Veliler ve öğretmen arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

LimonReceli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2017
2.620
5.789
37
Edit: Arkadaslar, yardımcı olan herkese sonsuz teşekkür ederim. Bugun tekrar okula gittim, ogretmeni ile giriste karsilastik. Yine mi siz der gibi bisiler geveledi ağzında. Merak etmeyin hocam sizinle görüşmeye gelmedim dedim gayet kendimden emin. Direkt müdür beyin odasına gittim. Durumu anlattım. Evet bilgimiz var, sınıf annesinin çocuğu evde anlatmış o da bize anlattı dedi. Bekliyordum sizden bi dönüş dedi. Rehber öğretmen birkaç tane öğrenci çağırdı, odasında onlarla biraz sohbet etti. Tamamen emin olduk durumun gerçek olduğundan. Dilekçe yazdım, özellikle bugunki görüşmeleri de onları şahit tutarak dilekçeye ekledim. Mudur kayıt numarası verdi. Aynı dilekçeyi milli eğitime de vereceğim. Bugün gidemedim.
Bu arada öğretmenimiz müdür beyin yanında olayı itiraf etti sayılır. Tam olarak suçluyum demese de bu günlerde psikoljim bozuk, tahammulsuzum, kalemligi yere attigim için pişmanım gibi bisiler söyledi. Ben de tedavi olun madem diye aldım yürüdüm. Çocuktan sınıfta diğer arkadaşları varken özür dilemiş. Zaten dileyeceğim demişti. Sınıfımız değiştirildi. (Bu arada çocuğa şeytan o filan da dedi müdürün yaninda) Muhtemelen soruşturma açılacak. Tekrar teşekkür ederim..

Arkadaşlar merhaba,
Benim bir yeğenim var. Altlı üstlü oturuyoruz. Akşamları birlikte yer iceriz yatmaya evime çıkarım.

Yeğenim 3.sinif. Dikkat eksikliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyoruz. Çok şükür gittikçe iyi bir hal aldı. Zeki bir çocuk, tedaviyle birlikte tüm derslerinde bir iyileşme mevcut. Ek olarak özel ders de aliyor.
Öğretmenimiz bu süreçte bize çok yardımcı olmadı, geçen yıldan itibaren çok hareketli olması nedeniyle çocuğa karşı önyargılı. Ama kullandigi ilaclar nedeniyle de cok durgunlasti, eski yaramaz halinden eser yok. Eskiden ayni yerde 10 dakika oturmazdi, hiperaktifdi. Öğretmenin de kendince haklı nedenleri vardır muhakkak. Rehber öğretmenimiz bizimle aynı görüşte, iyileşme konusunda bizimle aynı fikirde.

Önceki gün bir sınava girdi tüm soruları doğru yapmış. Sınıfta başka full yapan yok. Rehber öğretmen de onayladı.

Öğretmenimiz tüm çocukların içinde yeğenimi kopya çekmekle suçlamış. Çocuk da yemin edince kalem kutusunu almış hırsla yere fırlatmış. Çocuk ağlayarak eve geldi. 1-2 veli ile konuştuk, çocuklarına sordular. Onlar da olayın gerçek olduğunu ifade etmişler. Rehber öğretmenimiz hocaya bulaşmak istemiyor gibi bir hal içinde, bize yol gösteremedi. Çocuk 2 gündür ben kopyacı değilim, arkadaşlarım kopyacı diyor diye ağlıyor.

Bu durumda ne yapmak lazım, hocayla da sürtüşmek istemiyoruz. Nihayetinde çocuğumuz ona emanet. Bugün öğretmeni ile de görüştük, yanlış anlamıştır dedi cıktı gitti. Lütfen bize bi yol gösterin, yasal olarak haklarımız nedir?

Not: Bu arada çocuğun velileri haklarını arayabilecek insanlar değil, yaşca da bir hayli büyükler. Ciddi saglik sorunlari nedeniyle mecburiyetten dunyaya gelmis bir cocuk. 1. sınıftan bu yana veli toplantılarına dahi ben gidiyorum, dersleriyle de ben ilgileniyorum. Yol gösterirseniz sevinirim.

Şimdiden tesekkurler :)

Son düzenleme:
Yazık özel ilgiye muhtaç bir çocuk ama anne babası ilgilenecek durumda değil.kaybolup gitmez umarım çünkü hiper aktif çocukların başına hep kötü şeyler geliyor bunun gibi ön yargı oluyor.mutsuz oluyorlar,depresyona yatkın oluyorlar.çok iyi desteklenmesi lazım.öğretmeni şikayet edin gerekirse değiştirin benzer bir olay kardeşimin başına geldi.değiştirmedik hocayı şikayet de etmedik çok pişmanız şimdi ama son pişmanlık fayda etmiyor.

Okulda velisi sizsiniz yani?
Bimere şikayet edin derim
Çocuk ona emanet diye temkinli davranmak istiyorsunuz ama ogretmen bey/hanim emanete pek de riayet etmiyor
Velev ki bu cocuk gercekten kopya cekti
Yine de bu sekilde rencide edilerek terbiye edilmesi reva mi?
Ilk okul ogretmeninden ciddi siddet gormus bir insan olarak rica ediyorum, o ogretmenin yakasini birakmayin
Gerekirse sinif, hatta okul degistirsin
Ama bu muameleye razi olmayin

Bu arada minige sahip ciktiginiz icin allah razi olsun :)

Yazık özel ilgiye muhtaç bir çocuk ama anne babası ilgilenecek durumda değil.kaybolup gitmez umarım çünkü hiper aktif çocukların başına hep kötü şeyler geliyor bunun gibi ön yargı oluyor.mutsuz oluyorlar,depresyona yatkın oluyorlar.çok iyi desteklenmesi lazım.öğretmeni şikayet edin gerekirse değiştirin benzer bir olay kardeşimin başına geldi.değiştirmedik hocayı şikayet de etmedik çok pişmanız şimdi ama son pişmanlık fayda etmiyor.
Cok tesekkurler, evet ilik nakli gibi ciddi bir sebeple ileri yaşlarda dünyaya geldi. Biz de arkasını bırakmayacağız ama sakın kalıp akıllıca hareket etmek istiyoruz

Yeğenim derken abinizin evladı mi anne baba ilgilenmiyor yazmissiniz izle değilse neden ayrıca öğretmenin yaptığı çok çirkin kesinlikle şikayet edin yada sene sonuna az kaldı muhakkak okulunu değiştirin ıste böyle tipler yüzünden özel öğrenciler heba olup gidiyor sizden de Allah razı olsun bir çocuğa sahip cikiyorsunuz

Bence öğretmenle konuşun. Böyle bir tepki çocuğun paikolojisini de bundan sonraki eğitimini de etkiler.
Öğretmenle konuşmaya çalıştık ama inkar ediyor. Öyle bi olay olmadı diyor. Hadi bizim cocugumuz yalan soyledi diyelim, diğer çocuklar da mi yalan söylüyor dimi? Bugün de çocuğu sıkıştırmış, ailene burda olanları bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim demiş. Çocuk okula gitmek istemiyor

Okulda velisi sizsiniz yani?
Bimere şikayet edin derim
Çocuk ona emanet diye temkinli davranmak istiyorsunuz ama ogretmen bey/hanim emanete pek de riayet etmiyor
Velev ki bu cocuk gercekten kopya cekti
Yine de bu sekilde rencide edilerek terbiye edilmesi reva mi?
Ilk okul ogretmeninden ciddi siddet gormus bir insan olarak rica ediyorum, o ogretmenin yakasini birakmayin
Gerekirse sinif, hatta okul degistirsin
Ama bu muameleye razi olmayin

Bu arada minige sahip ciktiginiz icin allah razi olsun :)
Cok teşekkür ederim, cümlemizden:)
Biz de bu kötü sahneden korkuyoruz, bugün yine tehdit etmiş ailene bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim diye. Nereye şikayet edeceğimizi bilmiyoruz. Travmaya dönüşmesin, sorun olan yerden kaçılması gerektiğini düşünmesin diye dönem sonu okulunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Yeğenim derken abinizin evladı mi anne baba ilgilenmiyor yazmissiniz izle değilse neden ayrıca öğretmenin yaptığı çok çirkin kesinlikle şikayet edin yada sene sonuna az kaldı muhakkak okulunu değiştirin ıste böyle tipler yüzünden özel öğrenciler heba olup gidiyor sizden de Allah razı olsun bir çocuğa sahip cikiyorsunuz
Teşekkür ederim, cümlemizden:)
Anne babası yaşca çok büyük, 2 kardeşe de ilik nakli gerekiyordu, doktorlar kardeş yapın dediler. Çok şükür ilik 2 kardeşine de uydu. Bu arada kan bağı yok, sadece gönül bağı akrabalığımız

Öğretmenle konuşmaya çalıştık ama inkar ediyor. Öyle bi olay olmadı diyor. Hadi bizim cocugumuz yalan soyledi diyelim, diğer çocuklar da mi yalan söylüyor dimi? Bugün de çocuğu sıkıştırmış, ailene burda olanları bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim demiş. Çocuk okula gitmek istemiyor
Nasıl bi öğretmenmiş o.kesinlikle heryere şikayet edin sakın susmayın.

Biz de bu kötü sahneden korkuyoruz, bugün yine tehdit etmiş ailene bi daha anlatırsan seni tuvalete kitlerim diye. Nereye şikayet edeceğimizi bilmiyoruz. Travmaya dönüşmesin, sorun olan yerden kaçılması gerektiğini düşünmesin diye dönem sonu okulunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Bizim sinifta da hiperaktif bir cocuk vardi, adi hakki'ydi
Anasi, babasi sahip cikmazdi. Amcasi okutuyormus zaten
Derste ayaga kalkip sinifi turladi diye yerlere yatirip karnina karnina tekmek atarak dovmustu
Korkudan hic birimiz anne babalarimiza anlatamamistik
Daha sonra bir sekilde ogrenen veliler ogretmeni sikayet etmek yerine kendi cocuklarinin sinifini degistirdiler
Biz o psikopatla 5 yil gecirmeye devam ettik
Okuldan nefret ederdim, bana da samar, yumruk atardi
Zaten cocuk oyle bir siniyor ki
Sikayet bile edemiyor
Bereket versin sizinkine siddet uygulayamadan olayi ogrenmissiniz
Ama bu tehditlerini yanina birakmayin, milli egitime? Bimer e sikayet edin

Hanımefendi öğretmen psikolojik şiddet uyguluyor yegeninize farkında mısınız?
Hemen okul müdürü ile görüşün. Olmazsa ilçe milli eğitim ile görüşün? Olmazsa cimer bimer gibi kanalları deneyin. Ne demekmiş ailene söylersen wc ye kilitlerim? Lütfen sessiz kalmayın.

Hanımefendi öğretmen psikolojik şiddet uyguluyor yegeninize farkında mısınız?
Hemen okul müdürü ile görüşün. Olmazsa ilçe milli eğitim ile görüşün? Olmazsa cimer bimer gibi kanalları deneyin. Ne demekmiş ailene söylersen wc ye kilitlerim? Lütfen sessiz kalmayın.
Evet biz de aynı fikirdeyiz, sakin kalıp akıllıca hareket etmek istemiyoruz. Haklıyken haksız duruma dusmeyelim

Bizim sinifta da hiperaktif bir cocuk vardi, adi hakki'ydi
Anasi, babasi sahip cikmazdi. Amcasi okutuyormus zaten
Derste ayaga kalkip sinifi turladi diye yerlere yatirip karnina karnina tekmek atarak dovmustu
Korkudan hic birimiz anne babalarimiza anlatamamistik
Daha sonra bir sekilde ogrenen veliler ogretmeni sikayet etmek yerine kendi cocuklarinin sinifini degistirdiler
Biz o psikopatla 5 yil gecirmeye devam ettik
Okuldan nefret ederdim, bana da samar, yumruk atardi
Zaten cocuk oyle bir siniyor ki
Sikayet bile edemiyor
Bereket versin sizinkine siddet uygulayamadan olayi ogrenmissiniz
Ama bu tehditlerini yanina birakmayin, milli egitime? Bimer e sikayet edin
Hakkı'ya da çok üzüldüm size de :KK43:
Sonuçta bu bi rahatsızlık,
Evet bunun bedelini ödeteceğiz. En azından başka çocuklara da benzer şeyler yapamasın. Pedagokumuz da olaya şaşırmış durumda

Sorun büyüyor. Susarsanız kötü bir eğitimci hala işinin başında olacak.
Diğer velilerle konuşun gerekirse örgütlenin. Böyle eğitimcilerin ayıklanması lazım.

Sorun büyüyor. Susarsanız kötü bir eğitimci hala işinin başında olacak.
Diğer velilerle konuşun gerekirse örgütlenin. Böyle eğitimcilerin ayıklanması lazım.
Evet, bizim çocuğumuzun yaşadığını belki de yıllarca başka çocuklar da yaşadı veya yaşayacak.

Yahu yapacağınız şey basit, farklı bir sınıfa gidecek, öğretmeni de önce müdüre sonra da il milli eğitim müdürlüğüne şikayet edeceksiniz.
Neden sürekli ne yapacağımızı bilmiyorum diyorsunuz anlamadım. Müdürle derhal konuşun böyle bir durum var, öğretmen tehdit ediyor derhal diğer sınıfa verin, ben bu hocayı şikayet edeceğim diyeceksini bu kadar basit. Asla o öğretmenle aynı sınıfta devam etmemeli, asla. Öğretmenle takışmayacağız dedikçe kendi çocuğunuzu ezdiriyorsunuz bu nasıl bir yaklaşım mantıklı mı sizce, çok mu lazım o öğretmen

X