Trafik kazası geçirdik , süreç nasıl ilerleyecek bir bilen var ise lütfen bize yardım edin ;(

yenibiben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
9
4
29
O kadar kötü günler geçiriyoruz ki evleneli beş ay oldu bütün takılarla 500 bin TL ye araç almıştık , orta şeritte yolda bayram dönüşü ilerlerken arkadan hızla gelen bir araç bize vurdu ve üç tekerlek ile yolda sürekli döndük , araba kullanılamaz hale geldi ;( çarpan araç kaçtı gitti , ben olaydan beş gün sonra jandarmaya ifademe ek olarak plakayı hatırladığımı ifade verdim , adam ifadeye gelmiş ancak ifadesinde biri ona çarptığı için bize çarptiğini söylemiş ve olay yerinden yarılarak sözde o aracı takip etmiş , şu an 16 gün oldu hiç bir şey net değil bizim aracımız kullanılamaz durumda şimdi ne yapacağız savcılığa da gidip dilekçe verilir mi böyle bir durum yaşayan var mi ;( avukatları arıyorum maddi hasarlı olduğu için kimse ilgilenmiyor yaralanmalı olmadığı için ;(

Öncelikle geçmiş olsun. Bizim de daha iki gün önce eşim işten arabayla gelirken çarptılar. Sağ taraf gitti, kadın ortadan yapıştırmış.

Araba şu an yetkili serviste. Kadın hatalı zaten. Kasko var. Bizden para çıkmayacak. Sizin araba çok kötüyse pert gibiyse değerini alırsınız. Tamir edilecek ise değer kaybını alırsınız.

Sonradan okudum. Kasko olmayınca nasıl oluyor maalesef bilgim yok ):

avukatları arıyorum maddi hasarlı olduğu için kimse ilgilenmiyor yaralanmalı olmadığı için ;(
Süreç hakkında bilmiyorum ama şu yazdığınıza sevinin lütfen . Oyle büyük bir kazada Allah korusun, bir organınızi ya da canınızı kaybedebilirdiniz. O zaman avukatlar, hasar alacak firmaları leş kargası gibi sizi/ailenizi her gün arayıp vekaleti vermenizi isterlerdi

Öncelikle geçmiş olsun. Bizim de daha iki gün önce eşim işten arabayla gelirken çarptılar. Sağ taraf gitti, kadın ortadan yapıştırmış.

Araba şu an yetkili serviste. Kadın hatalı zaten. Kasko var. Bizden para çıkmayacak. Sizin araba çok kötüyse pert gibiyse değerini alırsınız. Tamir edilecek ise değer kaybını alırsınız.

Sonradan okudum. Kasko olmayınca nasıl oluyor maalesef bilgim yok ):
Ocak ayında benim de arabama çarptılar.Jandarma geldi tutanak tuttu.
Orjinalligi bozuldu kapının
Karşı taraf %100 kusurlu ben kusursuz ciktim
Benim de kaskom vardi
Karşi tarafında varmış
Kaskosu ödedi
Bir de karşı sigortadan değer kaybımın karsilanmasini talep ettim
27000 tl ye yakın para ödediler
Değer kaybı talep etmediyseniz karşı tarafın sigorta şirketine mail atıp istiyorsunuz,
Kaza tutananaği, ruhsat fotokopisi, km fotoğrafı, istiyorlar

Ocak ayında benim de arabama çarptılar.Jandarma geldi tutanak tuttu.
Orjinalligi bozuldu kapının
Karşı taraf %100 kusurlu ben kusursuz ciktim
Benim de kaskom vardi
Karşi tarafında varmış
Kaskosu ödedi
Bir de karşı sigortadan değer kaybımın karsilanmasini talep ettim
27000 tl ye yakın para ödediler
Değer kaybı talep etmediyseniz karşı tarafın sigorta şirketine mail atıp istiyorsunuz,
Kaza tutananaği, ruhsat fotokopisi, km fotoğrafı, istiyorlar
Çok teşekkür ederim. Eşim ilgileniyor o işlerle de ben pek detayını bilmiyordum 💜
Polis gelmedi bizimkine. Tutanak tütün demiş. Kadın zaten hatalı olduğunu kabul etmiş. Ona göre tutanak tuttu eşimle kadın. Araba şu an serviste. Daha kaza araştırılacak bakılacakmış. Offf 2 ay araba yok şimdi bize :KK43: ikame araç da sadece 1 hafta verilecekmiş...

Su an ne yapilabilir peki trafik sigortasi sartlarini bilmiyorum tutanak vs tuttunuz mu?
Acikcasi adama ulasip birsey elde edeceğinizi dusunmuyorum
En kolay sonucu arastirin
Şu an Savcılığı gideceğiz ama takipsizlik çıkacak muhtemelen ardından mahkemeye gidilecek sanırım hiç bilmiyorum neler yapılavak;(

Süreç hakkında bilmiyorum ama şu yazdığınıza sevinin lütfen . Oyle büyük bir kazada Allah korusun, bir organınızi ya da canınızı kaybedebilirdiniz. O zaman avukatlar, hasar alacak firmaları leş kargası gibi sizi/ailenizi her gün arayıp vekaleti vermenizi isterlerdi
Çok çok güzel demişsiniz gerçekten öyleler ;( çok teşekkür ederim 🥹😔😔

Çok teşekkür ederim. Eşim ilgileniyor o işlerle de ben pek detayını bilmiyordum 💜
Polis gelmedi bizimkine. Tutanak tütün demiş. Kadın zaten hatalı olduğunu kabul etmiş. Ona göre tutanak tuttu eşimle kadın. Araba şu an serviste. Daha kaza araştırılacak bakılacakmış. Offf 2 ay araba yok şimdi bize :KK43: ikame araç da sadece 1 hafta verilecekmiş...
Rica ederim.Araba yapılınca eksper raporu da cikiyor
O raporu da istiyor karsi sigorta
Benim araba 2 haftada çıkmıştı ikame araç istememistim ama hamile halimle toplu tasimada çok zorlandım

Maalesef çok büyük pişmanlık yaşıyoruz maalesef ki yaptırmamıştık ;(
Geçmiş olsun Max 10-15 binlik kasko için 500binlik aracınızdan oldunuz üstelik uzun yola gitmissiniz ki duran arabaya carpiyorlar. Allah olumlu kaza vermesin. Bulunur mu sanmam ama hakkınızda hayırlısı inşallah bulunur.

O kadar kötü günler geçiriyoruz ki evleneli beş ay oldu bütün takılarla 500 bin TL ye araç almıştık , orta şeritte yolda bayram dönüşü ilerlerken arkadan hızla gelen bir araç bize vurdu ve üç tekerlek ile yolda sürekli döndük , araba kullanılamaz hale geldi ;( çarpan araç kaçtı gitti , ben olaydan beş gün sonra jandarmaya ifademe ek olarak plakayı hatırladığımı ifade verdim , adam ifadeye gelmiş ancak ifadesinde biri ona çarptığı için bize çarptiğini söylemiş ve olay yerinden yarılarak sözde o aracı takip etmiş , şu an 16 gün oldu hiç bir şey net değil bizim aracımız kullanılamaz durumda şimdi ne yapacağız savcılığa da gidip dilekçe verilir mi böyle bir durum yaşayan var mi ;( avukatları arıyorum maddi hasarlı olduğu için kimse ilgilenmiyor yaralanmalı olmadığı için ;(
E ifade vermis, carptigini itiraf etmis, kaza tutanagi yok mu? Adamin arac ruhsati, trafik sigortasi, ehliyeti tutanaga yazilmali. Yazmadilarsa ifade alanlara gidin tutanaginizi istwyin ve bu belgeleri isteyin. Size carpanin trafik sigortasi sizinkini odeyecek. Trafik sigortasi yoksa carpan aracin sahibi odeyecek, tabii bu kismi karisik ama.yine de ifadeden ziyade kaza tutanagi adam gelip kabul ettikten sonra varsa dzeltilmeliydi.
Sizin trafik sigortaniz yok mu? Sigortanizi yapan yeri arayin.

Kasko olmasa bile trafik sigortası mutlaka vardır. Adam çarpınca kaçmış gitmiş tutanak falan tutulmamış ama siz plakayı hatırlayınca polisler bulmuşlar ve itiraf etmiş çarptığını. Ben de yanlış bir şey yazmak istemiyorum fakat trafik sigortanızı yapan sigorta acentesiyle konuşun onlar yönlendirir. Sakın bana zorunlu trafik sigortası da yapılmadı demeyin.

Karşı taraf hem kaçıp gittiği için kusurlu,itiraf ettiği için de sizin masrafınızı karşı tarafın sigortası öder. Tabi buna eksper karar veriyor.

Olay anında süreci nasıl ilerlettiniz bilmiyorum ama aracınızı emniyet şeridinde çekip hemen polisi aramalıydınız. Karşı taraf inkar da edebilirdi.

Eşim evin otoparkından yola çıkarken dikkatli olmadığı için bir araca çarptı. Bizim araç çok hasar aldı karşı tarafta pek bir şey yoktu. Fotoğraflar çekildi detaylı tutanak yazmak için telefonlar alındı zaten aynı mahalledeymişiz. Tutanakla beraber sanayiye gittiler ama ustayı kim belirliyor sigortanın anlaşmalı servisi mi var orasını bilmiyorum. Araçlar bırakıldıktan sonra eksper gelip fotoğraf ve tutanaklar bakıp kusur durumuna karar veriyor. Kazarada eşim tam kusurlu çıktı yola dikkatli çıkmadığı için. Bizim sigorta karşı tarafın masrafını ödedi. Kasko da kendi aracımızı yaptırdı.

E ifade vermis, carptigini itiraf etmis, kaza tutanagi yok mu? Adamin arac ruhsati, trafik sigortasi, ehliyeti tutanaga yazilmali. Yazmadilarsa ifade alanlara gidin tutanaginizi istwyin ve bu belgeleri isteyin. Size carpanin trafik sigortasi sizinkini odeyecek. Trafik sigortasi yoksa carpan aracin sahibi odeyecek, tabii bu kismi karisik ama.yine de ifadeden ziyade kaza tutanagi adam gelip kabul ettikten sonra varsa dzeltilmeliydi.
Sizin trafik sigortaniz yok mu? Sigortanizi yapan yeri arayin.
Sigortamızı yapan yeri aradık bizi yine tutanak olmadığı için Savcılığı yönlendirdi ;( karşı tarafa ulaşamıyoruz sorun burda başlıyor ;(

X