Adi karaktersiz

Bazi cahiller güler yüzlü, kibar, saygili, konuşkan olanları ya saf görüp tavlamaya calisiyorlar güzelse, ben bunu kandiririm bu cok iyi niyetli hemde lokum gibi tarzından. Nabza göre şerbet vereceksin. En Büyük KK

Bence duygusal değil profesyonel davran..muhattap olma ve dikkatli ol.gerekirse rezil et dava et şikayet et ama karşısında muhattap olupta konuşma.senin ona bagirmandan bile haz almış ve tekrar gelip sana bakıyorki bu resmen taciz etmektir.tekrar bagirmani istiyor.sakın ses etme gerekli mercilere şikayet et.

Herkese merhaba
O kadar doluyum ki umarım anlatabilirim. Ben 60 tane işçinin olduğu bir firmada çalışıyorum. Bu sayının 10da biri kadar da kadın personel çalışıyor.
Ben yapı olarak güleryüzlü, iyi niyetli ve yardımsever biri olarak bilinirim. Kibirim yoktur. Bunları kendimi övmek için değil konunun anlaşılabilmesi için yazıyorum.
Burası benim ilk iş tecrübem ve sanayi ortamı. Başta herkes gözümde toz pembe olduğu için herkesi iyi niyetli olarak düşünürken 3 yılda insanları tanıdım burada.
6 7 ay kadar önce bizim birimde olmayan ama bizim birime çok sık gelen birinin hareketlerinden rahatsiz olmaya basladim. Bu kişi ile samimiyetim yok. Belki de fabrikada en az muhattap olduğum insanlardan biridir diyeyim.
Bu kişi yılışık ve rahat bi insan. Evli ve çocuğu var ayrıca. Karısını aldattığını da biliyoruz.
Bu kişi bana kolyen çok güzelmiş gibi şeyler söylemeye başladı ben de evet sevgilimin annesi aldı dedim ima ile. Ben sevgilim ile 6 ay kadar görüşemedim pandemide yurt dışında olduğu için. Nereden duyduysa duymuş bana görüşebildin mi sevgilinle dedi. Benim senin gibi sevgilim olacak ben her gün görmek isterdim dedi. Bende salak mısın sen mecburiyetten görüşemedik ve görüşüyoruz dedim. Tersledim
Bir gün ben tek başıma otururken yanıma geldi ve elinde kağıttan yapılmış bir çiçeği masama koydu ben de bunu buraya koyma dedim. Bırakıp gitti çöpe attım. Yine bir gün tek başıma iken geldi ve akşam işin var mı şu bahsettigin yere gidelim dicektim dedi. Bahsettiğim yer de onunla alakası olmayan ofis arkadaşlarımla gidelim dediğimiz bir yerdi. O da aynı ortamdayken bir başkası ile konuşurken duymuş. Ben de işim var dedim. Ilk başta hep birlikte gidelim dediğini kastettim daha sonra bütün bunları düşününce kötü niyet olduğunu anladım.
Ben bu kişi ile bu hareketlerinden sonra tamamen irtibatı kestim. Kolay gelsin dediğinde dahi cevap vermedim. Bir gün iş çıkışı erkek arkadaşımı beklerken bu kişi yanıma geldi birşey sorabilir miyim diyerek. Sen bana küstün mü dedi. Ben de sen kimsin de ben sana kuseyim benim sana kusebilmem için senin benim ahbabım olman gerekiyor sen burda çalışan bir iscisin sadece dedim. Ben bizi iş arkadaşı zannediyordum bilmiyordum dedi resmen kovdum ve gitti.
Ben bunu amirlerime şefime veya patrona iletmedim. Böyle şeylerle anılmak böyle şeylerin merkezi olmak beni rahatsız eder. Ve ilk etapta tepki veremiyorum donuyorum. Yanı o çiçeği bırakıp hemen gitmese 2 dakika daha bulunsa şoku atlatıp yedirirdim ama olaylar büyüsün istemedim. Bütün bunlardan sonra 6 ay kadar geçti ve geçen haftaya kadar hiç bir şekilde bu kişi ile diyaloğa girmedim.
Yanıma bir iş için geldi ve giderken birşey sorabilir miyim dedi. Ne var dedim sertçe. Sen benden nefret ediyormuşsun buraya gelmemi istemiyormuşsun x söyledi dedi. Bende senin hareketlerinden rahatsız oluyorum cıvık bir insansın senin yaklaşımın benim hoşuma gitmedi ama benden sana ekmek çıkmaz çık şuradan dedim. Bak sen iyisin hoşsun güzelsin ama ben sana o gözle bakmadım dedi. Ben burdaki hiç bir kadın hakkında böyle düşünmüyorum, düşünsem başka türlü yaklaşırdım dedi. Ben de sen kimsin de beni dışarı davet ediyorsun senin karının haberi var mı bundan dedim. Ne cesaretle dedim. Sen insanlara iyi davranıyorsun güleryüzlüsün bundan olabilir mi dedi. Konuşmasını bitirmesine izin vermeden elimi masaya vurdum defol git burdan bir daha sakın iş harici muhattap olma işini hallettin çık git şuradan dedim. O kadar gözüm döndü ki. Bağırdım çağırdım.
Bu 1 hafta boyunca benimle muhattap olmadı ama yüzsüzce ofise geldi defalarca yine arkadaşı ile sohbet etmek için. En son dün odada yalnızdım içeri girdi kolay gelsin dedi. Ne var ? Dedim. X yok mu dedi gelir dedim. Odanın ortasında durdu ve bana bakarak beklemeye başladı. Ne bakıyorsun yüzsüz müsün sen laftan sözden anlamıyor musun dedim. Ben o gün olanları ordan çıkınca unuttum dedi. Bende ben senin dostun değilim ahbabın değilim neyi unutup neyi hatırladığın beni ilgilendirmiyor. Iş dışında bir daha muhattap olursan cevabını veren kişi ben olmam dedim çıktı sonra.
Bi insan bu kadar haysiyetsiz yüzsüz olur mu ? Evli barklı insansın. Haddini geçen hafta bildirdim hala gelip odama bana bakma cesareti gösteriyor. Müdüre çıkıp şikayet ettim en sonunda. Ben onunla konuşurum dedi. Ben bu raddeye gelmek istemediğim için sustum zaten şimdiye dek. Adam 6 ay sonra gelip aynı terbiyesizliği yapıyor.
Kimseye iyi niyet güler yüz olmaması gerektiğini gösterdi bana. Halbuki ben birinin yüzü düşkün olsa halini hatrini soracak bi insandım. Insanlar neden bu kadar çirkin ? Ve adam yaptığı şeyi asılmak olarak görmüyor.
Uzun oldu kusura bakmayın. Anlatıp rahatlamak istedim
Okurken sinirlendim yüzsüz şey.Bunun gibiler yüzüne tükürsen yarabbi şükür der

Seni kucuk görmüş aklinca ama cidden akilli bir kizsin. Ben cidden tebrik ederim srni
Teşekkür ederim. Canım çok sıkkındı paylaşmak çok iyi geldi. Sevgilime açmadım bu konuyu.
Adi şerefsiz bir de bana diyor ki sen kendini çok beğeniyor olabilir misin böyle üzerine alınmışsın diyor. Düşündükçe sinirleniyorum

Bir de ben bu insanların yapısını bu kadar tahmin edememe rağmen 0 makyaj, dekoltesiz giysiler ve bildiğiniz paspal gidiyorum. Dikkat cekmeyim öyle bir anlamda diye. Demek ki az özenli ve güzel gitsem neler olacaktı.
Ama lanet olsun ki canayakın bir insandım. Ben kimse hakkinda kötü düşünmedim kimse de düşünmez diye düşündüm.

Sevgilime ve aileme bahsetmedim. Huzursuz etmemek için olaylar büyümesin diye.
Daha da bundan sonra yapamaz birşey diye düşünüyorum

Benim de yaşadığım konum sebebiyle başta kıyafetlerime çok dikkat ediyodum işe giderken ama fark ettim ki çuval da giysem pis zihniyetli insan aynı şekilde görüyo bu sefer de altında ne var diye merak ediyo, baktım bu durumda kendini kısıtlayan sadece benim, o zaman istediğim şeyi giymeye başladım, ses çıkaran yan bakan olduğu an tırnaklarımı çıkarıyorum. Sana tavsiyem de bu. Gerçi yaşadığımız ülkede tecavüz mağdurları için bile onu neden giymiş diyenler olduğu için biraz zor ama, biz kendimizi kısıtlamıcaz arkadaşım, olnası gereken onların eline diline gözüne sahip çıkmaları!!
Benim ev sahibim bana asılmıştı, boşandım diye sırf açık kapı beni gördü diye, ben de ne aileme ne sevgilime anlatamadım sadece taşındım, bi akşam sevgilim delil diye sakladığım mesajları buldu ve adamı arayıp mevzuya dahil oldu, kötü bi şekilde sonuçlanmadı ama, bence önceden anlatmalısın bilmesi gereken kişilere bilmesi gerektiğ kadarıyla yoksa haklıyken haksız durumlara düşmemiz çok çok olası bu devirde biliyosun

Bence duygusal değil profesyonel davran..muhattap olma ve dikkatli ol.gerekirse rezil et dava et şikayet et ama karşısında muhattap olupta konuşma.senin ona bagirmandan bile haz almış ve tekrar gelip sana bakıyorki bu resmen taciz etmektir.tekrar bagirmani istiyor.sakın ses etme gerekli mercilere şikayet et.
Müdüre cuma günü şikayet etmiştim. Bugün müdür tarafından çağırıldım. Kendisini uyardığını bir daha böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini söyledi.
Kendisinin duyunca şok olduğunu söyledi. Ben ona arkadaş gibi yaklaşıyordum yok öyle bir şey vs demiş.ben 6 aydır onunla konuşmuyordum bile demis. Isin tuhafı adama bu yaptıkları normal geliyor. Ve hatta demiş ki x dese anlarım da çokokuyanbilir ne alaka anlamadım falan demiş. Bu arada x dediğimiz arkadaş evli. Onunla daha çok muhattap oluyor.
Müdürüm de diyor ki zaten salağa yattı çamura yattı bilmezlikten geldi ama adam çok tuhaf yılışık bi tip. Siz bekarsınız ya bunları yapmak adama normal geliyor dedi.
Kendisine bir daha rahatsızlık verirse bulunduğun ortama iş harici bir meseleden gelirse olayın bi üst makama gideceği ve kendisinin sıkıntıya gireceği söylendi. Bugün ise bu pisliği hiç görmedim.

Adam resmen size kuyruk salliyosun demek istemiş, insaniyet namına yüzünüze bi gülümseme yerleştirmek bile lüks kadın ırkına, bunu bile kuyruk sallamak olarak algılamak işlerine geliyo şerefsiz p...lerin. Ben sizin tavrinizi çok beğendim yanlış hiçbisey yaptığınızı düşünmüyorum, ben olsam acaba ben mi yanlış anlıyorum falan diye uzun süre tepki bile veremezdim. Umarım müdürünuz dediği gibi arkanızda durur.
Edit:
Müdüre cuma günü şikayet etmiştim. Bugün müdür tarafından çağırıldım. Kendisini uyardığını bir daha böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini söyledi.
Kendisinin duyunca şok olduğunu söyledi. Ben ona arkadaş gibi yaklaşıyordum yok öyle bir şey vs demiş.ben 6 aydır onunla konuşmuyordum bile demis. Isin tuhafı adama bu yaptıkları normal geliyor. Ve hatta demiş ki x dese anlarım da çokokuyanbilir ne alaka anlamadım falan demiş. Bu arada x dediğimiz arkadaş evli. Onunla daha çok muhattap oluyor.
Müdürüm de diyor ki zaten salağa yattı çamura yattı bilmezlikten geldi ama adam çok tuhaf yılışık bi tip. Siz bekarsınız ya bunları yapmak adama normal geliyor dedi.
Kendisine bir daha rahatsızlık verirse bulunduğun ortama iş harici bir meseleden gelirse olayın bi üst makama gideceği ve kendisinin sıkıntıya gireceği söylendi. Bugün ise bu pisliği hiç görmedim.

Benim de yaşadığım konum sebebiyle başta kıyafetlerime çok dikkat ediyodum işe giderken ama fark ettim ki çuval da giysem pis zihniyetli insan aynı şekilde görüyo bu sefer de altında ne var diye merak ediyo, baktım bu durumda kendini kısıtlayan sadece benim, o zaman istediğim şeyi giymeye başladım, ses çıkaran yan bakan olduğu an tırnaklarımı çıkarıyorum. Sana tavsiyem de bu. Gerçi yaşadığımız ülkede tecavüz mağdurları için bile onu neden giymiş diyenler olduğu için biraz zor ama, biz kendimizi kısıtlamıcaz arkadaşım, olnası gereken onların eline diline gözüne sahip çıkmaları!!
Benim ev sahibim bana asılmıştı, boşandım diye sırf açık kapı beni gördü diye, ben de ne aileme ne sevgilime anlatamadım sadece taşındım, bi akşam sevgilim delil diye sakladığım mesajları buldu ve adamı arayıp mevzuya dahil oldu, kötü bi şekilde sonuçlanmadı ama, bence önceden anlatmalısın bilmesi gereken kişilere bilmesi gerektiğ kadarıyla yoksa haklıyken haksız durumlara düşmemiz çok çok olası bu devirde biliyosun
Edit:

Edit:
Eee tabi inkâr edicek karaktersiz şerefsiz. Ay ne pis zihniyetli insanlar ya bekarsiniz diye yaptıklarını normal karşılamak ne demek. Dağdan mi geldin be ayioglu ayı. Ay çok sinir oldum ama sorununuzun çözülmesine çok sevindim.

X