Saç Uzatma Yöntemleri 2. Saç uzatma serüvenim

Bu hafta pazar günü bakım yapabileceğim ama günü geçmesin diye paylaşıyorum .

Eklentiler

• IMG_20220122_144536.jpg
    IMG_20220122_144536.jpg
    138,6 KB · Görüntüleme: 113
Sığır iliğini 6 haftadır yapıyorum 5-6 cm uzama var burda ışık açıları farklı ama saçımın kendi rengi ilk fıtoğrafta 1-2 cm ikincide 5-6 cm çok memnunum 6 ay yapacağım

Eklentiler

• DCA65447-43BA-4A1F-BA80-294E4639EBB2.jpeg
    DCA65447-43BA-4A1F-BA80-294E4639EBB2.jpeg
    163,3 KB · Görüntüleme: 104
  • A82514AF-2D3C-4D4B-9225-CCD5B2035E50.png
    A82514AF-2D3C-4D4B-9225-CCD5B2035E50.png
    506,3 KB · Görüntüleme: 102
Sığır iliğini 6 haftadır yapıyorum 5-6 cm uzama var burda ışık açıları farklı ama saçımın kendi rengi ilk fıtoğrafta 1-2 cm ikincide 5-6 cm çok memnunum 6 ay yapacağım
Öndeki bebek saçların fiskirmis olması peki 👏🤣 Çok güzel uzamislar maşallah.Sigir iligi gerçekten çok iyi.Benim vaktim olsa kesin yapardım

Öndeki bebek saçların fiskirmis olması peki 👏🤣 Çok güzel uzamislar maşallah.Sigir iligi gerçekten çok iyi.Benim vaktim olsa kesin yapardım
Kesinlikle öyle. Saç fışkırması beni çok motive etti diplerde yoğunlaşma hissediyorum. Bir ayda 4-5 cm 5 ayda 25 cm e yakın bi uzama hemde bir sürü yeni saç. Yapabiliyorsanız bence aylık kürler yapabilirsiniz sadece 1-2 saat tutuyorum saçımda ve aylık kürler yapıyorum buzluğa atıyorum sadece diplere sürüyorum vitamin küründen daha kolay geliyor.

Kesinlikle öyle. Saç fışkırması beni çok motive etti diplerde yoğunlaşma hissediyorum. Bir ayda 4-5 cm 5 ayda 25 cm e yakın bi uzama hemde bir sürü yeni saç. Yapabiliyorsanız bence aylık kürler yapabilirsiniz sadece 1-2 saat tutuyorum saçımda ve aylık kürler yapıyorum buzluğa atıyorum sadece diplere sürüyorum vitamin küründen daha kolay geliyor.
Ben o zaman yaptigimda içine lavanta yağı ,zeytinyağı falan koyuyordum.Siz nasıl yapıyorsunuz ?

Kür günü yarın .Bugün fotoğraf günü 🙃

Eklentiler

• IMG_20220129_143744.jpg
    IMG_20220129_143744.jpg
    114,5 KB · Görüntüleme: 95
Birde birşey sorucam ya sizce önümde açılmamı var yoksa benmi çok takıyorum :KK43:

Eklentiler

• 59AA8C37-2219-4D5F-86E0-91BBAF9B418D.jpeg
    59AA8C37-2219-4D5F-86E0-91BBAF9B418D.jpeg
    96,1 KB · Görüntüleme: 91
Arkadaşlar merhaba bende 5 sene once tup mide olmustum
Sac dokulmem birkac ay icerisinde başlamisti ama sacim gur ike su an incecik bir kuyruk ve genelde bob kesimi kullanirim veya asimetrik kulak ve boynumu pek gecmez sacim
Baş donmesi ve goz kararmasindan dolayi agustos 2021 de dahiliyeye yonlendirilmistim aile hekimim tarafindan demir depolarim tukenmisti sac dokulmem de buna bağlandi
Eczaneden bioxin şampuan aldim 5 aydir kullaniyorum
Damar yolu ile demir takviyesi aldim sacimda ufak bir cogalma oldu ama cok az
Saclarimda su an boncuk kaynak var mart başinda cikartacagim ama bu bakim yapmama engel değil
Saçlarim 3 haftada 1cm den biraz fazla uzuyor (1,3cm gibi)(beyazim cok oldugu icin 3 haftada bir 4 numara koyu kahveye boyuyorum)
Sizin durum nasil gidiyor ben mimarim ve gunum santiyede geciyor 40 yaşindayim ikizlerim 10 yasinda yogun bir tempom var
Umarim sizin yaptiklariniz işe yarar ve benimde artik uzun gur saçlarim olur

Gecen pazar ilk maskemi yaptim
4 bepanten ampul
4 evin ampul
4 bimeks ampul
100 ml tatli badem yagi
100ml saf zeytin yagi

Hepsini cam kasede karistirdim diplerime parmaklarimla yedirip 4 saat bekledim.
Sonra 2 sampuan yikadim saclarinda boncuk kaynak vardi.
Dun sali gunu bir iki kaynagim kayinca yagli karişimdan oturup karga burnuyla kafamdaki 178 boncugu tek tek cikardim.
Bu gun de yine bepanten-evin-bimeks maskemi yaptim bu kez saclarim kut oldugu icin rahat rahat streçleyip bone taktim 3,5 saat sonra yikadim.
Aslinda 3 gun sonra yapmak yoktu aklimda boncukladi cikarirken cok dokuldu tabii ben de bir kez daha yapim maskeyi dedim.

Bir onceki mesajimda yazmiştim
3 haftada 1 dip boyami kendim yapiyorum (sadece tepeden yarim kafami arkadakilere goremedigim icin üşenirim) ve 3 haftada 1 cm civarinda uzamisti bazi yerlerde 1,2 cm gibi.
1 hafta gecti boyamdan iki hafta sonra tekrar dip boyami yapmadan olcecegim.
Ben bu maskeyi veya kuru haftada bir yapacagim ,insAllah uzar ve saglikli olur saçlarim...

Bu konuda kozmik ay takvimini takip ederim mesela bugün ayın 9 ..saç kesim günüydü daha gür daha sağlıklı hızlı uzayan saçlar günü...

Cilt bakımı saç bakımı epilasyon bakın herşeyin ozel bir günü var.... bu konuyu kaşlarım küstüğünde farkettim...

Toplam 3 kez yaptim iki hafta oldu başlayali sanki 1cm e yakin uzadi gibi ama gercek olcu icin 3.haftami ve 4.haftami bekleyecegim saclarimida kestirdim küt (sağlikli ve eşit uzasinlar diye)
Dun aktardan çam terebeni de aldim bir ampul de C vitamini ekleip kariştirdim insAllah guzel uzar sağlikli uzar🙂

X