2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bende öyle düşünuyorum mesela nst den hemen yarim saat önce çok vardı zor çıktım merdivenleri. Ama nst esnasında olmadı hiç o yüzden baz almıyorum onu. Bakalım su mu gelcek sanci mi nişan mi Allah bilir. Bekleyecez o zamanını biliyor Rabbim sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin 🤲
Amin inşallah 🙏🏻

Arkadaşlar ben tam 41 haftalık oldum bugün ve hala doğuramadım :KK43: 2 günde bir NST giriyorum, yarında gireceğim artık Cumartesi de doğmazsa Suni sancı deneyeceğiz. Bu kadar bekledim umarım sezaryene dönmem. (Karşı olduğumdan değil de bu kadar beklemişken normal olsun bari modundayım)
Hurma, ananas yiyorum, Yürümeye çalışıyorum, evim 4. Kat en az 2 kere in çık yapıyorum. Umarım 1-2 gün içinde kendiliğinden doğar. Sizlerde dua edin lütfen :KK43:(

Arkadaşlar ben tam 41 haftalık oldum bugün ve hala doğuramadım :KK43: 2 günde bir NST giriyorum, yarında gireceğim artık Cumartesi de doğmazsa Suni sancı deneyeceğiz. Bu kadar bekledim umarım sezaryene dönmem. (Karşı olduğumdan değil de bu kadar beklemişken normal olsun bari modundayım)
Hurma, ananas yiyorum, Yürümeye çalışıyorum, evim 4. Kat en az 2 kere in çık yapıyorum. Umarım 1-2 gün içinde kendiliğinden doğar. Sizlerde dua edin lütfen :KK43:(
Ben de aynı durumdayım ilave olarak adacayı ve ahududu yapragu ı cayı tüketiyorum ama faydası yok bence istediği zaman geliyor bebek. Açılma var mı peki hıc? Ya da bebiş kanalda mı suan?

Memelerim için Allaha yalvarmakla meşgulum nasıl daha az acırlar diye😂 çok kötü durumdalar ne yapıcağımı bilemiyorum hemen de iyiyleşmiyolarmış🥲
Ayni durumdayim😔 lansihoh gumus kapak o bu..hicbiri fayda etmedi.bide benim kiz memeden ayrilmak istemiyor,tam memeci oldu.can acisina katlanmaya calisiyorum..

tospalak tospalak merhaba sizin su azligindan 35. Haftada dogum yaptiginizi gordum de bana da bugun doktorum suyun az istersen doguma alirim dedi. Sizin bebek kac kilo dogdu kuvoze girdi mi?

Ben de aynı durumdayım ilave olarak adacayı ve ahududu yapragu ı cayı tüketiyorum ama faydası yok bence istediği zaman geliyor bebek. Açılma var mı peki hıc? Ya da bebiş kanalda mı suan?
Çaylarada yarın başlayayım bende ama bence de bebek istediği zaman geliyor. Rahatları yerinde sanırım.. Bebiş kanalda ancak açılmam yok. Sizde nasıl?

Ayy kantaron yağını yeni aldım dikişim için onu da süreyim o zaman peki canım emzirmeden önce yıkamak gerekiyor mu kantaronu? üstüne lansinoh da sürerim
Eğer krem sürmemişsem sadece kantaronsa yikamiyorum canım ama sürdükten bir saat falan geçmişse tabi yeni surmussem yıkıyorum tadı bebeğe çok geçer diye krem varsa zaman gecsede yıkıyorum

Benım kanalda degıldı 4 gun once kontrol gittiğimde acılmada yoktu. Cumartesi gidicem kontrole bakalım
Beklemek daha zor bence gerçekten, doğurmadan da yazmıştım burada.. yani genel olarak hamilelik çok kolay ama 37. Haftadan sonra hem ağırlaşmış olmak hem beklemek çok zorlaşıyor

Mama veriyorsun di mi canım, benim de öyleydi emdikçe arttı , hiç merak etme zamanla rayına oturuyor, sadece besinini eksik etme bebişin mamayı memene damlatarak ver sonra kalanı kaşık biberonla ver
Veriyorum canım zamanla artıcak inanıyorum kaşık biberon almıştım onunla veriyorum ben de

Ayni durumdayim😔 lansihoh gumus kapak o bu..hicbiri fayda etmedi.bide benim kiz memeden ayrilmak istemiyor,tam memeci oldu.can acisina katlanmaya calisiyorum..
Benim bebem de öyle memeden ayrılmak istemiyo yatağa yatırıyorum 5 dk sonra uyanıyo tekrar kucakta uyumak istiyo çok güzel duygular ama bizim de dinlenmemiz lazım 🥺

Benim bebem de öyle memeden ayrılmak istemiyo yatağa yatırıyorum 5 dk sonra uyanıyo tekrar kucakta uyumak istiyo çok güzel duygular ama bizim de dinlenmemiz lazım 🥺
Vallahi hislerim birebir ayni😔 ama genede sikayetci olmamaya cslisiyorum.her anin tadini cikarmaya odaklaninda bi nebze kolaylasiyor.yaralarda gececek elbet...

göğüs ucu yarası gerçekten dayanılmaz birde bende çok fazla süt geldi göğüslerim çok ağrıyo şişti ama bebek emmiyo mamayı reddediyo sağıp veriyorum sürekli bu da çok zahmetli sürekli süt sağmakla geçiyo zamanım emzik biberon da vermedim ama neden böyle oldu bilmiyorum geçecek diye sabırla beklemekteyim

22. Gundeyiz benim gogus ucu yaralarim bitti artik cok duzenli kremledigimi soyleyemiycem ama kullandigim zaman incia kullandim gumus kapakları da cok kullanamadim, aventin silikon gogus kalkanini kullandim hem uclarin bi yere temas etmemesi hava almasi hem de akan sutu biriktiriyo olmasi sebebiyle surekli ama surekli kalkanlarla gezdim yeni yeni yerini gogus pedleri almaya basladi bi de emzirirken de silikon uc kullaniyorum onunla daha az acidi ve bence tekrar tekrar yara olmamasi icin o da yardimci oldu, ben gogus uclarim cok cikmadigi icin silikonla emzirmeye baslamistim simdi de birakamiyoruz bebisim memeyi tutamadigi icin bi sure silikonla emzirip sonra silikonsuz deneyerek birakmaya calisiyorum ama pek olcak gibi degil, en azindan bi sekilde emiyo diyerek buna cok takilmamaya calisiyorum

Benım kanalda degıldı 4 gun once kontrol gittiğimde acılmada yoktu. Cumartesi gidicem kontrole bakalım
Ben Almanya da yaşıyorum, burada 40 tan sonra maksimum 10 gün bekliyorlardı. Doktorum yarın ya da cumartesi suni sancı deneyebileceğimizi söyledi. Bende yarın için suni sancıyı kabul ettim. Yarın umarım sezaryene dönmeden suni sancı ile normal doğum yaparım🙏 umarım sizinde bebişiniz kanala iner ve sancılarınız en kısa zamanda gelir 🙏🙏

Vallahi hislerim birebir ayni😔 ama genede sikayetci olmamaya cslisiyorum.her anin tadini cikarmaya odaklaninda bi nebze kolaylasiyor.yaralarda gececek elbet...
Evet kesinlikle öyle önce fiziksel acılarımız geçicek sonrasında her şey yoluna giricek inşallah🙏🏼

22. Gundeyiz benim gogus ucu yaralarim bitti artik cok duzenli kremledigimi soyleyemiycem ama kullandigim zaman incia kullandim gumus kapakları da cok kullanamadim, aventin silikon gogus kalkanini kullandim hem uclarin bi yere temas etmemesi hava almasi hem de akan sutu biriktiriyo olmasi sebebiyle surekli ama surekli kalkanlarla gezdim yeni yeni yerini gogus pedleri almaya basladi bi de emzirirken de silikon uc kullaniyorum onunla daha az acidi ve bence tekrar tekrar yara olmamasi icin o da yardimci oldu, ben gogus uclarim cok cikmadigi icin silikonla emzirmeye baslamistim simdi de birakamiyoruz bebisim memeyi tutamadigi icin bi sure silikonla emzirip sonra silikonsuz deneyerek birakmaya calisiyorum ama pek olcak gibi degil, en azindan bi sekilde emiyo diyerek buna cok takilmamaya calisiyorum
Meme reddi için bende silikon uçla emzirmeyi düşünüyorum acaba işe yarar mı çünkü asla emmiyo saat başı süt sağıyorum hiçbir şeye zamanım kalmıyor

X