Veli -öğrenci sorunu(öğretmen arkadaşlar ve konuya hakim anneler bakabilir mi)

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.907
1.387
33
Merhaba arkadaşlar,
Yaramaz,anormal düzeyde küfreden(kişiye özel),sorun çözme becerisi gelişmemiş öğrencim var.
Bu öğrenciminin böyle olması ailesi ike alakalı.Anne çocuğuna küfreder,döver,çocuğunu aşağılar,ve erkeklik gururuyla oynar.Bunlara tesadüfen şahit oldum ve diğer velilerden de duydum.
Şahit olmasam da böyle olduğunu anlamak zor değil.

Bütün sınıf çok çektik.Ve ben bu çocuk için elimden geleni yaptım.rehberlik,veli görğşme,sinema ve yemek,birebir vakit ge
İrme,konuşma...Sorunlar bir kaç gün düzelse de artarak devam etti.
Yine bir gün bir öğrencim(uslu) bilmem kaçıncı küfürden sonra velilerin gözü önünde sinir krizi geçirdi.Çocuğu havada tuttuk..
Haylaz çocuğun velisi hiç bir tepki vermediği gibi bir de idareye gitmiş,çocuğuma zorbalık yapıyorlar diye.
Bu olaylar üzerine idareye gittim ve durumla başa çıkamayacak kdar yorulduğumu söyledim.Onlara devrettim sorunu.
Veli ertesi gün,x’in kaydını aldırıyorum başka bir okula,yarın son günü diye mesaj attı.
Yalan yok ,çok sevindim.
Ertesi gün vedalaştık çocukla,akşamına aradı.
Biz x’i cezalandırdık,ortada böyle nir şey yok deniyoruz dedi.
Bu arada velilere de aldırdım ,hakkınızı helal edin demiş.
Sonra çocuk veda töreninden sonra geldi jiç bir şey yok gibi.Geldiği gibi de olaylar.
Dışarda da veliler sorunca arkadaşlar x’i deniyorlarmış,ceza vermişler dedim.
Veliler sinirlendi.
Kadına saydırmışlar.Kadın beni yalanlamış.Ben tatile kadar devam etsin diye gönderiyorum demiş falan filan..(o zaman niye yarın son günü dediniz)Bilmem kaçıncı kez idarede.
İdare seneyi senin veliyle kapattık hocam diyor..
Kadın bana saçma sapan mesajlar atıyor,ve kayıt alınmamış.
Arkadaşlar ben bu velinin yüzünü bile görmek istemiyorum.Yoruldum artık.
Çocuk için elimden geleni yaptım ama yaramaz olan kendisi..
Dahası var ama vaktinizi almayayım.
Veli de çocuğuny aldırcak cesaret de yok..
Çocuğa karşı da tahammülüm kalmadı.
Çok mutsuz ve sinirliyim,ve bu durumum işime karşı motivasyonumu düşürüyor..
Nasıl sıyrılcam bu işin içinden,ve bu veliye karşı yüreğimin soğuması şçin ne yapmalıyım?

Öncelikle profesyonel olun ve herhangi bir veli ya da öğrenciye karşı kin duymayın. Biliyorum zor bir durum ama yoksa insanın hayat kalitesini düşüyor.
Bu kadar problemli öğrencilerin problemi sadece idare tarafında çözülür. Siz öğretmen olarak elinizden geleni yapmışsınız zaten. Rehberlik servisi de halledemediyse, disiplinden başka hiçbir şey çözmez bu olayı.

Öncelikle profesyonel olun ve herhangi bir veli ya da öğrenciye karşı kin duymayın. Biliyorum zor bir durum ama yoksa insanın hayat kalitesini düşüyor.
Bu kadar problemli öğrencilerin problemi sadece idare tarafında çözülür. Siz öğretmen olarak elinizden geleni yapmışsınız zaten. Rehberlik servisi de halledemediyse, disiplinden başka hiçbir şey çözmez bu olayı.
İnanın bu mümkün değil,kendimden verdim ..Yine de işe yaramıyor.
İdarenin gözünde sorunu çözemeyen öğretmen oluyorsunuz.İdare de bir yere kadar ilgileniyor.
Ne ders işleyebiliyorum,ne etkinlik yapabiliyorum sorundan.

Sorunu içselleştirmeyin diyeceğim ama bizler de insanız. Özellikle sınıf öğretmenliği başka bir yerde benim için. Gerçekten çok kıymetli ve çok zor bir iş yapıyorsunuz. Açıkçası bu iş biraz sizden çıkmış. İdare, rehberlik bence çocuğun geleceği açısından bu denli etiketlenmeden bir uzman desteği alarak davravranışlarını düzenleyerek sıfırdan yeni bir okula alınması gerektiğini önerebilirler.

İnanın bu mümkün değil,kendimden verdim ..Yine de işe yaramıyor.
İdarenin gözünde sorunu çözemeyen öğretmen oluyorsunuz.İdare de bir yere kadar ilgileniyor.
Ne ders işleyebiliyorum,ne etkinlik yapabiliyorum sorundan.
Bu tamamen idarenin beceriksizliği. Bizim şu an öyle. Ben çocukları hiç idareye yollamıyorum çünkü biliyorum çözülmeyecek.

Geçen sınavda bir öğrenciyi müdür beye verdim. (O sırada dolanıyordu) Sınıfın düzenini bozuyordu. Çocuk geldi 2 dk sonra “hocam müdürün odasına bilardo masası çok iyi olur” diyor dhsjsksksks
Mesela geçen sene bir müdür yardımcımız vardı. Bağırıp çağırmadan çocukları hizaya getiriyordu.
Allah idarecinin düzgünüyle çalışmayı nasip etsin.

Öğrenci kaç yaşında? Kadının dövmesine ve küfürlerine siz mi şahit oldunuz? Başka şahit var mı? Ses kaydı, video vb. var mı kadın bunları yaparken?

Bu tamamen idarenin beceriksizliği. Bizim şu an öyle. Ben çocukları hiç idareye yollamıyorum çünkü biliyorum çözülmeyecek.

Geçen sınavda bir öğrenciyi müdür beye verdim. (O sırada dolanıyordu) Sınıfın düzenini bozuyordu. Çocuk geldi 2 dk sonra “hocam müdürün odasına bilardo masası çok iyi olur” diyor dhsjsksksks
Mesela geçen sene bir müdür yardımcımız vardı. Bağırıp çağırmadan çocukları hizaya getiriyordu.
Allah idarecinin düzgünüyle çalışmayı nasip etsin.
Bizim okulda öğretmen seçiliyor,velilerin istediği öğretmeni seçmesine izin veriliyor,
Her zümrede bir öğretmen var öne çıkan,Bunlara en iyiler baştan veriliyor,diğer eski öğretmenlerin de veli kadrosu hallice ,e ben de yeniyim,beni kimse bilmiyor,benim profilin yerlerde.Ne ararsanız var.
Sonra da sisteme göre alıyoruz kayıtları diyorlar,yerseniz..
Az kaldı,zor tutuyorum kendimi.Bu ilk değil benim.Son da olmayacak..Daha kaç kişi var böyle.

Merhaba arkadaşlar,
Yaramaz,anormal düzeyde küfreden(kişiye özel),sorun çözme becerisi gelişmemiş öğrencim var.
Bu öğrenciminin böyle olması ailesi ike alakalı.Anne çocuğuna küfreder,döver,çocuğunu aşağılar,ve erkeklik gururuyla oynar.Bunlara tesadüfen şahit oldum ve diğer velilerden de duydum.

Bütün sınıf çok çektik.Ve ben bu çocuk için elimden geleni yaptım.rehberlik,veli görğşme,sinema ve yemek,birebir vakit ge
Yine bir gün bir öğrencim(uslu) bilmem kaçıncı küfürden sonra velilerin gözü önünde sinir krizi geçirdi.Çocuğu havada tuttuk..
Haylaz çocuğun velisi hiç bir tepki vermediği gibi bir de idareye gitmiş,çocuğuma zorbalık yapıyorlar diye.
Bu olaylar üzerine idareye gittim ve durumla başa çıkamayacak kdar yorulduğumu söyledim.Onlara devrettim sorunu.
Veli ertesi gün,x’in kaydını aldırıyorum başka bir okula,yarın son günü diye mesaj attı.
Yalan yok ,çok sevindim.
Sonra çocuk veda töreninden sonra geldi jiç bir şey yok gibi.Geldiği gibi de olaylar.
Veliler sinirlendi.
Kadına saydırmışlar.Kadın beni yalanlamış.Ben tatile kadar devam etsin diye gönderiyorum demiş falan filan..(o zaman niye yarın son günü dediniz)Bilmem kaçıncı kez idarede.
Nasıl sıyrılcam bu işin içinden,ve bu veliye karşı yüreğimin soğuması şçin ne yapmalıyım?
Aynı sorunları yaşadığım çok problemli bir öğrenci ve ailesi vardı,hatta burada konum da var.Rehberlik idare vs kimse yanımda olmamıştı,çok yalnız bırakılmıştım.Veliler bu aileyi kendi gruplarina aldılar (ben aldirmiyordum önceden,kavga çıkmasın diye)..Gruba girince veliler bunları bir linclemisler üçüncü günü çocugn kaydını alıp küsüp gittiler.Cocuklar nefes aldı ben de derse dönebildim ve motivasyonum yerine geldi

Benzer sorunla karşılaştım kendimi çok yıprattım ama yıprandığımla kaldım. Ben çabaladıkça çocuk daha fazla şımardı ve daha beter oldu.
Ailesinden öyle görmüşse o çocuğu değiştiremezsiniz. Çünkü normali o
Ben bir süre sonra takmamaya başladım. Çünkü onunla ilgilenmekten diğer çocuklara vakit ayıramıyordum arık. Biraz kişisel hırsta yapmıştım.
çocuktan önce ailesine güzel bir eğitim verilmesi lazım o nedenle bırakıp rehberliğe attım topu. Sınıf mevcutları çok fazla zaten ve bir şeyler katabileceğim çocukların hakkına girmek istemedim.
Etkinlik yapmak istemeyince zorlamadım onu ne yapmak istiyorsa yapsın yeterki diğer çocuklarımın düzenini bozmasın diye uğraştım.
Bu sizi kötü bir öğretmen yapmaz, o çocuğu ve ailesini tek başınıza değiştiremezsiniz bırakın rehberlik uğraşsın yeterince vakitleri var. Siz enerjinizi diğer çocuklarınıza saklayın♥️

Kaçıncı sınıf bunlar? Ona sınıfta başka işler verseniz yapmaz mı? Sınıf panosu hazırlayacağım deyip resim boyatma falan? Bir de bundan sonra öğrenciler eokul sistemi tarafından rastgele dağıtılacak, öğretmen seçme kura çekme yasaklandı deniyor doğru mu? Sene başında haberlerde çıkmış.
4.sınıf,
Dediğiniz etkinlilkeri uygulasam da maalesef yeterli olmadı.
Bizim esas problemimiz şiddetli ve tahrik edici küfür..
Geçimsizlik.
Dediğiniz yollar idare ettirdi,değiltirmesi öğrenciyi

Merhaba arkadaşlar,

Yalan yok ,çok sevindim.
Veliler sinirlendi.
Söyleyeceğim bütün taktikleri denediğinize eminim o yüzden duadan başka seçenek yok gibi duruyor. Sosyal hizmetleri aramakla tehdit edin hatta arayın, aileyi ve çocuğu gözlem altına alsınlar.

Merhaba arkadaşlar,

Yalan yok ,çok sevindim.
Veliler sinirlendi.
Başka çocuklara saldırganlığı olmasaydı görmezden gelin derdim de diğer öğrenciler de etkileniyor. Sorumsuz bir aile psikologa götürür mü sanmam büyük ihtimalle çocugunu üstün zekalı görüyordur. bana normal gelmedi.ozel eğitim almalı gibi duruyor. Malesef veliye bir şey yapamazsınız mesajları kayıt altına alıp idareyle muhattap etmeye devam edin. İdare de bir zahmet elinizden gelen tüm çabaya rağmen ilerleme kaydetmeyen öğrenci ve veliyle uğraşsın .

Çocuk başka okula gidince sorun çözülecek mi ? Bir meslektaşınız başına bela olacak

Kaçıncı sınıf bunlar? Ona sınıfta başka işler verseniz yapmaz mı? Sınıf panosu hazırlayacağım deyip resim boyatma falan? Bir de bundan sonra öğrenciler eokul sistemi tarafından rastgele dağıtılacak, öğretmen seçme kura çekme yasaklandı deniyor doğru mu? Sene başında haberlerde çıkmış.
Duyuru doğru da işleyiş nasıl olacak hep beraber merakla beklemekteyiz

4.sınıf,
Dediğiniz etkinlilkeri uygulasam da maalesef yeterli olmadı.
Bizim esas problemimiz şiddetli ve tahrik edici küfür..
Geçimsizlik.
Dediğiniz yollar idare ettirdi,değiltirmesi öğrenciyi
Neyse ki bu dönem bitti say, bir dönem sonra mezun ediyorsun. İdare etmenden başka çare göremedim. Bu saatten sonra değişmez. Rehber öğretmen ailenin çocuğa karşı davranışlarının ve çocuğun okulda bu durumu yansıtmasının kanunen suç olduğunu ve böyle devam ederse şikayetçi olunacağına inandırsa bu sorun çözülür ama nerde öyle pdr😒

Benzer sorunla karşılaştım kendimi çok yıprattım ama yıprandığımla kaldım. Ben çabaladıkça çocuk daha fazla şımardı ve daha beter oldu.
Ailesinden öyle görmüşse o çocuğu değiştiremezsiniz. Çünkü normali o
Ben bir süre sonra takmamaya başladım. Çünkü onunla ilgilenmekten diğer çocuklara vakit ayıramıyordum arık. Biraz kişisel hırsta yapmıştım.
çocuktan önce ailesine güzel bir eğitim verilmesi lazım o nedenle bırakıp rehberliğe attım topu. Sınıf mevcutları çok fazla zaten ve bir şeyler katabileceğim çocukların hakkına girmek istemedim.
Etkinlik yapmak istemeyince zorlamadım onu ne yapmak istiyorsa yapsın yeterki diğer çocuklarımın düzenini bozmasın diye uğraştım.
Bu sizi kötü bir öğretmen yapmaz, o çocuğu ve ailesini tek başınıza değiştiremezsiniz bırakın rehberlik uğraşsın yeterince vakitleri var. Siz enerjinizi diğer çocuklarınıza saklayın♥️
Bence de. keşke her aile bilinçli olsa. Buna benzer bir öğrencimin velisi ;" hocam uğraşmayın bu çocuk böyle ,zaten okumayacak o yüzden diplomasını alsın yanımda calisacak." Dedi. bıraktık çocuğu kendi haline ,mezun ettik yolladık.

X