Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Cnm fena yara sagamiyorum makina ile.manuelde cikmaza girdim.40 ml sagmam yarim saatten fazla suruyor.devsmlilik olamiyor yani..gazdan diyodum ama siringayla iciyor😔 damaginin ilerisinde minik 3 nokta var.aft mi diyorum ama emzik aliyor😭 cikamadim isin icinden.memeyide alip bi 3 kez falan cekip birakiyor.
O zaman emzirme danışmanı en iyisi olmuş iyi dusunmussun canım. Dil bağı falan yok değil mi? Bebisler o yüzden de memeyi tutamayabiliyorlarmis

Kızlar selamlar. Benimde bugün kontrolüm vardı, gebelik haftam 37+1. Doktor 1 saat yürüyüş, 20 dk squat/pilates topu üzerinde hareket, günlük bir fincan adaçayı içmemi ve 2-3 adet hurma yememi önerdi. Henüz çatı muayenesi yapmadı haftaya yapacağını söyledi. Sizlere çatı muayenesi yapıldı ise kaçıncı haftanızda yapılmıştı? Bana biraz bu muayene için kendi haftam geç bir hafta gibi geldi sizlere sormak istedim 🧡

Ctesi günkü çatı muayenesinden sonra kahverengi kanamam oldu demiştim ya bugün o bitti artık varla yok arası silince geldi sadece ama bu sabah böyle mukuslu yapıda geldi. Bu nişan mıdır yoksa muayeneden ötürü gelen akıntı mıdır 🥹
Bence nişandır canım.yumurtlama akıntısı gibi gelmişti benden ilk.öyle mi?

Kızlar selamlar. Benimde bugün kontrolüm vardı, gebelik haftam 37+1. Doktor 1 saat yürüyüş, 20 dk squat/pilates topu üzerinde hareket, günlük bir fincan adaçayı içmemi ve 2-3 adet hurma yememi önerdi. Henüz çatı muayenesi yapmadı haftaya yapacağını söyledi. Sizlere çatı muayenesi yapıldı ise kaçıncı haftanızda yapılmıştı? Bana biraz bu muayene için kendi haftam geç bir hafta gibi geldi sizlere sormak istedim 🧡
37 de yaptı benim doktorum 40 olacak yarın halen gelmedi bebeğim 😂 pilates yürüyüş vs yapıyorum hepsini

valla sigara tuzağına bende düştüm geçen. İyi yapmışsın ama arabada orda burda ne farkeder biraz nefes almışsın en azından dön dolaş evde bitiriyor insanı. Biraz da süt yapıcı şeyler iç şu kompostodan yapıyomusun ? İyi geliyor göğüslerin dolduğunu hissediyosun. Sen iyi olcan ki süt üretebilesin baktın böylesi iyi geldi hergün bi saat yap bunu hem evden kaçmış olursun hem nefes almış olursun
İnsan gerçekten stresini atacak bir şey ariyor bende sigara içtim bugün 4.oldu.. Hüngür hüngür ağladım artık eşime yatak odasına tıkılıp kaldım dedim ne zaman gidecekler hiçbir şey yapamıyorum dedim.. kv klozete vileda suyu dökmüş fosurt diye bende bilmeden duşa girecektim allahtan oturdum baktım gtum ıslandı diye ağladım birde gerçekten sağlam kafada değilim ağır geçiriyorum bunun farkındayım ama yinede engel olamıyorum aglamalarima.. eşime dedim düzenim bozuldu annemi özledim beni memlekete götür dedim en azından babam daha iyidir diye eşimde üzüldü duruma kisacasi b.k gibi geçiriyorum en güzel günlerimi..
Bebegede bir şey oldu çok kötü kokuyor kakasi benzetmesi kötü ama çürümüş yumurta gibi neden öyle oluyo onuda anlamıyorum

Bak piskoloji yazmisim yeni fark ediyorum ddjdjd
Uyarsin canım, kv küçük dedikçe bebisi ilk doğdugunda gören insanlar şimdi görünce hayır büyümüş etlenmis çocuk dediler. Ben babanne sana küçük mu diyor oğlum diye sevdim çocuğu eşim de geldi yanımıza hemen hiçte küçük değil benim oğlum aç gobusunu göster oğlum falan dedi. Resmen laf dokundurarak uyarmış olduk. Komşuma küçük biraz dimi teyzesi dedi o da hayır canım ilk halini biliyorum büyümüş maşallah dedi. Artık çok demiyor sanki. Eşime de sütü yarıyor maşallah biz geldiğimizden bu yana da değişti biraz demiş. Zaman geçe geçe birbirimizi idare etmeye öğreniyoruz galiba 😂 ben hiç bir şeyi takmıyorum artık. Uykum gelince bebeği alıp odama cekiliyorum. Laf geliyor yine çok özledik oğlum bugün göremedik oğlum falan. Ya da eşim isteb gelmeden önce indirdiysem yanlarına yeni geldi falan diye söylüyor ona da ama umrumda değil çünkü ne zaman odada olduğumuzu ne zaman yanlarına gittiğimizi eşim biliyor zaten. Çocuğun uyuduğunu bu yüzden indirmedigimi de biliyor. Sadece konuşmuş oluyor yani. Bu süreçte eşler çok önemli kvlere karşı ezdirmeyince bı duruyorlar onlar da. Sen de rahatsızlıklarini belirt. Ben agladiktan sonra eşim daha da dikkat eder oldu. Akşam falan 10 oldu mu hadi çıkalım odaya ancak uyuruz falan diyor oturmak zorunda da kalmıyorum çocuk da kendi yatağında rahat ediyor. Sen eşinle konusunca inan her şey dahabkolay olacak ben bu hafta daha rahatım. Bebegi de sakinmiyorum bu arada. Yanlarına falan birakiyorum duşa gircem ütü yapcam vs diye. Dikkat ediyor çünkü o konuda sıkıntımız yok şükür
Maşallah canım Allah bozmasın evinin büyüklüğünün avantajını yaşıyorsun benim bebek odasında bir dolap bir tekli koltuk var oda küçük başka bir şey yok bir yatak odası birde salon var.. salonda kayinbabam var zaten mememi çıkarıp emziremiyorum bana kalıyor sadece yatak odası orda da bebeği emzir vs derken zaten günüm burda geçiyor gecede mecbur burdayız kisacasi yatak üzerinde küçük bir odada geçiriyorum ve bunalıyorum.. eşime dedim ağladım artık düzenim bozuldu tuvalete gidiyorum orda bile rahat değilim vileda suyunu fosurt diye dökmüş bende bilmeden oturdum kalcam full ıslandı bu sefer buna ağladım.. Her şeye noldu diyo kaynanam çok meraklı eşim yanıma gelsin bi mutfağa gittiğimde yanımıza geliyo hemen bir şeyler anlatıyor sıkıcı sıkıcı.. eşim en sonunda anne biz bi kalalım burda sen bebeğe bak işimizi halledip geliriz dedi gönderdi yanimizdan..
Dünde eşim dışarıya çıkmıştı bir şey için bebekte şansa çok ağladı geldi odama diyo ki sakinlesmediyse bana ver istersen insanın zoruna gidiyor bilmiyorum ben gerçekten iyi kafada değilim belkide..

Doktor eczaneden su geçirmez bant al dedi canım demek ki su geçirmez değil pansuman bandajı oluyor ya öyle bir şey var şu an sadece beyaz

Evet su geçirmez bant al onu tak onunla duş alabilirsin dedi ama korkumdan deneyemedim 🙈

Kız niye bombok güldürdün beni 😂

Benimki su geçirmez değil sanırım canım ya normal pansuman bandajı beyaz olanlar var ya onlardan. Doktor eczaneden al tak dedi. Ama işte korktum eczacı anlattı kullanımını gerçi de ya düzgün takamazsam su kaçarsa diye endişe ettim ama kontrolüm ta cuma günü o zamana bitlenirim 😄
Canım sen yıkama kendini daha yenisin annen veya eşin yıkasın. İlk gün annem yıkadı kv kuruttu giydirdi sağolsunlar 🫶🏻
Kokusuz kullanıyorum beybi
hangi marka kullanıyorsun canım
Aynen canım petekler yanıyor birde lohusa soguk almasın diye kim uydurduysa annem sürekli üzerini giyin diyor yün yorganla yatıyorum en ufak acıksa gelıp örtüyor durum vahim rollonlar diğerlerine göre daha masum
Evet canım depdordant göğüse de gelebilir sıkınca Allah korusun bebeğin ağzına değebilir
Dışarı çıkacaksam sıkıyorum ya havalanir o ara diyorum. Evde de roll-on kullanıyorum ama değiştircem ya. Sanki hiç bir işe yaramiyor. Sürekli terliyorum bir de evde misafir olunca rezillik yani leş gibi kokuyorum :KK43: niye böyle oldum anlamıyorum resmen kokulu terliyorum 🥺
Tüm lohusaların ortak sorunu bu bence :KK43:
Maşallah canım Allah bozmasın evinin büyüklüğünün avantajını yaşıyorsun benim bebek odasında bir dolap bir tekli koltuk var oda küçük başka bir şey yok bir yatak odası birde salon var.. salonda kayinbabam var zaten mememi çıkarıp emziremiyorum bana kalıyor sadece yatak odası orda da bebeği emzir vs derken zaten günüm burda geçiyor gecede mecbur burdayız kisacasi yatak üzerinde küçük bir odada geçiriyorum ve bunalıyorum.. eşime dedim ağladım artık düzenim bozuldu tuvalete gidiyorum orda bile rahat değilim vileda suyunu fosurt diye dökmüş bende bilmeden oturdum kalcam full ıslandı bu sefer buna ağladım.. Her şeye noldu diyo kaynanam çok meraklı eşim yanıma gelsin bi mutfağa gittiğimde yanımıza geliyo hemen bir şeyler anlatıyor sıkıcı sıkıcı.. eşim en sonunda anne biz bi kalalım burda sen bebeğe bak işimizi halledip geliriz dedi gönderdi yanimizdan..
Dünde eşim dışarıya çıkmıştı bir şey için bebekte şansa çok ağladı geldi odama diyo ki sakinlesmediyse bana ver istersen insanın zoruna gidiyor bilmiyorum ben gerçekten iyi kafada değilim belkide..
O kadar haklısın ki canım bunalmamak elde değil ki:KK43:

Canım sen yıkama kendini daha yenisin annen veya eşin yıkasın. İlk gün annem yıkadı kv kuruttu giydirdi sağolsunlar 🫶🏻

hangi marka kullanıyorsun canım

Evet canım depdordant göğüse de gelebilir sıkınca Allah korusun bebeğin ağzına değebilir

Tüm lohusaların ortak sorunu bu bence :KK43:

O kadar haklısın ki canım bunalmamak elde değil ki:KK43:
Celenes markası hayatım

İnsan gerçekten stresini atacak bir şey ariyor bende sigara içtim bugün 4.oldu.. Hüngür hüngür ağladım artık eşime yatak odasına tıkılıp kaldım dedim ne zaman gidecekler hiçbir şey yapamıyorum dedim.. kv klozete vileda suyu dökmüş fosurt diye bende bilmeden duşa girecektim allahtan oturdum baktım gtum ıslandı diye ağladım birde gerçekten sağlam kafada değilim ağır geçiriyorum bunun farkındayım ama yinede engel olamıyorum aglamalarima.. eşime dedim düzenim bozuldu annemi özledim beni memlekete götür dedim en azından babam daha iyidir diye eşimde üzüldü duruma kisacasi b.k gibi geçiriyorum en güzel günlerimi..
Bebegede bir şey oldu çok kötü kokuyor kakasi benzetmesi kötü ama çürümüş yumurta gibi neden öyle oluyo onuda anlamıyorum
Canım bızımkınınde kakası oyle kokuyor daha da beter kokuyor olabılır herseyde bısey arama bebıse odaklan lütfen

Teşekkür ederim canım 🙏🏻 yarın sağlık ocağı kontrolü var oradaki hemşireye taktırayım olmazsa garanti olsun

Kahverengi değil de kırmızımsı oluyor kuzum nişan, kahverengi gelen doktorun muayenesi kaynaklı oluyor ama belli de olmaz

Canım aynı senin gibi sorun yaşayan bir arkadaş vardı meğer sütü çok tazyikli geliyormuş makas yaparak emzirince düzelmiş inşallah sen de çözersin sorunu
Doktora sordum nişan da olabilir sen sancını takip et sancı olursa gel dedi hiç tatmin etmedi yine beni😂

39+1’de yaptı canım benim doktorum

X