Gebeliğe Hazırlık Adete yakin ovulasyon testi pozitifligi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

NasilYarDiyeyim

Çok şükür
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
6.586
8.549
Merhaba herkese ben yine gebe kalamadim yine aklim karisik

Adete 3 gun kala ovulasyon testi koyu idi fakat pozitif degildi
Adete 2 gun kala ovu testi pozitif cokk koyu idi
Adete 1 kala ovu testi yine cokk koyu pozitif yaaaani bugun

Ama maalesef hamile degilim kan testim negatif cikti dun.
Bu durumu yasayan var mi? Sonuc ne cikti? Kist falan mi var acaba

cevabını kendim buldum sanırım ingilizce sitelerden araştırdım. benim durumumu yaşayanlar faydalansın. 4 seçenek varmış
1) yeniden yumurtluyorsun
2) adet öncesi lh dalgalanması yaşanabilirmiş ( ama genelde test çizgisi control çizgisinden daha silik oluyor bu durumda)
3) bazı pko'lularda lh yüksek olurmuş. onlardan birisin.
4) hamilesin fakat değerin gebelik testinin algılayamayacağı kadar düşük

ben henüz hangisiyim bilmiyorum

M
cevabını kendim buldum sanırım ingilizce sitelerden araştırdım. benim durumumu yaşayanlar faydalansın. 4 seçenek varmış
2) adet öncesi lh dalgalanması yaşanabilirmiş ( ama genelde test çizgisi control çizgisinden daha silik oluyor bu durumda)

Merhaba canım. Bencede tekrar yumurtmala oluyor. Bende klomen ve yumurtlama takibi yapmıştım doktor eşliğinde. Bir ayda iki ayrı zamanda yumurtalarım catlamisti. Biri adet döneminin ortasında diğeri,adete bir hafta kala falan di sanırım.

M

Merhaba canım. Bencede tekrar yumurtmala oluyor. Bende klomen ve yumurtlama takibi yapmıştım doktor eşliğinde. Bir ayda iki ayrı zamanda yumurtalarım catlamisti. Biri adet döneminin ortasında diğeri,adete bir hafta kala falan di sanırım.
benim gönlümden geçen gebelik :KK22: umut hiç tükenmiyor negatif kan testine rağmen. bakalım yarın doktorum anlar ne olduğunu :KK51:

Bi kullanıcın yazdığı yorum bu ben hiç ovulasyon testi kullanmadım belki yardımcı olur :)

Kızlar, bana deli diyebilirsiniz. Ben, bizim forumlar yetmyormuş gibi, yabancı forumları takip etmeye başladım. Dün ovulasyon testi sipariş verdim ve konuda araştırma yapıyordum internette. Yabancı bir sitede şöyle birşey buldum. Sonra bizim Ovulasyon Testleri ile ilgili başlığımızda da bunu tecrübe eden arkadaşlarımız olduğunu okudum. Bu testleri kullanarak ovulasyon günlerinin ne zaman olduğunu öğrenmeye çalışan arkadaşlarımız, adeti yaklaştığında da bu testleri yapmaya devam etmişler ve bu LH hormonunu gösteren ikinci çizgi halen belirgin çıkıyormuş. Onlar da ilk başta zannetmişler ki adet günüm yaklaşıyor ama ben hala yumurtluyor muyum diye düşünmüşler. Ve aynı zamanda da gebelik testi yapmışlar ki onlar negatif(-) göstermiş ama ovulasyon testi pozitif(+) göstermeye devam ediyormuş. Ve üzerinden çok geçmeden hamile olduklarını öğrenmişler! Yabancı sitede bulduğum yazı şu: You can clearly see that the ovulation test (green strip) has a more definite line!

Well, about every other day since what I have done is take a urine sample- not FMU & divided it into 2 cups- that way I'm not dipping both tests in the same cup & possibly getting a false positive.

I will tell you that the ovulation test has ALWAYS had a darker line than the pregnancy test & today the line was so dark that it was darker than the control line!

So, I say that an ovulation test would be able to pick up if you are pregnant sooner than a pregnancy test or at you can see a darker line than a pregnancy test should you question if you have a + line or evaporation line from a pregnancy test.

So what do you think? If you have experimented with this, please share yoru results.

Hakikaten de 2 gebelik testinde hiçbir şey yok, ovulasyon testinde 2.çizgi var. Sonradan öğreniyor ki hamile. Yabancı dil bilenler anlayacaktır ki kız, ovulasyon testinin gebelik testinden daha önce gebelik varsa eğer bunu gösterdiğini söylüyor. İşin güzel tarafı bunu bu forumda bazı arkadaşlarımız tecrübe etmişler. Ovulasyon testini en başından itibaren okuyorum ve orada gördüm...

Adeti yaklaşanlar, elinde ovulasyon testi olanlar, belki denemek isterler... Sonuçları da bizimle paylaşırlarsa sevinirim. :)

Ben adetten 5 gün önce yaptım ovulasyon testini hep pozitif çıktı. Sonra da hamile olduğumu öğrendim.

Evet genelde senin gibi hamile çıkıyor insanlar ama bende öyle olmadı maalesef
belki bu ay olur:) üzülme.. ben de doktora gittim BATa 3 gün vardı ama kanama oldum hafif kahverengi ve adet oluyorum bu ay gidip yumurta takibi yaptırayım dedim. Doktor muayene etti ve bir yumurtam olduğunu iki üç güne çatlayacağını söyledi. şok oldum. Belki de ovulasyon testi yapsam ben de öyle çıkabilirdi. Yani her kadın farklı ben adet oldum olacağım bir doktora gideyim dedim neler öğrendim. Umarım kısa zamanda hayırlısı ile alırız bebişleri kucağımıza..
Sevgiler...

Kızlar normalde adetim bu gün olmadım hala evde gebelik testi yoktu lh testi yaptım sonuç

Eklentiler

• sketch-1506769539826.png
    sketch-1506769539826.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 4.443
X