2 çocuklu, çıtır bir kadın olacağım 💃🏻

Allah analı babalı büyütsün. Geçmiş olsun canim inşallah kalp rahatsızlığı geçicidir. Alerjik bebekle beslenmek daha zor haklisin. Kac aylık bebeğin ek gıdaya geçtiyseniz sende başlayabilirsin. Birbirimizi motive etmiş oluruz.
Çok teşekkür ederim Allah çocuklarımızı bize bağışlasın 🙏. İnşallah ameliyattan sonra geçecek kalp rahatsızlığı 🙂 bebeğim 6 aylık bu zamana kadar aman sütüm azalmasin diye yedim durdum ama artık ben de hafiften başlamalıyım burda sizleri okuyunca ben de baya hırslandım if yapamayabilirim ama kendime göre birşeyler uyduracağim artık 💁 günün hangi saatlerinde tartılıyorsunuz ve ne zaman paylaşıyorsunuz?

Çok teşekkür ederim Allah çocuklarımızı bize bağışlasın 🙏. İnşallah ameliyattan sonra geçecek kalp rahatsızlığı 🙂 bebeğim 6 aylık bu zamana kadar aman sütüm azalmasin diye yedim durdum ama artık ben de hafiften başlamalıyım burda sizleri okuyunca ben de baya hırslandım if yapamayabilirim ama kendime göre birşeyler uyduracağim artık 💁 günün hangi saatlerinde tartılıyorsunuz ve ne zaman paylaşıyorsunuz?
Canim net bir gun yok ben konuyu fark ettim katıldım ara ara kim ne zaman tartıldıysa bildiriyoruz iste motive amaçlı. Pirayeeeee Pirayeeeee açıklık getirir konu sahibi kendisi daha iyi bilir 😉2 çocuklu.olunca fırsat buldukca geliyor

Merhabalar.. Bende aranıza katılmak istiyorum ama daha doğum yapalı 22 gün oldu. Ve de ağrılarım hala sürüyor. 14 aylik da bir kızım var. Dolayısıyla uykular haram bana. Annemlerdekalıyorum destek alıyorum onlardan. Bende ilk hamileligim öncesi 69 idim. 80 le doğuma gittim ve kızım 5 aylikken 75.8 i gördüm sonra yine hamile kaldım 75 le ve 80 le doğuma gittim yine. Simdi yine 75 kiloyum. Vermeyi cok istiyorum ama ne zaman baslamaliyim ne yapmaliyim bu agrilarla ve bebeklerle hic bilmiyorum. Su anda da araniza katilmaktan cok mutlulum duydum 🤗 ve malesef ben günde yaklaşık 1 bucuk ekmek yiyorum pilavlar makarnalr hak getire 🙈🙈 sizi gördüm özendim ekmeksiz günü gecirebilmek ne güzel

Merhabalar.. Bende aranıza katılmak istiyorum ama daha doğum yapalı 22 gün oldu. Ve de ağrılarım hala sürüyor. 14 aylik da bir kızım var. Dolayısıyla uykular haram bana. Annemlerdekalıyorum destek alıyorum onlardan. Bende ilk hamileligim öncesi 69 idim. 80 le doğuma gittim ve kızım 5 aylikken 75.8 i gördüm sonra yine hamile kaldım 75 le ve 80 le doğuma gittim yine. Simdi yine 75 kiloyum. Vermeyi cok istiyorum ama ne zaman baslamaliyim ne yapmaliyim bu agrilarla ve bebeklerle hic bilmiyorum. Su anda da araniza katilmaktan cok mutlulum duydum 🤗 ve malesef ben günde yaklaşık 1 bucuk ekmek yiyorum pilavlar makarnalr hak getire 🙈🙈 sizi gördüm özendim ekmeksiz günü gecirebilmek ne güzel
Allah anneli babalı büyütsün. Ne guzel annem destek oluyor. Yeni dogum yapmışsın keyfini çıkar kilolar verilir illaki sende bebekte bir guzel toparlayın sonra baslarsin😉sadec e karbonhidratı azaltabilitsin. Bol su ic canim. Ben gece uyandıkça sürekli su içtim. Birde internette gördüklerimi uyguladım ara ogunde muz un üzerine tahin döktüm, badem ceviz yerken tahinledim. Hem yok tutuyor hemde sutun kalitesi artıyor. Ekmek yerine et yumurta ya yönelebilirsin.benim.2. Doğumum dan daha az kilo kaldi ilkinde emzirirken sistim.resmen yanlış beslenme ile.🙄sporla verebildim bölgesel kilom var

Günaydın hanımlar, ben de artık zayıflamaya karar verdim ve eskiden de 20 kilo verebilmiş biri olarak size bir kac tavsiye verebilirim. Sabahları aç karnına 1 greyfurt yemeye çalışın ya da suyunu için (greyfurt dikkatli tüketilmesi gereken bir meyve, ilaç vs kullanmıyorsanız ya da ciddi bir sağlık sorununuz yoksa tüketebilirsiniz) inanılmaz yağ yakıyor, artık çıkmaya da başlar. Haftanın bir günü belirleyip o günlerde istediğimi yiyordum, pizza lahmacun çikolata vs. Bunun hiçbir zararını görmedim açıkçası çok da abartmadıkça çok işe yarayan bir yöntem çünkü mantığı şöyle: diyet yaptığınızda vücudunuz az besin geldiği için metabolizmayı yavaşlatıyor, o bir gün yiyip içtiğinizde tekrar hızlanmaya başlıyor :) tabi çok sağlıksız şeylere yonelmemek lazım gazlı içecekler falan hiç tüketilmemeli.

Günaydın hanımlar, ben de artık zayıflamaya karar verdim ve eskiden de 20 kilo verebilmiş biri olarak size bir kac tavsiye verebilirim. Sabahları aç karnına 1 greyfurt yemeye çalışın ya da suyunu için (greyfurt dikkatli tüketilmesi gereken bir meyve, ilaç vs kullanmıyorsanız ya da ciddi bir sağlık sorununuz yoksa tüketebilirsiniz) inanılmaz yağ yakıyor, artık çıkmaya da başlar. Haftanın bir günü belirleyip o günlerde istediğimi yiyordum, pizza lahmacun çikolata vs. Bunun hiçbir zararını görmedim açıkçası çok da abartmadıkça çok işe yarayan bir yöntem çünkü mantığı şöyle: diyet yaptığınızda vücudunuz az besin geldiği için metabolizmayı yavaşlatıyor, o bir gün yiyip içtiğinizde tekrar hızlanmaya başlıyor :) tabi çok sağlıksız şeylere yonelmemek lazım gazlı içecekler falan hiç tüketilmemeli.
Ben de bunu mantıklı buluyorum ama şöyle, belli bir kiloyu verdikten sonra bunu yapsak daha doğru olur. Mesela ilk on on beş kilo daha hızlı verilir çok kiloluysan ama son kilolar gitmek bilmez ya, vücut direnç gösterir. O zaman bu dediğini yapmak mantklı vücudu şaşırtmak adına. Ama ilk haftalarda benim yapabileceğim bir şey değil. Motivasyonumu bozuyor gibi hissediyorum o yiyecekler o_O

Bu arada her mesaja tek tek dönemiyorum ama yeni gelen arkadaşlar, hepiniz hoş geldiniz.

Bazılarınız belli bir gün belirleyip kilo bildirimi yapabiliriz demiş. Elbette yapabilirsiniz. Bu bir grup değil, daha çok sohbet postu ama kilo bildirimi yapan, gelişimini paylaşan herkesin de sonuçlarını merakla bekliyorum.

Lütfen ben de kilo vermek istiyorum şu kadar fazlam var diyen herkes bir an önce hemen başlasın. Yaza daha çok var diye düşünmeyin.

Mesela benim hedefim yılbaşı gelmeden ideal kiloma ulaşmak ve sonra yaza kadar sıkılaşmaya çalışmak.

Malum o kadar kilonun vücudumuzda ki deformasyonu oldukça çok.

Daha 22 günlüksünüz, lohusasınız. Kaygılarınız normal ama lütfen şimdi daha çok iyileşmeye ve sütünüze odaklanın.

Ama tabi süt için bir işe yaramayan, saf kilo aldıran şeylerden uzak durabilirsiniz.

Mesela ekmek çok fazla tüketiyorsunuz gerçekten. Ben ilk lise de diyet yapmaya bailadğımda ekmeği birden kesmiştim. Başlarda çok zordu. Ekmeksiz hiçbir şeyin tadı yoktu ama bir zaman sonra alıştım ve aslında ekmeksiz yemeğin daha çok tadına varmaya başladığımı anladım.

Ekmeği azaltın. Paketli gıda, abur cubur uzaklaşın. Bir de bol su...

Bebeğiniz ek gıdaya geçene kadar sadece bunları bile yapsanız verdiğiniz kiloya inanamazsınız. Sütünüz de azalmaz.

Herkese merhaba...

Uzun süredir güncelleme yapamıyordum çünkü bir duraklama dönemiyle birlikte azıcık da salma moduna girmiştim.

Yoğun geçen bir dönemdi, misafirler vs.

Kaçamaklarım oldu. Ama kesinlikle diyetimi bozacak şekilde değil. Ama buna rağmen kilo vermem duraksamaya başladı. Son güncellemem de gördüğünüz üzere...

İşin işine biraz hareket katmaya karar verdim. Vücut bu sisteme alıştı gibi ve cidden artık aynı şeyleri de yesem kilo verme hızım yavaşladı.

Su! Kesinlikle suyu da arttırmalıyım en çok ihmal ettiklerimden biri...

Siz de durumlar nasıl? Her ne olursa olsun yola devam ediyoruz değil mi?

Pirayeeeee Pirayeeeee slm , gecen hafta cuma eşim.hemoroid ameliyatı oldu, oglumunisleri aynı anda çıkıyor huysuzluk tavan yaptı, eşimin annesi bizde yardım etmek icin geldi düzenler alt-üst olsada beslenme.duzenimi bozmamaya çalışıyorum sadece ekstra spor yapamıyorum ama adım sayım 7 binden düşmüyor. Kilom geçen hafta regliydim artmıştı , cuma 68.6 e geri döndüm p.tesi 69.10 çıktım.insallah su yoğunluğu halledip spora devam.etmeyi istiyorum.

Direksiyon eğitimi almaya başladım hayırlısıyla trafiğe çıkacağım.

Pirayeeeee Pirayeeeee slm , gecen hafta cuma eşim.hemoroid ameliyatı oldu, oglumunisleri aynı anda çıkıyor huysuzluk tavan yaptı, eşimin annesi bizde yardım etmek icin geldi düzenler alt-üst olsada beslenme.duzenimi bozmamaya çalışıyorum sadece ekstra spor yapamıyorum ama adım sayım 7 binden düşmüyor. Kilom geçen hafta regliydim artmıştı , cuma 68.6 e geri döndüm p.tesi 69.10 çıktım.insallah su yoğunluğu halledip spora devam.etmeyi istiyorum.

Direksiyon eğitimi almaya başladım hayırlısıyla trafiğe çıkacağım.

Benim de pazartesi küçük oğlum sünnet oldu çok geçmiş olsun canım. Evet düzen alt üst olunca her şey ekstra zor oluyor. Ama ben sende o kararlılığı görüyorum. Yaza kadar çok vaktimiz var. Halledeceğiz eminim ✌️

Bu arada ehliyetin vardı sanırım trafiğe çıkamıyordun. Ders almanda süper olmuş ben nisan ayında aldım ehliyetimi o zamandan beri aktif kullanıyorum istanbul trafiğinde gözünde büyütme onu da yaparsın.

Bu arada bende bugün reglimin 2. Günündeyim. Umarım regli bittiğinde daha fazla eksi görürüm tartıda.

Bir de doğumlardan sonra yaparım diret ertelediğim lazere de başlamış bulunmaktayım.

Tüyler, kilolar hepsi birden çıksa hayatımdan ah ne güzel olur :KK51:

Benim de pazartesi küçük oğlum sünnet oldu çok geçmiş olsun canım. Evet düzen alt üst olunca her şey ekstra zor oluyor. Ama ben sende o kararlılığı görüyorum. Yaza kadar çok vaktimiz var. Halledeceğiz eminim ✌️

Bu arada ehliyetin vardı sanırım trafiğe çıkamıyordun. Ders almanda süper olmuş ben nisan ayında aldım ehliyetimi o zamandan beri aktif kullanıyorum istanbul trafiğinde gözünde büyütme onu da yaparsın.
Masallah sana ne guzel kullanıyorsun. Darısı başıma.sunnette aradan çıkmış cok sevindim.Allah damatligini göstersin hayirli olsun 😉😍ehliyet vardi tembellikten ve eşimin cesaretini kirmasindan çıkamamıştım. Insallah bu sefer olacak. Bu yoğunlukta eskiden olsa ne bulsam yerdim gece gündüz strese girdiği.her zaman ama şimdi diyorum değer mi değmez cok şükür geçecek rahatsızlıklar,operasyonlar Allah beterinden korusun. Sadece spor yapamadığım.icin sıkılıyorum şekillenmem.lazim😎😎

Bu arada bende bugün reglimin 2. Günündeyim. Umarım regli bittiğinde daha fazla eksi görürüm tartıda.

Bir de doğumlardan sonra yaparım diret ertelediğim lazere de başlamış bulunmaktayım.

Tüyler, kilolar hepsi birden çıksa hayatımdan ah ne güzel olur :KK51:
Lazere de ise başladığımda gideceğim.koltuk altı yatırmıştım memnunum bacak ve özel bölge icin istiyorum.nasip.olursa. yazi rahat geçiririm.Kilo ve tüy derdi olmadan bebekler büyümüş bir şekilde 😊

Masallah sana ne guzel kullanıyorsun. Darısı başıma.sunnette aradan çıkmış cok sevindim.Allah damatligini göstersin hayirli olsun 😉😍ehliyet vardi tembellikten ve eşimin cesaretini kirmasindan çıkamamıştım. Insallah bu sefer olacak. Bu yoğunlukta eskiden olsa ne bulsam yerdim gece gündüz strese girdiği.her zaman ama şimdi diyorum değer mi değmez cok şükür geçecek rahatsızlıklar,operasyonlar Allah beterinden korusun. Sadece spor yapamadığım.icin sıkılıyorum şekillenmem.lazim😎😎
Ah o eşler, kıskanç sinsiler...

Benim eşimle son direksiyon dersim öncesi tura çıkmıştım. Hocalarım sürüşümü o kadar beğeniyordu ve beni o kadar çok motive ediyorlardı ki özgüven tavandı bende. Sonra eşimle çıktığım gün eve neredeyse ağlamaklı döndüm. Yok vitesi yükselt, yok düşür, yok sen bu dikkatsizlikle en az beş ders daha alsan anca sınavı geçersin neler neler... Kavga ederek eve döndük.ç

Ertesi gün son direksiyon dersime gittim. Sürekli hiç yapmadığım hataları yapıyorum, olmadık yerde istop ediyorum derken yaşlı Babacan bir hocam vardı ne oldu sana kim bozdu moralini böyle dedi. Bende o sinir eşimi anlattım. Adam bir güldü. O seni kıskanıyor, ben çok insan gördüm sen o gördüklerimin içinde ilk 30’a girersin çok güzel sürüyorsun vs. Ben yine gazı aldım. Biraz da eşime hırslandım.

İlk sınavımda, sıfır hatasız sürerek ehliyetimi aldım. Hatta o gün tek kadın benmişim sınavı geçen komisyonum söyledi ve onlarda beni tebrik etti.

Çok uzattım ama demem o ki cidden erkeklerin kadının başarısını çekemeyen ezik bir yanları var canım, kesinlikle duyma sen onu.

Hatta ona inat sür. Korkma sakın tek başıma nasıl çıkıcam ya bir yerde kalırsam deme.

Ben iki çocuğu bıraktm bir akşam ona ben arabayla çıkıcam dedim mahallede yarım saat kendim dolaştım. Bu ilk çıkışımdı mesela. Ve çok çok iyi geldi bana.

Merhabaa yeni güncellemeyle geldim.
Çok boşladım burayı ama iki haftadır annemlerdeydim ve çocuklarla birlikte hastaydım.

Dolayısıyla diyet olayı çokça sekteye uğradı bolca kaçamak yaptım maalesef. O yüzden bu iki haftada sadece bir kilo verebilmişim eve gelince tartıldım.

Buna şükür. Almadığıma seviniyorum.

Ve ne olursa olsun yola devam ediyorum.

Bir an önce 60’lara inme duasıııı....

Herkese merhaba,

Ben biri 6 aylık, diğeri 2 buçuk yaşında iki 👦 annesiyim.

Boy: 1.68

Kendimi bildiğimden beri hiç öyle incecik biri olamadım ama ara ara yaptığım diyetlerle yine de kendimi koruyordum.

Şimdi gelelim asıl konuya... Ardı ardına yaptığım iki doğum, pandemi, kendi içimde yaşadığım buhranlar derken en son yaklaşık bir ay önce tartıda 89 u gördüm.

90’a bir kala.!!!

9 Ağustos‘ta 89 olan tartım da bugün yani 28 Ağustos itibariyle 85.2...

19 gün yaklaşık 4 kilo...

Fena gitmiyorum sanki 💪🏻

Hedef 62 arkadaşlar.

Buraya ara ara yaptıklarımı yazacağım motivasyon olsun diye.

Benim gibi emziren, çocuklu ve de içinde bulunduğu bedenden memnun olmayan kadınları sohbete beklerim. ☕

4 Eylül—> 83.5

11 Eylül—> 82.7
16 Eylül—> 81.7
22 Eylül—> 80.6
30 Eylül—> 79.45
20 Ekim—> 78.5
23 Ekim—> 77.5

Güncelleme:
8 Kasım—>> 76.5
👏👏👏👏👏👏👏
Emzirirken asla vazgeçme kilo vermekten ben 20 kiloya yakin vermistim
Simdi maalesef veremiyorum