2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Kızlar selam öncelikle geçmiş anneler günümüz kutlu olsun cogumuzun ilk anneler günüydü belki Allah'ım tekrarlarına nasip etsin ve çocuklarımıza sağlık huzur versin 🙏🏻😍

Uzun süredir yazamıyorum çünkü bebeğimi sünnet ettirdim. Ama bu kadar zor olduğunu bilseydim ettirmezdim dedim çocuğum çok ağladı 3 aylık ağlamasının toplamını da geçti yarım saatte ağladı eve geldik tekrar ağladı sünnet ettirenler belki bilir o her aşamada dikiş atılırken çocuk çığlık çığlığa daha çok ağladı sanki uyuşmamış gibi hissediyormuş gibi tepkiler verdi eşimle bana resmen travma oldu. En son evde kremini sürdük ağrı kesici o zaman biraz sakinleşti ama ilk gün çok sordu hem kanaması vardı hem ağrısı ağlaması vesaire derken çok zorlandık 2 gün daha iyi geçti bizim için biraz daha normal sakin haline bürünmüştü ama pipisi biraz daha inmişti yine de kanlıydı siyah siyah bugün de doktor kontrolüne gittik her şey gayet normal gayet güzeldi yani İlk iki gün çok zor geçti şu an biraz daha normaliz İnşallah birkaç güne tamamen geçecek diye düşünüyoruz ama çok yıprandım bu süreçte 😓😓

Rota virüs aşısına da son bir haftaymış ben de dedim bu hafta yaptıramayız pipisi en az 3-4 gün daha iyileşsin 3-4 gün sonra yaptıracağım burada okuduğum kadarıyla ishal karin ağrısı yapıyormuş ya o yüzden bebeğim 3,5 aylık göz doktoruna da götürün dedi onu da götüreceğiz.
Allah Allah hiç hissetmemesi gerekmiyor muydu? Biz 50 günlükken ettirdik iğneden 20dk sonra sünneti yaptı doktor ve hiç hissetmedi. Kıyamam ya. Biz geldiğimizde iğne etkisi geçti ilk defa öyle çok ağladı ama sonra ağlamadı öyle. Huzursuzluk vardı sadece.
Kızlar ilk adetinizden sonra ikinci adetleriniz düzenli geldi mi
Evet düzenli oluyorum 2 kez adet oldum doğumdan sonra

Kızlar aşılardan sonra yan etki oldu mu olduysa hangi aşıda ve nasıl bir etki oldu sizde merak ettim 🤔

Son düzenleme:
Bizim doktordan ben de memnun muyum değil miyim emin değilim. Özelde başhekim çok kibar sevecen bir doktor. Kontrolde pipisine yumurtalıklarına kalbine bakıyor boy kilo ekstra bişey yok. Ama beni bişey rahatsız etti uyku düzensizliğinden bahsettim byby night diye bir damla verdi uykusu için. Ben tavsiye istemiştim ama direk uyku için damla vermesi beni şaşırttı ne zaman bişey sorsam ilaç tavsiye ediyor fikir almak istiyorum başka yöntem yokmuş gibi direk ilaç verilir mi
Bu yaşta ilaç uyku sankı bır sekılde sakinleştirici gıbı mı

Bu yaşta ilaç uyku sankı bır sekılde sakinleştirici gıbı mı
Bızım doktır ilaca karsı benım oğlan 1 aylıkken üst solunum enfeksıyonu olmuştu özel hastanedekındoktor balgam söktürücü verdı bu doktor kesınlıkle kullanmayacaksın dedı bu çocuk o balgam geldıgınde atamazsa ne olur boğazda kalır allah korusun dedı gaz olacı sımdıden bagırsakları tembelleetırmeye ne gerek dedı ilk doğduğunda ne meme ne mama hıc bısey yedıremedık ıcıremdık bük annesı ayaklarınjn altunı cımcıkle nasıl olsa büyüdüğünde hatırlamayacak onun ıyılıgınıcın dedı bu görüşte bır adam ozeldekı doktorumuz herşeye ilaç yazıyor daha kolay yola gıdıyor devlettekı en son care ilaç dıyor

Uyku düzenimiz baya bozuldu ilk uykusu 3 saat sürüyordu artık 1.5 2 saat sonra kalkıyor sonrası da hep saatte bir kalkıyor. Öyle olunca bende ha uyanacak diye diye uyuyamıyorum 🥱 çok uykum var tahmini ne zaman uyuruz 😂
Rutin oluşturdun mu biz de artık evdeyiz tamamen tek bakıyorum özellikle akşam rutini , yatakodasına geçiyorum 8 gibi o sıra klasik müzik açıyorum mamasını yediriyorum ortam karanlık oluyor çok hafif loş ışık açık kapı pencere kapalı o şekilde uykuya dalıyor salonda yatırmaya çalıştığımda böyle uyumuyor odaya geçince düzeni oldu tabi sık uyanıyor 8-11 bazen 11 buçuk sonra 2 buçuk 3 saatte bir uyanıyor ben de uyumuş oluyorum tek tük

Rota menenjit aynı gün oldu 8inde , ertesi gün bir kez ishalli kaka yaptı ve hala karnı gurul gurul çok huzursuz huysuz durup durup ağlıyor bazen karnına ağrı mı giriyor nedir

Bitkiselmiş uykuya geçişi kolaylaştırıyormuş ama yinede tercih etmem
Ben bizimkilerin sık uyanma sebebini açlık olarak düşünüyorum ek gıdaya geçince gece arı mama tarzı gece maması vericem iyice doysun uyutur aç uyanıyor çocuk yediriyorum yatıyor

X