tüp bebekte estrojen kullanımı

tuba_76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
6
0
Arkadaşlar merhaba,

İsmim Tuba ve forumda yeniyim. 32 yaşındayım ve yaklaşık 4 yıllık evliyim. Ocak ayında tüp bebek tedavisine başladım en son adım olarak 30 ocakta transferim yapıldı şimdi bekleme dönemindeyim. Bu dönemde climara forte adlı flasterları, yada bir şekilde estrojen desteği sağlayan başka ilaçları kullanan var mı aranızda? Ben climara forte kullanıyordum ama tansiyonumu yükselltiği için doktoruma da danışarak kullanmayı bıraktım. Ancak doktorum "mecburen bırakacaksın kullanmayı ama du durumda bebeklerin tutunması zor olacak" dediğinden beri gözüme uyku girmiyor. Tecrübesi olanlar varsa lütfen bir şeyler yazsınlar desteğe çok ihtiyacım var.

Arkadaşlar merhaba,

İsmim Tuba ve forumda yeniyim. 32 yaşındayım ve yaklaşık 4 yıllık evliyim. Ocak ayında tüp bebek tedavisine başladım en son adım olarak 30 ocakta transferim yapıldı şimdi bekleme dönemindeyim. Bu dönemde climara forte adlı flasterları, yada bir şekilde estrojen desteği sağlayan başka ilaçları kullanan var mı aranızda? Ben climara forte kullanıyordum ama tansiyonumu yükselltiği için doktoruma da danışarak kullanmayı bıraktım. Ancak doktorum "mecburen bırakacaksın kullanmayı ama du durumda bebeklerin tutunması zor olacak" dediğinden beri gözüme uyku girmiyor. Tecrübesi olanlar varsa lütfen bir şeyler yazsınlar desteğe çok ihtiyacım var.

ÖNCELİKLE HAYIRLI HABERLERİNİ ALIRIZ İNŞALLAH EN YAKIN ZAMANDA... BENDE ARALIK 10 TRANSFERİM YAPILDI CLİMARA FORTE KULLANDIM ANCAK TUTUNMADI BEBİŞLERİM SEN ÖNCE MORELİNİ YÜKSEK TUT BENCE HERŞEY KISMET... BU ARADA NEREDE TEDAVİ GÖRÜYORSUN? BENDE İSTANBULDANIM MERAK ETTİM..

merhaba bende tüp bebek tedavisi görüyorum bebeklerin tutunamamasının sebebi nedir acaba?

Bebekler Tutunucak Die Birşey Maalesef Yok Biliyorsunuz! Benimde Dondurulmuşlarim Var Doktorumla Konuştum Daha Detayli Bir Tetkik Yapilicakmi Die Neden Tutmamiş Olmadiğiyla Ilgili Olarak .... Doktorumda Hayir Sende Birşey Görünmüyor Yüzde Yüz Tutucak Diye Bir Durum Yok Birkaç Deneme Sonucunda Gerekirse Araştiriliyormuş.

teşekkür ederim gülseren, yüzde yüz bir ihtimal olmadığını biliyorum ve bunu da sonuçlar arasında görüyorum da işte "bunu eksik yaptım da ondan mı" diye düşünmek zor gelecek sanırım ama herşeyin hayırlısı olur inşallah. senin de bir dahaki denemende herşey yolunda gider umarım.
Taksim- Gümüşsuyu'ndaki tüp bebek merkezinde oldu işlemim ama doktorum dışarıdan.

teşekkür ederim gülseren, yüzde yüz bir ihtimal olmadığını biliyorum ve bunu da sonuçlar arasında görüyorum da işte "bunu eksik yaptım da ondan mı" diye düşünmek zor gelecek sanırım ama herşeyin hayırlısı olur inşallah. senin de bir dahaki denemende herşey yolunda gider umarım.
Taksim- Gümüşsuyu'ndaki tüp bebek merkezinde oldu işlemim ama doktorum dışarıdan.

ÇOK SAĞOL CANIM ALLAH İSTEYEN HERKESE ÖNCELİKLE HAYIRLI SIHHATLİ EVLATLAR NASİP EYLESİN. BENDE TRANSFER ÖNCESİ VE SONRASI GRİPTİM KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORDUM AMA ÖKSÜRÜĞÜM VARDI ARA SIRA HEP KAFAMDA ACABA ONDANMI TUTMADI SORUSU VAR AMA EMİN OLKİ HERŞEY AMA HERŞEY KISMET.... BİZ BUNLARI DÜŞÜNEREK SADECE KENDİMİZİ YİYORUZ. BU ARADA CLİMARA FORTU KULLANMAYANLARDA VAR!

herkese merhaba bende yeniyim 26 yaşındayım.Düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Kendimizi yiyip bitiriyoruz.Herşeyden kendimizi sorumlu tutuyoruz sanki..benim ilk denemem 24 ocakta sonuçlanı malesef negatif 15 gıüne kadar 2.ye başlıcaz.Ben o ilacı kullanmadım.hergün 3 ampul progesteron ve estrofem kullandım.Ama olmayınca olmuyor işte..Herkese sabırlar ve hayırlı olumlu sonuçlar diliyorum.

sevgili tuba,
climara forte u transferden sonra ben de kullandım, ama bariz bi yan etki yapmadığı için kullanmaya devam ettim ve hala da kullanıyorum, ama yanında düşük önleyici bi iğne ve crinone jel de kullanıyorum..
drların yaklaşımı ne kadar önemli, tek bir sözleri bile bizi ne kadar etkiliyor.
sen başka ilaç kullanmıyor musun, ya da endometiumun mu inceydi transfer sırasında ??
kendini çok üzmemeye çalış, sonuçta transfer sonrası iş tamamen allaha kalıyor, inşallah bebişlerin tutunur cnm..

sevgli cebid,
ben de progesteron hormonlu bir iğne, crinone jel, babyprin ve yine kan sulandırıcı bir iğne kullanıyorum. Rahim kalınlığım çok normaldi ne ince ne de kalın orada bir sorun yok yani. Herşey biraz da kısmet bekleyip, görmekten başka çare yok. İnsan sadece biraz destek bekliyor böyle zamanda. Dr dan bana garanti vermesi gibi beklentim tabii ki yok ama biraz daha hassas cevaplar bekliyor insan işte.

Arkadaşlar merhaba,

Canım ben opu işleminden önce estrafem isimli bi hap kullanmaya başladım, opu işleminden transfer işlemine kadar vücuda yapıştırılan estrojen bantları kullandım beş gün hapa da devam ederek, transferim oldu ve yine hapa devam ediyorum. İnşallah tutar hayırlısıyla hepimizin canıma.s.

Tubacım öncelikle aramıza hoşgeldin diyeyim..

Bende seninle aynı merkezde tüp bebek yaptırdım ve bahsettiğin climara forte'dan 6 kutu kullandım...Son flasterleri bugün çıkardım doktorum artık gerek kalmadığını söyledi...Bu arada 6 hafta 5 günlük hamileyim ...Progesteron iğneleri transfer gününden beri vuruluyorum toplam 145 iğne aldık(3 ampul vuruluyorum) ..Kalçalarım delik deşik oldu ama mecburum doktorum malesef 8 hafta dolana kadar bırakmama izin vermedi...

Doktorun kim merak ettim...Benimde doktorum dışarıdandı çünki....

Bu arada dediğin gibi doktorum dedğin gibi heran herşey olabilir dediği için 12 haftaya kadar bütün ilaçları kullanmam gerektiğini söyledi...Ben iğnelerin haricinde coraspin,folbiol ve glikofen kullanıyorum....

Bildiğim kadarıyla östojenden ziyade doktorlar daha çok progesteron takviyesi üzerinde duruyorlar...O Bantların haricinde östrojen içeren başka haplar yokmuymuş doktora sormadınmı yada tansiyon düşürücü ilaç kullanamazmıymışsın ne bilim başka altrnatif sunmalıydı sana....

Ama sen yinede canını sıkma canım rabbim dilerse herşey olur inşallah herşey gönlünce olur dualrım seninle...sevgiler...

merhaba yagmur nasılsın hamişlik nasıl gidiyo bişey sorcam sen niye progesteronu iğne olarak kullanıyon ben hapını içiyorum iğne biraz zor oluyodur zaten tedavi süresi iğnelerle geçiriyoruz

merhaba yagmur nasılsın hamişlik nasıl gidiyo bişey sorcam sen niye progesteronu iğne olarak kullanıyon ben hapını içiyorum iğne biraz zor oluyodur zaten tedavi süresi iğnelerle geçiriyoruz

İyiyim canım benim bildiğin gibi gün saymakla geçiyo günlerim 9 ay nasıl geçicek onu düşünüyorum....Bulantılarım , mide ekşimelerim vede halsizliğim iyice arttı yata yata bi hal oldum valla...

İğneleri hiç sorma ya mahvoldum ama doktorum en etkilisinin o olduğunu söylüyor ne dediysem kar etmedi biraz daha dayan bebek için dedi durdu...8haftalık olana kadar kullanıcam iğneleri sonra onun hapına yada jeline geçicekmişim....12 haftaya kadarda onları kullanıcam ....Bebeğimiz için mecbur katlanıyoruz işte tek onlar iyi olsunda....

Sen nasılsın canım nasıl gidiyor bebişin nasıl??

sırnaşık şey inşallah iyidir napim gün sayıyorum aslında test günü yaklaştıkça korkuyorum bir yandan içim bomboş ne pozitifim nede negatif hep hayırlısını istiyorum senin ne gibi belirtilerin olmuştu bekleme süresinde

İlk günlerde karnımda baya şiş vardı sonradan geçti...Gaz problemim çok yoğundu ...Akıntım falan yoktu...arada kasıklarım ağrıyodu ama hafif...ikinci haftada iştahım çok açılmıştı...ne lekelenme nede kanama hiç olmadı bende halada yok çok şükür...Ama herkeste durum farklı tabi lekelenme ve akıntılar olabilir dedi doktor....

İnşallah sen hamilesin canım az kaldı sonuca bak hemen yaz bana tamammı çok merak ediyorum biliyosun...Rabbim yardımcın olsun canım ...öpüyorum...

İlk günlerde karnımda baya şiş vardı sonradan geçti...Gaz problemim çok yoğundu ...Akıntım falan yoktu...arada kasıklarım ağrıyodu ama hafif...ikinci haftada iştahım çok açılmıştı...ne lekelenme nede kanama hiç olmadı bende halada yok çok şükür...Ama herkeste durum farklı tabi lekelenme ve akıntılar olabilir dedi doktor....

İnşallah sen hamilesin canım az kaldı sonuca bak hemen yaz bana tamammı çok merak ediyorum biliyosun...Rabbim yardımcın olsun canım ...öpüyorum...

sanki beni anlatıyosun aynı benimde gaz sancım çok oldu karnım şişti ama sonra sanki balon gibi indi arada kasıklarım agrıyo ve çok acıkıyorum inşallah benimde hamile oldugumun işaretidir bütün bunlar seni çok öpüyorum :1hug:

sanki beni anlatıyosun aynı benimde gaz sancım çok oldu karnım şişti ama sonra sanki balon gibi indi arada kasıklarım agrıyo ve çok acıkıyorum inşallah benimde hamile oldugumun işaretidir bütün bunlar seni çok öpüyorum :1hug:

İnşallah kız inşallah ....Hadi tez zamanda verde müjdeyi hap beraber sevinelim...Rabbim emek veren kimsenin emeğini boşta bırakmasın inşallah...

süngercim okuyunca yazmadan edemedim...:)) hadi inşallah seninde güzel haberlerini alırız bizede moral olur........

herkese merhaba bende yeniyim 26 yaşındayım.Düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Kendimizi yiyip bitiriyoruz.Herşeyden kendimizi sorumlu tutuyoruz sanki..benim ilk denemem 24 ocakta sonuçlanı malesef negatif 15 gıüne kadar 2.ye başlıcaz.Ben o ilacı kullanmadım.hergün 3 ampul progesteron ve estrofem kullandım.Ama olmayınca olmuyor işte..Herkese sabırlar ve hayırlı olumlu sonuçlar diliyorum.

BENİM BİLDİĞİM EN AZ 3 AY ARA VERİLMELİ YANLIŞMI BİLİYORUM.

X