2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    260
400 Gr almış 1 ayda. Normalde alt sınır 600 gr. İlk ay 1.150 Gr almıştı ikinci ay 950 Gr almıştı bu ay çok hızlı bı düşüş olmuş kilosunda
Farklı bişey oldu mu senin emzirme nde yada hastalık falan, benim Paşa da az almış kilo önceki aya göre, çok arttı kusması, gastrous baby verdi doktor

Farklı bişey oldu mu senin emzirme nde yada hastalık falan, benim Paşa da az almış kilo önceki aya göre, çok arttı kusması, gastrous baby verdi doktor
Regl oldum bu ay, ona bağlı sütüm azaldı biraz sanırım, bı de bayram nedeniyle memlekete gittik, yorgunluk, uykusuzlukta eklenince sütüm azaldı baya. Bı de benim oğlan memeyi doğru tutamıyormus, hava yutar gibi ses çıkarıyordu o da süt akışını azaltiyormus. 10 gün sonra tekrar bakılacak kilosuna, artış olmazsa mama başlayacakmis doktor.

Regl oldum bu ay, ona bağlı sütüm azaldı biraz sanırım, bı de bayram nedeniyle memlekete gittik, yorgunluk, uykusuzlukta eklenince sütüm azaldı baya. Bı de benim oğlan memeyi doğru tutamıyormus, hava yutar gibi ses çıkarıyordu o da süt akışını azaltiyormus. 10 gün sonra tekrar bakılacak kilosuna, artış olmazsa mama başlayacakmis doktor.
Bizde de durum aynı. Haftaya sağlık ocağında kontrole gidicem. Evde kendim ölçtüm bu ay 300 gram almış sadece:KK43: adet oldum büyük ihtimalle benim de sütüm azaldı. Protein ağırlık beslenmeye çalışıyorum. Ben sadece ilk ay doktora gittim siz her ay düzenli doktora götürüyor musunuz

Evet yorgunluk da etkiliyor çok, benım büyük oğlumda sütüm akardı, her bulduğum fırsatta uyurdım, şimdi ne mümkün..

Bizde de durum aynı. Haftaya sağlık ocağında kontrole gidicem. Evde kendim ölçtüm bu ay 300 gram almış sadece:KK43: adet oldum büyük ihtimalle benim de sütüm azaldı. Protein ağırlık beslenmeye çalışıyorum. Ben sadece ilk ay doktora gittim siz her ay düzenli doktora götürüyor musunuz
Tabiki her ay gidilmeli aşılar var

Evet ilk 6 ay ayda bir sonra 1 yaşına kadar da 2 ayda bir rutin Dr kontrolü olmasinda fayda var. Bizi 10 gün sonra tekrar çağırdı Dr kilosuna bakacak tekrar.

Sağımı hemen yarın deneyeceğim, normalde hiç sağmıyorum hep evdeyim sürekli de emziriyorum bebişi, yediklerimi de düzenlemeye uğraşıcam zaten bu hafta 2 defa da ürat kristali gördüm idrarda, bir sorun olabilir benim beslenmemde😥

Aynı durumdayız benim bebiş hiç almamış hatta 50 gram vermiş de, çok keyifli bir sıkıntısı var gibi değil ama anlayamadığım bir şekilde aç sanırım😒 ya da @nazende5501 in dediği gibi benim beslenmem sorunlu..

Açıkcası ben hala uyandırıyorum çünkü bir iki bıraktım 6 saat 7 saat uyuyor ne zaman kakası veya çişi gelirse gece öyle uyanıyor. Bu ayda bence çok normal değil susuzluk vs. Doktoru da en geç 4 5 saatte kaldırmaya devam edelim şeklinde söyleyince ben de devam ediyorum. Sadece anne sütü alıyor benim bebik..

4-5 saatte de ben kaldırıyorum bana çekmiş uykumu bölmeyin diyor resmen ☺️ bırakınca 7 saate kadar yatıyor ta ki çişi gelene kadar onun için kalkarsa kalkıyor. Şimdi annem duysa bundan da mı hayıflanıyosun der ama insan işte, bir de söz konusu bebek olunca hangisi normal bilememek mahvediyor beni😥Bizim ilk bebeğimiz o sebeple annemiz tüüüm enerjisini verebiliyor☺️🤲 bizde de baba hasta bir haftadır öksürük, akıntı ateş ne ararsan var doktora gitti 5 farklı ilaç vermiş ama 2 günde iyileşme oldu resmen bebeği hiç alamıyordu zaten hali de olmuyordu ama toparlandı. Gece çok zor oluyordu benim için bir küçük bebeğe bir büyük! bebeğe bak☺️ Eğer bayadır sürdüyse bence git doktora evde en çok senin iyi olman gerek 2 tane minik var gözünün içine bakıyolar ilgini veremeyince..
Sağlıkla ilerlesin umarım gelişimleri 🙏🏻 Benim de eşim büyük grip atlattı çok zor oldu evet, Allah kolaylıklar versin

Benim kızım piyanolu oyun halısında sinir krizi geçiriyor kızlar, sizin bebekler eğleniyor mu?
Sallanan oyuncaklarla oynamıyor kendine çekip ağzına götürmeye çalışıyor goturemeyincede sinir oluyor.
Bir süre kaldirip sonra çıkarsam oynarmı, emekledikten sonra vs ilgisini çekmezse boşuna durmasın letgodan falan satarım olmazsa.
3 buçuk aylık bu arada.
Canım ben kızı alistirabilmek için orda şarkı çalarken dans ettim şarkıları soyledim alkış cingirak vs... şu an çok seviyor 1 saate yakın orda kendi kendine vakit gecirebiliyor

Kızlar yeni anneyim bu ara hormonlardan mıdır bilmiyorum saçmasapan bir şeye kafa takıyorum sizden tepki de görmek istemem kızım 3 aylık burnu acaba çok mu büyük diye düşünüp kendimi üzüyorum halbuki bu dert edilecek bir şey değil belki ama güya kızımı dışarıdan kötü insanlardan koruyamayacakmışım gibi
Anneme eşime soruyorum hayır değil normal diyorlar sizinle fotoğraf paylaşsam dışarıdan da görüş alsam beni yargılar mısınız bilmiyorum 🥹😭

Bizim de 1. Ay 700 gram 2. Ay 1.5 kilo almıştı bu ay hiç 0 düşüşün de aşağısı hiç alamamış kuzum 😥
Dr mama takviye verir cnm belki biz 2 öğün mama icioruz doktor sarılık varken 4 ogun ver demiştim ben bikac kere okdr verdim ama sütüm var emsin diye 2 öğüne indirdim bı öğlen veriyorum birde akşam 6 saat arası oluyo 3 aylık olucak 5 gün sonra kilosu iyi rakamsal verilere göre normal gtmss☺️✌️

Bizde 3 aylık olucaz özele götürüyorum ,hastalikda dolayı hep gttk açıkçası,şuanda da balgamlı fokur fokur akıntısı yok ama bu boğazındaki balgam niye var anlamıyorum daha 2 hafta oldu antibiyotik kullandık😏 heray 800 bayilioz mecbur ,devlette sıra bulamiom bide hastane çok uzak

Bizde 3 aylık olucaz özele götürüyorum ,hastalikda dolayı hep gttk açıkçası,şuanda da balgamlı fokur fokur akıntısı yok ama bu boğazındaki balgam niye var anlamıyorum daha 2 hafta oldu antibiyotik kullandık😏 heray 800 bayilioz mecbur ,devlette sıra bulamiom bide hastane çok uzak
Benim çalıştığom kurumun anlaşması var normalde 1400 olan muayene bize 200. Ya ben sürekli hastane ortamına sokmak istemiyorum bebişi. Grip olduğunda 40 günlükken götürmüştüm en son. Ekstra bi hastalık olduğunda götürme taraftarıydım. Ama herkes götürüyormuş bende götüreyim bari ahahaha. Benim istikrar 🤪🤪🤪
Bu arada instagramda hastalanmayan çocuk isimli bi sayfa var bi incelesene

Kızlar yeni anneyim bu ara hormonlardan mıdır bilmiyorum saçmasapan bir şeye kafa takıyorum sizden tepki de görmek istemem kızım 3 aylık burnu acaba çok mu büyük diye düşünüp kendimi üzüyorum halbuki bu dert edilecek bir şey değil belki ama güya kızımı dışarıdan kötü insanlardan koruyamayacakmışım gibi
Anneme eşime soruyorum hayır değil normal diyorlar sizinle fotoğraf paylaşsam dışarıdan da görüş alsam beni yargılar mısınız bilmiyorum 🥹😭
Ah canım benim çok normal biseye kafayi takmissin, hiç tepki gorucem diye düşünme, tabi ki en ufak ayrıntıya bile kafamız takılabilir anneyiz biz. Her anne gibi sen de çocuğunun ileride alay konusu olmasını, üzülmesini istemezsin, benim umrumda değil dicek bı anne yoktur emin ol. Hepimiz senin gibiyiz. Bebeğinin burnu da diğer hatları da daha o kadar çok değişecek ki. Ailede birine benzerken sonra bı bakmışsın başka birine benzemeye başlamış. Yüzü daha çok şekil alacak büyüyecek. Velev ki büyük oldu hepsinin çaresi var çok şükür. Kendini mutsuz hissederse yaşı uygun olduğunda hokka bir burna sahip olur estetikle. Ben de dün fotoğraflara bakarken acaba kulakları git gide kepçe mi olmaya başlıyor diye düşündüm. Kuzenim kepçe kulak estetiği oldu çözüm buldu. Dert etme diyemem annesin sonuçta ama çaresi olduğunu bilip kendini rahatlat 🌸

Antibiyotik mi verdi peki cnm bizimde balgam var hokur hokur ama nezlesi yok mukus yok yani boğazda balgam var hirlio sadece sağlık ocağı doktorumuz aile dostumuz gibi ciğerleri dinledi salı günü aşı gününde bişey yok gayet iyi dedi ama hala devam edio balgamı bide banyoda yaptıramadım buharla şöyle, ventolin versemmi kafama göre acaba blemedim yarın arım doktoru bakalm ne dicek acmiolar gerçi ama olmadı giderim🥴😏
Bizi hastaneye yatırdılar antibiyotik tedavi başlattılar hava verildi orda hastaneye yatırmalarının sebebi erken doğmasıymış normal doğmuş olsa yatırmazdım dedi doktor

Bizi hastaneye yatırdılar antibiyotik tedavi başlattılar hava verildi orda hastaneye yatırmalarının sebebi erken doğmasıymış normal doğmuş olsa yatırmazdım dedi doktor
Evet cnm senin erken doğdu hatırlıyorum biz 38+3 de planlı doğduk sezeryan ama ilk kucağıma verdiklerinde bile o hırıltısi vardı bebeğimin kızım yazın doğmuştu o da sezeryan onda hiç böyle bişe hatırlamıyorum burnunu çekerdim ama bu kdr balgam hırıltı yoktu erken doğmuştu üstelik ama kış bebesi olunca farklı oluo sanırım 🙄 SK emdiği halde balgamı atamioz hor hor 🙈

Sabah 6 ya kdr gece 12 de uyumasına rağmen 5 defa uyandı hala uyanık uyucak inşallah 🙈 atak haftası mi acaba oglende horul horul uyur kesin bende mesgaleyle iş güç günü geçiririm uykusuz nihal 🥴😴 3 gün sonra 3 aylık olucaz buyuolar etrafı kesfedio kızımın kitaplığında ki kitaplara bakarak karşısında mirildanio ne diosa😀 sabah sabah

Sağlıklı sıhhatli olsunlarda cnm pek takılma boşver ne anneler var sifa arayan evlatlarına sukrler olsun sağlıkları yerinde olsunda🤲 büyüdükçe 40 kere dönüyorlar bide değişiyorlar benim oglanda nasıl çirkin doğdu kıpkırmızı saçlar dik dik şimdi maşallah toparladı kumral bişi olacak kaş kirpik çıktıkça biseye benzedi🤣 eşim kulakları sana benzio büyükçe dio haha he dedim olumsuz biseyini zaten bana benzet aman huyunuda tipinide dedim 🤣

Kızlar bebişleriniz tam tur dönmeye başladı mı. Benimki 2 ay 27 günlük bugün döndü. Arkadaşımın bebeği 2 ay 15 günlük ama 2 aylık olduğunda dönmeye başlamış öyle söyledi bizimki mi anormal onunki mi bilemedim 🤷🏼‍♀️
Bebeğim 3 ay 21 günlük dönmüyor. Sizinki erken başlamış maşallah.

X