Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 38 17,0%
  • 2

OY: 52 23,3%
  • 3

OY: 25 11,2%
  • 4

OY: 32 14,3%
  • 5

OY: 21 9,4%
  • 6

OY: 14 6,3%
  • 7

OY: 11 4,9%
  • 8

OY: 8 3,6%
  • 9

OY: 7 3,1%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 6,7%

• Ankete Katılan
    223
Canım anca dönüyorum kusura bakma. Senin bu msjı yazdığın dakikalarda yoğun kanama ile soluğu doktorda aldım. Çok şükür keseyi gördük. Doktor olabilir böyle dedi ama içim hiç rahat değil. Cuma gün konrtol var. İnşallah bebeğim benimledir 🙏

Ben bu hafta çok yoğun bulantı yaşıyorum. Dediğin gibi kraker, galeta böyle şeylerle yaşıyorum gibi. Yemek asla yiyemiyorum. Bir yandan seviniyorum bebeğim benimle ki bulantım var diye, bir yandan da tabi baya zorlanıyorum. Çok şükür halime.

Canım aslında birer tane göründüyse keşke bu ay klomenle de olsa deneseydin. Benim sonuncu klomenle gelişmişti. Bak o tuttu. Tabi en doğrusunu sen bilirsin kuzum. İçinden nasıl geliyorsa öyle yap. Rabbim daha fazla sınamasın inşallah yaa. Gerçekten bu ne zor bir sınav, hep içim acıyor yaşadıklarımızı düşündükçe. Şuan çok şükür benim oldu ama kaybetme korkusu büyük 🙏😥 Rabbim mükafatını versin emeklerimizin
Geçmiş olsun canım. Korkma benim de kızıma 7 haftalık hamileyken paçalarından akacak kadar yoğun kanamam oldu. Sebebini bulamadilar, rahim içinde kanama alanı var dendi ama neden olduğu söylenmedi. Sonra ara ara hep lekelenme oldu ama çok şükür kızım sagsalim doğdu.
Klomen kullandım ama iğneler kullanmak yumurta toplatmak gelmedi içimden. Bu ay da böyle olsun ,hayırlısı dedim. Belki diğer ay yumurta olursa toplatirim.

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız. Amh’ınız kaç? Muayenede kaç yumurta görülüyor? Kaç yaşındasınız? Bir de nerede kime yaptıracaksınız? Sonuçlardan bizi de haberdar eder misiniz? Kusura bakmayın çok soru sordum ama merak ediyorum, benim amh düşük ve yumurta sayım az, kalite düşük. Gerçekten faydası oluyorsa ben de düşünürüm prp’yi.
Amin hepimiz inşallah. Amh 1.33 yaşım 30 Centrium klinik Ankara’da tedavi görüyorum şuan yumurta ile ilgili gözlemde toplanınca yazayım bu hususu üç aşağı beş yukarı aynı durumdayız olumlu gidiyor benim sürecim Allah’ın izniyle bi bitsin net yazayım

Bir gün ünlü bir mağazaya girdim. Öyle güzel öyle tatlı bir bebek montu gördüm ki onu almak için çok dua etmiştim. Hala aklım orada. Eşim baba olmayı çok istiyordu nişanlıyken. Şimdi de istiyor ama istemiyorum sen iyi ol yeter diyor ama biliyorum benden daha stresli ve heyecanlı. Onunla gidip evladıma bebek eşyaları almak istiyorum. O günler nasip olsun istiyorum
Bende geçen gün alışverişteyken bebek gördüm hafis sarışın ama gözleri masmavi , tombik tombik yüzleri elleri , dayanamadım yaklastm annesine sevebilirmiyim dedim ama içimden parça parça koptu biseyler, rabbim büyüktür ama kimseyi böyle bir dertle sınamasın..

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız. Amh’ınız kaç? Muayenede kaç yumurta görülüyor? Kaç yaşındasınız? Bir de nerede kime yaptıracaksınız? Sonuçlardan bizi de haberdar eder misiniz? Kusura bakmayın çok soru sordum ama merak ediyorum, benim amh düşük ve yumurta sayım az, kalite düşük. Gerçekten faydası oluyorsa ben de düşünürüm prp’yi.

Sizin amh kac acaba ? Bana da doktor prp yapacakmış ben tercih etmedim kendisi yapacakmış havuz ile beraber tüp bebek yapılacak

Sizin amh kac acaba ? Bana da doktor prp yapacakmış ben tercih etmedim kendisi yapacakmış havuz ile beraber tüp bebek yapılacak
Benim 0,07. Yani üç kere baktırdım her seferinde farklı sonuç çıktı ama hepsi çok düşük.
Biz doktorumla henüz prp’yi hiç konuşmadık. Ama ben buradaki forumlarda prp sonrası menopozdan dönüp gebe kalan birini bile görmüştüm. Tabi yaptırıp hiçbir faydasını görmeyen de var.
Açıkçası çaresiz hissediyorum. Adet düzenim tedavilerden sonra iyice bozulmaya başladı. İleride pişman olmamak için prp’yi de denesem mi diyorum artık.

Dr lütfen dinleyin işin ehli ise güven verdiyse yatın ve korkmayın bunlar başımıza geliyor başka şansımız yok yapmamış olmaktan çok daha iyi mücadele etmek
Doktorun tecrübesine güveniyorum ama bana çok güven verici konuşma yapmadı 2 dk konuşma şansımız oldu onda da biz konuşamadık kendi konuştu. Öyle malesef başka şansımız yok çabalamaktan baska

Doktorun tecrübesine güveniyorum ama bana çok güven verici konuşma yapmadı 2 dk konuşma şansımız oldu onda da biz konuşamadık kendi konuştu. Öyle malesef başka şansımız yok çabalamaktan baska
Ya Prof ise çok normal bana yaptığında da prp yapıcam dedi tamam dedim nedenini nasılını bence sorgulama ben de sorgulayamıyorum. Zaten araştırıyorum onun doğru hamle yapması yeter ki prp de kesin sonuçlar elde edilmiş değil henüz şansımızı deneyelim allahtan gerisi

Bende geçen gün alışverişteyken bebek gördüm hafis sarışın ama gözleri masmavi , tombik tombik yüzleri elleri , dayanamadım yaklastm annesine sevebilirmiyim dedim ama içimden parça parça koptu biseyler, rabbim büyüktür ama kimseyi böyle bir dertle sınamasın..
Dünya sınav dünyası bitmiyor sınavımız. En acısı en istediğinle olması belki gül istersin Allah gül bahçesi için sana sabır etmeyi öğretir. Umarım önce kalbinde büyüten bütün adaylar karnında büyütür ve kucağına alır evlatlarını

Dünya sınav dünyası bitmiyor sınavımız. En acısı en istediğinle olması belki gül istersin Allah gül bahçesi için sana sabır etmeyi öğretir. Umarım önce kalbinde büyüten bütün adaylar karnında büyütür ve kucağına alır evlatlarını
Amin canım elimizden dua etmekten başka bişey gelmiyor artık

Ya Prof ise çok normal bana yaptığında da prp yapıcam dedi tamam dedim nedenini nasılını bence sorgulama ben de sorgulayamıyorum. Zaten araştırıyorum onun doğru hamle yapması yeter ki prp de kesin sonuçlar elde edilmiş değil henüz şansımızı deneyelim allahtan gerisi
Evet prof. Bilmiyorum fayda eder mi etmes mi ama yapacak kendisi artık bakalım nasıl ilerleyecek süreç merak ediyorum bende

Aranızda uzun süre adet olmayan var mı? Normalde 21-32 gün aralığında adet olurdum, genelde 27. günde oluyordum. Şu an 45. gündeyim hala adet olmadım. 34. gündeki hormon tahlili sonuçlarımı doktoruma attığımda yeni yumurtlamışsın, iki hafta içinde adet olursun muhtemelen, demişti bana. İki hafta dolmak üzere ama hala adet olmadım. Gebelik de yok. Hiç bu kadar uzun bir döngüm olmamıştı. Böyle bir durum yaşayan var mı? Çok korkuyorum.

Aranızda uzun süre adet olmayan var mı? Normalde 21-32 gün aralığında adet olurdum, genelde 27. günde oluyordum. Şu an 45. gündeyim hala adet olmadım. 34. gündeki hormon tahlili sonuçlarımı doktoruma attığımda yeni yumurtlamışsın, iki hafta içinde adet olursun muhtemelen, demişti bana. İki hafta dolmak üzere ama hala adet olmadım. Gebelik de yok. Hiç bu kadar uzun bir döngüm olmamıştı. Böyle bir durum yaşayan var mı? Çok korkuyorum.
Bana böyle olduğunda prolaktin yükselmişti. Kan testini isterseniz tekrar verin. Stres de etkili olabilir.

Bana böyle olduğunda prolaktin yükselmişti. Kan testini isterseniz tekrar verin. Stres de etkili olabilir.
Cevap için teşekkür ederim. 34. gün verdiğim testte prolaktinim normal çıktı. Sonradan yükselmiş olabilir mi acaba diye düşünüyorum.
Stres konusuna gelirsek çok stresliydim iki aydır. Oruç nedeniyle yeme düzenim bozulmuştu. Çok uykusuz da kaldım. Bunlar tabi ki olumsuz etkilemiştir.
Hiç değilse adet oluyorum diye kendimi teselli ediyordum ama o da tehlikeye girdi artık.

Cevap için teşekkür ederim. 34. gün verdiğim testte prolaktinim normal çıktı. Sonradan yükselmiş olabilir mi acaba diye düşünüyorum.
Stres konusuna gelirsek çok stresliydim iki aydır. Oruç nedeniyle yeme düzenim bozulmuştu. Çok uykusuz da kaldım. Bunlar tabi ki olumsuz etkilemiştir.
Hiç değilse adet oluyorum diye kendimi teselli ediyordum ama o da tehlikeye girdi artık.
Sakinliğini korunmaya çalış dicem de kendimden biliyorum kolay değil. İnsanın vücudunda olan tepkilere sakinlik ile karşılamak çok zor. Bazen gece uyandığımda gözümde yaşlar oluyor gün içinde üzülmeyecegim diye kendimi tutunca bir yerden fışkırıyor yaşlar. Geçecek bu da geçecek bizim kuzular biraz nazlı annelerini bekletmek istiyorlar. Benim eşim nöbetli çalışıyor haftada bir kaç kere yalnız kalıyorum bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum. Bir sene olmadı evleneli yanımdan bir bebek geçsin veya tvde doğum sahnesi olsun ağlamaya başlıyorum. Korkuyorum benden bikaack bu aglak kadın ne diye.

Sakinliğini korunmaya çalış dicem de kendimden biliyorum kolay değil. İnsanın vücudunda olan tepkilere sakinlik ile karşılamak çok zor. Bazen gece uyandığımda gözümde yaşlar oluyor gün içinde üzülmeyecegim diye kendimi tutunca bir yerden fışkırıyor yaşlar. Geçecek bu da geçecek bizim kuzular biraz nazlı annelerini bekletmek istiyorlar. Benim eşim nöbetli çalışıyor haftada bir kaç kere yalnız kalıyorum bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum. Bir sene olmadı evleneli yanımdan bir bebek geçsin veya tvde doğum sahnesi olsun ağlamaya başlıyorum. Korkuyorum benden bikaack bu aglak kadın ne diye.
Benim de bir yıl olmadı daha. Evlendikten hemen sonra öğrendim. Biz bu mevzu yüzünden sık sık tartışıyoruz zaten eşimle. O nasılsa olur diyor, tedaviyi erteledikçe erteliyor, durumu görmezden geliyor. Ben telaşlanıyorum, ağlıyorum sürekli. Ağlayınca kızıyor.
Bu erken menopoz belası yüzünden hayatım karardı. Evliliğimden de bir şey anlamadım. İnsanlar kolayca elde ettikleri çocuklarını sokaklara atarken, döve döve öldürürken ben evlat sahibi olabilmek için neler çekiyorum. Hayattan adalet beklemiyorum ama kırgınım işte. Mutsuzum. Keşke ölseydim de bunları yaşamasaydım diye düşünmeden edemiyorum.

X