20lik diş kulağa vurur mu?

menetrier

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2014
378
1.014
25
Merhaba. Benim 2 yıldır 20lik dişlerim çıkmaya çalışıyor. Hala çektirmedim. Ama sorun şu ki çene eklemim ağrıyor. Yani ağzımı açıp kapatırken eklemden sesler geliyor ve ağrıyor çene hareketimde sol taraf. Diş de orda zaten. Kulağıma da yayılıyor ağrı. Bu 20lik diş kaynaklı mıdır? Kulağımın arkasına kadar vuruyor resmen ağrısı. Çok şiddetli değil ama korkmaya başladım. Bir kaç kere çektirmek istedim ama daha çekemeyiz biraz daha çıkması lazım dedi sürekli gittiğim diş hekimi. Napabilirim öneriniz var mı?

Canım benim yüz kemiklerime bile vuruyordu ve sinüzit den şüphelenilip film çekildi.Dis yüzünden olduğu ortaya çıktı ki henüz dişin hiçbir belirtisi yoktu.Sonradinda dış çıkma belirtileri başlayınca kulağımın ağrısı çok fazla idi.Ben gömülü dişlerin ikisini ameliyatla aldırdım.İkisi hala duruyor

Sürekli gittiğiniz doktorun dışında bir görüş daha alsanız? Onun ağrısı çok kötü olur. Benim de daha tam çıkmamışken çekilmişti. Zaten çıkamadığı için bu kadar ağrıyordur.

ağız vücutta en çok sinirin bulunduğu yer. ben diş çürüğü ihmali sebebi görme kaybı yaşayanı bile gördüm. 20 lik dişi kendi haline bırakma muhakkak bir dişçiye git. çıkmaya yer bulamıyorsa diğer dişlere baskı yapabilir, ileri itip çarpıklaşmasına sebep olabilir, veya değdiği dişin kökünü yiyebilir. yani 20liktir ağrır ağrır geçer deme dişçiye git.

Şiddetli zonklama kulak ağrısı için korkarak doktora gittiğimde gömülü 20'lik dişlerin var bütün bu ağrının sebebi o demişti ama ara ara gelip gidiyor, olduğu zaman gerçekten gözümde yaşlarla geziyorum, damla verildiğinde geçiyor benimki. Doktora görünmekte fayda var, başka bir şey de olabilir.

Canım benim 20 lik disim kulak zarima ve göz damarima doğru büyüme yapiyordu 3 saatlik bir ameliyatla alabildiler düşün kulaga vurması ne demek resmen kulağınmi kesip atasim vardı :kızgın:

Merhaba. Benim 2 yıldır 20lik dişlerim çıkmaya çalışıyor. Hala çektirmedim. Ama sorun şu ki çene eklemim ağrıyor. Yani ağzımı açıp kapatırken eklemden sesler geliyor ve ağrıyor çene hareketimde sol taraf. Diş de orda zaten. Kulağıma da yayılıyor ağrı. Bu 20lik diş kaynaklı mıdır? Kulağımın arkasına kadar vuruyor resmen ağrısı. Çok şiddetli değil ama korkmaya başladım. Bir kaç kere çektirmek istedim ama daha çekemeyiz biraz daha çıkması lazım dedi sürekli gittiğim diş hekimi. Napabilirim öneriniz var mı?
Git çektir canim yoksa ilerledikçe daha şiddetlenir. Valla ben bide temmuz da üç diş ameliyatı olucam bide benimkiler sinirdeymis tehlikeli dedi drlar(felci olursun ilerde dediler). Ay korkunun faydası yok mecbur çekilecek yoksa dahada tehlikeye yol açabilir acil git bence

Vurur . Ayrıca çıkmaya çalıştıkça diğer dişleri itip yamulmasına neden oluyor. Ihmal etmeyin derim.

tam 4 yildir cektim bu agriyi cektirmemek icin cok ugrastim ve cektirmedim.benimki 20lik degildi kanal tedavisi olmam gerekiyordu.yani dis diyince hala tuylerim diken diken oluyor.2 aydir tedavi oldum ohh be dunya varmis diyorum.dis agrisi kulaga basa mideye kadar vurur.benim gozum acilmazdi acidan midem bulanirdi.o kadar etkiliydi agrisi bence hemen gidip tedavi olun

Çene altından top gibi şeyler çıkmıştı benim ağrılıydi. Doktora gittim 20 lik distenmis. Şimdi de diğer taraftaki ağrıyor ama çektiremedim hamilelikten, kulağa da vuruyor haliyle.

Ahhh icim ciz etti.
Mahvetmisti 20lik disler beni.
Vurur canim. Benim komple kafa iptaldi.

Cok gecmis olsun.

Benim de sinirlerim acıdı okuyunca :KK70:
2 tanesini ameliyatla aldırdım gömülüydü
Çıkmadan da alıyolar ameliyatla
Neden doktor illa çıksın diyor ki?
Çıkınca çenede yer yoksa diğer dişlerin de sıkışır

Geçmiş olsun, bir diş hekimine gitmenizde fayda var derim.
Kontrolden hiç bir zaman zarar gelmez.

X