5 aylık erkek kedimin saldırganlığı geçmiyor :(

marty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2017
1
0
30
merhabalar. ben kedimi yani Marty'i 2 aylıkken barınaktan sahiplendim. ilk başlarda çok sakin bir kediydi ama çok da hassastı. bir ay kadar benimle kaldıktan sonra kaldığım yerde sorun çıkarmaya başladılar. öğrenciyim şu an ve apartta kalıyorum. kayıt olurken senet imzaladığım için de kapıyı çekip çıkamıyorum. durum böyle olunca bir arkadaşıma vermek zorunda kaldım. her hafta ziyaret ettim. mamasını, kumunu, aşılarını falan hep ben üstlendim. bir süre sonra kedimin ısırmaya başladığını fark ettim. veterinere sordum dişi kaşınıyordur dedi bende önemsemedim. ilk kedim olduğu için başka bişeyden şüphelenmedim. bir gün yine ziyarete gittim ve büyük bir sorunla karşılaştım. yaklaşık 4 aylık olan kedimi havalara ata ata sevmeler, ısırınca sıkıp yere fırlatmalar, küfürlü bağırıp çağırmalar.... beynimden vuruldum ve hemen o gece kedimi geri aldım. sonra bu durumu veterinerle konuştum. hırçın sevildiği için böyle olmuş dedi. şu an kaldığım yerde yine yakalattım ve bahçede bakmama izin verdiler. bende bahçeye strafor ve kartondan kulübe yaptım ama evde tutuyorum. dışarıya alıştırdım. apart yöneticileri burdayken kedim camdan çıkıp bahçede geziyor 20 dk da bir de geri gelip bana bakıp yine çıkıyor. gece de camı kapatıyorum benimle uyuyor.
hikaye çok uzadı farkındayım ama tüm detayları verip soru sormak istedim. ilk olarak kedimin bu saldırganlığını nasıl önleyebilirim? ikinci olarak da sokak kedilerine saldırıyor yavru olmasına rağmen haliyle onlarda sürekli kedimi kovalıyor. bunun önüne nasıl geçebilirim. şimdiden hepinize teşekkür ederim.

X