2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    322
Ama işte hasta olduğu zaman en az iki. Hafta kadar ek gıdaya ara vermişti ara ara gıdım gıdım yemişti sadece emmisti ozamanlar vermiş olup sonra onu almış olabilir mi ki ya aslindat ağırlaştı tutarken fark ediyoruz da bilmedim ya alt düşük galiba glukoz yüksek çıkmis dr a ilk fırsatta gıdıcem bu değerleri için
Kaç kilo? Sağlık ocağında mı yapıldı tahliller.?
Genel olarak sağlıklı ise kiloya pek takışmamak lazım bence ki genelde karşılaştığım dr larda aynı şeyi söylüyor.

Bizde de demir düşük çıktı BESTİRON kullanıyorum devam dedi canını sıkacak bir durum yok cnm ilaca devam et yedirmeye çalış
Benim bebeğime de zayıf dedi zayif ama doğdu doğalı böyle devam ettiği için ben sıkıntı yaratmiyorum 70 cm boy 8.100 gram kilo bana normal geliyor
Birde bundan sonra ek gıda ne kadar yemek isterse yesin önüne geçmeyin dedi
Ayy içim rahatladı canım doktorumuz ne diyecek bakalım bizim ki de 8900 kilosu elimden geldiğince yediriyorum bende

Kaç kilo? Sağlık ocağında mı yapıldı tahliller.?
Genel olarak sağlıklı ise kiloya pek takışmamak lazım bence ki genelde karşılaştığım dr larda aynı şeyi söylüyor.
Hastane de oglen sonu kan verdik öğlen sonu olunca dr sonuca gore birşey deriz dedi ben gıdınce öğrencem di enabizdsn baktım. Dönüşte de saglik mezunu ocağında asi hariç boy kilo kafa ölçüsu alındı önceki sistemdeki kilosuna göte almamis kilo dedi sonucu direk dr dan al bi sonuçlarına gore baksın dedide ben şimdi baktım guatr 50-80 olmasi lazımken 89 çıkmış alt ise 15-60 arasi olmak yerine 13 u/l çikmis bunlara telaşlanmam lazim miki

IMG_20240426_110132.jpg

Vallaha kilosuna bende pek takılmam allaha şükür iyiz yerr içer alırız kilosunu geri tek iyi olsun da🤲🏻 dis iyice sulandirdi artık yırtılmış geliyor sonunda vallaha

Vallaha kilosuna bende pek takılmam allaha şükür iyiz yerr içer alırız kilosunu geri tek iyi olsun da🤲🏻 dis iyice sulandirdi artık yırtılmış geliyor sonunda vallaha
Canım bir kaç ay önce bizimde böyle idi sonuçlarda çok fark olmadığı sürece normal kabul ediliyor bebeklerde...
Kilo konusunda bizim doktorumuz zayıflayadabilir demişti 8. Ay kontrolünde 350 gr falan almıştı o ay. Az değil mi deyince . Ek gıda ve hareketlilik ile kilo kaybıda olabilir demişti.

Canım bir kaç ay önce bizimde böyle idi sonuçlarda çok fark olmadığı sürece normal kabul ediliyor bebeklerde...
Kilo konusunda bizim doktorumuz zayıflayadabilir demişti 8. Ay kontrolünde 350 gr falan almıştı o ay. Az değil mi deyince . Ek gıda ve hareketlilik ile kilo kaybıda olabilir demişti.
Mantıklı tabikide emekliyo a oynuycam diye az da yiyor bazen doymadan kalkıyor ama almis en azindan gramda olsa da işte yine de gözüme şey görününce bi 8 9 kg beklemiştim kendimi ona hazir gittiğimden birden o kiloyu görünce kalakaldim

Mantıklı tabikide emekliyo a oynuycam diye az da yiyor bazen doymadan kalkıyor ama almis en azindan gramda olsa da işte yine de gözüme şey görününce bi 8 9 kg beklemiştim kendimi ona hazir gittiğimden birden o kiloyu görünce kalakaldim
Bir iki hf ya bakalım birdaha tartcam ne çıkacak

Benim kızım da boyu 74 cm kilosu 9600 çıktı. Bizimkine de ayına göre çok önde iri bebek dedi. Bu doktorlarda bir değişik yani

Maşallah arkadaşım boyu %75 in üzerinde İncikuşunun 😌 bizde yarın gidicez bakalım nasıl merakla bekliyorum Bulut bebeğimin sonuçlarını. Kiloyu pek önemsemiyorum ama boy önemli 😬

Arkadaşlar idrar tahlili de istemişti doktor ama kız bebekte bu olay çok zor ya😓 hala veremedik bi türlü alamıyoruz. Hastane çok yakın evde halledip götüreceğiz ama 👎

9. Ay da sanırım altın vuruş ya. Kan aldırabileceğimize hiç ihtimal vermiyorum 😢 bebecikken aldırmıştık tutabilmiştik ama şimdi nasıl olur çok korkuyorum gerçekten.
Çok zordu gerçekten başıma ağrılar girdi tüm gün. Bir de yine tek seferde bulamadılar damar yolu, çok ağladı… öyle gerilmişim ki hala sırtım kemiklerim ağrıyor.
Bence direk yenidoğan hemşiresi iste tek de bitirsin bu işi

X