2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
Bizimki salçalı yumurta seviyor, hafif kekikte koyuyorum, domatesli yumurtada hoşuna gidiyor, salatalık, domates peynir zeytin sırayla veriyorum yiyor, yumurtali ekmek kızartması, şehriye çorbası aklıma ne gelişe yapıyorum, yaşına geldi nerdeyse çokta eskisi gibi titiz degilim

Zeytin peynir bende veriyorum, nasıl bisey yaptın resim atsana bende yapıyım altına örtü seriyorum ben

Kesinlikle katılıyorum ama 3 aylıkken teşhis konulanda var, mesela, yengemin bi bebeği ölmüş yillaaaar önce köyde, nazardan öldü diyor, çok güzeldi diyor, tmm nazara inaniyorumda herkesin bebeği kendine güzel, ben kimsenin bebeğine amaaan ne güzelmiş diye bakmıyorum mesla benim kızım dünyadaki herkesten güzel bana gore😂. Sebebini bilmiyorlar hurafelerle avunuyorlar, kaynanaminda ilk cocuklari ikizmis 7 bucuk aylikken evde dogum yapmış ikiside ölü dogmus, diyorki o gün annemle tartıştım hirsimla odun yüklenip taşıdım, oda aklıma yatmıyor mesela çünkü su ıçinde korunaklı yerdeler karnımız da aşırı şiddet olmalıki zarar gorsun, belki hastane dr olsa canlanırlardı yada bi sorunlarida olabilir akraba evliliği amcasının oğluyla evli kaynanam, bilemiyoruzki, belkide ozurluyduler, ikiz olduğunu bile doğum yapınca öğrenmiş
Mama sandalyesinin sağ ve soluna karton kutu iple bağlamıştım. Bir kaç gün çok iyiydi, sonra kızım ipleri çekmeyi öğrendi. Çeke çeke dengesini bozdu kutunun , bir de oyun yaptı onu. İplerle oynarken yemek yemedi , sökmek zorunda kaldım.

i

şaret parmağını uzatıp öptürüyor,öyle alışmış,elini uzatdığında her defa öpdüğümüz için.Ama kendisi neyise parmağıyla göstermiyor

Ben Osman Gönülalın ay ay gelişim videolarını izliyorum,o hangi zaman doktora götürmemiz gerektiğini de söylüyor.Ona göre benim oğlum geç döndü mesela,ama o tedirgin olacak bir şey değildi.Emeklemeye de yaşıtlarına göre geç başladı bana göre,10,5 aylık başladı.11 ayı dolduğunda emeklemezse kontrole götürün diyor.

Ben yerinizde olsam kontrole götürürdüm,saydıklarınızı yapmaması kilodanmı,tembelmi yoksa başka bir sorun mu var,emin olurdunuz
Randevu aldım , haftaya götüreceğim.

Doğum günü için ben de evde kendim yapacağım. Doğum zamanı çoklu balonlar almıştım.Bir de yaşı için süsler alırım biz bize evde yaparız hatıra kalır.

Mama sandalyesinin sağ ve soluna karton kutu iple bağlamıştım. Bir kaç gün çok iyiydi, sonra kızım ipleri çekmeyi öğrendi. Çeke çeke dengesini bozdu kutunun , bir de oyun yaptı onu. İplerle oynarken yemek yemedi , sökmek zorunda kaldım.
Benim kız nasıl beceriyorsa altına dolduruyor yiyecekleri, minderi kaldırıyorum herşey orda

bizde önceleri öyleydi,elinden düşüyordu,şimdi bir kaç tane düşüyor.
Benimki mama sandalyesinde oturmuyor,ayakta dik duruyor😑
Benimkide çok hoşlanmıyor mama sandalyesinden ama oturuyor, benim kızda kendi yemek ıstiyor, iki kaşık yedirdimmi elimden kasigi alıyor kendi daldırıyor yemeğe, yada eliyle dalıyor, o yüzden önüne biraz yiyecek koyuyorum arada bende veriyorum ağzına cakmiyor

Kızlaar bende evde doğum günü yapıcam bi organizasyon firması vardı babyshower yaptığım onu eve çağırıcam evde kurulum olucak aile arası pasta börek bol bol foto işte🥰

Kızlar kulak delimi yapan var mı bebişlere? Ben haftasonu deldirmeye düşünüyorum ama bi yandan da beklesem mi diyorum kararsızım

Kızlar kulak delimi yapan var mı bebişlere? Ben haftasonu deldirmeye düşünüyorum ama bi yandan da beklesem mi diyorum kararsızım
3 yaşına kadar önerilmiyor. Bebek istemsiz kulağını çekebilir vs ben o yüzden bekleme taraftarıyım. Kaynana kulağını deldir bari kıza benzesin demişti ona daha inat 4 yaş bekleyeceğim.😁😁

3 yaşına kadar önerilmiyor. Bebek istemsiz kulağını çekebilir vs ben o yüzden bekleme taraftarıyım. Kaynana kulağını deldir bari kıza benzesin demişti ona daha inat 4 yaş bekleyeceğim.😁😁
Gerçekten mi ya. Ben de bugün okudum 6-12 ay en iyi dönem yazıyodu.. ama şimdi baktım 3 yaş diyen de var evet
En iyisi erteleyeyim ben de. Benim top küpelerim varmış bebekken kızımda da istemiştim çok tatlı oluyolar ama beklicemmmm 🥲

Kızlaar bende evde doğum günü yapıcam bi organizasyon firması vardı babyshower yaptığım onu eve çağırıcam evde kurulum olucak aile arası pasta börek bol bol foto işte🥰
Ben de aile arası yapıcam evde. Kreş, okul dönemi gelmeden mekan tutmayı düşünmüyorum
Şimdiden pasta modeli bakmaya başladım.
Kızım ne sever acaba keşke bilsem 😅

çok iyi düşünmüşsün aslında malzeme almaya çalıştıkça girdaba girdim. sürekli bir şey çıkıyor kafamda hep o gün var. ama inat ettim kendim hazırlayacağım diye 🤣🤣

çok iyi düşünmüşsün aslında malzeme almaya çalıştıkça girdaba girdim. sürekli bir şey çıkıyor kafamda hep o gün var. ama inat ettim kendim hazırlayacağım diye 🤣🤣
Evet bende önce onlara baktım ama ona da bi sürü masraf bi de balonları şişir falan organizasyon çokta pahalı değildi bari uğraşmym onunla dedim yemekleri de kayınvalideye biraz anneme biraz bana bölücem misafirleri de saatli bölüm bölüm çağırıcam inşallah altından kalkarız🥰

X