2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Annem bizimle geliyordu biz dr'a sorularımızı sorarken üzerini giydirip çıkartıyordu bu sefer de kv goturelim dedik. Çocuğuma annesi gibi davranılmasına sinir oluyorum. Eşime de dedim ben annesiyim bu çocuğun diye
Ooo ben hiç götürmedim giç birini o annecılık oynamayan var mı kı etrafımdakı herkes cocugun kendının oldugunu zannediyor sinir bozucu

Canım ılk aydan sonra arkadaslarım spiral taktırdılar bende bilmiyorum 🤷‍♀️ daha eşimle konuşmadık ama çok kolay bı işlemmiş bızım ilçe hastanesinde bile takıyorlar ıkı uc ay sonra taktırırım herhalde prezervatif eziyetten baska birşey değil biz 2 yıl hiç korunmadık bıze zor gelır prezervatif falan 🤣kaç sene çocuk yapamıyoruz diyormuşum 😂
İkinciyi istemiyor musunuz canım

Ooo ben hiç götürmedim giç birini o annecılık oynamayan var mı kı etrafımdakı herkes cocugun kendının oldugunu zannediyor sinir bozucu
Evet çok sinir bozucu gerçekten ya. Annesi ben varım çocuğun ihtiyaçlarını da karşılayabiliyorum ekstra birinin annecilik oynamasına gerek yok yani

Aşı oldu bugün yavrum, kv ben tutanak gibi dedi. Ben de eşime döndüm ben de üzülürüm tutamam diye, eşim geldi tuttu. Hemşire bu durumlara alismamiz gerek ama üzülüyorsunuz evet ama anne babaya ihtiyaci oluyor falan dedi. Düşününce evet alismaliyim dedim kendi kendime. Zaten öncesinde de çok ağlıyordu emzirme odasına gidip emzircektim sonra hemşire kucağınıza alın bir sakinlessin dedi. Ağladı asi olunca. Kv hemen atıldı aldı çocuğu. Ya nasıl sinir oldum. Ben mi abartiyorum çocuk benim çocuğum annesi benim. Hastaneye giderken de arkaya ben otursaydim sen gel öne dedi. Ne alaka yani ben artık arkada oturcam. Lohusalıkla ben mi abartiyorum anlamadım ya çok sinir oldum bebeğimi sakinlestirmek için aldığında. Kalça ultrasonu çekilecek sadece annesi gelsin deyince biz de gelse mıydık üstünü çıkartmaya vs dedi sanki ben beceremem ne alaka yani. Bugün söyledim en son kilo alımı iyi dedi Dr. Anne küçük diyorsun beklentin ne 10 kilo mu olsun istiyorsun dedim. Nazar değmesin diye öyle diyorum yavrum kimin gözünün olacağı belli olmaz diyor. Oğluna niye elbise çekmiştir diyosun o zaman salak yerine koyuyor bir de
Canım Emin olabilirsin hepimizin kaynanası öyle. Benimki sevmez ellemez diyordum benimki bile kendi doğurmuş gibi davranıyor. Gittikten sonra onu o kadar özlemiş ki bezini koklamış ağlamış düşün yani benim kv 🤣 babaanne ve dedeler torunlarını neden çok seviyorlar biliyor musun bilimsel olarak da açıklaması vardı psikolojik olarak kendi çocukları sanıyorlar kendilerinde ikinci bir şans olarak görüyorlar o bebeği kendilerinin sanıyorlar sahipleniyorlar, yaşlandıkları için geçmişteki gençliklerini yaşadıklarını düşünüyorlarmış. Ben bakıyorum gerçekten de öyle . Benim annem bebeği emzirmeye çalıştı mesela. Kayınvalide asla elinden bırakmıyor bir tek emzirme ihtiyacında bebek benim oluyor. Bebek mama içen bebek olsaydı ben asla bebekle temas edemeyecekmişim düşün yani. Ama bakıyorum anneme kayınvalideme bunlar yaşlı insanlar (45-47 yaş) çocuk özlemi kendi gençlikleri kendilerinde ikinci şans olarak görüyorlar. Ben de kıyamıyorum onlara birşey demiyorum heves ediyorlar. Boşver sen canını sıkma canım benim hepsi öyle bak bizim kv takı takıp gider diyordum evden çıkmaz oldu🤣 benimki bile böyleyse sizinki çok normal 🤣🤣 o da evine gidince çekirdek ailenle artık bir düzen kurarsın inşallah canım boşver yaşlıdır ne yapacaksın ki mecbur bir de eşinin annesi sonuçta az kaldı zaten gitmesine 😍🫶🏻

Kızlaarr help mee🫨 Bendeki şansa tüküreyim çok moralim bozuk bi ağlama bi sinirden gülme geliyor 🙄 Mutfakta nar ekşisi şisesi patladı.Abartısız mutfağın yarısı nar ekşisi oldu.Beyaz stor perde,beyaz duvarlar, halı vs kırmızı pembe oldu her yer…Annemle kaç saat sildik lekeler geçmiyor tam olarak,duvarlarda izler kaldı.Alçıpandan asma tavan daha berbat 😢çıkmıyor beyaz yerler gri gibi kaldı mutfağa girince direkt göze çarpıyor 🫣Stor perdeyi yerinden çıkaramadık annemin boyu yetmedi beni de merdivene çıkartmadı tehlikeli diye perdeyi eşim gelince çıkartıcak çamaşır suyuna yatırcaz ajshshjsj çıkar mı bilmiyorum tabi pek umudum yok daha 3-4 ay olmuştu storları yaptıralı .Eski fon perdem olsa çıkar at makineye ya da çöpe umrumda olmazdı.Eşim boya alıcak boya yapıcaz mutfağa perde,halı yıkanıcak kurucak.Bebek bugün yarın gelicek diye beklerken şimdiki duruma bakın 🙄🙄🙄Allahtan düdüklü değildi diyorum yakardı bi de bizi Allah korusun.Gerçekten sinirlerim alt üst …
Canım evde bir nazar duası oku yerleri sirkeli suyla sil sen de bir damla sirke banyo suyuna damlat yıkan🫶🏻

Biz konuşurken üstünü falan çıkartirsin sen demistik. Ultrasonda biz de gelseydik bilmem ne dedi. Dedim o şimdi değil. Yani çocuk benim çocuğum annesi değilsin. Eşime de söyledim üzüldüm diye o an annem önde olunca öyle oldu falan dedi annesi gel sen sakinlestir diyebilirdi yani
Öyle tabi sonuçta çocuk seninle sakinleşecek ne zaman gidiyor senin kv

Annem bizimle geliyordu biz dr'a sorularımızı sorarken üzerini giydirip çıkartıyordu bu sefer de kv goturelim dedik. Çocuğuma annesi gibi davranılmasına sinir oluyorum. Eşime de dedim ben annesiyim bu çocuğun diye
Ben de eşime elli kere dedim bu çocuğun annesi benim diye çok ağladım , ben anneden çok süt anne gibiyim mama için geliyor bebek bana. Vermiyorlardı bebeği . Gözlerim dolu dolu emziriyordum kaynana ne oldu diyordu , yoruldum diyordum 🤣 çok şükür herkes gitti o kadar rahatım ki 🫶🏻😍

Aşı oldu bugün yavrum, kv ben tutanak gibi dedi. Ben de eşime döndüm ben de üzülürüm tutamam diye, eşim geldi tuttu. Hemşire bu durumlara alismamiz gerek ama üzülüyorsunuz evet ama anne babaya ihtiyaci oluyor falan dedi. Düşününce evet alismaliyim dedim kendi kendime. Zaten öncesinde de çok ağlıyordu emzirme odasına gidip emzircektim sonra hemşire kucağınıza alın bir sakinlessin dedi. Ağladı asi olunca. Kv hemen atıldı aldı çocuğu. Ya nasıl sinir oldum. Ben mi abartiyorum çocuk benim çocuğum annesi benim. Hastaneye giderken de arkaya ben otursaydim sen gel öne dedi. Ne alaka yani ben artık arkada oturcam. Lohusalıkla ben mi abartiyorum anlamadım ya çok sinir oldum bebeğimi sakinlestirmek için aldığında. Kalça ultrasonu çekilecek sadece annesi gelsin deyince biz de gelse mıydık üstünü çıkartmaya vs dedi sanki ben beceremem ne alaka yani. Bugün söyledim en son kilo alımı iyi dedi Dr. Anne küçük diyorsun beklentin ne 10 kilo mu olsun istiyorsun dedim. Nazar değmesin diye öyle diyorum yavrum kimin gözünün olacağı belli olmaz diyor. Oğluna niye elbise çekmiştir diyosun o zaman salak yerine koyuyor bir de
Ay manyak midir nedir...kendini de paralasa sen anasin o nene🫣🤣
Kac kilo almis..benimde cuma gunu doktor.cok merak ediyorum.benimkide zayif malum..insallah moralim.bosulmaz.malum son 1 hafta kotu gecti benim besleme hususunda😭emzirme danismani da usutmus iptal oldu ama sansima bebem gebe memeye geri döndü🥰bide kizlar meme reddi psikolojik olarak cok zormus yaa😔bugun geri emiyor diye oyle mutluyimki onca yaraya ragmen mutluluktan gozlerim dola dola emzirdim..

Kağan Kocatepe 4-6 ay yeterli diyor canım ama ben doktoruma soracağım sen de bir sor canım burda istişare edelim
2.ayda hemen kalan arkadaşım oldu sadece karnı büyüdükçe ağrısı çok oldu onun dışında sıkıntısı olmadı ama bedenin kendini toparlaması da kişiye göre değişiyor sanki
aynen danışcam önce doğurayım da demesin sonra bunu hallettik de öbür kaldı diye 😂

Ay yok kuzum hiç korkutma kendini ben de çok korkuyordum hatırlarsan, valla normal doğumdan çok daha kolay bence. Zaten ağrı kesici iğne yapıyorlar hastanede. Sezaryenin tek zorluğu birisinin seni kaldırmaya yardımcı olacak olması yani yanında güçlü birisi varsa hiç korkma. Ağrı acı gerçekten çok az, regl ağrısı gibi bir ağrı hafif elini kesince sızlar ya öyle de bir sızı oluyor sadece. Ameliyat kısmı en kolayı zaten sadece sakince yat ve bekle 😍
Harikasın canım 😍🌺🌸🌺

2.ayda hemen kalan arkadaşım oldu sadece karnı büyüdükçe ağrısı çok oldu onun dışında sıkıntısı olmadı ama bedenin kendini toparlaması da kişiye göre değişiyor sanki
aynen danışcam önce doğurayım da demesin sonra bunu hallettik de öbür kaldı diye 😂
Kız 2. Ayda nasıl hamile kaldı😰😰😰🥺 bebek nasıl emdi

Benimde bugün 37+6.3200 kg. Beklemeye devam haftaya tekrar randevu verdi 😏🙈
IMG_4019.jpeg

X