bakacagim, gelirsiniz karsi daireye diyip duruyor. Onlari da anlıyorum. Fakat Benim istediğim olay bu değil. Sadece çocuk konusunda fikir istiyorum. Ailemle evimizin arası istanbul trafiğinde 40dk aşağı yukarı. Bebek olsa annem sık sık gelip gitse olmaz mi diye düşünüyorum , benim isim 8 5 ofis işi degil. boş gunlerim üst üste oluyor, mesela 4 4 gün bazen 1 hafta vs. O günlerde gelmeyi tercih etse . Ya da ben bebegi biraksam anneme giderken yola ? Zaten ilk 1 yıl izin alırım tabiki. O dönemde kalabilir ara ara belki de bilemedim . Sizce ?
Okuduğunuz için teşekkür ediyorum, fikirlerinizi bekliyorum.
Sevgiler

Son düzenleme:
Sevgili hanımlar, üyeliğimi yeni aldım. Normalde eski uyeyim. Sizlerin fikirlerine ihtiyaç duyduğum bi konu var. Hemen konuya giriyorum. Nişanlıyım, nişanlım ile aynı işi yapıyoruz yurtdışına gidip geliyoruz görev gereği devamlı. Nisanlimin suan kirada oldugu yer isimize gittigimiz yere 15dk bizim cok isimize geliyor. Ve orada kalmak o tarafta oturmak istiyoruz. Nisanlimin ailesi uzakta. Ben Ailemin tek çocuğuyum, tek torunuyum. Babam genelde emrivakileri sever, şuan bana söylediği şey evlendikten sonra gelin karşı dairemizde oturun. ( daire bizim, üst katımızda da babaannem dedem oturuyor apartmanda)
Bunu kirmadan belirttim babam ilerisi için planları olduğunu, istemiyorsanız sizin işinize yakın bi yer almayi dusunuyorum, babaannenler ile birlikte 3 daire bi yerde yaşarız gibi şeyler söyledi. Yani 4 katlı bi bina tarzinda. Nisanlim bu sekilde zaten yasamak istemiyor. Biliyorum. Bende istemiyorum. Gel gelelim cocuk mevzusu. 29 yasindayim, evlendikten sonra cocuk yapmak isterim nisanlimda boyle dusunuyor. Allah kismet ederde olursa ben bu cocuga tek basima bakabilir miyim? Yeğenlerim vs yok. Hic bebek tutmadim bile yani tecrubeli degilim. Annem devamli torunuma ben bakacagim, gelirsiniz karsi daireye diyip duruyor. Onlari da anlıyorum. Fakat Benim istediğim olay bu değil. Sadece çocuk konusunda fikir istiyorum. Ailemle evimizin arası istanbul trafiğinde 40dk aşağı yukarı. Bebek olsa annem sık sık gelip gitse olmaz mi diye düşünüyorum , benim isim 8 5 ofis işi degil. boş gunlerim üst üste oluyor, mesela 4 4 gün bazen 1 hafta vs. O günlerde gelmeyi tercih etse . Ya da ben bebegi biraksam anneme giderken yola ? Zaten ilk 1 yıl izin alırım tabiki. O dönemde kalabilir ara ara belki de bilemedim . Sizce ?
Sevgiler
Göktürkte oturacaksınız gibi hissettim işinizi doğru tahmin ettiysem herneyse, hergün 40 dk yol gidiş dönüş çok zor
1 yıl doğum izninde kalır da zaten daha evlenmemişsiniz bile, çocuk olunca zaten birşeyler yapılır

Aileyle yakın yaşamanızı tavsiye etmem. Siz de istemiyorsunuz zaten.

Ama hem yakın oturmayayım hem bebek olunca annem baksın biraz bencilce bir düşünce. Siz bebeği götürmeyeceksiniz, kıyamayacaksınız minnacık şeyi evden çıkarmaya. Anneniz de size kıyamayıp gelecek o kadar yolu muhtemelen her ihtiyacınız olduğunda. İnsanlara eziyet bu bence.

Ailelerden birine yakın oturmak güzel olabilir aslında ama şimdi değil.

Bir evlenin ailelerden kopun. Keyfinize bakın. Çocuk fikri için şimdiden bunları planlamak bana mantıklı gelmedi.

Madem babanız yakınınıza taşınmak istiyor çocuk olunca düşünsün bunu. Şimdi önceliğiniz iş. Eşinizle başbaşa işe yakın bir yerlerde oturun. Çocuk olunca fikirler değişecektir ama şimdiden bunun stresine girmeyin.

Ben de tek çocuğum ve bu konuda nişanlın haklı. Ben olsam ben de eşimin ailesinin karşısında oturmak istemem. Çocuğu da gayet bakarsın. Ben 40 gün kimseyi istemedim. Kimseyi çekecek halim yoktu. Kimsenin akıl vermesi ile uğraşamazdim. Çocuk büyüdü; kendisini topladı o şekilde görüştüm herkesle

Babaniz bu konuda neden israr ediyor. Babaniz herseye karisan bir tipse huzurunuz olmaz.Sahsen iki tarafa da yakin oturuyorum bir sikayetim yok (kayinvalidemin mutfagindan yaziyorum su anda :KK70:).

Simdilik uzak kalin,cocuk olunca duruma bakarsiniz,ailenizede bir sure boyle uzak mesafe ,cocugunuz olacak dogacak ,izin bitecek neredeyse 2-3 yil ,aceleye mahal yok,dogmamis cocuga don bicmeyin

Sevgiler
siz nasıl ne olursa olsun nişanlınızın ailesiyle aynı apartmanda aynı evde yaşamak istemezseniz aynı durum nişanlınız için de geçerli ha aynı ev değil diyeceksiniz ama o işler öyle olmuyor illaki çok dip dibe olunca sürekli görüşme olacak nişanlınız bundan hoşlanmayabilir ve gayet de haklı olur herkesin kendi yuvası kendi düzeni olmalı daha şimdiden de doğmamış çocuğa don biçmeyin bence sonuçta daha ne evlisiniz ne hamilesiniz ne de çocuğnuz doğdu o zamanlara hele bi gelin orta yol bulunur ama ailenizin ısrarcı tavrını hoş bulmadım yukarıda bir arkadaşın söylediği gbi benim nişanlımın ailesi böyle bir dayatma yapsa gözüm korkar ve evlenmeyi bende gözden geçirirdim bence işinze yakın yerde oturun

Büyük ikiyüzlülügün döndügü bi yer oldu burasi verilen cevaplardan bu anlasiliyor.
kesinlikle katılıyorum konu sahibi eş adayı tarafından böyle bir konu ile muhattap bırakıllsa hemen ay ne biçim aile ay şimdiden ne dayatması ay ayrıl nidaları havada uçardı biraz empati ya

Büyük ikiyüzlülügün döndügü bi yer oldu burasi verilen cevaplardan bu anlasiliyor. Sevgili konu sahibi yeni kuracaginiz ailenizde babaniz gibi kendi ebeveynleriniz mi söz sahibi olacak hep böyle ya da ayni istekle nisanliniz gelse onlarin aile apartmaninda ebe&dede de dahil olmak uzere yasar miydiniz?
Evleneceksiniz de hamile kalacaksiniz da siz bakamayacaksiniz da anneniz gelecek, belki kayinvalideniz yardima gelir, sizde kalir sonucta oglunun evi, onun da torunu ^^
Kız anneleri kanatsız melekler, karışırlarsa iyilikleri için karışmışlardır. Erkek anneleri canavar, onlar otururken otururken ne kötülük yapsam diye plan yaparlar :KK62:Hanımlar kendi annelerinin de kocaları için birer "kaynana" olduğunu göremiyorlar.

ortada olmayan çocuğun bakımı için bu kadar dertlenmeyin

zira daha evleneceksiniz hamile kalacaksınız doğacak izniniz bitecek çok uzun bir süreç

bakın geçen yıl Şubat ile bu yıl Şubat bile nasıl farklı

o zamanı o zamanda değerlendirirsiniz

lakin siz aynı binada oturmak istemiyorsanız net olun söyleyin

ben de X de bunu istemiyorum deyin

hatta ileri gidin ben kocama içgüveysi dedirtmem deyin mesela

babanız o dilden anlarsa

ben anlamadım siz 29 yaşında iseniz babanız da 50 üstü

hiç mi aklı basmıyor eşinizin sizin aileniz ve özellikle de babaanne dede vs olan aile apartmanında oturmak istemeyeceğine

bu arada bağımsız yaşamak istiyorsanız en uzak mesafeye gidin

şimdiden bebeğin olur bakarız ile sizi manipüle etmesinler

ayrıca zaten ev sizinmiş bebek olsun bakımında sıkıntı olursa o zaman düşünülür taşınmak deyip konuyu kapatın

X