2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kızlar simdiden seneye yaza elbise almak mantikli mi? Çok güzel elbiseler var ama tabii elbise kullanisli oluyor mu bilmiyorum, yürümeye baslayinca sortlu takimlar mi yoksa tulum mu hangisi daha iyi olur tecrübeli annelerim?
Canım elbise hiç rahat olmuyor. Çıtçıtlı body ve şort en iyisi.

Kızlar ya benim bu oğlan hep ağlayarak uykuya geçiyor. Gündüzleri hep böyle yani genelde hamak beşikte sallayarak uyutuyorum yani 2 saatte bir uykusu geliyor uyku ve uyanık sürelerine dikkat ediyorum ama illa ağlıyor. Tamam diyorum oğlum sallanmak istemiyor kucağıma alıyorum gene ağlıyor memeye alıyorum tutarsa tutuyor onu da istemezse gene öyle. Ayakta hiç sallamadım onu bilmiyor diyorum kendi kendine mi uyumak istiyorsun buyur uyu 😂 yatırıyorum yatağa orda da ağlıyor sonra başa dönüyoruz hamağa orda ağlayarak geçiyor uykuya zaten uyku süresi 30 dk. Yani bir çözümü olan var mı? Ya da sizin bebeklerden de ağlayarak geçen var mı?
Benim kızım 🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ ağlamadan çok nadir uyuyor. Biz biraz fazla doktor gezdik ve her doktora bunu da sordum. Uyumuyor, uykuya direniyor, hep ağlayarak uyuyor diye. "Meraklı ve yaramaz bir bebek. Bir sebebi yok uyumak istemiyor, her bebek aynı değildir vs". dedi hepsi. Ben de takmıyorum artık, napim.

Benim kızım 🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ ağlamadan çok nadir uyuyor. Biz biraz fazla doktor gezdik ve her doktora bunu da sordum. Uyumuyor, uykuya direniyor, hep ağlayarak uyuyor diye. "Meraklı ve yaramaz bir bebek. Bir sebebi yok uyumak istemiyor, her bebek aynı değildir vs". dedi hepsi. Ben de takmıyorum artık, napim.
Liana3 Liana3 nenimki de çoğunlukla ağlıyor. Şansa ağlıyorsa çabuk uyuyor. Ağlamıyorsa uyumuyor zaten, takılıyor öyle.
Ay yalnız değilmişim neyseki hani diyorum uyuma şeklini mi istemiyor diye ama evet benimkisi de uyku sevmiyor belli 🤦🏼‍♀️

Bizimkinde gün içinde 30 40 dakika uyuyor tabi uyuyana kadar saatlerimi alıyor uyuması ile uyanması bir oluyor o arada hiç bişey yapamamak zoruma gidiyor
Aynı durumdayım dinlensem mi ev işi mi yapsam diye düşünürken uyanıyo 😂 bi haftadır da sürekli ağlama krizleriyle uyuyo gözü kıpkırmızı oluyo oyalamaktan ama uyumak istemiyo bu durum için dişten şüpheleniyorum ama anlamıyorum çıkacak mı napacak

Aynı durumdayım dinlensem mi ev işi mi yapsam diye düşünürken uyanıyo 😂 bi haftadır da sürekli ağlama krizleriyle uyuyo gözü kıpkırmızı oluyo oyalamaktan ama uyumak istemiyo bu durum için dişten şüpheleniyorum ama anlamıyorum çıkacak mı napacak
IMG_1669.jpeg
IMG_1654.jpeg

Uyku süresi herkesin 30-40 dk arası sanırım uzatamıyorum hiç, öyle olunca uykusunu da alamıyo sürekli memnuniyetsiz oluyo
Benimki 15-20 dk uyuyor bazen, mümkün değil devam etmiyor. Sonra hep huzursuz, mızmız. Bazen olur da eşref saatine denk gelirse bir iki saat uyuyor çok çok çok nadir. O günler hep iki uyku yapıyor. Ama böyle kısa kısa uyuyunca dört uyku. O da çok yoruluyor, ben de çok yoruluyorum. Uyutmaya çalışmak benim en büyük korkum gerçekten.

Benimki 15-20 dk uyuyor bazen, mümkün değil devam etmiyor. Sonra hep huzursuz, mızmız. Bazen olur da eşref saatine denk gelirse bir iki saat uyuyor çok çok çok nadir. O günler hep iki uyku yapıyor. Ama böyle kısa kısa uyuyunca dört uyku. O da çok yoruluyor, ben de çok yoruluyorum. Uyutmaya çalışmak benim en büyük korkum gerçekten.
Uyuturken kundak yapıyor musun veya kollarını tutuyor musun? Hareket edemeyince kolay uyuyorlar.

Ah bir bilsem bende bugün hep kucakta yemek bile zor yedim uyutmakta da direniyorlar uykusu var ama uyumuyorlar kolay kolay

Ben bezli bebekte elbise sevmiyorum torbalaniyor kabariyor
Canım altlarına çok güzel şort kulotlar var bezi kapatan. Fırfırlı dantelli ya da renkli olabiliyor. Ve cok begeniliyor ben cok kullanıyorum.
Elbise zaten genelde kulotlu çorapla giyiliyor. Kulotlu çoraplarında popo kısımlarında fırfır olandan da aldım oda hoşuma gidiyor.

Kizim banyoda su yuttu canim çok sıkkın bir sey olur mu 😔
Hiç bişi olmadı dimi? Ben oğlumu sular kesilmişti, 10 dk akıttığım halde temiz su gelmemiş, kova gri ve aksam
Saatiydi iyice anlayamamıştım öyle yıkamıştım ve çok şükür bişi olmamıştı ama ben 2 hafta agladim
Ya olursa diye 🥹😥🧿🙏🏽

backslash backslash canım galıba bu sefer adet oldum, kırmızı kanama gelıyor.. Sende var mı bısey?
Yok canım gecenki lekelenme sonrası hiç bir sey olmadi bir daha
Allah yardımcımız olsun 🤲🏻
tatile gidecektik balayına gidememiştik bende geleceğim diye tutturuyor bütün planlarımız alt üst oldu yine
Senin kv her seferinde sasirtacak birsey buluyor 😅 Ay desenize balayi yerine gidecegiz biz diye,gelir mi yine de?
Kizlar bebekleriniz kahkaha atmaya basladi mi?
Eveeeeeet..Sebek oluyoruz karsisinda sirf daha da uzun kahkaha atsin diye😅

Canım altlarına çok güzel şort kulotlar var bezi kapatan. Fırfırlı dantelli ya da renkli olabiliyor. Ve cok begeniliyor ben cok kullanıyorum.
Elbise zaten genelde kulotlu çorapla giyiliyor. Kulotlu çoraplarında popo kısımlarında fırfır olandan da aldım oda hoşuma gidiyor.
Him dogrudur ben elbiseyi bezden cikinca giydiririm ins o bezin kaba goruntusu hic hosuma gitmiyor maalesef.

X