Düğün 2020 Gelinleri Düğün Tarihleri Son Durum

Runale06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
54
37
Merhaba arkadaşlar, coronavirüs sebebiyle bir çoğumuzun düğün nişan tarihlerinde aksama oldu. 25 Mayısta nişanım olacaktı.. galiba ertelenecek gibi duruyor. Siz de durumlar nedir? Birbirimize destek olalım. Dua ile ve tedbir ile inşallah bu zor günleri atlatırız.

Sevgiler, sağlıklı günler.❤

Selam canım. Ben de Corona oncesi son anda yirtanlardanim:) 2 Şubat'ta isteme&söz, 8 Mart'ta bir dernekte nisanimi yaptık. Zaten üç gün sonra başladı olaylar biliyorsun. Normalde 9 Ağustos'ta nikahim var düğün yapmayacağiz. Ama şuan Ağustos için bile net konuşulmuyor. Napacagiz ben de bilmiyorum.

Selam canım, uzmanlardan dinlediğim mayıs hazirana tedbirler daha sıkı devam ederse bitecek gibi diyorlar.🙏🏼
Inşallah ağustosa kalmaz diye düşünüyorum. Eylül de benim de düğünüm var salonuda tuttuk. Umudumuzu yitirmeyeceğiz..

Selam canım, uzmanlardan dinlediğim mayıs hazirana tedbirler daha sıkı devam ederse bitecek gibi diyorlar.🙏🏼
Inşallah ağustosa kalmaz diye düşünüyorum. Eylül de benim de düğünüm var salonuda tuttuk. Umudumuzu yitirmeyeceğiz..
İnsallahh canimmm🤲 vardır bunda da bir hayır. Bence Haziran sonu gibi normale dönmeye başlar herşey. Herşeyin hazırken ertelemek de kötü ya :) bir de bizimki sadece nikah olduğu için, nikahlarin da şimdi nasıl kiyildigini öğrenince bir moralim bozulmadı degil :) olsun ama Allah'ın vardır bir bildiği, elimizden geleni yapıp sabırla bekleyeceğiz, ama senin tarihin çok güzel o zamanda bence rahatlıkla yaparsın Allah'ın izniyle ❤️

Inşallah canım. Nişanımı düşünüyorum. Salon tutuldu bizim bir de. Mayıs 25 tarih. Bir de şehir dışında olacak. Babamlar istanbul dışında yasıyor. Bakalım bekleyeceğiz. Sizin herşeyiniz tamam mıydı?eşya vs

Inşallah canım. Nişanımı düşünüyorum. Salon tutuldu bizim bir de. Mayıs 25 tarih. Bir de şehir dışında olacak. Babamlar istanbul dışında yasıyor. Bakalım bekleyeceğiz. Sizin herşeyiniz tamam mıydı?eşya vs
Evet şuan nişan Mayıs diyorlar, ama belli de olmaz belki de bayram sonrası çözülmüş olur durumlar. Bakalım hiç karartma içini. Evet canım biz Eylül gibi krediyle ev aldık, subatta mobilyalarımiz geldi, nişan takılariyla da beyaz eşyaları tamamladık. Şimdi perde, halı, avize vs kaldı her ay aldığım maaşlarla onları alicam, nişanlım ev kredisi ve mobilya taksidi ödüyor çünkü. Ama dediğim gibi hiç içini kararma mobilya eşyalar bir iki ay icinde halledildi, sadece sakin kalmaya çalış ve bol bol olumlu düşün olur mu

Ya çok teşekkür ederim. Içime bir nebze su serpildi sayenizde. Ne kadar güzel yürekli bir insansınız😍
Hep mutlu olalım inşallah..
Bizim de beyaz eşya ve mobilyalar var onları da nişandan sonra alacağız diye düşündük inşallah bir an önce biterde hallederiz herşeyi.
Nerede çalışıyorsunuz mesleğiniz neydi?

Ya çok teşekkür ederim. Içime bir nebze su serpildi sayenizde. Ne kadar güzel yürekli bir insansınız😍
Hep mutlu olalım inşallah..
Bizim de beyaz eşya ve mobilyalar var onları da nişandan sonra alacağız diye düşündük inşallah bir an önce biterde hallederiz herşeyi.
Nerede çalışıyorsunuz mesleğiniz neydi?
Canım benim inşallah çok mutlu olacağız güzel günler göreceğiz inşallah 🥰
Bugunler geçecek nasıl atlattık neler yaptık heyyt be ne günler deyip gülüp geçeceğiz inşallah. Hiç sıkma canını, birşey oluyorsa vardır Allah'ın bir bildiği. Bak bizim nişan mekanimiz iki gün kala iptal oldu, o kadar çok ağladım ki ama çok daha uygun ve güzel biryerde yaptık misal. Böyle düşün tevekkül et bol bol. Ben bir tekstil laboratuvarinda çalışıyorum canim, kimya mühendisiyim sen calisiyor musun

Inşallah inşallah, iyi ki üye olmuşum diyorum bu siteye. Evet çalışıyorum. Sabancı Üniversitesindeyim. Çok memnun oldum sizinle tanıştığıma. Insan böyle güzel insanlar bulunca mutlu oluyor :)

Ben de çok memnun oldum canım, güzel günlerimizi paylaşıp mutluluğumuzu cogaltacagiz inşallah🥰 insanın yalnız olduğunu bilmemesi çok iyi geliyor dimii

Nişanı Kasım ayında yaptık da, düğün haziranda :)
Son durum: Bekliyoruz

Ben de nişanlıydım düğünüm güme gitti kızlar. Düğün tarihim geçti, zaten çok istemiyorduk aman aman düğün dernek, aileler için yapıyorduk ama böyle zorunluluktan iptal olunca da içimde kaldı açıkçası. Nikah da düğünde olacak şeklinde ayarlamıştık, e olmayan düğüne, kapalı salona nikah memuru nasıl gelsin, kaldı ki biz giremiyoruz :) Nikahı belediyenin salonunda yaptık iki kişi + şahitler, öyle saçma sapan bir şey oldu. Yine de mutsuz değilim allah gönlümüze göre versin hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil, bu günler de geçecek atlatacağız inşallah :)

Ben de nişanlıydım düğünüm güme gitti kızlar. Düğün tarihim geçti, zaten çok istemiyorduk aman aman düğün dernek, aileler için yapıyorduk ama böyle zorunluluktan iptal olunca da içimde kaldı açıkçası. Nikah da düğünde olacak şeklinde ayarlamıştık, e olmayan düğüne, kapalı salona nikah memuru nasıl gelsin, kaldı ki biz giremiyoruz :) Nikahı belediyenin salonunda yaptık iki kişi + şahitler, öyle saçma sapan bir şey oldu. Yine de mutsuz değilim allah gönlümüze göre versin hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil, bu günler de geçecek atlatacağız inşallah :)
Kendi evinize mi geçtiniz hala aile ile mi kalıyorsunuz birde ııı şey mutluluklar dilerim darısı bizlerin başına :KK22:

Düğün Temmuz sonunda.
Durum: Henüz iptal veya ileri tarihe atma durumu yok beklemedeyiz.

Kendi evinize mi geçtiniz hala aile ile mi kalıyorsunuz birde ııı şey mutluluklar dilerim darısı bizlerin başına :KK22:

Düğün Temmuz sonunda.
Durum: Henüz iptal veya ileri tarihe atma durumu yok beklemedeyiz.

Kendi evimize geçtik canım. Ama ufak tefek eşyalarımı taşımamıştım kıyafetim ıvırım zıvırım çoğu aile evimde kaldı. Çok uzak değiliz arabayla yarım saat mesafedeyiz ama eşim hâlâ çalışıyor ve kalabalık sayılabilecek ortamda, aile evimde de 65 yaş üstü olduğu için, mâlum daha fazla risk altındalar onlar, gidip alamıyoruz. Öyle saçma, komik bir durum oldu. :işsiz: Neyse en azından nikahıma aldım adamı :cool: Hepinize mutluluklar gönlünüze göre olsun, ne kadar olabiliyorsa o kadar olsun

Kendi evimize geçtik canım. Ama ufak tefek eşyalarımı taşımamıştım kıyafetim ıvırım zıvırım çoğu aile evimde kaldı. Çok uzak değiliz arabayla yarım saat mesafedeyiz ama eşim hâlâ çalışıyor ve kalabalık sayılabilecek ortamda, aile evimde de 65 yaş üstü olduğu için, mâlum daha fazla risk altındalar onlar, gidip alamıyoruz. Öyle saçma, komik bir durum oldu. :işsiz: Neyse en azından nikahıma aldım adamı :cool: Hepinize mutluluklar gönlünüze göre olsun, ne kadar olabiliyorsa o kadar olsun
Aileniz nikahtan gitmenizde sıkıntı çıkarttı mı? Olmaz düğün illa olacak nikahlıda olsanız o düğünden önce gidemezsin gibi :KK64:

25 şubatta nikahım kıyıldı evim şuan yaşamaya müsait çeyiz gitti düğün 12 nisanda olcaktı 30 mayısa erteledik sanırım düğün yapmaktan vazgeçiyorum daha erteleme şansım yok çünkü uzadıkça iki ailenin arası çıtırdamaya başladı ailemin baskıcı olması nedeniyle kimse üzülmeden kırılmadan bitsin istiyorum :)

Aileniz nikahtan gitmenizde sıkıntı çıkarttı mı? Olmaz düğün illa olacak nikahlıda olsanız o düğünden önce gidemezsin gibi :KK64:

Önceden karşımıza alıp konuştuk, bakın böyle böyle sürecin seyri, ne olacağı belli değil, nikah kıyıldıktan sonra biz evlilik düzenine geçmek istiyoruz diye. Aileler şiddetle düğün istiyorlardı, biraz buruldular tabi doğal olarak, içlerinde kaldı.

Ben sade nişan istiyordum, isteme söz nişan bir arada oldu bizde, istendim verildim sonra oturduğumuz yerde bir alan var orada bayağı hoplamalı zıplamalı göbek atmalı konu komşu akrabalı bir nişan olmuştu ailelerin gönlü kırılmasın diye. Onu dedim düğüne sayın. Şenliğimizi yaptık işte. Karantina durumları biter de hayat normale dönerse düğün yaparız. İsterlerse yapmam demem ama benim için şu an olmazsa olmaz değil.

Annem anneannem kayınvalidem, onların pek içlerine sinmedi, birkaç gün sonra alıştılar:KK48: öyle umuyorum yani. Ama olay çıkmadı kavga gürültü olmadı çok şükür.

Önceden karşımıza alıp konuştuk, bakın böyle böyle sürecin seyri, ne olacağı belli değil, nikah kıyıldıktan sonra biz evlilik düzenine geçmek istiyoruz diye. Aileler şiddetle düğün istiyorlardı, biraz buruldular tabi doğal olarak, içlerinde kaldı.

Ben sade nişan istiyordum, isteme söz nişan bir arada oldu bizde, istendim verildim sonra oturduğumuz yerde bir alan var orada bayağı hoplamalı zıplamalı göbek atmalı konu komşu akrabalı bir nişan olmuştu ailelerin gönlü kırılmasın diye. Onu dedim düğüne sayın. Şenliğimizi yaptık işte. Karantina durumları biter de hayat normale dönerse düğün yaparız. İsterlerse yapmam demem ama benim için şu an olmazsa olmaz değil.

Annem anneannem kayınvalidem, onların pek içlerine sinmedi, birkaç gün sonra alıştılar:KK48: öyle umuyorum yani. Ama olay çıkmadı kavga gürültü olmadı çok şükür.
Anladım teşekkür ederim cevap için tekrar mutluluklar dilerim :KK22:

X