20yaşınızdaki halinize tavsiyeler?

20 yaşıma dönmeyi isterdim. Bol bol gez dolaş derdim kendime , derslerine daha sıkı tutun , herşey gelip geçici güzel bir hayat istiyorsan iyi bir eğitim gerekli. Ve evlenmek için asla acele etme

Merhaba. 20yaşındayım ve 15yaşımdaki halime vereceğim yüzlerce tavsiye var. Merak ediyorum. 20yaşında olsanız neleri yapardınız/yapmazdınız pişmanlıklarınız neler? Teşekkür ederim:)
21 yaşında evlendim, 26 yaşından beri boşanmaya uğraşıyorum şuan 29 yaşındayım 1 senede biteceği söylediler bakalım :) Türkiye’ye geri döndüm (kimseyle tanışmak gibi bi niyetim yoktu 1 buçuk seneden beri hayatımda biri var hayırlısıyla olur hayır değilse zaten hiç olmasın) ve okula geri döndüm aynı zamanda e-kpss hazırlığı yapıyorum 6 aydan beridir. Ayağını yerden sağlam basmadan evlenmeyeceksin bu hayatı bana öyle öğretti. Diyeceklerim bu kadar.

Merhaba. 20yaşındayım ve 15yaşımdaki halime vereceğim yüzlerce tavsiye var. Merak ediyorum. 20yaşında olsanız neleri yapardınız/yapmazdınız pişmanlıklarınız neler? Teşekkür ederim:)
Gelecek için endişelenme sadece gerekeni yap ve bırak derdim , aşırı derecede gelecek kaygısı ile büyüdüm maalesef ...

Hayatın işleyişini öğrendiğim yaşlardan birisiydi 20. 17-23 arasında okuduğum kitaplar bakış açımı çok geliştirdi. O nedenle sana da önerilerim
1- İnancını oturt. Dini, hayat görüşü, etik/ahlak değerlerin. Sen kimsin? Çevren ve ailenden bağımsız inanç sistemlerin nelerdir? Bunu da hmmm suymus diye değil carpistirmali kitaplar okuyarak kendini bul. Örneğin bir konuda bir inancın var, hem ondan hem onun zittindan hem de başka bir şeyden üçünden de oku. Böylece kendini bul.
2- Finans üzerine kendini eğit. İnsanların kötü deneyimlerinden değil yetkin deneyimli iş adamı yazarlardan öğren.
Zengin baba yoksul baba, zengin kadin kitaplarını mutlaka oku.
3- Evrenin işleyişini anla, felsefi görüşlerini netleştir. Pragmatik misin, septik misin
Filozofların kısa kitapları çıktı yeni onlardan oku, Evrenden torpilim var kitabini oku, Bircan Yıldırım'in kitaplarını oku, Tanrılar Okulu kitabini, Bilinçaltımın gücü kitabini oku

Kitap okumak, kitaplardan öğrenmek seni sandığından daha bilgili, ozguvenli ve başarılı yapacak. Bu seni sen yapacak.

Diğer tüm öğütler kişisel, benim sana katabilecegim en değerli öneriler bunlar sanırım. Dikkate alırsan hayatın daha kontrollü ve basarili olmaya başlayacaktır.

yaşım neredeyse 30. 20 yaşımdaki halime de

-o aptalla olmayacağını bildiğin halde ne zorluyorsun? sarışın (şimdiki eşim) daha kaç kere kapına inecek? aklını başına topla.

-daha fazla kitap oku.

-aklındaki tatilleri ertelememeliydin.

-iyi ki ona söylemeyi düşündüğün sırrını söylemedin.

-seni çok seviyorum. olduğun kişiyi değiştirme ❤️

Kararsız olduğun her şeye hayır de ve de çok aşıkken hayatını etkileyecek büyük kararlar alma 🫣

herkes herşeyi yazmış çok da güzel ve en doğrusunu yazmış
hayata dair olanlar bunlar ben farklı bir şey yazayım eğer yazılmadıysa da
2 gün önce şunu dedim arkadaşıma benden de sana tavsiye
37 yaşındayım cildim de çok güzel parlak ve canlı
kilo cilt vs takıntım asla yoktur
ama 20li yaşlar cildine bak derim yatırımını yap
yüz temizleme jeli tonik vitamin nemlendirici güneş kremi muhakkak ve yüz masajı
ilerde ne anlama geldiğini anlıyorsun

Her yakışıklı gördüğün adamla ilişki yaşama . Derslerine odaklan gururunu sec anneni dinle

Sağlıklı beslen
Herkesi memnun etmek zorunda değilsin

Bütün bunları neden yaşıyorum diye sorgulama, bazen olumsuzluklar olumlu bir gelecek doğurur.

Asla geri dönme, seçtiğin meseleğin bu ülkede bir kıymeti yok.

Ailenle arana mesafe koy, koyamazsan ömür boyu sömürüleceksin.Aile evinden ayrıl, kır zincirlerini bebeğim

O dangalak için göz yaşı dökme, yanlış adamdı. Dayan sabret, 30 lu yaşlara geldiğinde şahane bir ilişkin olacak, kuyruğu dik tut.

Daha az çalış, daha çok eğlen.

Kariyer, akademisyenlik diye kendini parçalama, harcadığın zamana değmiyor.

Spora geri dön, yıllar sonra basketbolu bırakmış olmak içinde bir sızı olarak kalacak.

Ha bir de sağlık kontrollerini ihmal etme, iyi beslen çünkü hayatının üç yılı sağlık sorunları ile boğuşmakla geçecek.

Her şeye, herkese rağmen müthiş işler başardın. Seninle gurur duyuyorum ❤️

20 li yaşlar kimligini kazanma yaşı.
Hata yapmadanda olmuyor bazı şeyler.
Tavsiyem,meslek sahibi olmak için elinden geleni yap,devlet istiyorsan şimdiden hazırlıklarini yap.
Arkadaşliklara çok anlam yükleme,gelip geçici oluyorlar.
Kendimle ilgili 20 li yaşlardaki tek pişmanlığım 29 adımda atandım.Öncesinde özel sektörde kölelik yaptım.Annemin sözünü dinler gece gündüz çalışır atanırdım.
Hem atanmak hem aynı zamanda çocuk sahibi olmak çok zorlayıcı oldu.
Şuan 35 im.
Daha erken atansaydim daha erken anne olmak isterdim.
Daha erken yaşta çocuklarım büyümüş olurdu.
Şuan ufaklar ve haliyle zor oluyor.
Tabi bu benim kendi fikrim.

Ailenden gizli bir şey yapma ya da onları üzecek.ama yine de kendimle gurur duyuyorum

20 yaş artık hayatta kesinlikle ne isteyip ne istemediğini düşünmeye ve karar vermeye başlaman gereken bir yaş. İşin, mesleğin ne olacak, evlenmeye uygun musun değil misin, 10 sene sonra seni nasıl bir hayat mutlu ederdi, nasıl insanlarla anlaşıyosun, etrafında nasıl insanlar olsun istiyorsun veya istemiyorsun. Artık tüm bunları belirleyip kendine bir yol çizmen ve o yolda ilerlemeye başlaman gereken bir yaş. Yani geleceğe yatırımın ve kalan 50-60 yıllık hayatının nasıl geçeceğini belirleyecek son dönemeç. Çok iyi düşünülmeli ve iyi kararlar alınmalı. Bu yüzden bu dönemde kafanı çok da boş şeylerle doldurmamaya bak. Hayattan keyif almaya ve yolunu çizip planlarını yapmaya odaklan.

*Her zaman olgun ve guclu olmak zorunda degilsin. Bazi seyleri hesapsiz kitapsiz yaşamanda hicbir sorun yok.

*İnsanlarin senin icin bir seyler yapmasina izin ver. Cunku bu minnet etmek degil, muhtac olmak degil. Bilakis insan sosyal bir canli, senin de iyi hissetmeye, beni dusunuyorlar, beni onemsiyorlar hissine ihtiyacin var.

*Hic kimsenin duygularından sorumlu değilsin, herkes kendini iyilestirebilmenin bir yolunu bulur, kendine sefkat gostermeyi ihmal etme.

*Hata payi birak kendine, sen de hata yapabilirsin.

*Olaylari buyutmeyi goze al, al ki sinirlarini koruyabilesin. İnceldigi yerden kopsun diyebil.

*İnsanlara deger ver ama aldigin kadar. Hep kendinden verirsen kendine yetemezsin.

*Gecinmeye gonlu olan gecinir. Seni anlamayacak hic kimseye bir kelime dahi ziyan etme. Anlamak isteyen bir bakisindan, bir durusundan, ses tonundan, seni tanima referansindan anlar. Gerisi çöp.

*Komsunla meyveni paylas ama duvarini kaldirma derler. Herkesin her seyi yapabilme ihtimaline karsin bir kabugun olsun. Bu kadar seffaf olma.

* Cok sansli bir kadinsin, bunu zamanla goreceksin :)

Kendini daha çok sev; bununla ilgili problemlerin varsa mutlaka uzman desteği al, önce küçüklükten gelen o sıkıntıları çöz.
Sınırların olsun, bu çerçevede ve imkanlar dahilinde gez toz eğlen, kaliteli anılar biriktir.
Eğitimini önemse, özellikle dilini çok fazla geliştir, referans edinebileceğin yerlerde bulun, kulüp vs aktif ol.
Mutlaka spor, sanat, ilgi alanına göre aktivitelerin içinde bulun.
Ben bunların bazısını yaptım bazısını yapamadım. Pişman değilim, orası ayrı. Yapamadıklarımı 25ten 30dan sonra da yaptım, yapmaya devam ediyorum.
Pişmanlığım, o dönemlerde insanları çok fazla önemseyip kendi değerimi görmezden gelmiş olmak, suçlu ve değersiz hissettiğim zamanlar. Ben bu farkındalığı 30 yaş itibariyle edindim, geç değildi tabii ama 20lerde olsa daha iyiydi. Psikologla da görüştüm, aile dizimine de gittim, hepsinden de çok fayda gördüm, Özellikle kendine bakış açın, duruşun, hayatındaki insan seçimleri kaliteli bi hayat için olmazsa olmaz.
O yüzden önce kişiliğine, psikolojine, maneviyatına katkıda bulun, diğerleri bi şekilde olur.

Ha, şunu da yapayım bunu da yapayım diye stres de olma, hayat akışta gidiyor zaten. Önemli olan sağlık, huzur, dinginlik. Bazı şeyler istediğin gibi olmayabilir, olmak zorunda da değil, mükemmellik takıntısı olmamalı.

Son düzenleme:
X