Çamaşır ve Kurutma Makineleri Yumuşatıcı

Sunshine1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
8.495
8.138
26
Merhaba arkadaşlar. Kıyafetlerim yumoş kokmuyor. Yumuşatıcı bölümüne koyuyorum yumoşu ama o koku kalmıyor gidiyor böyle misler gibi yumoş kokmuyor neden bilmiyorum öneriniz var mı ?

Ben de delircem hangi marka aldıysam da kokmuyo bence makineden. Vazgeçtim artık.

Bazen yumuşatıcıyı deterjanla birlikte alıyor makinalar yumuşatıcıyı önden koymayın yumuşatıcıyı alırken ilave edin. Veya bittikten sonra yumuşatıcı ekleyip bir daha durulama yaptırın ben çözümü böyle buldum.

Konsantre olandan kullanmayinca benimde çamaşırlar güzel kokmuyor bide uygun diye çamaşır deterjanı almıştım sıvı oda etkiliyor galiba ama bilindik marka alınca daha da güzel kokuyor

Merhaba arkadaşlar. Kıyafetlerim yumoş kokmuyor. Yumuşatıcı bölümüne koyuyorum yumoşu ama o koku kalmıyor gidiyor böyle misler gibi yumoş kokmuyor neden bilmiyorum öneriniz var mı ?
Normalde yumuşatıcı kullanmam ama geçen hafta sonu elime farmasinin çiçek kokulu yumuşatıcısı geçti. Havlularım hala çiçek kokuyor. Yıllaaar önce yumuşatıcı kullanıyordum aynı makineden ama kokutuyor muydu hatırlamıyorum açıkcası.

Benimde baştan kokmuyordu sonra güzeldi nasıl olduysa bende yeni evliyim sanırım giderle alakalı

Kizlar makinenizi ayda bir 90 derecede sirke ve karbonatla calistirin, her yikamadan sonra kapagini ve deterjan haznesini acik birakin. Yumusaticiyi max yazan seviyeye kadar koyun. Bingo manolya buyusu ve yumos pembe mis gibi kokuyor bunlari deneyin ben bu sekilde cozumu buldum

Çamaşır n çok olması da etkili oluyor az çamaşır güzel koku birakiyor ...

Birde kokmasını istedidiginzi camasir çalışırken yumuşatıcı aldığında makina yi durdurun 10 dakika kadar :))

Ben durudrumuyorum ama b.m in yumuşatıcısı kullanıyorum lavantalı harika :))

Arkadaşlar benimde aynı sorun var ama ben çözümü içeri asmakla buldum. Benim çamaşırlar makineden çıkınca güzel kokuyor balkona astigimda hiç koku kalmıyor özellikle kış aylarında hava kirliliğinden dolayı. Bos odamda kurutuyorum

Bazı makineler yumuşatıcıyı önce alıyor bence ondan. Mesela benim ki son durulamada alıyor çok güzel kokar.

X