44ten 38 bedene 🤸‍♀️

Oncelikle mobil internetim bitmek uzere,evimde wifi kullanmiyorum 16sindan sonra tekrar gelicem buraya.
Kilomu soylemek icin geldim ; 86.4 😬 ve 44 bedenim 😬
Az uzun boyluyumda bu kiloya bu beden orantisiz gelmesin sana.

Yarindan itibaren yeniden diyet kahvalti saglikli beslenme ve multi vitaminlerimi kaldigim yerden devam edecegim.
Sabah tartilip kiloma tekrar bakacagim.
Bugun dunden kalanlari bitirmeye gayret ettim. Dunden sadece hashasli revani kaldi.

Baskasi veya elalem icin degil kendim icin yapacagim rutinime sporuda eklicem pztsi.

Oncelikle bi numara kucuk ayakkabi giymeye basladim nasil mutluyum anlatamam ,yillar yillar sonra yeniden kuculdu ayaklarim. Fiziken cok belli olmasada ben inceliyorum. Beden olarak camasirlardada fark var 2 beden inceldim.
Kiyafetlerimi bol sectigim icin ne kadar oldugumu soyle tahmin ediyorum, 40 beden gomlek aldim bol geldi ustum 38 oldu sanirim. Ama alt kismim henuz 44 iyi,42 dar olacak diye dusunuyorum.

Tam kan sayimimda anemi cikti,seker sinirda,vucut direncim.dusuk,folik asitim az kalmis o sebeple dr 3 aylik bi zorunlu folik asite baslatti bu sayede kaninda duzelir sende saglik duzenli beslen dedi.

Sabah uyandigimda folik asit iciyorum.

Sabah cocuklarin kahvaltilarindan arta kalan sucuklu yumurtayi yedim,5 yesil zeytin ,3kezde ekmegi bala bandirdim. 1 sut ictim. Masallah tütütü pek saglikli beslendim.

Yumurta yedim ve kahve icesim gelmiyo aralarinda nasil bi baglanti var acaba?
Kolajen ve multi vitaminede devam edeyim kaldigim yerden.

Sadece aksam yemeklerim duzenli saglikli ilerliyor.
Dun aksam; bol salata, baharatli tavuk kavurma cok az ekmek yine 19dan once bitirdim yemegimi

Bugun aksam bulgur pilavi ,2yk kasigi kadar baharatli tavuk kavurma,bol salata ,kucuk kasede yogurt.

Folik asiti iciyorum sadece 🤦‍♀️

Artik oglen yemeklerinide bir duzene koydum. Saglikli besleniyorum. Mutlaka salata/yogurt donusumlu oluyor. Iki cesit yemek kuru ve sulu olarak
Sadece sabah kaldi onuda halledecem onumuzdeki haftaya.
SAat 17 gibi cocuklarla cay saati yaptigimda 1 avuc dut kurusu ve beyaz uzum kurusu yedim biraz yer fistigi bide.

Butun umudumu ramazan ayina bagladim.

Sahurda 2 haslama yumurta,5 zeytin,1 dilim peynir,domates,salatalik veya yogurt yesem

Iftardada corba ve et turevi ile kapanis yapip ardindan şu zayiflama kahvelerinden icsem nasi olurki?

Ilk bi hafta oruca alisma surecinden dolayi isinma egzersizleri yapmicam. Ama 2. Haftadan itibaren isinma ile plates yapayim diyom. Umarim plana sadik kalirim.

17.30 gibi tam porsiyon kokorec yedim. Ama nasi ozlemisim yaa .
Cocuklarada ceyrek yaptirdim ,onlarda yedi. :KK70:

Postur duzeltici destekleyici medikal urun aldim dun aksamdan beri kullaniyorim. Sanki biraz dik durmaya basladim.gibi ,gece uyurkende cikartmadim. Biraz rahatsiz edici alismisim kambur durmaya belkide ondan. Fizik tedavi gibi aklima geldikce bazi hareketler yapiyorum.
Darisi spor yapmaya insallah

Kilom ayni sabah aksam hayret genelde ramazanda kilo alirdim ben,10 gunu devirdik kilomun gramajina kadar ayni devam 😁 evde bi spor aletim var ama cocuklardan bana nasil firsat kalicak bilmiyorum ilk zamanlar bi heveslenirler sonra birakirlarmi yoksa hic mi kullanamam bilemiyom simdi bak

Merhaba kaç kilo verdinniz merak ettim 🙈🥰
Yediklerinize bakıyorum. Önce beslenme alışkanlıklarını değiştirmelisiniz bence. Karbonhidrat,makarna,pilav,kek vs. Kilo versen bile yağdan gitmez ve sağlıklı Bir zayıflama olmaz. Ben 72 ile başladığım diyetimi 1.5 ayda 6 kilo verdim. Ve bunun 4 kilosu yağdan gitti. Yağ oranım 39 dan 35 e indi. Ve bu dört kilo kas a eklendi kas oranım 55 iken 59 oldu. Akıllı tartı alıp vücut ölçülerinize bakın tavsiye ederim 🥰 Makarna,pilav,kek gibi yüksek karbonhidratlı yemekler yerine protein ve lif i yüksek yiyecekler yemenizi öneririm. Öğle yemeklerinde tavuk yiyorsanız akşam yemeklerinde mutlaka sebze olmalı. Kahvaltında mutlaka iki haşlanmış yumurta bulundurmanı öneririm. Bol bol yeşillik ile beraber. Ve beyaz ekmek tabiki. Yerini tam buğday almalı. Siz tabi daha iyi bilirsiniz ama dikkat etmezsek vay halimize ben su içsem yarıyor. 🙈🙏🏻 Bu arada çok tatlısınız 15 Zeytin çok fazla değil mi🙈

Yuppiiii bir beden kuculmusum nasil mutluyum :KK71: kilo olarak ayniyim ama incelmisim. Vucut kitle indeksimde normal cikiyo. 😏💃 42de dar degilde normal yani ne bol ne dar ortasi bi bedendeyim yani :KK70:
Şu ramazanda bari sadece isinma hareketleri yapsam o bile yetecek bana.

Yediklerinize bakıyorum. Önce beslenme alışkanlıklarını değiştirmelisiniz bence. Karbonhidrat,makarna,pilav,kek vs. Kilo versen bile yağdan gitmez ve sağlıklı Bir zayıflama olmaz. Ben 72 ile başladığım diyetimi 1.5 ayda 6 kilo verdim. Ve bunun 4 kilosu yağdan gitti. Yağ oranım 39 dan 35 e indi. Ve bu dört kilo kas a eklendi kas oranım 55 iken 59 oldu. Akıllı tartı alıp vücut ölçülerinize bakın tavsiye ederim 🥰 Makarna,pilav,kek gibi yüksek karbonhidratlı yemekler yerine protein ve lif i yüksek yiyecekler yemenizi öneririm. Öğle yemeklerinde tavuk yiyorsanız akşam yemeklerinde mutlaka sebze olmalı. Kahvaltında mutlaka iki haşlanmış yumurta bulundurmanı öneririm. Bol bol yeşillik ile beraber. Ve beyaz ekmek tabiki. Yerini tam buğday almalı. Siz tabi daha iyi bilirsiniz ama dikkat etmezsek vay halimize ben su içsem yarıyor. 🙈🙏🏻 Bu arada çok tatlısınız 15 Zeytin çok fazla değil mi🙈
Merhaba ,kilo cok vermedim zaten bu beslenmeyle nasil daha almadim hayret :)
Epey dengesiz beslenmeme ragmen bedenim bana karsi inatla gramaj olarak zayiflamaya devam ediyor :KK70:
Yemek menuleri cocuklarimin istegi seklinde ilerliyor ,obur turlu israf oluyor.
DUn meraktan tarti sonrasi bi boyuma olctutup vucut kitle indeksimin artik normal oldugunu ogrendim. Bir bedende kuculmusum 44ten 42ye dusmusum. Kilo ayni ama 87. Cocuklarin pesine kosturmaktan ,okula gotur getir yani bu kadar az bi hareketle ben sıkılasmisim. Şu ramazanda isinma hareketleri yapabilsem super olacak dn azindan bi forma girerim hantalliktan kurtulurum,bakalim.insallah.

Sahurda,sahanda tereyaginda pismis az tuzlu 2 tam yumurta ,2de yarim yumurta yedim ,oglumun bitiremedigi.
Sabah biraz susuzluk cektim ama simdi iyiyim okadar yumurtaya acikmadim haliyle 😆

O detaylı ölçüm yapan tartıların gerçeklik payı yok başka bir tartıda o ölçümleri yapın farklı çıkar hatta spor salonlarında farklı farklı aletlere çıkın onlarda da farklı farklı çıkar.

Bugun arkadasima iftara davetliydim
Firinda sebzeli tavuk
Diyet pirinc pilavi
Kastamonu tarhanasi (anne tarafi kastamonulu baba tarafi trabzonlu )
GAziantepli komsusu yoresine has biber dolmasi ,yayla corbasi yollamis onunda tadina baktik :)
Cocuklarin yiyemediklerinide yedim ziyan olmasin diye ,epey yedim yani 🥴🤷‍♀bende giderken baklava,ekler pasta ve pide goturdum. Onlarida yiycez diye servis etme gerek yok desemde. Birazcik gece kaldik 23 gibi evlerinden ciktik. Gaziantepli komsusu sarma tutun sigara getirdi,cok guzeldi tadi. Icimize cekmedigimiz icin kafalari bulamadik .
ONlara gittigimde kucuk kizi dusmus dizi yarilmisti,tendirtiyotu acamadii bi turlu. Dur bicakla olur dedim. Bicakla acmaya ugrasirken bicakla elimi yardim,aferim bana :))) epeyde derin gitti,acile gidip dikis attirsammi diye dusunmedim degil. Sonra klasik yontem iki tarafi birbirine sıkıca birlestirip hemen bantladim,kanamasi dursun en azindan diye. Cok acayiptir kan fiskirip aktiktan sonra,tendurtuyot kapagi sanki acikmis gibi hic zorlamadan aciliverdi. Napalim akacak kan gerekliymis demekki. Orucum bozulmusmu oluyo simdi epey kanadi cunku 🤦‍♀️🥴
COkta uykum var sabahtan fetih suresi,kalem suresi vb you tube acip dinlemek disinda dinen hic bisey yapmadim 🤦‍♀️🤷‍♀️😔 saati 3e kursam maneviyat icin daha iyi olur belki sonra sahur yapar ezanla yatarim 🙄🤔

Bende aralikli oruc ve cok yuruyus ile 42-44 bedenden 34 bedene indim☺️ yuruyus sart. 82 ile basladim 57 yim. Ilk 5 ayda 20 kg verdim aralikli orucu biraktim suan sadece fitnessa gidiyorum cok yememe ragmen almiyorum cok sukur

Eklentiler

• IMG_3627.jpeg
    IMG_3627.jpeg
    61,8 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_8591.jpeg
    IMG_8591.jpeg
    129,9 KB · Görüntüleme: 9
şu zamana kadar yaptiklarim;

Ogunlerde az yemek
Ogun arasi yememek
Aksam 19dan sonra hic yememek

Dikkat etmiyorum;
Saglikli beslenmiyorum
Kahveyi cok tuketiyorum
Hareketim gunluk yok denecek kadar az

10gun once 44 beden beli lastikli pantolonlarim sımsıkı tayt gibi olurken. Bugün belimden dustu bol gelmeye basladi. Ben yinede 44 bedeni baz alicam. Yaza kadar kiyafet bedenimde en azindan 40a kadar inmek istiyorum.

Abur cubur,fast food yemiyorum. Gazli icecek tuketmiyorum. Seker kullanmiyorum. Mumkun oldugunca paketli gidalarin muadillerini mutfagimda kendim hazirlayip tuketiyorum.
Kızılar adet döneminde tatlı krizlerle nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum siz nasıl baş ediyorsunuz ? 🥹 durduramıyorum kendimi adetten sonra da yemeye devam ediyorum nolur yardım imdat .. 38 bedene Tamm inecekken yine 42 oldum galiba 🥲🥲

X