Oftalmoloji - Göz Hastalıkları 13 yaşında kızımın lens isteği

Hava alan lensler var canım eşim yıllardır kullanıyor istersen hiç çikarmıyorsun uyuyabiliyorsun bile ama eşim her gece çıkarır gene de :KK66:
Hatta eşim ben neden gözlük kullanmışım diyor yıllarca görmede de ciddi iyileşme oluyor direk göze yapıştığından ergen bir kızıda anlayabiliyorum bence bir denesin 1 aylık alın yapamazsa zaten gözlüğü var çok bi kayıp olmaz :KK66:
Teknolojinin gözü kör olsun, neler yapabiliyorlar isteyince :KK70:

Ne kadar da bir yenisi ile değiştirmek gerekiyor bu lensleri? Pahalı mı?

teşekkür ederim
öyle az süreli alacağım olmazsa
Bide lensle goz hava almıyor diye birşey yok artık bunu bi unutalım :KK66: eşim çıkarıyor lensini düzenli ama kuzeni asla çıkarmıyor anca süresi bitince cikarıyor onla uyuyor yatıyor kalkıyor hiç sorun yaşamiyor zaten hava alan lens diye bosa demiyorlar :KK56: aqua oasis markası iyi hem normal lenslerden daha ince hemde daha yumuşak gözde var mı yok mu belli olmuyor :KK66:

Teknolojinin gözü kör olsun, neler yapabiliyorlar isteyince :KK70:

Ne kadar da bir yenisi ile değiştirmek gerekiyor bu lensleri? Pahalı mı?
Hayır canım 3 aylık alıyor esim 3 kutu şeklinde ama düzenli kulalnıp temizlediğinden 1 tanesini 1,5 ay kullanabiliyor en son 120 civarıydı bir sorayım tam yazayım esimin gözleri ciddi bozuk 7+

Cok guzel yuvarlak cercevelı gozlukler var ınce, onlardan begenmez mı?

Lens kullanamaz dıye dusunuyorum acıkcası , nasıl takacak onu bır kere

Ha bı not, bahsettıgım gozluklerden kullanmakta benım oglum ıstıyor. Son 6 aydır ıkı defa gozlerım agrıyor dedıgı ıcın doktora goturduk :KK56:

Bide lensle goz hava almıyor diye birşey yok artık bunu bi unutalım :KK66: eşim çıkarıyor lensini düzenli ama kuzeni asla çıkarmıyor anca süresi bitince cikarıyor onla uyuyor yatıyor kalkıyor hiç sorun yaşamiyor zaten hava alan lens diye bosa demiyorlar :KK56: aqua oasis markası iyi hem normal lenslerden daha ince hemde daha yumuşak gözde var mı yok mu belli olmuyor :KK66:
teşekkür ederim canım

Cok guzel yuvarlak cercevelı gozlukler var ınce, onlardan begenmez mı?

Lens kullanamaz dıye dusunuyorum acıkcası , nasıl takacak onu bır kere
cutem iki göz numarası farklı olduğu için inceler olmayabilir demiş gözlükçü
yoksa ondan alacaktık.. benim kız cesurdur ben yapamam mesela :KK70:
bi bakalım ne diyecek hekim

Maalesef canım gece körlüğü var göz alanı daralması var ilerde körlük diyorlar :KK43: o yüzden bi tedavi çıkar diye gözüne dokundurtamaz 😏
En son 100 tlye almış canım 3 aylik aqua oasis hava alan :KK66:
Thank youuu :KK200:
Oy Rabbim korusun sevdiğini inşallah. Kimseyi korktuğuna uğratmasın.
Bende de var cins cins, kimsede duymadığım ilerisi için endişe edici göz sorunları. Allah beterinden saklasın hepimizii

Ben kendime lens aldım . Ama gözüm sürekli rahatsız oldu . Çıkarınca bir ohh diyordum . Aslında kaliteli birşey almıştım . İnşallah kızınızın gözleri benimki gibi hassas değildır .

şu zamana kadar hiç ameliyat önerilmedi 18 yaşında diye biliyorum
yine de soracağım doktora
teşekkürler :)
Ameliyati kucuk yasta yapmazlar yapilmamali yani.. haricinde bir kac sene goz dereceleri stabil olmak zorunda..

Buarada benim tanidiklarimda 13-15 yasinda basladilar lens kullanmaya. O zaman ben gozume sokup beceremedigimden, parmak kadar bebeler yapiyorsa bende yaparim deyip tekrar azim edip basarmistim😂 Sen genede bi sor

X