Trafik kazası geçirdik , süreç nasıl ilerleyecek bir bilen var ise lütfen bize yardım edin ;(

Sigortamızı yapan yeri aradık bizi yine tutanak olmadığı için Savcılığı yönlendirdi ;( karşı tarafa ulaşamıyoruz sorun burda başlıyor ;(
adam ifadeye gelmiş ancak ifadesinde biri ona çarptığı için bize çarptiğini söylemiş ve olay yerinden yarılarak sözde o aracı takip etmiş
Polis adamı bulmuş, ifadesini almış. Bu ifadeyi kullanamıyor musunuz?

Sigortamızı yapan yeri aradık bizi yine tutanak olmadığı için Savcılığı yönlendirdi ;( karşı tarafa ulaşamıyoruz sorun burda başlıyor ;(

Savcılıktaki süreç tamamlanmış zaten. Sürücü gelip ifadesini vermiş. İfade tutanağı yeterli değil mi sizin sigortacınızın süreci başlatması için.

Baenim arabaya da aptalın biri kırmızı ışıklarda çarptı birde telefona bakıyordum görmedim diyor trafik olayı çok sıkıntılı dururken bile çarpıyorlar birşey olmaz dememeli o yüzden kasko mutlaka yaptırın biraz fazla verilir ama en azından haklarınız korunur. Kasko olmadığı için maddi kayıp size ait olur maalesef

O kadar kötü günler geçiriyoruz ki evleneli beş ay oldu bütün takılarla 500 bin TL ye araç almıştık , orta şeritte yolda bayram dönüşü ilerlerken arkadan hızla gelen bir araç bize vurdu ve üç tekerlek ile yolda sürekli döndük , araba kullanılamaz hale geldi ;( çarpan araç kaçtı gitti , ben olaydan beş gün sonra jandarmaya ifademe ek olarak plakayı hatırladığımı ifade verdim , adam ifadeye gelmiş ancak ifadesinde biri ona çarptığı için bize çarptiğini söylemiş ve olay yerinden yarılarak sözde o aracı takip etmiş , şu an 16 gün oldu hiç bir şey net değil bizim aracımız kullanılamaz durumda şimdi ne yapacağız savcılığa da gidip dilekçe verilir mi böyle bir durum yaşayan var mi ;( avukatları arıyorum maddi hasarlı olduğu için kimse ilgilenmiyor yaralanmalı olmadığı için ;(
Yani sonuçta elinizde ifade var,onunla suç duyurusunda bulunabilirsiniz diye düşünüyorum.
Benim aracıma arkadan biri çarpıp kaçmıştı, plakasını bile alamamıştım,hastane vardı yakında oradan kamera kaydı alıp karakola gitmiştim,plaka okunmuyordu ancak incelenecek detaylı o şekilde bulunacaktı sonra ben hastanenin önünde aracı gördüm,(zaten oradan çıkmıstı kayıtlarda vardı)kadını da tanıdım tabi , kadın çıktı arabaya binerken arabama carptınız kactınız kamera kaydı var savcılıga gidiyorum dedim kadın ben değildim falan dedi peki siz bilirsiniz dedim çıktım Karakoldaki polise de dedim aracı buldum ,plakası şu. Polis iş büyümesin diye aramış plakadan sahibini bulup. Kadın eşine soylememis bile kaza yaptım yada kadın geldi beni buldu diye.
Adam numaramı istemiş aradı bana dan dun konuştu savcılığa niye veriyorsunuz falan tutanak tutardık diye dedim aracı kullanan kadın(eşiniz) kaçti utanmadan yetmedi buldum kendisini söyledim ben tutanak tutmazsanız gidiyorum yanıniza bırakmam bunu diye, o zaman gereğini yapsaydı ben sizin peşinizde mi koşacağım, keyfinizi mi bekleyeceğim,savcıya anlatın,sizinle yeteri kadar muhattap oldum dedim adam düzgün konuşsaydı farklı olurdu tavrım ama hem suclu hem güclu . Adam bozuldu falan.Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmuştum zaten kayıtlarla.
Neyse ne oldu o arada bilmiyorum adam aradı özür diledi,askermis sanırım sicilime işler falan dedi,geldi birde orda zorladım eşiniz gelecek buraya bana o çarptı diye,neyse tutanak tuttuk ,şikayetinizi geri alın diye rica etti,o şekilde gidip geri aldım yoksa uğraşacaktım ki benim kaskom vardı,yaptıradabilirdim aracı,öyle büyük bir hasarda yoktu ama yanına bırakmayacağım demiştim,bırakmadım. İnsan dışı varlıklar ,kaza yapınca insan gibi,inip arabadan iyimisiniz birşeyiniz var mı diyemeyene ben acımam yani,o zaman binmeyecek o arabaya. Kaza da olur insanız ama çarpip kacmak kabul edilemez. O sorumluluğu alamayan kullanmasın zaten araç.

Son düzenleme:
Avukat nasıl ilgilenmiyor anlamadım ?
Siz eğer dava sonucunda verelim parayı gibi kabul edilmez bir teklifle gidiyorsanız ilgilenmez.
Ama onun dışında niye kabul etmesinler davayı

İnanın olayın üzerinden 18 gün geçti , adam beş gün sonra bulundu ifadeye geldi , ama jandarma hiç bir şeu yapmıyor adama ulaşsak sıkıntı olur diye düşünüyoruz savcılığa da gitmedik avukata gidiyoruz hepsi biz maddi hasarlı trafik kazasına bakmıyoruz diyor , biz cidden kasko yok diye aracımızdan olduk

İnanın olayın üzerinden 18 gün geçti , adam beş gün sonra bulundu ifadeye geldi , ama jandarma hiç bir şeu yapmıyor adama ulaşsak sıkıntı olur diye düşünüyoruz savcılığa da gitmedik avukata gidiyoruz hepsi biz maddi hasarlı trafik kazasına bakmıyoruz diyor , biz cidden kasko yok diye aracımızdan olduk
Sosyal medya hesabınız varsa oradan gereken kurumları etiketleyerek yazın, hemen biri cevap verir. Malum artık böyle hak aranıyor.

Avukat para karşılığı hizmet sunan bir uzman, neden davayı kabul etmediler anlamadım. Her avukat her davaya bakabilir aslında. Sadece uzmanlaştıkları konular vardır. Bu avukat bakıyor mesela.

Avukat para karşılığı hizmet sunan bir uzman, neden davayı kabul etmediler anlamadım. Her avukat her davaya bakabilir aslında. Sadece uzmanlaştıkları konular vardır. Bu avukat bakıyor mesela.
Beşinci avukatta bulduk , dava ile ilgilenecek inşallah

Çok teşekkür ederim. Eşim ilgileniyor o işlerle de ben pek detayını bilmiyordum 💜
Polis gelmedi bizimkine. Tutanak tütün demiş. Kadın zaten hatalı olduğunu kabul etmiş. Ona göre tutanak tuttu eşimle kadın. Araba şu an serviste. Daha kaza araştırılacak bakılacakmış. Offf 2 ay araba yok şimdi bize :KK43: ikame araç da sadece 1 hafta verilecekmiş...
Ev almak için arabamızı sattık bir süreliğine. Valla arabaya ihtiyaç duymuyoruz desek yeridir. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama toplu taşıma ile bir süre idare edersiniz.

Ev almak için arabamızı sattık bir süreliğine. Valla arabaya ihtiyaç duymuyoruz desek yeridir. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama toplu taşıma ile bir süre idare edersiniz.
Dün uzun zaman sonra ilk kez bi yer gittik arabasız. Çok zorlandık 😂 çünkü küçük çocuğumuz var. Yoksa biz de yıllaaarrr boyu toplu taşıma kullandık. Yabancısı değiliz yani 🙈😂 İzmir'deyiz. Hayli kalabalık. Ama sağlık olsun yapacak bi şey yok

Dün uzun zaman sonra ilk kez bi yer gittik arabasız. Çok zorlandık 😂 çünkü küçük çocuğumuz var. Yoksa biz de yıllaaarrr boyu toplu taşıma kullandık. Yabancısı değiliz yani 🙈😂 İzmir'deyiz. Hayli kalabalık. Ama sağlık olsun yapacak bi şey yok
Küçük çocukla zor tabii haklısınız. Dediğiniz gibi sağlık olsun, zamanı gelince en güzeli sizin olsun 🥰

Küçük çocukla zor tabii haklısınız. Dediğiniz gibi sağlık olsun, zamanı gelince en güzeli sizin olsun 🥰
2-3 ay bir şekilde geçer. Biz de bu yaz arabayla gezerek tatil düşünüyorduk mesela, önümüzdeki yaza erteledik, ölmez sağ kalırsak o zamana alırız diye, bazen eksikliği hissediliyor ama derdimiz bu olsun 🙂

Ocak ayında benim de arabama çarptılar.Jandarma geldi tutanak tuttu.
Orjinalligi bozuldu kapının
Karşı taraf %100 kusurlu ben kusursuz ciktim
Benim de kaskom vardi
Karşi tarafında varmış
Kaskosu ödedi
Bir de karşı sigortadan değer kaybımın karsilanmasini talep ettim
27000 tl ye yakın para ödediler
Değer kaybı talep etmediyseniz karşı tarafın sigorta şirketine mail atıp istiyorsunuz,
Kaza tutananaği, ruhsat fotokopisi, km fotoğrafı, istiyorlar
Sigorta şirketleri eksik ödeme yapar. Kalan bakiye alacak için sigorta tahkim komisyonuna başvurulur .

Siz dava ile ilgilenmesi için baştan bir meblağ vermeyi kabul ettiniz mi ? Yoksa teklifiniz dava sonunda vermek üzere miydi ?
Baştan meblağımızı verdik çünkü
Sigorta şirketleri eksik ödeme yapar. Kalan bakiye alacak için sigorta tahkim komisyonuna başvurulur .
bizde kaza tespit tutanağı da yok , araç şirket aracı sürücüsü Farklı biri , olay çorba gibi ;(((((

X