3 haftadır veterinerde kalan kedi

Ne alaka ya sen olmesin diye goturmussun ben ogrenciyim ben kediye acidim iyilik olsun dye size getirdim de guzellikle acikla bune boyle

Ben sizi çok sorumsuz buldum. Güzel birşey yapıp kediyi veterinere götürmüşsünüz ama onlar nasılsa belediye veterinerine gönderirler deyip maddi konuları konuşmaya bile gerek görmemeniz inanılmaz. Orası özel bir kurum ve tabii ki getiren kişinin sorumluluk alması gerekir veteriner kediyi alıp belediyeye gönderse bırakan kişi ben size izin verdim mi diye hır çıkarsa ne olacak. Ayrıca veteriner değilim ama yıllardır gittiğim veterinerin çektiği sıkıntıları biliyorum kapılarına bırakılan köpekler tedavi için bırakılıp sonra maddi yükü çıkınca ödeyemem deyip kaçanlar... bu insanlar da sonuçta bir iş yapıyor ve devlet destek olmuyor herkes sizin gibi yapsa nasıl ayakta kalacaklar. Şu durumda gidip açık açık konuşmaktan başka çareniz yok. İndirim yapmalarını isteyin takside böldürün filan ama elinizden geleni yapın yani. Siz ödeme konusunda gayret göstermezseniz arkadaşınızın babası da etkilenir

Beni arayacaklarını söyleyip aramadılar, ben ve arkadaşım aradık geri donüs yapıcaz diyip yapmadılar. Yüz yüze konusmaya gittiğimde ise bana belediye veterinerliğine sevk edilmiş olabileceği söylendi. Ne yapabilirdim bunun üzerine acaba? Daha ne gibi bir sorumluluk gösterebilirdim? Zira benimde bir hayatım var bana verilen yanlış eksik aksak bir takım bilgiler daha doğrusu bilgisizlikler yüzünden böyle sandım doğal olarak. Bugün gidip konuştum yüz yüze kendilerinin hatalı olduğu kanısına vardılar çünkü gözünü açtıktan sonra 14 gün daha kalmış ve öyle aranmışım. bilgim dışında orada tutulduğu için sadece muayne ücreti alacaklarını söylediler.

Pardon ama bunun neresi iyilik? O veteriner kliniği neyle dönüyor, ilaçlar kaç lira haberiniz yok mu acaba? Oldu o zaman her yerde gördüğümüz sokak hayvanını götürüp bırakalım özel veterinerlere, suyla çalışıyorlar ya hiç ödemeyi falan düşünmeyelim. Hayır bi de yok niye belediyeye bırakmamışlar diyorsunuz, siz niye düşünmüyorsunuz bunu? Ayrıca başkasının adını vermek nedir, kedisi var diye.. tabii ki hayvanları sevelim koruyalım kollayalım da sonunu düşünmeden değil.

Ben burada nasıl bir yol izlemeliyim diye soruyorum zaten, yaşanan olayın detayına çok girmedim o yüzden. Bayramın 3. Günü ve akşam saat 11 civarıydı. Hangi belediyenin veterineri açık o saatte? Benim oturduğum yerde akşamı bırakın bayram boyu kapalıydı. Yoksa bende bilirdim belediyeye götürmeyi. Gördüğüm her sokak hayvanını götürmüyorum zaten ölmek üzere olan bir hayvanı götürdüm ben. Farkındayım suyla dönmediğinin bu tür özel kurumların. Bilgim dışında orada tutuluyor ve hiç bir şekilde aranmıyorum. Yüz yüze konusmaya gidiyorum belediyeye sevki yapılmış olabilir diyor. Fiyat mevzusu hiç geçmediği gibi aynı zamanda kediyi bile göremiyorum. Neyseki bugün gidip konuştuk ve hatalı olduklarının farkına vardılar, kediyide sahiplendim. İyi günler.

Sizin gibi insanlardan nefret ediyorum. NET !
Geceliği 100 lira olan yere götürmüceksiniz o zaman hayvanı, alıp belediyeye götüreceksiniz. Bu hayvanlar kliniğe girdiği anda veterinerin vicdanına kalıyor. Tedavi etsen ilaçları cebinden veriyorsun, eleman var içeride onlar uğraşıyorlar maaşları var. Bizim vicdanlı hayvanseverlerimiz bunları düşünmez neden?

Bazı klinikler uğraşmaz bazıları mahkemeye verir. Klinikler kameralarla izleniyor zaten, kediyi kimin getirdiği belli.
Napıyosunuz yolda gördüğünüz çocukları bakkala sokup hepsine şeker, çikolata alıp bakkala para vermeden çıkıp gidiyo musunuz?

Bayramın 3. Günüydü ve akşam saat 11’di söyleyin özel olmayan belediyeye ait 7/24 veteriner varsa oraya götürelim hayvanlarımızı. Yoksa bende bilirim belediyeye götürmeyi. Ölüm döşeğindeki bir hayvanıda bayram bitesiye kadar bekletecek halim yoktu. Gidip konuştum ve kendilerinin hatalı olduklarının farkına vardılar çünkü bilgim dışımda yapılmış her işlem o yüzden ücret tahsil etmediler. Dahası şu ki kedi iyi ve kıyamayıp sahiplendim. Sizin nefretinizi kazanmış olmamda çok umrumda değil zira evsiz bir yavruya kucak açmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizde nefretinizde boğulun, iyi akşamlar.

Bu arada arkadasinin babasinin kaydini haber vermeden kullanmissin ve durumu sonradan bildirmişsin. Boyle birsey yapmamalisin, ne cüretle insalarin ismini kullanabilirsin ki? Kendi ismini verseydin. Oradakilerinde buna dikkat etmeleri gerek aslinda. Oldu yani adimi soyadimi bilen benim kaydimla hayvan getirsin öyle şey mi olur?

İnsan bir haber verir. Bir iş yapmaya kalkmissiniz elinize yüzüne bulamişsiniz.

Kendi kaydım yoktu buraya eş dost çok gelir ilk defa geliyorum kaydım yok dedim kaydı olan tanıdığınız var mı dedi bende ailecek yakın oldugumuz için arkadaşımın babasının ismini verdim ve zaten kendisinin bunu sorun etmeyeceğini bildiğim için verebildim

veterinerler kesinlikle bu şekilde sokak hayvanı diye ücretsiz bakmıyor. Hatta indirim bile yapamıyorlar.
Evcil hayvan ve sokak hayvanı olarak veterinerler birliğiyle her yıl bir fiyatta anlaşılıyormuş. Orada belirlenen fiyatla işlem yapılıyormuş. Çok sık hayvan veterinere götürdüğüm için biliyorum, yani en azından benim yaşadığım ilçede bu şekilde.

En başta zaten başkasının adına kayıt yaptırmanız hoş olmamış . Bana yapılsa rahatsız olurdum açıkcası. Veteriner nasıl kabul etti bunu anlamadım. Her isim /soy ismimi bilen benim adıma bir can kayıt ettirebiliyor mu oraya? garip .

İkincisi; diğer gün görmeye gittiğinizde üzerinizde para olmadığı için ismimi vermedim diyorsunuz. Demekki bir ücret ödeneceğinin farkındasınız . Neden sormadınız ?
Devamında o 3 haftada hiç mi merak etmediniz bıraktığınız Can hayata tutundu mu diye ? Hiç mi arayıp durumunu sormadınız? entresan.

Sizinki buldum getirdim benden vicdanen yük gitsin gibi bir şey olmuş.

Ücret için veteriner ile görüşürseniz belki indirim olabilir. Arkadaş çevreniz var ise aranızda yardım toplayıp ödeyebilirsiniz. Biz bazen iş ortamında bu şekilde para toplayıp hasta canları tedavi ettiriyoruz.

Tamı tamına 2 kere aradım, dönüş yapacağız diyip yapmadılar. Yüz yüze konusup bilgi almaya gittim ne kediyi gösterdiler nede bilgi verdiler. Nasıl bir yol izliyorsunuz dediğimde belediyeye sevk edilmiş olabilir dendi. Ardından 2 kerede arkadaşım aradı yine sonuç alamadık. Veterinere başkasının adını versem olur mu diye ben sormadım. Kediyi getirdiğimde kaydımın olup olmadığı soruldu, olmadıgını ilk kez geldiğimi lakin eş dost çok geldigi icin onların kaydı var mı dedi. Sorun etmeyeceğini bildiğim bir amcam gibi gördüğüm biri var, arkadaşımın babası dediğim. Onun ismini verdim. Bu şekilde neticeleneceğini bilmiyordum. Neyseki kedi iyi ve teslim aldım. Bir çok hatada bulundukları için gerçek ücreti tahsil etmeyecekler muayne ücreti ödeyeceğim sadece. Kediyide kıyamayıp sahiplendim sokağa alışamacağını hissettiğim için.

Bayramın 3. Günüydü ve akşam saat 11’di söyleyin özel olmayan belediyeye ait 7/24 veteriner varsa oraya götürelim hayvanlarımızı. Yoksa bende bilirim belediyeye götürmeyi. Ölüm döşeğindeki bir hayvanıda bayram bitesiye kadar bekletecek halim yoktu. Gidip konuştum ve kendilerinin hatalı olduklarının farkına vardılar çünkü bilgim dışımda yapılmış her işlem o yüzden ücret tahsil etmediler. Dahası şu ki kedi iyi ve kıyamayıp sahiplendim. Sizin nefretinizi kazanmış olmamda çok umrumda değil zira evsiz bir yavruya kucak açmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizde nefretinizde boğulun, iyi akşamlar.
Nasıl boğuldum bir bilsen. Çok haklısındır kesin. Kediyi sahiplende en azından atlarca bakmaktan kurtulsun diye salmışlar sizi. Bu işleri bilmesem hak vericem de veremem.
Paran yoksa söylersin, hangi gün açılıyorsa o zaman götürürsün. 3 hafta bırakmazsın orada

Nasıl boğuldum bir bilsen. Çok haklısındır kesin. Kediyi sahiplende en azından atlarca bakmaktan kurtulsun diye salmışlar sizi. Bu işleri bilmesem hak vericem de veremem.
Paran yoksa söylersin, hangi gün açılıyorsa o zaman götürürsün. 3 hafta bırakmazsın orada

Hayal dünyanızda mutluluklar o zaman, zira olayı yaşayan benim

en azından kedıyı ölume terk etmedıgınız ıcın kendı adıma tesekkur ederım

konu sahıbı kızmıssınız ama arkadaslar haklı :) konuyu uzatmamak ıcın yazmadım sadece kedı kurtuldugu ıcın gercekten sevındım

arkadaslar bırdahakıne ne yapmanız gerektıgını yazmıslar dogru soylemısler benım bılmedıklerımde vardı bu sayede bende ogrenmıs oldum

Ee kediyi sahiplendiğinizi söylüyorsunuz ama maddi olarak yetersizsizliğinizi de dike getirmişsiniz. Aşıları, maması, kumu vs. Bunları nasıl aşıcaksınız ?
Şimdi alıp 5-6 ay sonra bırakmaktansa alıştırmadan bırakın derim.

20190903_221335.jpg

X