2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kizlar ek gidaya basladik biliyorsunuz belki, 3 gun yogurt verdim sonraki 3 gun havuc
Havucu asla tek yemedi yoguetla verdim kakadan oldugu gibi cikti zaten. Jabizdik bi de doktorum ses kaydi atti soguk sıkım 1 tatli kasugi zyag icir mecbur kalirsak ilaca basvururuz dedi.
Ben her yemeğinin içine katıyorum. Şimdilik kabız olmadı. İnşallah rahatlar minik.

Kızlar, buzluga koymak için silikon buz kalıbı ya da cam kavanoz alanınız var mı? Kemik suyu vs için? Varsa beki bilgilendirebilir mi? Güvenilir bisi almak istiyorum…

Eklentiler

• IMG_20240514_122402.jpg
    IMG_20240514_122402.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20240514_122301.jpg
    IMG_20240514_122301.jpg
    96,9 KB · Görüntüleme: 42
Hanımlar diş çıkaran var mı bebişlerimizden
Benim üç aylıkken çıkarmaya başladı tam 3.5 aylıkken alt iki diş tamamen çıktı. Baya erken oldu ama ateş falan olmadı. Şu an üstler çıkacak gibi geliyor umarım onlar da erken çıkmaz. korkarak emzirirmekten sütüm baya azaldı mamayı daha da arttırdım. Ek gıda ya da henüz geçmedim normalde doktor dördüncü ayda geçebilirsin demişti şimdi beş aylık olmak üzere bu kontrolden sonra başlarım sanırım.

Kızlar doktor 6.ayda oturt dedı ama bızım kız oturmaya cok hevesli, kucagımıza kısa süreli oturtuyorduk ama 2 gundur koltugu kosesıne yastıkla destekleyerek oturtuyorum, çok hosuna gıdıyo, sürekli gülüyor 😃 canı yansa gülmez herhalde de mi🫣

Kızlar doktor 6.ayda oturt dedı ama bızım kız oturmaya cok hevesli, kucagımıza kısa süreli oturtuyorduk ama 2 gundur koltugu kosesıne yastıkla destekleyerek oturtuyorum, çok hosuna gıdıyo, sürekli gülüyor 😃 canı yansa gülmez herhalde de mi🫣
Doktordan doktora değisiyor dogrular bir sey olsa ber doktor ayni seyi soyler canim.Benim doktorum oturtabilrsin dedi 4.ayda zaten istemezse durmaz o pozisyonda bebeğini dinle gözlemle dedi ki bana çok mantikli geldi

Canım altlarına çok güzel şort kulotlar var bezi kapatan. Fırfırlı dantelli ya da renkli olabiliyor. Ve cok begeniliyor ben cok kullanıyorum.
Elbise zaten genelde kulotlu çorapla giyiliyor. Kulotlu çoraplarında popo kısımlarında fırfır olandan da aldım oda hoşuma gidiyor.
Canim linkini atabilir misin şort külot ve dediğin külotlu coraplarin.bu konuda cok cahilim 🥴

Kızlar sizin bebeklerinizde sürekli mız mız mı? Yani oyun halısı salıncak puset her yerde ağlıyor kucakta gezmek istiyor oyuncaklarla da vakit geçirmek istemiyor. Güya tecrübeliyim ikinci çocuk dedim ama her şeyi unutmuşum kızımda bu aylarda öyle miydi hatırlamıyorum.
Sürekli küçükle ilgilenmekten büyüğe zaman ayıramıyorum vicdanım çok sızlıyo gündüz okulda ama akşamlarıda 30-40 dk bile oyun oynayamıyorum bu mızmızlıklar geçecek mi yoksa huyu mu böyle bilmiyorum

Aynı bende sabah 5e kadar kıpırdanıp uyanıp durdu. Çok yorgunum. Evi de ilaçladık her şey yıka, as, sil.. dinlenmeye zaman da yok

cibinlik içinde yatmayı çok isterdim hep, çok masalsı geliyor, kızım da severdi heralde ama çok toz toplarmış

yuva yaptırmamıştım ben ama diğer 2 odaya yapmışlar, güvercin biti oldu. hemen ilaçladık inşallah kurtuluruz. bi daha da asla yaptırmam yorgunluğu çok ağır oldu
Geçmiş olsun ama bundan sonra o güvercinler oraya dadancak her yaz kovalaman lazım ben bizim balkonu bekliyorum resmen Allahtan ikizler seviyorda hep balkondayız

X