20lik diş kulağa vurur mu?

Benim 4 tane yirmilik disim var. 2 tanesi hafif cikti digerleri gomuk. Agri yapmiyor ve diger disleri itmiyorlar hepsi düz duruyorlar. Doktor yinede istersen cekeriz demisti. Gomuklerde alinabiliyor. Agri cekmenize gerek yok bence

Benim de sinirlerim acıdı okuyunca :KK70:
2 tanesini ameliyatla aldırdım gömülüydü
Çıkmadan da alıyolar ameliyatla
Neden doktor illa çıksın diyor ki?
Çıkınca çenede yer yoksa diğer dişlerin de sıkışır
Yemin ederim icim urperdi canim aynen:sinirli:
Ne bademcik birakti benim 20likler ne kafa ne kulak.
Allahimmm yasamayalim bi daha hic. Gerci cektirttim zaten ama ne bilim kabus gibi cikar mikar yeniden. Tovbee:KK70:

Merhaba. Benim 2 yıldır 20lik dişlerim çıkmaya çalışıyor. Hala çektirmedim. Ama sorun şu ki çene eklemim ağrıyor. Yani ağzımı açıp kapatırken eklemden sesler geliyor ve ağrıyor çene hareketimde sol taraf. Diş de orda zaten. Kulağıma da yayılıyor ağrı. Bu 20lik diş kaynaklı mıdır? Kulağımın arkasına kadar vuruyor resmen ağrısı. Çok şiddetli değil ama korkmaya başladım. Bir kaç kere çektirmek istedim ama daha çekemeyiz biraz daha çıkması lazım dedi sürekli gittiğim diş hekimi. Napabilirim öneriniz var mı?
Geçmiş olsun, 20’ lik diş ağrısı çok çok zordur kulak, çene ağrısı yapar ben 4 tane 20 lik diş çıkardığım için iyi biliyorum, apse yapmamasına dikkat edin, henüz çekilmediyse arada bir kontrol ettirin apse oluşmasın. Çene ekleminizden gelen ses dişinizle alakalı olmaz, ağrının sebebi diş olabilir ama ses geliyorsa çene ekleminiz çıkmış olabilir

vurur bir de yerden bir şey alıyormuş gibi eğil o zaman yüzüne ağrı saplanır gibi olur

ama diş hekimi yerine çene cerrahi olan diş kliniğine git, 20'lik dişin çıkması beklenmezki gömülü dişler yarılıp alınır

ben aldırdım korkulacak bir şey değil

Yemin ederim icim urperdi canim aynen:sinirli:
Ne bademcik birakti benim 20likler ne kafa ne kulak.
Allahimmm yasamayalim bi daha hic. Gerci cektirttim zaten ama ne bilim kabus gibi cikar mikar yeniden. Tovbee:KK70:
Merhaba, suan 20lik cıkarıyorum sanırım. Çenem ağrıyor ve tek bademciğim büyüdü:KK43: sizde nasıl olmuştu?

Merhaba. Benim 2 yıldır 20lik dişlerim çıkmaya çalışıyor. Hala çektirmedim. Ama sorun şu ki çene eklemim ağrıyor. Yani ağzımı açıp kapatırken eklemden sesler geliyor ve ağrıyor çene hareketimde sol taraf. Diş de orda zaten. Kulağıma da yayılıyor ağrı. Bu 20lik diş kaynaklı mıdır? Kulağımın arkasına kadar vuruyor resmen ağrısı. Çok şiddetli değil ama korkmaya başladım. Bir kaç kere çektirmek istedim ama daha çekemeyiz biraz daha çıkması lazım dedi sürekli gittiğim diş hekimi. Napabilirim öneriniz var mı?
Vurabilir normal bence. Etin içinde mi yirmilikler o yüzden mi çıkması lazım diyor? Benim alttakiler mesela yarısı etin içinde az bi kısmı dışarıda çene uzmanının eti keserek ve sinire denk getirmeyerek çekmesi lazım böyle bi doktoru da ben bulamadım risk alamıyorlarmış :KK70: Başka bi doktora daha gidin isterseniz onlar zaten çene ekleminizde ki ağrı içinde yönlendirme yaparlar. Hiç ilaç vermedi mi bu doktor?

X