2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kızlar bebeğim emmedi diye sütüm azalmış ve göğüslerim çok fena yanıyor ne zaman geçer bu durum? Sürekli sağıyorum düzelir mi
Bebek emmezse göğüsler şişer yanar ve sanki iğne batar gibi acısı olur. Mutlaka düzenli sağın, akşam vakti sağdığınızda az geliyorsa normal çünkü akşamları süt yağlandığı için sağımda da az çıkarmış🙏🏻 şimdilik içmiyorsa bile 2.5 3 ay sonra ek gıdaya başlayacağız, sağılan sütleri sebzelere katma, yoğurt, peynir gibi işlemlerde kullanabilirsiniz. Süt artması için bende işe yarayan yiyecekleri paylaşmak gerekirse tahin, dut, hurma,bol su, kuruyemiş, bol protein (balık, et, vb) ve bulabilenler için ısırgan:). Köye gittiğimde ısırgandan yapılan yemekler aşırı fark ettirmişti

Kızlar bebeği dönebilen var mı kaçıncı ayda dönebiliyor bebişler
Biz 3 aylığız. Oyun halısında asılı oyuncaklara tutunup yan dönmeye başladı 1-2 gündür😍 park yatağında da sürekli kendini bir döndürme çabasında, bebişlerinizi koyduğunuz yerlerde çok dikkatli olun 🙏🏻Anlık gelişebiliyor herşey

Bebek emmezse göğüsler şişer yanar ve sanki iğne batar gibi acısı olur. Mutlaka düzenli sağın, akşam vakti sağdığınızda az geliyorsa normal çünkü akşamları süt yağlandığı için sağımda da az çıkarmış🙏🏻 şimdilik içmiyorsa bile 2.5 3 ay sonra ek gıdaya başlayacağız, sağılan sütleri sebzelere katma, yoğurt, peynir gibi işlemlerde kullanabilirsiniz. Süt artması için bende işe yarayan yiyecekleri paylaşmak gerekirse tahin, dut, hurma,bol su, kuruyemiş, bol protein (balık, et, vb) ve bulabilenler için ısırgan:). Köye gittiğimde ısırgandan yapılan yemekler aşırı fark ettirmişti
Bi kaç gündür meme reddi var göğüslerim yanıyor sürekli soğuk su koymak istiyorum. Alev gibi sanki. 2 gündür sağıyorum ama düzelmiyor hala yanıyor :KK43:

Bi kaç gündür meme reddi var göğüslerim yanıyor sürekli soğuk su koymak istiyorum. Alev gibi sanki. 2 gündür sağıyorum ama düzelmiyor hala yanıyor :KK43:
Mastit başlangıcı olduğumda sağım-ılık su ile masaj-sonrasında buzlu beyaz lahana yaprağı sarıp bekletme. Bu 3 işlem yanma,acı ve şişliği azaltmıştı. Eğer yanma süt birikmesi kaynaklıysa bahsettiğim işlemler yardımcınız olacaktır. Çok geçmiş olsun umarım bir an önce düzelir🙏🏻

Benimki kolik 😖 bir de ayakta sallamayı oyun sanıyor gülüşüp duruyor sıpa 😃 bir de şey cahilliğime verin ayakta sallarken kafaları da çok sallanıyor ya bu sarsılmış bebek sendromu dedikleri şey olmaz değil mi 😱🤣
Ben öncekileri de salladım bunu da ara ara sallıyorum ayakta alışsın diye hatta bunu yazarken sallıyorum ama bu pek ayağı sevmiyor beşiğin sallanmasını daha çok seviyor 😅😅

Ben öncekileri de salladım bunu da ara ara sallıyorum ayakta alışsın diye hatta bunu yazarken sallıyorum ama bu pek ayağı sevmiyor beşiğin sallanmasını daha çok seviyor 😅😅
Hepsinin huyu farklı işte 🤭 benimki de sevmiyor sallanmayı oyun sanıyo 😅 kucakta gezinerek uyumayı seviyo omuzda uyumayı seviyo😅 simdi iyi de kilolanınca yandık 😅😪

Mastit başlangıcı olduğumda sağım-ılık su ile masaj-sonrasında buzlu beyaz lahana yaprağı sarıp bekletme. Bu 3 işlem yanma,acı ve şişliği azaltmıştı. Eğer yanma süt birikmesi kaynaklıysa bahsettiğim işlemler yardımcınız olacaktır. Çok geçmiş olsun umarım bir an önce düzelir🙏🏻
Birikme kaynaklı diye düşünüyorum ama onun dışında ne olabilir? Enfeksiyon mu acaba? Çünkü sağım yaptığım halde yanması geçmiyor

Kızlar göğsümde yanma var geçmiyor diyordum emmiyor diye sanmıştım ama şimdi aklıma geldi spiral taktırdım 10 gün önce ondan sonra bu yanma başladı alev gibi yanıyor göğüslerim acaba enfeksiyon mu kaptım spiralden dolayı? Eğer enfeksiyon varsa çocuğu emzirmem de bir sakınca olur mu? Enfeksiyon geçer mi bebeğime?

Kızlar göğsümde yanma var geçmiyor diyordum emmiyor diye sanmıştım ama şimdi aklıma geldi spiral taktırdım 10 gün önce ondan sonra bu yanma başladı alev gibi yanıyor göğüslerim acaba enfeksiyon mu kaptım spiralden dolayı? Eğer enfeksiyon varsa çocuğu emzirmem de bir sakınca olur mu? Enfeksiyon geçer mi bebeğime?
Bebeğin emmesiyle sağım bir olmadığı için süt kalıyor meme boşalmıyor yanma yapıyordur. bence sıcak duşta tarak ile tarayıp sağım yapın çünkü göğüslerden süt boşalmazsa yani talep olmadığı için azalabilir. Ayrıca mastit olsa bile emzirmeye devam ediliyor.

Bizim de uyku saatlerimiz bu şekilde gündüz yok denecek kadar az yarım saat falan oda. Bence gayet normal bu saatler. Bazen uyumuyor tabi daha geç uyuyor ama aşağı yukarı bir düzen olmadı güzel. Zamanla uzayacaktır. Biz sabah 6dan sonra bazen saatte bir bazen daha erken kalkıyoruz 😂

Bende böyleydim gece bekliyorduk ki uyusun akşam 7den sonra uyumazdı 1 e kadar. En son canıma tak etti. Rutin oluşturun diyorlarsa vardır bir bildikleri dedim. Hergün akşam bakımını banyosunu yaptırıp karanlık odada emzirdim. Eğer 1 saat geçti uyumazsa geri oturduğumuz yere alıyorum biraz daha oyalanıyoruz sonra tekrar deniyoruz. Bugün mesela gündüz doğru düzgün uyumadı bu yüzden gece uykusuna geçişte çok zorlandı tam 3 kez denedim uyudu bıraktım uyandı. Sonuncuda uyudu artık. Rutin denemeni ve karanlıkta uyutmanı tavsiye ederim. Hergün şampuanla falan uğraşmıyorum önerilmiyor zaten bir su dök rahatlasın daha güzel uyuyor
Dun gece 1.saat uğraştım karanlıkta ve yatak odasında hep aynı sesle deniyorum, tam yerine koydum uyandı.. Gerçi içeriye getirdim 2saat sonra tekrar denedim. Yine aynı ama bu süreçte habire de kaka yapıyor emdikçe..artik 12de tekrar geçtik odaya emdi 5dk uyudu.. Akşam olunca vallahi içime bir sıkıntı giriyor 😟😟
Birde her gün su döküp deniyim. Bugün banyo günü bakalım. Kacta yatacak

Nirse Harvey bizi krizlik yaptı aman Allahım 2. Ay günlerce gaz sancısı evet ilacı veriyorum daha berbat oluyor ne gündüz ne gece asla derdimiz bitmedi. Ben bıraktım probiyotik başladım şükür artık daha iyiyiz. Yakın zamanda mama değişmiştim o 3 gün sabah gaz yaptı kuzu kıyamam onuda bırakıp eskiye döndüm. Vallahi 800 Gr lik mama çöp oldu ama asla onun o hali. Bı damla olayini gözden geçirin isterseniz
Bizi de mesela biogaia mahvetti, probiyotik oda 1 ay resmen gece yarısına kadar ağlıyordu oğlum meğer damladanmis😒..
Gaz damlası dan sanmıyorum ya onu içinde baya gaz çıkarıyor aslında ama. Bir kaç gün vermeden de deneyebilirim. Mamayi da sma comfort aldım. Gaz yapmayan form bakalım bugün başlayacağım

Ben de beceremiyorum uyutmayi 😪 bebek uyutmak sanat işi ❤️ benim bebeğim 1 den önce uyumuyor kırk kere uyanıyor mızır mızır. Gündüz zaten uyumuyo 🤦🏻‍♀️ morarana kadar ağlar uyutmak isteyince. Bu kadar uykusuzluk hiç iyi deği, gelişimine zararı olacak diye çok endişeleniyorum 😪
Vallahi özeniyorum böyle emzik verip uyutabilenlere falan, ben saatlerce uğraşıyorum ve sonuç uyumuyor..
Gündüz inan bizde mesela. Bugün 3 kere uyudu ama yok yerinde uyanıyor en son markete çıktık arabasında uyudu 1
1. 5 saat. Şimdi kara kara akşamı düşünüyorum 😪
İnsallah sıkıntı olmaz Yaaa. Bizimde en Erken gece uykusu 12.1

Biz 3 aylığız. Oyun halısında asılı oyuncaklara tutunup yan dönmeye başladı 1-2 gündür😍 park yatağında da sürekli kendini bir döndürme çabasında, bebişlerinizi koyduğunuz yerlerde çok dikkatli olun 🙏🏻Anlık gelişebiliyor herşey
Evett bizimkide dünden beri oyun halısindaki oyuncakları tutmaya başladı ve kendini onlara tutup kaldırmak istiyor 😍❤️

Canım göğüslerin dolmuş ondandır. Tam sertleşmeden sıcak suyun altında tarama yap sonra da elinden geldiğince elinle ya da pompayla sağmaya çalış. Ama elle daha çok boşaltılıyor. Mastit olmasın Allah korusun. İnşallah bebeğin emer bir an önce özellikle uyurken emzirmeye çalış. 🙏

X