2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde çok gözümde büyüyor. Bez çok rahatlik benim için🫢 yaza umarım bırakır. Sanırim bırakma aşamasında koltuk, kanepe, yatak her yere alez sermemiz gerekecek.
Bana da o kadar rahat geliyor ki bez olması anlatamam😅 çocuk cisim geldi anne bezimi aç diyor bazen ama benim cesaret sıfır 😅🤦

Arkadaşlar selamlar, umarım iyisinizdir.

Aranızda tuvalet eğitimine başlayan oldu mu? Bizim işler biraZ karışmaya başladı. Dev pişik olunca altını açık bırakalım dedik, sonra klozete gitti ama çiş yapmadı ben de daha eğitim vermem diye çok öğretmeye çalışmadım kafası karışmasın diye. Evde de geçen hafta 1 yaşındayken lazım olur diye aldığım lazımlığı buldu, onu sakladığım yerden çıkarıp çişşş diyor oturarak. Çocuğun niyeti var da benim yok gibi bi hal oldu kısaca. Ama okuduğum sinyaller yok, sabah kuru kalkmıyor, bezi çıkarmaya çalışmıyor, kakayı bile bilmiyor sanki. Napayım ben sizce?

Bonus, pişik tedavi önerisi de çok makbule geçer. Sevgiler.
Ben geçen yaz denedim, hazır gibi hissettim ama yapamadık. Günlerce yer sildiğim yanıma kâr kaldı. Genelde uykudan bezi kuru uyanıyor. Ben tuvalete girerken benimle girip lazımlığına oturuyor ama kıyafetli oturuyor. Oyun gibi algılıyor. Altını silmemi, bezini çıkarmamı istemiyor ama çiş yaparken, kaka yaparken hep söylüyor. Yaza girmeden, havalar ısınınca tekrar denemeyi düşünüyorum. Şu an hem mevsim uygun değil, hem ben hazır hissetmiyorum kendimi.

Pişik için de ben sudokremi sürüp, krem emilince tekrar sürerek fayda görmüştüm.

Merhaba canım ♥️ ben tam başlamıştım ama baktım ki hastalık dönemine denk geldi yarı da bıraktım 1 gün çıkarmış oldum 2 gün sonrasında grip oldu ama tuvalet eğitimi kaynaklı değil tabi. O gün içinde söylüyordu ama yaptıktan hemen sonra söylüyordu. Sadece bir kez lazımlığa yaptı, ama bezini açmamı çok istiyor da benim gözüm yemiyor gibi. Sabah çok erken uyanıp hemen kakasını yapıyor ve bezi zaten aşırı şiş uyanıyor yani gündüz halletsem bile gece nasıl yapacağım bilemiyorum. Beni en çok gece meselesi korkutuyor. Biraz daha zaman geçsin tekrar deneyeceğim yazdan önce halletmek istiyorum.

Pişik içinde her bezde altını yıkamak en kolay iyileşme yöntemi canım. Arkasından da varsa pişik kremi sürersen miss gibi olur. Ya da hindistan cevizi yağı vs de çok iyi.
Ah güzel arkadaşım, bebekliğinden beri hep yıkadım ıslak mendile güvenmedim. İki üç ay önce farklı bir doktora götürdüm o ara hafiften benek benek olmuştu popo. Doktor bana yıkama, su yüzünden mantar olmuş dedi. Ben de gittim ıslak mendille sildim iyice mahvoldu. Şimdi tekrar yıkamaya başladım artık hemen kapatmıyorum altını düzelmeye başladı neyse ki. Yıkayıp kurutmak en önemlisi gerçekten. Önce mantar kremi sonra sudocrem.

Arkadaşlar selamlar, umarım iyisinizdir.

Aranızda tuvalet eğitimine başlayan oldu mu? Bizim işler biraZ karışmaya başladı. Dev pişik olunca altını açık bırakalım dedik, sonra klozete gitti ama çiş yapmadı ben de daha eğitim vermem diye çok öğretmeye çalışmadım kafası karışmasın diye. Evde de geçen hafta 1 yaşındayken lazım olur diye aldığım lazımlığı buldu, onu sakladığım yerden çıkarıp çişşş diyor oturarak. Çocuğun niyeti var da benim yok gibi bi hal oldu kısaca. Ama okuduğum sinyaller yok, sabah kuru kalkmıyor, bezi çıkarmaya çalışmıyor, kakayı bile bilmiyor sanki. Napayım ben sizce?

Bonus, pişik tedavi önerisi de çok makbule geçer. Sevgiler.
Bana göre bizimki de çok hazır değil ama işlemeye başladık. Artık bez gitsin, bez sıkıyor diye. Hakikaten de bezler küçük gelmeye başladı. Kendi de rahatsız olup sıktı diyor. Bir aya denemek istiyorum. Bizim de sabah kuru kalkmıyor bu arada. Sifonu peçete ile silmeyi öğrendi göre göre. Bakalım napıcak. Bez biraz da rahatlikti hani😅
Pisik icin kalin bir krem iyi gelebilir, bepanthol bizde kizarikligi hemen aliyor

Ah güzel arkadaşım, bebekliğinden beri hep yıkadım ıslak mendile güvenmedim. İki üç ay önce farklı bir doktora götürdüm o ara hafiften benek benek olmuştu popo. Doktor bana yıkama, su yüzünden mantar olmuş dedi. Ben de gittim ıslak mendille sildim iyice mahvoldu. Şimdi tekrar yıkamaya başladım artık hemen kapatmıyorum altını düzelmeye başladı neyse ki. Yıkayıp kurutmak en önemlisi gerçekten. Önce mantar kremi sonra sudocrem.
Yaa gerçekten ne yapsak bir yerden eksik kalıyor, çok geçmiş olsun canım ♥️

Bazı çocukların cildi çok hassas oluyor gerçekten. Ben sadece ilk bir yıl su ve pamukla temizledim. Sonra ıslak mendile geçiş yaptım. Çok şükür pişik sorunu yaşamadık. Ne kadar dikkat edersen et, cildi hassas olduğu için oluyor bu sıkıntı. Çok geçmiş olsun. Umarım çabuk geçer.

Bazı çocukların cildi çok hassas oluyor gerçekten. Ben sadece ilk bir yıl su ve pamukla temizledim. Sonra ıslak mendile geçiş yaptım. Çok şükür pişik sorunu yaşamadık. Ne kadar dikkat edersen et, cildi hassas olduğu için oluyor bu sıkıntı. Çok geçmiş olsun. Umarım çabuk geçer.
Çok teşekkür ederim. Muhtemelen kreşle beraber alıştığı yemekler de değişince bunu yaşar olduk. Onun öncesinde bu kadar ağır pişik geçmişimiz hiç olmamıştı.

Çok teşekkür ederim. Muhtemelen kreşle beraber alıştığı yemekler de değişince bunu yaşar olduk. Onun öncesinde bu kadar ağır pişik geçmişimiz hiç olmamıştı.
Kreşte sık değiştirmiyor olabilirler mi?Bizim kuvözden çıktığında kıpkırmızı idi verdiğimiz bezlerden arta kalanları da bize vermişlerdi şüphe duymuştum ben de..

Kreşte sık değiştirmiyor olabilirler mi?Bizim kuvözden çıktığında kıpkırmızı idi verdiğimiz bezlerden arta kalanları da bize vermişlerdi şüphe duymuştum ben de..
3.5 saat kalıyor, bunu takip etmek için çantasına sayılı bez koyuyorum bazen 1 bazen 2 bez kullanılmış oluyor. Ama tabi neyle siliniyor onu bilmiyorum hiç.

3.5 saat kalıyor, bunu takip etmek için çantasına sayılı bez koyuyorum bazen 1 bazen 2 bez kullanılmış oluyor. Ama tabi neyle siliniyor onu bilmiyorum hiç.
İstersen alışık olduğu ıslak mendili de koy. Biz waterwipes kullanıyoruz biraz pahalı ama içeriğin çoğu su. Belki denemek istersin. Silince ben pamukla da kuruluyorum ıslaklık da pişik yapar diye

İstersen alışık olduğu ıslak mendili de koy. Biz waterwipes kullanıyoruz biraz pahalı ama içeriğin çoğu su. Belki denemek istersin. Silince ben pamukla da kuruluyorum ıslaklık da pişik yapar diye
24 aylık unibaby almıştım ama bıraktım, bebekken kullandığımız pamuklara, yenidoğan sleepye döndüm. Yanına koyduğum ıslak mendiller hiç kullanılmadan geldi gitti. Waterwipes deneyeyim tavsiye için çok teşekkür ederim 💚 bu arada ne varsa sudocremde var ya, Resmen toparladı.

Kızlar selam,
Neler yapıyorsunuz? Benim minnak.krese falan başlamadı başımda yani :)birlikteyiz.:)
Haftaya safra kesimde taş olduğu için bir ameliyata gireceğim dualarınızı eksik etmeyin. Hamilelikte çıkan bir durumdu şimdi ağrılarım.artti. 3 özel.hastaneye gittim.aldirmam.gerektifini söyledi. Vücudumdan bir organ gidicek korkuyorum sonrasi içim endişeliyim canlar :KK43:( bol dua.istiuorum

Herkese merhabalar umarım herkesin hayatında her şey yolundadır. Ben bugün fırsat buldum geldim . Nasılsınız???? Büyüttünüz minnakları ne güzel. Benim kuzum hala yürümüyor ve konuşmuyor. Herhangi bir komut almıyor hala. Ben de biraz depresyona girdim ben de ilgisiZ bıraktım. Fizik tedavi ergoterapi özel eğitim oyun grupları her yere para saçıyoruz . Yeter ki yaşıtlarını yakalasın gelişimsel gerilikten kurtulalım. Boynumda fıtık oldu ,belki önceden vardı sürekli çocuğu taşımaktan fıtık sola akmış sol kolumda uyuşma karıncalanma elektriklenme gibi şeyler oldu. Kendi sağlığım da bozulunca yaşam kalitem iyice düştü sürekli boyun ağrısı var maalesef. Dört gözle beklediğim hayalini kurduğum bir şeydi kızım. Şükürler olsun ama hiç tadını çıkaramadım desem yeri. Sürekli bir sorun var epilepsi oldu üç aydır ilaç kullanıyor. Kızım hala biberon ile besleniyor epilepsi nöbeti geçirince çiğnemeyi unuttu dişlerini kullanmaz oldu. Buraya gelip uzunca yazdım hakkınızı helal edin lütfen . Belki bizi merak eden aklına gelen varsa paylaşmak istedim. İyi değilim ama kendimi de tamamen bırakmış değilim kör topal ilerliyorum . Herkese sevgilerimle
Canım çok geçmiş olsun. İlerde kimin çocuğuna ne olur ne olmaz belli olmaz. Çocuk bu belki değişir durum üzme kendini. Gerçekten yorucu haklısın bende bir ara ergoterapue götürdüm yemeden dolayi faydası oldu sanki. İlla ki değişir durumu büyüdükçe sen güçlü olursan cocukta mutlu olur her zaman dertlesebikriix burdan yanındayız unutma cnm.

Kızlar selam,
Neler yapıyorsunuz? Benim minnak.krese falan başlamadı başımda yani :)birlikteyiz.:)
Haftaya safra kesimde taş olduğu için bir ameliyata gireceğim dualarınızı eksik etmeyin. Hamilelikte çıkan bir durumdu şimdi ağrılarım.artti. 3 özel.hastaneye gittim.aldirmam.gerektifini söyledi. Vücudumdan bir organ gidicek korkuyorum sonrasi içim endişeliyim canlar :KK43:( bol dua.istiuorum
Çok geçmiş olsun, bir an önce sağlıkla atlatırsın umarım 🙏

Kızlar selam,
Çok geçmiş olsun 🙏

Kızlar selam,
Geçmiş olsun canım.Dualarım seninle.Kizlar nasılsınız biz Türkiye de biraz durduktan sonra geldik yine Fransa'ya yine bir alışma süreci yaşıyoruz yanlız oyun grubunu icsellestirmis orada huysuzluk yapmıyor ama tanimadigimiz bir kişi ile parkta yolda konuşalım bağırıyor.Onun dışında bir buçuk gün bı ateş oldu geçti.Ben de ateşlendim Türkiye'de ki hastalığın mikrobunu yine aldık hafif atlattık sanki.Sizler neler yapıyorsunuz.Atomiks ten haberi olan var mı hiç yazmadı.

Kızlar aranızda spora gidebilen var mı nasıl yapıyorsunuz çocuğu babasına vs bırakıyor musunuz şimdi 10 yaşında vs çocuğu olan arkadaşlar spor fotosu atıyor özeniyorum kaç yaşında gidebiliriz spora acaba ben on yaşı beklersem bayağı geç olacak bu iki yaş krizi de beni yemeye vurdurdu..

Kızlar aranızda spora gidebilen var mı nasıl yapıyorsunuz çocuğu babasına vs bırakıyor musunuz şimdi 10 yaşında vs çocuğu olan arkadaşlar spor fotosu atıyor özeniyorum kaç yaşında gidebiliriz spora acaba ben on yaşı beklersem bayağı geç olacak bu iki yaş krizi de beni yemeye vurdurdu..
Ben babasına bırakıp akşam gezmelere cikiyorum. Kesinlikle tavsiye ederim, bana yapılan nazlar, mizmizliklar asla babaya yapılmıyor. Hem baba kız birlikte vakit geçirmeleri de önemli! Sende alıştırmaya başla bir şekilde canım. Sen de deşarj olursun, çok iyi geliyor.

Ben babasına bırakıp akşam gezmelere cikiyorum. Kesinlikle tavsiye ederim, bana yapılan nazlar, mizmizliklar asla babaya yapılmıyor. Hem baba kız birlikte vakit geçirmeleri de önemli! Sende alıştırmaya başla bir şekilde canım. Sen de deşarj olursun, çok iyi geliyor.
Ben bugün bi 15 dakika Carrefoura gittim.Bizim burada akşam derken hava kararınca mı gezecek pek bir yer yok.Düzgün merkez İsviçre de oraya gitmem biraz zaman alır git gel vs.Ama haklısın en azından sokakta yurusem.Bugun bizim kızdan 6 ay büyük oğlu olan Türk arkadaslar ile buluşup oyun yerinde çocukları oynatıp yemek yedik buradaki en sosyal günümüz oldu.😊

X