Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    68
Eğer düşük riskin yoksa kanama alanlarınız yoksa doktor da herhangi bir şekilde yasaklamadıysa ilişkinize devam edin derim kızlar.. benim ilişki sonrası bir kez lekelenmem olmuştu ama kanama alanı falan yoktu hiçbir doktor çok şükür sıkıntı görmedi ve yasaklamadı bu yüzden ara vermedik.. sağlıklı bir gebeliğimiz varsa eşlerimizle düzenimiz de sağlıklı devam etsin derim
Maşallah ben doktoruma görüneyim bir devam edicem

İyi akşamlar kızlar, ben normalde ekim 31 inde doğum yapacağım ama haftalarımız yakın olduğu için size de sormak istedim. Benim kanama alanım varmış plasenta arkasında. 3x1 cm boyutunda. Doktor bana proluton iğne ve duphaston hap verdi. Bu hapı kanama alanı olduğunda içen var mı aranızda? Herkes progestan isimli hap kullanmış. Bir de ilk gebeliği olup hareket hissetmeye başlayan var mı aranızda?
İlaçlarini kullan çok haraket etme geçiyor bnde aynısını yaşadim aynı iğneleri kullandim cnm progeston kullandim bi hafta full yatmiştim

İlaçlarini kullan çok haraket etme geçiyor bnde aynısını yaşadim aynı iğneleri kullandim cnm progeston kullandim bi hafta full yatmiştim
Ben öğretmenim, doktor bana istirahat et, rapor veriyim yazıyım hiçbir şey demedi ya. Herkes yat dinlen diyor ama doktor bu konuda en ufak bir uyarıda dahi bulunmadı. Yani sizlere sormasam haberim olmayacak. Ki bugün 5 gün oldu ben kaç gündür okula gidiyorum...

Ben öğretmenim, doktor bana istirahat et, rapor veriyim yazıyım hiçbir şey demedi ya. Herkes yat dinlen diyor ama doktor bu konuda en ufak bir uyarıda dahi bulunmadı. Yani sizlere sormasam haberim olmayacak. Ki bugün 5 gün oldu ben kaç gündür okula gidiyorum...
Bana doktorum sormuştu çalişiyo msn rapor yazayim diye ben de çalişmiyorum diyince gerek duymadi belki de bilmiyordur çaliştiğini onu belirtseydn keske dinlenmek çok önmli dinlenerek bi haftada atlsrabilirsin yoksa süreç uzuyor maalesef

Bana doktorum sormuştu çalişiyo msn rapor yazayim diye ben de çalişmiyorum diyince gerek duymadi belki de bilmiyordur çaliştiğini onu belirtseydn keske dinlenmek çok önmli dinlenerek bi haftada atlsrabilirsin yoksa süreç uzuyor maalesef
Çok teşekkür ederim canım. Biliyor çalıştığımı. Ki bana dinlen kendini yorma bile demedi. İlacı yazdı gönderdi. Kesinlikle doktor çook önemli ya.

Çok teşekkür ederim canım. Biliyor çalıştığımı. Ki bana dinlen kendini yorma bile demedi. İlacı yazdı gönderdi. Kesinlikle doktor çook önemli ya.
Sen rapor talep et bna bnu diyen devlet hast doktoruydu bide bn kendi özel hastaneye gittim durumu dha net öğrenmek için sonrasında. Prulton haftada bir vuruldum progestan hap kullandim 200 mg geçti şükür

Ben normalde de hep yan yapmayı sevdiğimden yan yatıyorum cnm ama geçen gün uzunca bir süre sırt üstü yatmam gerekti, o zaman hafif bir ağrım oldu pozisyon değişince geçti , o ağrı neden oldu acaba ? Yani neden sırt üstü yatmamamız gerekiyor tam da bilmiyorum açıkçası
Rahimin arkasında rahime giden ana damar varmış sanırım sırt üstü yatınca o damardan biraz kan akışı yavaşlıyormuş. Ben böyle biliyorum canım

Bugün doktor randevum vardı. Çok şükür her şey yolunda 15+3 ken 16+5 göründü ultrasonda sanki sırt üstü yatınca pıt pıt hareket hissediyor gibiyim ama tam emin olamıyorum biraz karnım çıktı özellikle akşam belirgin ☺️ bu arada kızım oluyor 🌸🌸🌸@ysayy
Hadi hayırlı olsun kuzum, bakalım bende bu perşembe gidicem kontrole 17 hafta oluyoruz artık görelim cinsiyeti 😅😇

Kızlar bişi sorcam iş yerinde sürekli oturduğum İçin hareket olsun diye, haftada en az 3-4 kere akşam iş çıkışında spora gidip bir saat hafif tempo yürüyüş veya eliptik yapıyorum.bir saatin sonunda belim ağrıyor net bir şekilde ama etki etmesi için de en az bir saat olması lazım.bel ağrıtmadan ama sürekli hakekette kalarak bu egzersiz işini nasıl yapıcaz ? Oturarak çalışanlar neler yapıyorsunuz ? Sürekli oturunca da ağrım oluyor benim 🥲
Egzersiz esnasında nabzınızı maksimum kaçta tutuyorsunuz? Ben de başlamak istiyorum da eliptiğe.

merhaba ben travel aldim ama bu biraz nerde yasadiginiz ve yasam tarzinizla ilgili bence. mesela ben soguk bir yerde yasiyorum dolayisiyla kabinler yeni dogan icin uygun degil burda bir de kis mevsimi olacak. yeterince koruyacagini dusunmuyorum. parka, bahceye, soyle bir hava almaya cok uygunlar kis mevsiminde bile. benim de ihtiyacim bu ilk etapta. hatta evde bile carrycot un icinde uyutanlar duydum. ama sicak bir yerde yasiyorsaniz, surekli ucakla seyehat edecekseniz (aileniz vs baska sehirde ve sik gidiyorsaniz gibi) kabin daha mantikli olacaktir. bir de arastirdigim ve sordugum kadariyla cocuklar zaten 1-2 yasindan sonra cok binmiyormus bebek arabalarina su bisiklet gibi olan arabalari istiyorlarmis.
Evet buda çok doğru bir bakış açısıymış. Düşündükçe netleşiyor bişeyler. Teşekkür ederim düşüncelerini, fikirlerini paylaştığın için. Bende bebeğimin konforunu düşünerek travel almaya karar verdim. Şimdi model seçmek kaldı.

Siz hangi modeli aldınız ?

Merhaba kızlar. Sizce kurban bayramı haftasında otobüslü yolculuğa çıkılır mı? 20. Hafta civarlarında olacağım o zaman. İlk kez hamilelik yaşıyorum belki tecrübeli annelerin fikri vardır😊

Merhaba kızlar. Sizce kurban bayramı haftasında otobüslü yolculuğa çıkılır mı? 20. Hafta civarlarında olacağım o zaman. İlk kez hamilelik yaşıyorum belki tecrübeli annelerin fikri vardır😊
Ben yakın zamanda gidip geldim canım bir sıkıntı olmadı şükür. 2 saatte bir mola verdiğinde biraz yürü yeterli olur dedi

Günaydın kızlar ben dün idrar tahlili vermiştim eser miktarda protein çıkmış bunu yaşayan var mı aranızda

Günaydın kızlar .. inşallah herkesin hamileliği çok güzel geçiyordur
Prilam kullanan oldumu mide bulantilarina mi iyi geliyor
Benm şükür sabah bulantılarm 4 5 gündür yok akşamları mide kazanması gibi oluyor dahada ileriye giderse bulantiya dönüşüyor Prilam iyi gelir mi

Günaydın kızlar .. inşallah herkesin hamileliği çok güzel geçiyordur
Prilam kullanan oldumu mide bulantilarina mi iyi geliyor
Benm şükür sabah bulantılarm 4 5 gündür yok akşamları mide kazanması gibi oluyor dahada ileriye giderse bulantiya dönüşüyor Prilam iyi gelir mi
Günaydın bebek ben kullandm bana iyi geldi

X